OVERHEID MAG BIJ STAKINGEN GEEN PARTIJ HEZEN iouwplannen Zwembad luid vlotten niet -*■ wdÊtBKSk 1 WERELDWINKEL IN PROVENIERSHUIS OOK VOLGEND KINDERKAMP IN DE KOE-BEL JAAR Minder dan 50% woningwet woningen in Schiedam goedge keurd 2 kranten voor één prijs fussen bewoners en gemeente: ïsmsssr-" Ds. J. G. Jansen neemt zondag afscheid i ff Verkorte usroute vert roblemen op sfilfe 1 I Afscheidsreceptie voor scheidende AKV-chef Samenkomst van „Morgenstond" derdag 17 september 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL Drs. J. Bastiaans: ifSiiSli BH liiilfiSil l I t SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagino'« -97ste jaargang no. 23903 lamenspraak •ver speeltuin 'arellelweg w» Schiedam „Dat kan nooit. De overheid mag geen partij kie zen". Voor drs. J. Bastiaans, directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst en oud-raadslid voor de PvdA in de Schiedam- se raad ligt de zaak duidelijk: Werkwillige arbeiders tijdens een staking komen niet voor een uitkering krachtens de Al gemene Bijstandswet in aanmerking. De Parallelweg: op de voorgrond het gedeelte van het VAM-terrein waarop de speeltuin moet komen. Het raadslid G. P. Verhulsdonk (VVD) heeft hierover, zoals wij in de krant van gisteren meld den, vragen gesteld aan b. en w. Volgens hdt raadslid hebben de werkwillige arbeiders hun plicht niet kunnen doen en heb ben derhalve inkomsten ge derfd. Naar zjjn mening zou een uitkering krachtens de A.B.W. mogelijk kunnen zijn, indien de werkwillige arbeiders onder het tonen van een door hun werkgevers getekende ver klaring hierop een beroep zou den doen. liedam Het inkorten van het laject van lijn 53 tot aan het loenoordse .Bachplein levert loblemen. op. Met name [avonds zijn bewoners van lethei-Dorp en Kethel-Nrd ge- lodzaakt, het resterende ge pelte van het traject te gaan Toen. Vooral diegenen, die lar Kethel-Noord willen (r.k- Irk en omgeving) moeten een §!e afstand lopen- werkzaamheden aan het aiispunt Schiedamseweg-Zwa- i leggen het verkeer in lethei-Dorp aan banden. De lissen kunnen zelfs niet bij het lndpunt Kethel-Tuindorp aan f Lindeijerstraat komen. Ande- i wegen om in de dorpskern |recht te komen zijn er niet. het ongerief voor de bus- fessagiers zal duren, is nog ■et bekend. Pas als de we'rk- lamheden bij het kruispunt ■reed zijn kan lijn 53 weer zijn flledige route volgen. Voorlo- moeten de buspassagiers loorhet dorp en Noord lopen. Schiedam Naar het zich laat aanzien, kan de speeltuin aan de Parallelweg thans binnen niet al te lange tijd worden ge realiseerd. Maandagavond namelijk is er een samenspraak tussen de bevolking van de Parallelweg en het gemeentebe stuur op het stadhuis. Tijdens deze samenspraak zullen nog enkele problemen worden behandeld die aan de aanleg van de speeltuin vastzitten. Gemeentewerken heeft de plan nen voor de aanleg van de tuin rond. Mogelijk komen van de kant van de bevolking van de Parallelweg nog suggesties voor wat betreft de aanleg. We gens de directe nabijheid van enkele rangeersporen en het VAM-afvoerstation, die moge lijk gevaar voor de kinderen kunnen opleveren, wordt een afrastering aangebracht. Zoals bekend is de speelplaats door de directie van de V.A.M. aangeboden. De bewoners van de Parallelweg ondervonden door het bedrijf grote overlast, omdat alle vuilniswagens van de VROM-dienst er hun vuil in loodsen storten. De voorschrif ten voor het lossen van vuil zijn inmiddels verscher.pt- De bewo ners 'hadden door een actie- eni ge tijd de vuilniswagens opge houden. De gemeenteraad besloot enkele maanden geleden, een krediet van 14.000 uit te trekken. Dc directie van de VAM, die iets van de ondervonden overlast wil compenseren, verklaarde zich bereid de helft van de kos ten. 7.000, voor haar rekening te nemen. Inmiddels zijn diegenen, die in de voorzomer deel uitmaak ten van de groep enquêteurs die de problemen van de Parallelwegbewoners heeft onderzocht, tot de conclusie gekomen dat in de woningen aan deze weg geen nieuwe bewoners meer mogen wor den toegelaten, gezien de ernstige staat van verval waarin de huizen daar ver keren. liedam Met de actie tot |uw van een zwembad Zuid het voorlopig nog niet erg letten. Het ziet er naar uit, dat Tel zal moeten worden ge- pn, wil het zwembad inder- nog binnen twee jaar ge lul komen. Weliswaar heeft Stichting Zwembad Zuid en- f'c maanden geleden een op- pacht verstrekt aan de Neder- Indse Heide Maatschappij om 1" voorontwerp-schetsplan te laken van het zwembad, maar loorlopig zal dit ontwerp nog l't in de publiciteit kunnen orden gebracht. pn circulaire, die het stich tingsbestuur heeft gezonden aan de bewoners van Schie- dam-Zuid die voor het zwem bad geld hebben bijeen ge bracht, laat het bestuur weten dat het voorontwerp in het bezit is van het bestuur, maar dat informatie over bijzonderheden ■en bouwtekeningen voorlopig nog niet tegemoet kan worden gezien. Het bestuur heeft het plan gehad, de bouwplannen samengebun deld in een boekje aan de spaarders te doen toekomen. De .gemeente heeft de stichting verzocht hiermede te wachten, tot de plannen een vastere vorm hebben aangenomen. Verschillende raadscommissies en instanties moeten het voor ontwerp nog nader bezien. Eerst wanneer het ontwerp-bouw- plan alle commissies en instan ties 'heeft gepasseerd, kan na dere informatie over de bouw plannen worden vrijgegeven. Voorlopig echter zal op de plaats waar het zwembad moet komen, op de hoek Westfranke- landsedijk en Havendijk, nog slechts het bord „Hier komt zwembad Zuid" getuigen van de plannen die bestaan om Schiedam-Zuid van een zwem bad te voorzien. - f": 'f. f Schiedam De heer C. Brunt, chef van de afdeling algemene zaken, kabinet en voorlichting van de gemeentesecretarie van Schiedam, zal op 1 oktober de dienst verlaten wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Burgemeester en wethouders zul len de heer Brunt ter gelegen heid van zijn afscheid een re ceptie aanbieden die wordt ge houden op woensdag 30 septem ber van half vijf tot zes uur in de aula van het Stedelijk Mu seum, Hoogstraat 112. Voor iedere belangstellende is er -dan .gelegenheid afscheid te ne men van de scheidende functio naris. Schiedam De Jongerenvredesgroep Schiedam, die hier een zogenaamde Def'de Wereldwinkel wil inrichten heeft de beschikking gekregen over een tweetal pand jes in het Proveniershuis. Daarmee is een eind geko men aan de huisvestingsmoeilijkheden waarmee de jongeren hadden te kampen. In de Derde Wereldwinkel worden allerlei artikelen uit de zogenaamde ontwik kelingslanden verkocht, met als doel de opbrengst van deze artikelen voor de landen te bestemmen. Tot nu toe kon Schiedam niet over een Wereldwinkel beschikken. Allerlei panden werden ongeschikt bevon den en de Vredesgroep had al brieven naar b. en w. gestuurd om een betere huisvesting te bepleiten. Met de toewijzing van enkele ruimten in het Proveniershuis zijn de jongeren bijzonder verheugd, juist nu de Vre- desweek aanstaande is. Meer over de Vredesweek leest u op pagina 2. Drs. Bastiaans acht deze moge lijkheid uitgesloten. „Er zijn stakingskassen voor de arbei ders. Ook een aannemer lijdt schade door de staking en hij kan ook niet naar de Bijstand lopen. Dit probleem is overi gens niet nieuw. Maar in Rot terdam komt een uitkering uit de bijstandspot er niet aan te pas en mijn collega-directeuren doen dit trouwens evenmin". Naar de mening van de heer Bas tiaans zou de overheid partij kiezen in de strijd tussen sta kers en werkgevers indien zij de stakers een Bijstandsuitke ring zou geven. En juist de overheid heeft volgens hem niet de taak, partij te kiezen in zo'n strijd. Schiedam Het kinderkamp dat dit jaar in De Koe-bel is gehou den, is zo'n succes geweest dat de kampcommissie van de wijkvereniging Nieuwland heeft besloten om het volgend jaar opnieuw een kampweek in de Zeeuwse Koe-bel te houden. Bo vendien heeft de commissie be sloten de kinderen in twee groe pen te splitsen. De ene groep, voor kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar, gaat van drie tot en met elf juli naar De Koe-bel. De andere groep (kinderen van twaalf tot en met vijftien jaar) een week later, en wel van elf tot en met zeven tien juli. Dë kinderen die dit jaar het kamp hebben meegemaakt wa ren er zo verguld mee dat allen er een volgende keer weer naar toe willen. Voor de kampcom missie geen probleem: zij is ook zeer content met het kamp waar de Schiedamse groep vrij gelaten wordt in haar activitei ten en waar een goede outillage bestaat. Het duurt nog wel even voor de koffers weer gepakt kunnen worden, maar de aanmeldingen kunnen toch niet vlug genoeg binnen zijn bij mevrouw C. Post, Dr. Wibautstraat 17, tele foon 262342. Bij de aanmelding moet 10 per deelnemer wor den overgemaakt bij wijze van waarborgsom. De totale kosten zijn 47,50 per deelnemer per week. Schiedam Vanavond om acht uur wordt er in Boerderij „Landvreugd" in Kethel een samenkomst van de Pinkster gemeente „Morgenstond" ge houden. Schiedam In juli van dit jaar zijn in dc 23 gemeenten van het Rijnmondgebied 657 woningen gereed gekomen tegen 644 in juli van het vorig jaar. In totaal zijn er 7.092 woningwet woningen in aanbouw, waarvan in Schiedam 600 en in Vlaardin- gen 805. Op 1 september 1970 was de stand van zaken betreffende de wo ningbouwplannen voor '70 in het Rijnmondgebied zodanig dat het totale woningwetcontin gent 3.317 woningen bedroeg. Per 1 september zijn daarvan slechts 1.765 woningen goedge keurd. Het contingent voor Schiedam en Vlaardingen be droeg respectievelijk 388 en 378 woningen, waarvan er 160 voor Schiedam en 196 voor Vlaardin gen zijn 'goedgekeurd. Schiedam Ds. J. G. Jansen, predikant van de hervormde wijkgemeente 5, neemt zondag afscheid van de hervormde ge meente van Schiedam. Hij doet dit tijdens een dienst in de Gro te kerk, die om vijf uur begint. Ds. .Tansen heeft het beroep naar de buitengewone wijkge meente van de hervormde ge meente te Naaldwijk aangeno men. De predikant zal op zondag 4 ok tober door ds. D. de Gelder als predikant van deze Westlandse gemeente worden bevesiigd. Dit gebeurt tijdens een dienst om tien uur. 's Middags om drie uur doet ds. Jansen intre de. Beide diensten worden ge houden in het kerkgebouw aan de Dijkweg. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: dei Schiedamsche Courant mee nieuws uit uw stad en omgeving. en het Rotterdamschg Nieuwsblad met het laatste binnen-enbuitenlandsenieuws.Geefonsnu opdrachtook bij I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek^ zelf de vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen raar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer fi34, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis naar: stuur straat woonpL telefoon V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1