\ll\-voorzitter Heilmann Wm il ■hI kranten voor één prijs hut Foenanie van bevolking met 56 personen Ziekenomroep vraagt steun aan bedrijven en particulieren PPR heeft nieuw bestuur PTT-directeur bedankt aanhouders fraudeur NKV-bestuiirs- leclen gehuldigd I W. VAN PELT Vijf jeugdige inbrekers aangehouden Na val van trap gewond Spreekuur wethouder Mej. Van Maanen in Zutphen gehuwd Bureau Bevolking vrij dagsavonds opengesteld R.K. Politiebond Sint Michaël bestaat 25 jaar IliP N.V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK Autoradio gestolen Snelheidscontrole I I, j8 september 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23904 S akbeweging eïnfecteerd oor moeheid Idam Vandaag op pagi- drie van de Schiedam- ne Courant de eerste afle zing in de tweede jaar van de jongerenru- ■ek „IN". I betekent voortaan weer ic week nieuws over de liedamse jongerensocië- pen, hun programma's en Schiedam optredende |epen. Daarnaast nieuws achtergrondverhalen Ir andere vormen van pgdwerk en alle andere za- die de Schiedamse en jongeren aangaan. Izullen wij voortaan meer lidacht gaan besteden aan (iviteiten in Schiedams lurgemeente" Vlaardin- ji. waar ook een bloeiend Jicteitsleven te vinden is. terugkerende elemen- van de IN-rubriek zijn I Top Tien en de kolom litjes". In deze kolom elke Jek allerlei uitgaansmoge- theden in Schiedam én ladingen. h' kan iedere sociëteit, die luws heeft, elke andere Igere in Schiedam of |PP van jongeren die iets (erneemt dit kwijt in de -rubriek. Een briefje f1' de Schiedamsche Cou- f op de Broersvest 3 of 1 telefoontje naar 262566 1144144 toestel 176 is vol- Inde. (week in de IN-rubriek: 'Pening van het nieuwe hk. Jeugdwerk in de Mgr. No- Islaan. f'otavond van actie „Lar Infancia", en de vaste lems" Uitjes en Top Tien. Schiedam - „De vakvereniging wordt op het ogenblik geconfec- teerd door een moeheid, die ontstaan vindt in de welvaartsge dachte. De leden kiezen netjes hun bestuurdes, maar geloven het verder wel en laten de leiding modderen. Juist nu allerlei ontwikkelingen een plaatselijke vakbondsafdcling verande ren, is dat bijzonder ernstig. Luchtverontreiniging, de Bul- derbaan en de Rijnmondprobelmatiek worden thans onze problemen. Ze overweldigen de plaatselijke centrale. Het be stuur ziet door de bomen zolangzamerhand het bos niet meer". I 4 - - Deze sombere woorden liet de heer R. J. F. Heilmann, voor zitter van de Centrale Schie dam van het Nederlands Katho liek Vakverbond, gisteravond horen tijdens zijn jaarrede op de Algmene Vergadering van de centrale in gebouw Arcade. De werkzaamheden van het be stuur worden langzamerhand zo groot, dat een aantal facili teiten voor de leden dreigt te worden ingekrompen. Zo is het waarschijnlijk, dat het geven van belastingadviezen niet langer mogelijk zal zijn. Ook financieel zijn er zorgen, doordat allerlei onderafdelin gen van het N.K.V. niet of on voldoende bijdragen leveren. De heer Heilmann „We worden gewoon voor het blok gezet. De ■bestuursleden worden betiteld als goedsullen die het allemaal wel zullen opknappen". Vandaar zijn pleidooi voor een grotere activiteit en belangstel- Schiedam De directeur van de Schiedamse PTT, de heer H. J. Reekers, is de personen dank baar die op 14 september assis tentie hebben geboden bij het aanhouden van de 33-jarige Rot terdammer Van der L., die op ■het bijkantoor van de PTT aan de Mgr. Nolenslaan een valse cheque trachtte te verzilveren. Door de hulp van deze personen kon Van der L. worden ingere kend. Daar de directeur de aanhouders niet met name kent wil hij hen op deze wijze dank zeggen voor de 'geboden hulp. Schiedam Wethouder B. E. Collé van Sociale Zaken en Volksgezondheid houdt met in gang van 23 september elke woensdagochtend van negen tot tien uur spreekuur in het Stad huis. Iteernü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: deB 'tonische Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het RotterdamschJ IWjblad met het laatsto binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bij 'togen gratis, zonder enige verplichting* de SC -f* RN te bezorgen en ontdek to vele pluspunten. ■Deze bon In open envelop, MP der postKiel. sturen near Rotterdamse!) Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 daten tratij naar: naam straat woonpl. telefoon ling onder de leden in het nieu we jaar. Voor de leden zullen weer cursussen worden gege ven, terwijl ook de activiteiten van het Overlegorgaan Vakcen trales Schiedam, waarin. CNV, NKV en NVV zijn vertegen woordigd, weer ruime aandacht -zullen krijgen. In oktober zal er een bijeenkomst worden gehouden waarin aan dacht zal worden besteed aan het politie-apparaat, in het bijzonder dat van Schiedam. Ook staat omstreeks januari een muziekavond op het pro gramma, waaraan het WF koor en orkest zullen meewer ken. Beide avonden worden door het Overlegorgaan georga niseerd. Op de begroting 19701971 van het NKV-Schiedam prijkt een tekort van l.OOO. Op het pro gramma van de Centrale staan weer de traditionele Sint Nico- laas en Kerstvieringen, ter wijl verder aandacht zal wor den besteed aan streekprobele- men (Rijnmond, Midden-Delf land) en er gespreksavonden zullen worden gehouden. Schiedam Tijdens de jaarver gadering van het N.K.V. Schie dam gisteravond in Arcade zijn drie bestuursleden gehuldigd. De heer J. Leenders, 2e pen ningmeester, en P. van Gerven, secretaris, zijn onderscheiden met het gouden erekruis Pro Ecclesia et Pontifieie wegens hun 25-jarig bestuursschap in KAB en N'VV. Beide heren wer den toegesproken door afde lingsvoorzitter R. J. F. Heil mann en pater .1. J. G. Görtz o.p. De echtgenoten van de ju bilarissen speldden hen de on derscheidingen op de borst. De heer Jac. Oomen. tweede voorzitter, werd gehuldigd voor de jaren die hij voor de afde ling Herwonnen Levenskracht van het N.K.V. heeft gegeven. Hij ontving een geschenk uit handen van de heer Heilmann. Schiedam In augustus zijn 77 paren in het Schiedamse stadhuis in de echt verbonden. Vierentwintig echtparen zijn na de huwelijks voltrekking naar elders vertrokken. Vijf echtparen zij.n gescheiden. In totaal vertrokken 419 mensen uit Schiedam o.m zich in een an dere stad te vestigen waarbij de stad Rotterdam voor 60 per sonen de grootste aantrekkings kracht had. In Schiedam heb- Schiedam De brief van de Ziekenomroep Schiedam aan B. en W. van Schiedam, met het verzoek verandering te bren gen in de moeilijke financiële en technische positie van de Schiedamse Ziekenomroep, is slechts een deel van een totale actie van het nieuwe bestuur van de omroep om de benodig de gelden in te zamelen voor nieuwe apparatuur en de even tuele inrichting van een nieuwe ruimte in één van de zieken huizen of elders Voorzitter Maarten Brand 'deelde gisteravond mee, -dat de mede werkers van de ziekenomroep zich ook zulilen wenden tot het Schiedamse bedrijfsleven en tot particulieren om een bijdrage te verkrijgen. Daartoe igaan maair 'alle bedrijven persoonlijke brieven uit, waar in de positie van de ziekenom roep in Schiedam wordt uiteen gezet en waarin bovendien een begroting is opgenomen, zodat men kan zien hoe een eventuele bijdrage 'besteed zal worden. Particulieren hoopt de ziekenom roep te bereiken door berichten fin zoveel mogelijk bladen van allerlei verenigingen en instan ties in Schiedam, waiairtin even eens een oproep de Z.O.S. fi nancieel te steunen. „We doen dit allemaal eigenlijk met tegenzin", stelt voorzitter Brand van de Z.O.S. De Zieken omroep heeft altijd achter de schermen gewerkt en zou dit ook graag 'blijven doen. Maar het nieuwe bestuur, dat per 1 juni is gevormd, is tot de 'Slot som gekomen, dat werken op basis van vrijwillige bijdragen en donaties eenvoudig niet 'lan ger mogelijk is. We zouden ech ter liever willen werken aan uitbreiding 'en verbetering van de kwaliteit van de uitzendin gen, maar er is eenvoudig geld nodig. Zelfs de medewerkers van de Z.O.S., die al hun vrije tijd opofferen betalen nu al bo vendien een contributie, eigen lijk een onaanvaardbare zaak. En de kosten van het mate riaal, dat de medewerkers zelf voor de omroep hebben aange schaft, liggen nog veel hoger dan hun contributies. De heer Brand' zei het erg te be treuren. dat indertijd bij de bouw van het nieuwe gemeente ziekenhuis geen rekening is ge houden met een ruimte voor de ziekenomroep. Als men name lijk al de beschikking over een andere ruimte dan de huidige kelderstudio 'in 'de Dr. Kuyper- laan zou krijgen, blijft het pro bleem, dat men een (dure) ver binding met de ziekenhuizen zou moeten hebben, óf even eens dure extra apparatuur ■voor in de ziekenhuizen zou moeten aanschaffen. Dat men zich nu officieel tot B. en W. van Schiedam en tot do gemeenteraad heeft gewend heeft een duidelijke achter grond. De medewerkers van do Z.O.S. menen namelijk, dat het verzorgen van uitzendingen voor mensen die gedwongen in een ziekenhuis min of meer af gesloten zijn van de buitenwe reld een zaak is die ten dienste van de gemeenschap wordt ge daan, vandaar dat men nu een beroep doet op de gemeente om dit werk financieel mogelijk te maken. Het isolement van 'de patiënt ten opzichte van 'de buitenwereld tracht 'de Z.O.S. te Doorbreken door zo veel mogelijk aandacht te geven aan actuele gebeurte nissen 'iin Schiedam. Verslagge vers en technici van-de omroep zijn dikwijls aanwezig bij ge beurtenissen, om daarvan op namen te maken, die afgewerkt in -de studio, afgedraaid worden tijdens de twee uur durende uit zending op donderdagavond in de Dr. Noletstiichting en het Ge meenteziekenhuis. Het grootste gedeelte van deze twee uur wordt 'daarnaast besteed aan de uitzending van verzoekpla ten. Deze platen geven de pa tiënten op tijdens een persoon lijk gesprek met een medewer' ker van de Z.O.S. Soms zelfs wordt er een rechtstreekse re portage van een bepaald evene ment verzorgd voor de patiën ten, maar door de financiële si tuatie en de ontoereikende ap paratuur 'kunnen de mogelijk heden slechts voor een heel kieiin gedeelte, worden benut. Uitbreiding van programma's, speciale kinderprogramma 's, meer actualiteiten en meer rechtstreekse uitzendingen, het zou allemaal mogelijk zijn, ware het niet dat apparatuur en geldmiddelen ontbreken. De medewerkers zijn er, en met voldoende enthousiasme. Zij zouden zelfs op den duur ook hun .werkterrein uit willen brei den tot de bejaardencentra in Schiedam, maar 'dat is nu nog een onhaalbare kaart. Als voorbeelden van hoe het zou kunnen noemen de Z.O.S. me dewerkers ondermeer de ge meente Helienido'oirn/Niijv'erd'al' waar B. en W. kort geleden be sloten een subsidie van ruim 79.000 gulden beschikbaar te stellen voor de ziekenomroep. En Arnhem, waar de plaatselij ke ziekenomroep van de P.T.T. tegen een bijzonder laag, sym bolisch bedrag drie tele foon muzdeklijnen verbindingen ter beschikking kreeg. Kortom, mogelijkheden en ent housiasme zijn aanwezig, slechts financiële steun ont breekt nog. „We blijven echter zonder meer doorgaan met onze uit zendingen", verzekert voor zitter Brand van de Z.O.S. „Maar mochten we geen subsidie krijgen, dan zullen we toch enkele stappen in de ontwikkeling tetug moeten doen en in moeten gaan krimpen' Voor wie het werk van de Z.O.S. wil steu nen, het gironummer is f 736443. ben zich in augustus 421 men sen gevestigd. Daarvan kwa men er 147 uit Rotterdam, ze ven uit Indonesië, vijf uit Suri name en twee uit de Nederland se Antillen. De totale Schiedamse bevolking- is toegenomen met 56 personen. Waren er op 31 juli 83.232 men sen woonachtig in Schiedam, per 31 augustus waren dat er 83.288. Er werden 102 kinderen geboren; er overleden in augus tus 48 mensen. cv Schiedam Mej. E. W. G. van Maanen, mus^imassistente van het Stedelijk# Museum in Schiedam, is vandaag in Zut phen in het huwelijk getreden. Zij zal tot eind 197$ aan het Ste delijk Museum jwaar zij bij na vier jaar werlït verbon den blijven. Schiedam Met ingang van van avond zal de afdeling Bevolking aan de Overschieschestraat 2 (voormalige rijks h.b.s.) ge opend zijn op de vrijdagavon den voor het publiek van 19-20 uur voor reisdocumenten en visakten. ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 Schiedam De afdeling Schie dam van de rooms-katholieke Politiebond Sint Michaël be staat dinsdag 29 september 25 jaar. Dit zal worden gevierd met een receptie, die van half vijf tot zes uur in zaal Sitton aan de Lange Haven zal wor den gehouden. Schiedam De afdeling Schie dam van de Politieke Partij Radicalen heeft een nieuw be stuur gekozen. De heer D. 3. Rensman, Parkweg 28 en raadslid'voor de PvdA; PPR, fs' gekozen, tot voorzitter, de heer H. Noordegraaf tot penning meester. Het secretariaat van de afdeling is gevestigd op postbus 100. De heer J. H. M. Voorwald is gekozen als be stuurslid, terwijl nog een lid wordt benoemd. Maandag 21 september houdt de afdeling •een vergadering, waarop de •agenda van de raadsvergade ring op 28 september, het lan delijk congres van de PPR en de verhouding met het actie centrum Groot-Rijnmond wor den besproken. Schiedam De politie heeft vijf jongens in de leeftijd van 10, i2 en 13 jaar aangehouden, die in verschillende scholen heb ben ingebroken en daar be schadigingen hébben aange richt. Zij bezochten de Eras- musschool tweemaal en kwa men verder in de kleuterscho len Harlekijn en Dombo en in kleuterscholen aan de Van Be verenstraat, Van Haarenlaan en De Wildestraat. Schiedam Mevrouw H. M. S. van de Rotterdamsedijk heeft bij de politie- aangifte gedaan van diefstal van een draagbare autoradio, die uit haar gepar keerde auto is meegenomen. Schiedam De politie heeft gis teravond op de Horvathweg een snelheidscontrole gehou den met de Mesta-apparatuur. De hoogste snelheid was 88 ki lometer. Vlaardingen De 51-jarige A. F. H. van de Burgemeester Pruissingel is gistermiddag ernstig gewond geraakt bij een val van een trapje. Hij was be zig verf af te branden van de bovenramen van zijn woning. Hij kwam op de tegels terecht en is met een hoofdwond en met hersenletsel naar het Dtjk- zigt ziekenhuis in Rotterdam gebracht. 1 ■f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1