mum -II S Juliana in november naar Engeland Van Kooten kan instappen Damseizoen begonnen SchieBaRo [y S; [l Gediplomeerd instructeur „mikt" op jeugd BERTUS DE VETTE: i 'f Na uitwijk manoeuvre tegen boom N CVB-Centrum vergadert 5CHIEDAMSCHE COURANT WÖENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 van den Berg ■f f i.f J 1 BAKKERSKAR BEKENDHEID ALLIANCE Volleybal Schade aan materieel VROM-dienst f 30.000 - SfflB'iiSw'uwjj wËmm I' 1 JEUGD II De heer D. van Loopik. P fj. „Jubileum is basis voor weg terug" )j i Vlaardingen/Schiedam „Ze kwamen naar me toe, de mannen van het eerste uur, met betraande ogen van vreugde en tege lijk diepe ontroering en vroegen er volgend jaar weer „bij" te zijn. Want het was een reünie om nimmer te vergeten en voor herhaling vatbaar". Bertus de Vette hanteert die reactie als één van de vele waarderingen voor de unieke jubileum viering van De Hollandiaan. Met tal van festiviteiten, het gros door eigen leden gekozen, waarop de voorzitter van de jubileumcommissie in zijn Schiedamse woning met voldoe ning terugziet. Tien maanden voorbereiding elke week een avond bij Arie Schriel, Cees Tettelaar of Bertus de Vette en elke maandag op rapport bij het bestuur en dan is het plotseling voorbij. Maar in alle overpeinzing heeft diezelfde Bertus de Vette het bestuur voorgehouden dat er na vijftig jaar nog steeds een weg terug is. Zoals dat het hele leven van de roodwitte club heeft te zien gegeven, de vele „ups en downs" ten spijt. En zoals een Jan Klinkenberg een prae- ses voor een kwart eeuw het op de receptie nog eens me moreerde: „De Hollandiaan is altijd een vriendenclub ge weest en zal de weg terug vinden". Tegelijk heeft Bertus de Vette het bes-tuur wel op zijn schouders getikt en te verstaan gegeven „zich niet blind te staren op het succes in het jubileum duel te- i' -gen eersteklasser UVS, dat met 21 werd gewonnen. In de vier de klas wordt bikkelhard ge speeld en de ploeg die dat kan compenseren met een techni sche inslag, promoveert". desalniettemin zijn de verwach tingen hoog gespannen; roept dat vooral bij Bertus de Vette herinneringen op toen hij op zestienjarige leeftijd zijn entree vierde in de tweede klas. Tref fende herinneringen komen boven wanneer de 46-jarige Schiedammer, nog immer ac tief in Hollandiaan 7, zich laat meeslepen in een dik fotoboek over die periode. ,Ik ben in feite begonnen in KW Blauw-Wit", weet hij, „het late re RKSV Vlaardingen dat vlak voor de oorlog is overgegaan in het huidige RKWÏK. Ik was toen nauwelijks 15 jaar en moest op zaterdag achter de bakkerskar van Jan van der Valk. Hollandiaan had daar wel begrip voor en kreeg dispensa tie om op zondag te spelen". Iet zijn tijden waarover Bertus uitvoerig kan vertellen. Van zijn entree in het team waarin Piet Odij'k (éénmaal Ned. elf tal) veel indruk maakte; hij speelde toen samen met ex- Feijenoorder Bart W-ursten. Om dan vooral niet te vergeten met de Schiedamse aanvoerder Leen van Woerkom, later nog succesvol trainer die als één van de voorgangers van Hans- Croon, Volendam nog naar de ere-divisie heeft geloodst. ,Ik dacht m'n eerste wedstrijd gespeeld te hebben tegen UVS met Piet Kantebeen". Opmer kelijk feit rond 1944: „de pro motieduels tegen VFC waarin Cor Hofman maar liefst drie strafschoppen om zeep bracht." laar in een volgende fase kreeg Bertus de Vette zelfs nationale bekendheid toen hij werd uitge nodigd o-m met het Zwaluwen elftal tegen de Zeeuwse forma tie te spelen. „Eervol, samen met Vlaardingers Hennie Groe- neveld en Cor van Eij-k, thans trainer van RKWIK. Het zou den op den duur zeven duels Van een onzer verslaggevers chiedam Vanavond wordt de eerste wedstrijd van de drie kamp tussen de schietverenigin gen Rotterdam, Rarendrecht en Schiedam in de Korenbeurs ge houden. >p deze driekamp, SchieBaRo genaamd, moeten de deelne mers op drie verschillende on derdelen hun kunnen tonen. Dit zijn; 10 meter, met lucihtge- weer (vanavond in Schiedam), 12 meter scherp geknield (Ba- rendrecht) en tenslotte 100 me ter liggend. Dit onderdeel zal in Rotterdam gehouden wor den. w n I j 'i i: met de Zwaluwenselectie wor den, waarin onder anderen speelden Rinus Terlouw en Frans de Munck". Bertus' laat ste in het Feijenoord-stadion te gen het Rotterdams Elftal. Anekdote: „Kom ik al heel vroeg in de kleedkamer, zegt Abe Lenstra tegen me, zeker weer een nieuweling, waarop ik zei: u bent zeker de broer van Abe Lenstra!" Een kleine tien jaar geleden heeft Bertus de Vette de „overstap" gemaakt naar het Roosendaalse Alliance; toenmalig in de derde klas en b^ zijn terugkeer naar Holland in verwoede strijd gewikkeld om het lands kampioenschap. Dat was in 1959. „In die wedstrijden", weet Bertus nog, „deden Henk van der Veer en Lou van Ravens hun examen voor hun „overgang" naar het betaalde voetbal. Nu nog, op 46-jarige leeftijd, speelt Bertus in Hollandiaans veteranen-elftal, samen met zijn secondant van de jubi leumcommissie Cees Tette laar. Bertus de Vette in het veteranenelftal van De Hollandiaan dat enkele weken geleden op zijn eigen toernooi op de laatste plaats eindigde. (Zittend tweede van rechts). Bertus de Vette Schiedam Op het moment dat de 16-jarige scholier H. Z. met zijn bromfiets de Noordvest wilde oversteken naderde op de voorrangsweg de 46-jarige ambtenaar G. Rens. De auto mobilist trachtte de jongen nog te ontwijken, wat ook lukte. Hij moest naar rechts uitwijken en kwam tegen een boom. Beiden konden na behandeling in de dr. Noletstichting naar huis te rugkeren. Schiedam De afdeling Sc'nie- dam-Centrum van dé Neder landse Christen Vrouwenbond houdt donderdag 24 augsutus de eerste ledenvergadering van het nieuwe seizoen in het Jeugdhuis aan de Lange Haven 97. De vergadering begint om acht uur. Mevrouw J. Quartel- de Groot zal spreken over „De veranderingen in de moraal." Van onze sportredactie Schiedam Juliana gaat in november een aantal wed strijden in Engeland spelen. Aldus werd besloten na be sprekingen met het bestuur van de kampioen van Enge land Sparks Volleyball Club uit Londen. Juliana is met deze vereniging, na het voor de Schiedammers zeer suc- cesvol verlopen toernooi in Gouda, in contact gekomen. In Engeland zal Juliana de sterk ste Engelse volleybalclubs ont moeten. Volgend jaar zullen de Engelsen een tegenbezoek aan Schiedam brengen, ter ere van het 20-jarig bestaan van Julia na. Deze uitwisseling met de Engelse vereniging is reeds het derde buitenlandse contact van de Schiedamse volleybalvereni ging. Een Duitse en een Deense vereniging waren reeds „'ge boekt" om enkele wedstrijden te spelen. Schiedam Bij Hermes-sp'itc Cees van Kooten is de „boot" aan; woensdag 30 septembp- zal hij erin stappen. Dan treedt Hermes' topscorer nl. in het huwelijk met mej. D. Rietscho ten. De huwelijksplechtigheid vindt plaats in Hendrik Ido Arab ach', waar het paar zich ook zal gaan vestigen. Schiedam De 23-jarige Rotter dammer T. J. B„ die zondag avond materieel van de VROM dienst op het terrein aan d- Buiten-havenweg heeft verniel heeft een totale schade van or geveer 30.000 aangericht. lr r 'l' Van Loopik: Eén van de acht door JAAP ROELANTS Schiedam De heer D. van Loopik (32) treedt niet op in Mies' krantenquiz: één van de acht, maar is één van de acht. Eén van de acht Ne derlandse gediplomeerde schiet-trainers. Na bijna acht jaar de schietsport ambitieus beoefend te hebben kostte het hem slechts tien zaterda gen om zich het predikaat: gediplomeerd te verwerven. Nu traint Van Loopik de rayons Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland. Hierbij zal hij alleen nuttige aanwijzingen geven. Zelf schieten doet hij tijdens die trainingen niet meer: „Als je dan een keer mist...." Toch mist deze koele instructeur niet vaak. In het verleden en ook nu nog, gaf Van Loopik blijk „op de juiste golflengte" te kunnen schieten. Dit was ook het geval toen hij pas begon, nu acht jaar geleden bij de ruim tien jaar bestaande Schietver eniging Schiedam. Hij begon daar gewoon als lid en bleek over een „kritische blik" te be- 11 SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 26.08.30 van 1820 uur; zaterdag van 1719 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers N.V. schikken, want binnen een jaar „schoot" hij van de C-afdeling naar de A-klasse. Daar aange komen werd hij in het bestuur van SVS gekozen, waarin hij als commissaris van materiaal debuteerde. Na in die hoeda nigheid vele verbeteringen in de „schiettent" van SVS de Korenbeurs) aangebracht te hebben, werd Van Loopik in de technische commissie van Zuid-Holland benoemd. Dit or gaan moet hij sinds twee jaar ook vertegenwoordigen in de landelijke technische commis sie, vanwaaruit alle beslissin gen op het sohiet-gebied geno men worden. Dit of komend jaar zal schutter Van Loopik zijn vizier nog scherper probe ren te stellen in de Sporthoch- schule in Wiesbaden. Zo lijkt ook de schietsport een wat professionele kant op te gaan. Trainers worden, om de ruim 30.000 georganiseerde le den te „scherpen", betaald. Bo vendien liggen steeds meer on derlinge vriendschappelijke en competitiewedstrijden in het „verschiet". Dit geldt in heel Nederland en dan vooral in het westen. In het „verre oosten" wil men nogal eens ongeorgani seerd „schutteren" en dan nog alleen met de luchtbuks. „Dat is goedkoper", aldus Van Loo pik. „In het westen schijnen we rijker te zijn, en daarom schiet men hier, voor 80 procent, met scherp". In januari gaat trainer Loopik naast zijn bezigheden in de re gio, ook de. schutters van het Schiedamse SVS „africhten". Van Loopik: „Kijk, zoals het hier gaat in de B- en C-klasse kan het eigenlijk niet. Zo zijn de houdingen meestal volkomen verkeerd. Momenteel ga ik daar niet aan sleutelen, want dan gaan de prestaties op korte termijn achteruit. Dat kan niet met de Kerstwedstrij den voor de boeg. Ik begin het nieuwe jaar en probeer dan de meeste leden naar de A-klasse te brengen". Buiten het 60 leden tellende SVS, die v- Loopik „omhoog wil zien schieten'"', wil hij in de toe komst op de jeugd „mikken". Vooralsnog is dat echter een ij- dele hoop, want de Schiedam mers hebben, naar hun zeggen, te weinig de beschikking over hun „tent". Slechts één avond per week (woensdag) kan SVS gebruik maken van de Koren beurs. Omdat het bestuur zich moet „richten" naar deze ruimte en naar één avond, heeft het de minimum leeftijd vrij hoog op 18 jaar, gesteld. Zo wordt het ledenaantal op peil gehouden. Met 60 leden hoeft niemand elkaar te „beschie ten" en neemt het bestuur geen „loopje" met de leden, die dan nauwelijks aan de beurt zouden komen. Er wordt echter wél naar een nieuwe behuizing uitgekeken, maar de kogel schijnt in deze voorlopig nog niet door de kerk te zijn. De vereniging stelt nl. vrij hoge eisen aan een accom modatie terwijl het niveau van de schatkist vrij laag schijnt te zijn. Ondanks dat ziet Van Loopik de schiet-toekomst bij Schiedam „luchtig": „Aller eerst ga ik de conditie van onze leden verbeteren. Als je schiet moet je n.l„ om goed te kunnen richten, tien seconden lang je adem inhouden. Sterke longen behoren ze te krijgen. Heeft Schiedam met instructeur Van Loopik in de roos gescho ten? Van onze sportredactie Vlaardingen Spannender dan ooit te voren is het nieuwe damseizoen geopend voor V.D.V., dat bezoek kreeg van de damclub Schie dam. Er werd van beide kanten energiek gespeeld en dat was nodig ook, want wie dammen wil beoefenen als wedstrijdsport, speelt niet alleen voor zichzelf, maar ook voor zijn vereni ging. Zodoende kwam het enkele keren voor dat een remise aanbod werd afgeslagen, ook al zag het wel uit naar een puntenverdeling. Toch was het koed, dat Biel van V.D.V. een dergelijk aan bod van de hand wees, want enkele minuten later won hij zijn partij en daarmede bracht hij de stand op 9—9. Toen had Van den Kerkhoff wel een iets betere stelling, maar hij moest toch met re mise genoegen nemen. En zo begon het seizoen van VDV en Schiedam met een gelijkspel 10—10, met welk resultaat beide verenigingen zeker tevreden zijn. Overi gens was het wel aan te zien dat men nog niet midden in de competiie zit, want aan beide kanten werden fouten gemaakt, die kostbaar ble ken te zijn. De uitslagen waren: V.D.V. 1—Schiedam 1: W. H. Niestad—J. C. Onink 02; D. MastP. Lansber gen 11; D. v. d. Kerkhoff D. v. d. Spek 1—1 C. Biel W. Vrijland 2—0 J. Ver meulenW. C. Heuvelman 0—2; C. W. v. VeelenL. Vrijland 20; J. J. v. Leeu wen—C. den Boer 20; R- C. v. WoerdenJ. Antes 02; K. v. OudheusdenM. van Erkel 11; L. TornJ. J. v. Kuyk 11.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4