Van winnaar invitatie- toernooi Lucassen verrast Fortuna-atieten hoog genoteerd 1? li4" [IhsM H I SÉ Indrukwekkende prestatie Asvion-heren jf ulimici 1 eef in Delft 44 b if 1 f Hh^Clu! k,.?% ff Eerste duif voor Pols I v Schaliën HOCKEY sflMQ Duivennieuws 4 lU'lHI SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 15 SEPTEMBER 1970 1 l i 1 1 f ij i: f 4 ;U;,j i: r, »c. f i" i'. UITSLAGEN ASPIRANTEN 'jSL 3M - Van onze hockey medewerker Schiedam De kop is eraf! Menige strafcorner is weer toege kend, veie malen is er sticks gemaakt en gescoord. Wat dat laatste betreft zou men eigenlijk bij het duel Asvion Siseo (dames) aanwezig geweest moeten zijn, want maar liefst achtmaal konden de scheidsrechters naar het midden wijzen. Onze stadgenoten moesten deze beweging liefst zeven maal met leedwezen aanzien. Echter, de meest indrukwekkende prestatie leverden de Asvion-heren, die het gerenommeerde Hudito een gelijkspel afdwongen. Zoals verwacht, toonden de Spiritdames geen enkele consideratie met Rapid. In een aan trekkelijk duel toonden zij zich op alle fronten de sterksten. De Spiritheren verging het minder goed. Het gehavende teani leverde aanvankelijk goed tegenstand, doch slaagde er, deels door pech, niet in een bres te slaan in de Kraaienverdediging, De Kraaien zelf deden dat veel beter. Enigszins tegen de veil houding in profiteerden zij driemaal van fouten in de verde diging. Stijlvolle actie van Jan Breur. UITSCHAKELEN It IJSSfc V - 1 m 1 - GELUK lift ij IJl i. i l'l.l i!- Jan Breur pas in einds _xa_ winnaar i'i t j 1 i,i> I ■Jl I 'lij Vlaardingen/Schiedam De renners van „Feijenoord" „Schiedam" en „De Coureur" hadden het in de Vergulde Hand Polder moeilijk in de straffe wind, die het tempo vaak aanmerkelijk drukte. Zoals gewoonlijk in dergelijke weer somstandigheden, waaierde het rennersveld vaak in vele stukken uiteen. Eerst ontsnapte Ed van Beek aan de greep van het peloton, maar waarschijnlijk had hij geen bezwaar tegende komst van Jan Breur, Nico Moerman, Carel Solle- veld, Jan Ensing, Manus Brinkman, Appie Librechts en Mar tin Drop, daar alleen rijden in deze zware omstandigheden onbegonnen werk was. Als laatste wist ook Jan van Geest nog aansluiting te krij gen bij de kopgroep, die nu acht man telde. Toch was er nog een renner, die het waagde de harde wind alleen te trotse ren. Appie Librechts bleef ron- denlang alleen op kop rijden- Toen hij weer achterhaald werd, sprong Nico Moerman al leen de moeilijke weersomstan digheden tegemoet, maar cok deze poging was tevergeefs. Wel had het tot gevolg dat En sing, Solleveld en Drop terrein moesten prijs geven en weer door het grote peloton werden opgeslokt. Ook Jan van Geest moest tenslotte de kopgroep la ne gaan, maar kon toch voor het peloton blijven en beslag leggen op de zesde plaats. Twee ronden voor het einde pro beerde Appie Librechts, die niet veel kopwerk verrichtte, de besliss-ing in zijn voordeel te forceren. De sprong reikte ech ter niet ver genoeg en een eind sprint moest de uitslag gaan bepalen. Nico Moerman werd even voor de meet duidelijk door Jan Breur gepasseerd en moest weer genoegen nemen met een tweede plaats. Freek van de Gaag wist nog aan de greep van het peloton te ontko men, terwijl Gerrit Moerman de spurt van dat peloton won. Uitslag: 1. J. Breur (S); 2. N. Moerman (C); 3. M. Brinkman (S); 4. A. Librechts (C); 5. E. v. Beek (F); 6. J. v. Geest (C) 7. T. Zwanenburg (F); 8. F. v.d. Gaag (C); 9. G. Moerman (C); 10. J. Ensing (S). Drie nieuwelingen bleken duide lijk sterker dan de rest van het rennersveld, dat zelfs op een ronde werd gezet. Drie ronden voor het einde moest John Büd- denbohmer de kopgroep laten gaan, toen een lekke band hem de kansen op een overwinning ontnam. Door pog van fiets te verwisselen wist hij nog wel derde te worden. Cees Olst- hoorn won de eindsprint met duidelijk verschil. Uitslag: 1. C. Olsthoorn (S)2- W. Nooten- boom (S)3. J. Buddenböhmer (C)4. C. Ouwerkerk (F)5. W. Heeze (S)6. J. Broertjes (F); 7. J. Varenkamp (C); 8. G. Mak (S). A-aspirant Martin Meeldijk moest in de slotfase z'n mede vluchter Jan Kluiver laten gaan, waardoor hij met een straatlengte achertstand twee de werd. Uitslag: 1. J. Kluiver (F); 2. M. Meeldijk (C); 3. J- Langstraat (F)a 4. W. Viering (F); 5. J. Swinkels (F). Bij de B-aspiranten kon de ster kere Jan Torcqué Jan Brink man in de spurt net niet ver slaan. Anne Schouten werd der de door Addie Moerman te kloppen. Uitslag: 1. J. Brink man S); 2. J. Torcqué (F); 3. A. Schouten (C); 4. A. Moer man (C); 5. R. Meier (S); 6- A. Sprink (S); 7. D. Bax (F); 8. R. Heijster (C); 9. C. v. Staveren (F); 10. M. Bosman (S). Uitslag jeugd 10-11 jaar: 1: J. Lely (C); 2. A. v. Asten (C); 3. T. Ketelaars (F); 4. R- Meel dijk (C); 5. B. Balvers (S); 6. J. Meyer (C); 7. C. Heeze (C); 8. P. Broere (F)9. B. Garde nier (C); 10. M. v. Mourik (F). Uitsalg jeugd 8-9 jaar: 1. A. Fis ter (S); 2. R. de Bruin (S); 3- D. Broekhuizen (C); 4. G. Fie- ring (F); 5. P. Hoogwerf (S); 6. N. Sneek (S)7. E. Sparre- boom (F); 8. J. Fister (S); 9. L. v. Dongen (F); 10. A. Brink man (C). Vlaardingen Het invitatie schaaktoernooi, gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost N.V., is een zeer geslaagd evenement ge worden. In gebouw Triangel werd bijzonder serieus ge speeld door de 36 schakers die waren onderverdeeld in 9 groe pen van 4. Na het openingswoord door de heer E. A. Bongers, die de aan dacht richtte op het gouden ju bileum van H.V.O. werd er met volledige inzet gespeeld om de geldprijzen, die aanzienlijk wa ren. Iedere deelnemer speelde drie partijen, zodat maximum 3 pun ten konden worden behaald. De eindstanden (met tussen haak jes het aantal behaalde punten) waren: Groep 1: C. v. Wijgerden (21h), P. Vreeken (IV2), E. C. Heijna (IV2), J. van Dongen (V2). Groep 2: A. K. P. Jongsma (2V2), L. B. Jansen (2), H. v.d. Spek (1), B. Kwindacz (1). Groep 3: M. Rosenthal (1), C. P. Auwerda (1), A. den Ouden (1), C. de Zwart (0). Groep 4: N. Doelman (2V2), B. J. Schendstok (2), C. H. Smeekes (1), A. de Jong (V2). Groep 5: A. J. v. Dop (2Va)F. R. v.d. Vliet (2V2), G. J. Kortlan (1), J. v.d. Vaart (0). Groep 6: R. B. v. Dijken (3), J. B. Riksen (2), B. van Driel (1), mevrouw Vreeken (0). Groep 7: A. Koopman (2V2), P. Hoos (2), H. Stijnen (F/2), P. C. Westerhoff (0). Groep 8: A. v. Embden jr. (2), W. C. Kanters (2), A. v. Emb den sr. (1), R. Cortenberghe (1). Groep 9: F. Mooij (3), S. Fedorin (2), H. Schoenmaker (1), A. Mackenbach (0). Vlaardingen In het kader van de viering van het 70-jarig be staan van de damvereniging Constant te Rotterdam zijn di verse damtoenooien gehouden. Na de prijsuitreiking die in het clublokaal van Constant plaats vond werden sneldamwedstrij- den gehouden in diverse groe pen. De heer J, Luóassën jr., die vori ge week de nieuwe voorzitter werd van de Vlaardingse Damvereniging V.D.V. be haalde in zijn groep op verras sende wijze de eerste plaats en prijs. De heec-Vur- den Kerk- hoff plaatst» zich als tweede, terwijl de heer Niestadt ditmaal met een derde plaats genoegen moest nemen. Vanavond begint voor V.D.V. de competitie met een thuiswed strijd tegen Schiedam. Vlaardingen Fortuna-atieten waren in Delft om deel te nemen aan regionale atletiekwedstrijden. De prestaties in het al aflopende sei zoen waren toch nog van ee.n goed gehalte. De 200 meter, een iets minder gelopen nummer, was doelwit van zes Fortuna-atieten. Louis Spek was bij de A-klasse de snelste in 22,6 sec. Hans Schef- fers en Peter van der Hoek vochten in de C-klasse een duel uit dat Hans met 0,1 sec. in zijn voordeel besliste: 24,6 en 24,7 sec. In de D-klasse was Jack van der Meer de snelste Fortuna-man; hij liep 25,6 sec. tegen Bertus Stigter 26,2 sec. en Ron Wachtendonk 27,4 sec. Op de 800 meter wist Dick van der Meer een goede tijd te lopen van 2.03.8 sec. Jack van der Meer kwam met 2.07.4 sec. ook goed voor de dag terwijl Ron Wachtendonk debuteerde op deze af stand met 2.33.2. sec. Aad Borsboom wist op de 3000 meter een tjd te verwezenlijken van 11.19.-. Met verspringen werden diverse eer ste plaatsen behaald door de Fortuna-atieten. Hans Scheffers won in de A-klasse met 6,48 meter. Louis Spek won in de B-klasse met een sprong van 6,17 meter, terwijl Peter van der Hoek 5,75 sprong. Met het discuswerpen wierp Hans Scheffers 33,01 meter en Peter van der Hoek 32,84 metër. ,.AXSi..'."'"'' V -'•••- «Sx-tf"w.< .5 Ills 1., In het treffen tussen Asvion en Hudito waren een aantal merk waardige overeenkomsten te bespeuren. Zo 'traden onze stad genoten met twee invallers aan, wat ook het geval was bij de Delftenaren. Bovendien knalden beide teams op de paal en zat er in de aanval weinig lijn. Asvion heeft zich in het begin re delijk staande weten te houden tegen de niet bijster slim spe lende gasten. Veel te vaak wer den de passes via het centrum gespeeld, die dan gretig door de bekwaam spelende Schie- damse verdediging onderschept werden. Toch wisten de nieuwe lingen in de Delftse cirkel door te dringen en er ontstonden waarlijk enkele levensgrote kansen. Na de hervatting was het beeld niet veel anders. Hu dito maakte 'te weinig gebruik van zijn vleugels en had op die fronten, aangezien ze nu een maal als team beter zijn, As vion moeten verslaan. De dames begonnen het seizoen wel bijzonder pover. Een aan alle kanten rammelende verde diging stapelde fout op fout en wist ook niet wat redelijk uit verdedigen inhield. Weliswaar kwamen de Asvionners onver-1 wacht op 10, doch daarna was f de koek op. Driemaal voor rust en viermaal na rust bezegelden J het lot van de moedig volhou-j dende stadgenoten in deze wed! - strijd. Hoe belangrijk het uitschak-' van een belangrijke krach een team wel is, is in het met Rapid wel komen va: staan. Immers, de als zee vaarlijk bekend staande I middenvoor werd door üi: ji't •1' Van onze sportredactie Het herenteam van Juliana heeft op het toernooi in Delft een sterke indruk achtergelaten. Als enige Overgangsklasser moest het optornen tegen ster ke Ere-divisie-clubs, top-hoofd- klassers en de kampioen van Engeland. Het is echter geble ken dat de Juliana-spelers zich in dit sterke gezelschap naar een gelijkwaardig niveau kun nen opwerken. Reeds om 10.00 uur moest Juliana aantreden tegen het Haagse PVC. De ster ke Haagse ploeg, vorig seizoen derde op de ranglijst in de hoofdklasse west, behaalde meteen een 1511 setwinst te gen de toen nog enigszins ram melende Julianaploeg. Juliana herstelde zich echter en via winst in de tweede set werd een eervol gelijkspel behaald. Zonder tussenpauze werd de Engelse kampioen Spark VBC de volgende tegenstander. Deze technisch begaafde Londense tegenstander kon niet verhinde ren dat de fanatiek spelende Julianaploeg ook hier een ge lijkspel behaalde. De verras sende resultaten van Juliana hadden de aandacht getrokken van de vele aanwezige toe schouwers. Het was daarom jammer dat de volgende wed strijd tegen de sterke Eredivi sie-club Tornado in de kleine sportzaal gespeeld moest wor den. Juliana gebrand op een goed resulta'at, startte sterk. Via een voorsprong van 82 werd Tornado zelfs naar een 1210 achterstand gespeeld. Onder grote spanning moest Juliana tenslotte met 1614 toch de winst aan de tegenstan der laten. De tweede set bleek Juliana te veel van haar krachten ge bruikt te hebben waardoor de eerste nederlaag een feit werd. Onmiddellijk moest Juliana weer naar de grote sporthal om daar de volgende Eredivisie- ploeg te bestrijden. Het Haagse HML profiteerde dankbaar en behaalde gemakkelijk een 15^7 overwinning. De tweede set bleek Juliana weer volledig hersteld. Met snel spel werd de Eredivisie-club in de verdedi ging gedrongen en bij momen ten zelfs overspeeld. Een 159 overwinning bracht Juliana we derom een verrassend gelijk spel. De enorm vermoeide Ju- lianaspelers werd' geen rust ge gund, Achilles de Delftse hoofd klasser was de volgende tegen stander. Via een 132 achter stand wist Juliana terug te ko men tot 1310 maar verloor met 1510 de eerste set. De •tweede set bundelde Juliana weer alle krachten en behaalde door een 157 overwinning weer een gelijkspel. Tegen de Noordelijke Hoofdklasser US ging het moeilijker met Juli- na. Een 152 verlies in de eer ste set duidde erop dat Juliana Hans Soeters (met bril) weet er raad mee. Snoei hard jaagt hij de bal over het net tijdens de strijd tegen PVC. teveel van haar krachten ge vergd had. De laatste set ging Juliana echter zo verrassend sterk van start dat zelfs een 102 voorsprong bereikt werd. Het geroutineerde US kwam echter terug tot een 1310 voor sprong. Weer bleek Juliana in staat terug te komen tot 1313. Jammer was dat bij de stand 1413 voor US de tijdmaatregel werd gehanteerd, waardoor het op dat moment sterk spelende Juliana met 1413 verloor. De finale werd een aangelegen heid tussen Tornado en US. Uit gerekend de enige ploegen waar Juliana van verloren heeft. Door een 20 overwin ning won Tornado het toernooi, Wassenberg volledig aan den gelegd. Trouwens l, maakte als team een betere druk dan de Gorkumsen. werd beter gecombineerd, conditie stond op een hoger p en wat belangrijker was, schotvaardigheid was aanw zig. De personificatie van d onderdeel was in handen var Marijke Wassenberg en debu tante Marjan Roels, die ais linksbuiten een goede indruk achterliet. Spirit is dan ook geen imoment in grote moeilijk heden geweest. Weliswaar kwa men de gasten na een briljant doelpunt van Marijke fel opzet ten, doch de hechte verdediging met Wil Wassenberg aan het hoofd wist van geen wijken. Frappant was het eigenlijk dat in die periode Spirit zijn tweede doelpunt maakte. Marjan Roels ontving ter hoogte van de mid dellijn de bal, omspeelde drie, vier speelsters de keepster in cluis en scoorde moeiteloos. Een voortreffelijk begin, lijkt ons, van een competitie die onze stadgenoten hopelijk de hoogste eer zal brengen. Daarentegen was het minde goed gesteld met de heren. On danks de vier nieuwelingen speelden zij geen slechte wed strijd, alleen ontbrak het hun op beslissende momenten aan doorzettingsvermogen en geluk. Kraaien, vorig seizoen de de- gradatiedans ternauwernood ontsprongen, was technisch en conditioneel wel beter, maar eenmaal in de cirkel gekomen maakte zich ook een bepaalde lamheid van hen meester. Ei genlijk als gevolg van verdedi- gingsfouten ontstond het eerste doelpunt. V. d. Steen speelde een bal met de voet die door een goede interpretatie van de regels in het bezit bleef van Kraaien. Doelman Hans Heins- broek deed nog wel een poging, maar kon de bal toch niet vol doende stoppen. Na de hervatting heeft Spirit vooral als gevolg van het toe kennen van strafcorners volop de 'gelegenheid gehad de score te nivelleren. Dat zij daarin niet geslaagd zijn, mag voorna melijk geweten worden aan een gebrek aan teamverband en pure klasse. Liefst tien straf hoekslagen kreeg men toegewe zen. Evenzoveel malen faalde men. Dat Kraaien nog twee maal het net trof is voor statis tici van belang, de wedstrijd zelf gaf echter wel een totaal ander beeld. Schiedam De vereniging De Vrijheid vloog met 150 duiven een wedvlucht vanuit Soignies- Een afstand van 155 kilometer- Uitslag: 1, 2, 5, 7, 26 Pols, 3, i 32 Poort en Zoon, 6. 1, 8, 25, 28, 29 Jan Doejaaren, 8, 11, 14> 20, 35 Van den Berg, 9 De Wilt. 10, 34 Westerholt, 12 Put, 13, 33 Hagen, 15 Verhaeren, 16 Krijgs man, 17, 19, 22, 27 Jack Doe jaaren, 21 Verlinde, 24 Kazen- broot, 30, 36 Scholte, 31 Putters. De duiven werden gelost om 8 uur Eerste duif 9.50.00. Laatste duif 10.0500.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4