1 il Discussie-avond besluit de actie .JLar da Infanciavan actiegroep Tov Uitjes Top Tien H MORGENAVOND OPENING BH MARTIN GREEN EERSTE GAST BIJ SLOOPY Ketenen van de haat Jeugdwerk in Mgr. Nolenslaan start met winterprogramma 9? in Schiedam en in Vlaardingen „PIJPENLA" MÊÈÊÊÊÊÊÊÊlgm Ié:. mmMMm door Lodewijk Bronsdijk SFEERTJE gCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1970 an 1719 uur, Pers N.V. pening Bejaard! reester H. Roelil Selection. rrienden. >nd InterkerkeliJ rpositie aguarel!] ere door de n. esidentie Strijktr] nigingen De Yrl am het eerste a /oor de avond-1 s van 18 tot en geopend apothi Rembrandtlaanl tsen-weekendditl de boodschappf n onder nuffll t Honk van start in fraaie nieuwe ruimte Schiedam Morgenavond start sociëteit 't Honk aan de Hoogstraat 148 het nieuwe seizoen en wel in een nieuwe ruimte. Tot het eind van het vorige seizoen was de sociëteit verspreid over het gehele, drie verdiepingen tellende pand. In juni echter begon een kleine groep creatieve geesten uit het bestuur en de leden aan het inrich ten van een nieuwe sociëteitsruimte op de begane grond. De moge lijkheid daartoe deed zich voor toen deze ruimte, die eerst half door de sociëteit werd gebruikt en voor de andere helft bestond uit een werkplaats, geheel ter beschikking kwam. De verbouwing werd ingrijpender dan alle vorige verbouwingen, die de Honk-bewoners in de vo rige seizoenen hadden uitge voerd. Eigenlijk bleven alleen de muren staan, de rest werd volledig uitgebroken. Vele avonden en zaterdagen werd de vakkennis van bepaalde Honk-leden en de creatieviteit van andere leden ingezet. Het resultaat is, dat <het Honk thans zonder overdrijving kan bogen op één van de mooiste socië teitsruimten van Schiedam. Aan het einde van de ongeveer twintig meter diepe „pijpenla" is een klein podium, waar een band kan zitten en waar op an dere avonden de fraaie discota fel stereoklanken door de socië teit zal sturen. Voor het podium vindt men een kleine dansvloer en zitjes met lage, zelfgebouwde banken. Verder slaagde het sociëteits- bestuur erin een grote tweede hands bar op de kop te tikken, die zodanig werd opgeknapt dat niemand het „tweedehandse" er meer aan afziet. Het is de bedoeling, dat er zo'n vijftien krukken voor de bar komen te staan. Met deze bar kreeg de sociëteit ook de beschikking over een „tap"; een verbete ring die door de leden, die van O Disc-jockey Martin Green treedt morgenavond in zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven 237 op, tijdens de openingsavond van dei nieuwe Sociëteit Sloopy. Sociëteit Sloopy is ontstaan uit een fusie tussen sociëteit Sloopy die draaide in Boerderij Landvreugd in Groenoord, en sociëteit Cand lelight uit de Jeugdhaven Nieuw- land. e entree voor deze avond be draagt twee gulden, het lidmaat schap (snel opgeven!) kost f2.50 per jaar. Voorlopig draait Sloopy éénmaal in de veertien dagen, steeds in Tivoli- De een pilsje houden zeker geap precieerd zal worden. De ver beteringen beginnen echter al direct ook bij de entree. Er is een flinke garderobe en boven dien is er een „receptie" met een balie voor de ledenadmini stratie- Het „sfeertje" wordt compleet gemaakt door sfeervolle ver lichting, decoratieve wandschil deringen en moderne wandver sieringen. Het is vrijwel zeker, dat dit geheel nieuwe „image" van 't Honk, een flink aantal Schiedammers van boven de achttien (de minimumleeftijd voor het lidmaatschap) zal trekken, die op vrijdag zater dag- of zondagavond in deze bijzonder sfeervolle avond hun tijd door zullen willen brengen. En dat zou dan een al jaren ge koesterde wens van het Honk- bestuur in vervulling doen gaan, namelijk een verhoging van het niet zo rooskleurige le denaantal en meer leven in dit voor zijn doel zo uiterst ge schikte gebouw dat 'bovendien zeer gunstig is gelegen, midden in Schiedams binnenstad. Voor degenen, die eens een kijkje willen gaan nemen in deze so ciëteit, hierbij de gegevens: Ondanks de kostbare verbou wing is het lidmaatschap van het Honk verlaagd van twintig tot vijftien gulden per jaar. De minimumleeftijd is achttien jaar. Wie zich echter .niet direct aan die vijftien gulden wil wagen, kan een introductielidmaat- sehap nemen: voor een rijks daalder kan men dan twee avonden kennis komen maken. Wie eenmaal lid is betaalt al leen een kleine entreeprijs op Achter deze onopvallende ge vel huist het nieuwe Honk, avonden met een speciaal pro gramma. Verder kan hij elke vrijdag,- zaterdag- en zondag avond vanaf half negen gratis in het Honk terecht. Morgenavond dus de opening van de nieuwe ruimte, opgeluisterd door de „British Town Jess Band". Wat dat „speciaal pro gramma" betreft: het streven van het bestuur is om naast de gewone, gezellige sociëteitsa vonden, éénmaal in de maand een avond te organiseren met een band of een ander evene ment. Honkbestuurslid Kees Blois in de nieuwe ruimte van sociëteit 't Honk aan de Hoogstraat 148. Schiedam Zondag gaat in het jeugdcentrum Mgr. Nolenslaan 99 het nieuwe seizoen weer van start. De leiding van het jeugd werk in de Mgr. Nolenslaan heeft een aantrekklijk winter programma opgesteld. De 'eersite filmvoorstelling wordt zondag aanstaande gegeven om twee uur en wel voor kinderen varaaf 9 jaar. De eerste ruilbeurs wordt gehou den op maandag 28 september en wel van viier tot vi!jf uur. De handenairbeildclub voor de meisjes komt bijeen op donder dagavond van 'half zeven tot half negen. Eerste avond 1 ok tober. Handeniatibeid voor jon gens op dinsdagavond van ze ven tot negen uur. vanaf 6 okto ber. Op maandagavond van half zeven tot half negen kan, er tafelten nis gespeeld worden. De eerste avond te op 28 september. Op 7 oktober gaat d;e instuif van start voor kinderen vanaf vijf jaar. Zllj izlfln welkom van twee tot vier uur. De zaterdagmor- genimstuif van tüen tot twaalf uur. voor deze leeftoijdisgroep begint op 10 oktober. Op dinsdagavond 26 oktober ze ven uur wordt het startschot gelost voor de wekelijkse wed strijden op de zesbaans-rninia- tuu rautor a cefoaan. Tot slot staaf aan de Mgr. No lenslaan de donkere kamer met alle apparatuur weer klaar voor de foto- enthousiasten uit de omgeving. Schiedam De groep jon geren uit Kethel, die on der de naam „Tov" sinds oktober vorig jaar een actie heeft gevoerd voor het Braziliaanse kindertehuis „Lar da In fancia" in Sao José do Rio Pardo sluit dinsdag deze actie af met een discussie- en voorlich tingsavond in gebouw „De Rank" aan dc Schiedamseweg. Twee zaken staan tijdens deze avond centraal: de overdracht van het inge zamelde geld en een be zinning op de achter gronden van het werk voor dit project. Zuster Bouwmeester zal tijdens deze avond, waarop iedereen wel kom is en die gratis toe gankelijk is, een inlei ding houden over het Braziliaanse kinderte huis en dia's daarover vertonen. Daarnaast probeert de actiegroep „Tov" een medewerker van de actie „Wilde Ganzen" naar Kethel te halen, die zal kunnen vertellen op welke gron den deze organisatie tot haar actie is gekomen. Tot slot zal aan de avond meewerken de „Vredes; werkgroep Kethel, die als motto voor haar ac ties heeft gekozen „Ver enig De Naties". Het direct lenigen van nood heeft bij de actie groep „Tov" steeds voorop gestaan. Bewust heeft de groep zich ge distantieerd van politie ke vragstukken omtrent Brazilië. Het helpen op zuiver humanitaire grondslag heeft de groep tot haar doel ge maakt. Nu de actie wordt afgeslo ten wil men echter over de juistheid van deze in stelling discussiëren. De discussie kan levendig worden. Uit gesprekken met e Vredeswerk- groep is gebleken, dat deze groep op het stand punt staat dat politiek en ontwikkelingshulp niet van elkaar los te denken zijn. Men kan beginnen met hulp in natura en daar na of tegelijkertijd aan de beïnvloeding van maatschappijstruc tuur van het ontwikke lingsland werken, zon der echter te trachten het westelijke denk- en cultuurpatroon op te dringen. Ziehier enkele van de vraagstukken, die de ac tiegroep „Tov" op haar slotavond aan de orde hoopt te brengen, een slotavond die daardoor een interesant gebeuren kan worden. De bijeen komst begint om acht uur. Er is het komende weekeinde in Schiedam weer veel te beleven. INsociëteit de waag aan de nieuwstraat 36 draait weer op het bekende top-veertig werk. zaterdagavond 1.50 entree INmorgenavond de opening van de nieuwe ruimte van 't honk aan de hoogstraat 148 met de „britisch town jess hand", acht uur. achttien jaar en ou der, zondagavond ook open. INzondagavond in arcade sociëteit instuif schiedam met jessy's new selection, dus dan sen op close harmony. IN morgenavond in tivoli de eerste avond van sloopy nieuwe stijl, disk-jockey is martin green met drive-in-discotheek, entree twee piek. sloopy is ontstaan uit een fusie tussen sloopy uit boerderij landvreugd en socië teit candle-light uit de jeugdha ven nieuwland. INmorgen avond en zondagavond staan de deuren van sociëteit de vonk aan de lange haven 129 weer open. INvanavond kun je op het zelfde adres terecht in de mini-sociëteit in brabant stijl: 't vunderke. INzon dagavond in zaal tivoli aan de nieuwe haven 237 martin green's sociëteit rcj house, dis codansen voor één gulden. IN morgenavond in zaal irene aan de nieuwe haven 155 de eerste avond van een nieuwe discotheek: the house of the ri sing sun, entree twee gulden, lidmaatschap kost een rijks daalder per jaar, aanvang half acht. Waar kunnen de liefhebbers van sociëteiten in Vlaardingen te recht? Lees maar verder en no teer in je agenda. - IN - de stoof is vrijdagavond opne. Zondag avond wordt voor de leden in gebouw Triangel de film Kete nen van de haat vertoond. Op deze .avond is de sociëteitsruim te gesloten. Callenburgstraat. - IN - In want is vrijdag-, zater dag- en zondagavond vanaf acht uur open. Gebouw de Vleet, Schiedamseweg. - IN - Vrondel is zaterdagavond vanaf acht uur open. Voor vijftien, zestien en zeventien jaar. Ge bouw de Vleet, Schiedamseweg.' - IN - In de pijp uit is zaterdag en zondagavond vanaf acht uur open. Gebouw de Vleet, Schie damseweg. -IN - D.A.T. is het hele weekeinde open. De deu ren worden zaterdagmorgen van het slot gehaald- Zaterdag avond vanaf acht uur treedt de bluesgroep Twich op. De toe gangsprijs bedraagt tweegulde- nenvijfcigcenten. Hoogstraat. - IN - Ook Maaslandse soosmin- naars kunnen in hun eigen woonstee terecht en wel in De Paraplu. Vrijdagavond voor de jeugd vanaf dertien jaar, zater dag- en zondagavond voor zes tien jaar en ouder. Alle avon den beginnen om acht u/r. De muziek wordt verzorgd door de groep Limited '70 en discjockey Hans van Luipen. Oude pasto rie naast het Trefpunt, Kerk plein. Toegang rest van de maand: gratis - IN -. 1. Wigwam - Bob Dylan. 2. Lola - Kinks. 3. Back home - Golden Earring. 4. Are you ready - Pacific Gas and Electric. 5. Wild and exeting - Earth and Fire. 6. Huilen is voor jou te laat - Cor- ry en de Rekels 7. Suicide is painless - uit „Mash" White 8Rabbit/Somebody to love - Jefferson Airplane. 9. Sex Machine part 1 - James Brown. 10. In-a-gadda-da-vida - Iron But terfly. Voor de leden van sociëteit de Stoof wordt zondagavond in ge bouw Triangel de film „Kete nen van de haat" vertoond. De film gaat over twee gevange nen, een neger en een blanke, die aan elkaar vastzitten met boeien. Aanvankelijk bestaat er 'een grote vijandschap tussen de twee. maar door een vlucht en de vele avonturen, die zij daardoor beleven, verdwijnt de rassenhaat en ontstaat vriend schap. De produktie en de regie van deze film lag in handen van Stanley Kramer. Hoofdrol spelers zijn Tony Curtis, Syd ney Poitier, Theodor Bikel en Cara Williams. Leden van de Stoof hebben gratis toegang. Aanvang: 8 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3