1 I 1 I Lezingen en bloemschikcursus van KonNed. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde Inbraken op industrieterrein Vlam in de pan Boete voor diefstal Boete van f 50 voor joyriding 2 kranten voor een prijs 1inanciering rondschetsplan gereed Binnenstad W. VAN PELT Valse aangifte Orgelconcert in Museumaula entree jij er Gevangenisstraffen oor eliiedaimners na echt partij AANRANDER AANGEHOUDEN Bromfietser gewond Voormalig Verzet viert 16 oktober 25-jarig jubileum nsdag 22 september 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's LDBAAR TEMPO Schiedam Een aantal Schiedamse ondernemers wil in de leegstaande panden van de Grauwe Hengst aan de Hoog straat een zogenaamd middenstandswarenhuis realiseren. Dit voor Schiedam geheel nieuwe project zou ruimte kunnen bie den aan plaatselijke middenstanders uit 15 tot 20 verschillen de branches. In totaal biedt het centrum zo'n 2600 vierkante meter winkelruimte. Middenstanders uit de branches herenmode, horlogerie, schoe nenmagazijn, banket en chocolaterie, radio enzovoorts, baby- en kinderartikelen, sportartikelen, een juwelier en een opti cien hebben daadwerkelijke belangstelling voor het project getoond. 3 VOORKEUR VOOR SCHIEDAMMERS N.V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK Gewond bij oversteken Gewond bij aanrijding CR 1970 dactie Fortuna ij ijgende Xijn tgangspunt itante 69 Een ovcr- slotfase tot nadat de dienstelyke flden geno- rde en pro- n langszij. s de schui. erberg on- 3or de thee er met een schot de m Koos de denveld en ese equipe ■verd even- oaadt Ger hoekschop en daarna 12 kwam. nslotte ónt- :rna alle il- dactie auw Wit 0 es DVS 0— vv b 1—1; i'S b 2—0; t 1—1: Ex- 11: Schie- 20; Rijns- 3—3: PPSC Martinit 0: Ursus SVDPW -Alexandria amse Boys IZ 3—3Eu- ide Maas HR 4—2. SCHIEDAMSCHE COURANT 97ste jaargang no. 23907 volledig ge- :ing. Resul- .aag. ontmoeting van Top ge- >or de rust gen tot zeer reikend tot Na de rust 0 niet meer lafd blijven il, maar het te zien dat an de afde- waren. De van beide heidsrechter ar liet korf- veel goede vorden vast ten hierbij igste minuut .ft toen Jan ende combi- sschier voor n de fraaie ia Zeeuw in Dstick Tous- e eerste de score: 10. DP gelijk en 12 uit een tij wij ons konden ont- uit de han- Odi-verdedi- Cees Pas en ver schot nny Meester ig door haar erd aange- kans op 32 irw miste de orp. In de it TOP 2—3 a Ria Zeeuw 1 meter lijn ie reeds ge- topbal. rgde dat de 43 voor aan rusten; scoorde hij. an de eerste ken en ging cht uit een op 44. Jan 'eite de wed- aie doelpun- nmers haal- maar ver- urd doelpunt iewel Janny ruyt, wat uit loor het uit- sgenstander, deren weer en Arie v. 't een doelpunt liedammers, ïadden, kon- aaal de han- Het onge- as gehand- oor Top, dat r een goede te beschik- lannen voor iddenstands Hoogstraat jMedam 1 De toekomsti ge sanering en recon structie van de binnen stad heeft reeds vele ton gen losgemaakt. Belang hebbenden als de Schie damse Handels- en Be- drijfsraad, de Schiedam se aannemers en de Fe deratie van Jongeren groepen in de Partij van de Arbeid gaven reeds hun mening over de plan nen van Fledderus en Van Gent te kennen. .steren werden in de dis cussie over de plannen voor de binnenstad wéér enkele bijdragen gele verd. Zij kwamen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Be neden-Maas te Vlaardin- 'gen, van enkele leden van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad en ten slotte weer van de Schie damse Samenwerkende Patroonsverenigingen, de laatste over de grondpoli- tiek. Op éen van onze binnenpa- gina's leest u meer over de diverse bijdragen met beschouwingen, foto's en commentaar. chiedam/Rotterdam Vier jeugdige Schiedammers zijn jfaandag door de Rtffter- I |arase politierechter mr. A. R Jolles veroordeeld tot ge vangenisstraffen variërend van acht tot veertien dagen. 'Jpecember vorig jaar hadden in een café in Schiedam drie T-zoekers tijdens een ruzie ge- Fhopt en geslagen. Bierflesjes en een stoel fungeerden daarbij 1 ais slagwapens en hun tegen- Janders belandden in het zie nhuis. ging ver uit boven een gewo- ^.paféruzie. Het is een heel ■'elijk en ernstig geval van Bshandeling", meende officier van Justitie, mr. A. Niessen. |^en de 21-janige kelner M. T. V., -die mishandeling van te Personen werd verweten, ia de officier de zwaarste _'af, namelijk veertien dagen ■vangemisl 20-jarige schilder L. W. en de 'Harige construofciiewerker W. van E. hadden elk twee per sonen mishandeld. Tegen hen Jjste de officier elw tien dagen gevangenisstraf. J22-jarige kelner W. H. O. had ?Tar één tegenstander voor .in rekening genomen. Hij fnde dagen tegen zich i^n. Ook mr. Jolles meende, |t de Schiedammers „ver Rer de schreef" waren gegaan ïvoniüste conform, aan de ei- Daarnaast is er nog ruimte voor middenstanders uit de bran ches kleintextiel, kleinwoning- textiel, comestibles, een da meskapsalon, luxe huishoudelij ke artikelen, boeken en tijd schriften en foto-artikelen, ter wijl zelfs plaats zou zijn voor een sauna. De middenstanders die zich heb ben aangemeld voor het project zijn allen leden van de Schie damse Handels- en Bedrijfs raad (S.H.B.). Hoever de plan nen al gevorderd zijn blijkt wel uit het feit dat de financiering (vermoedelijk kosten zo'n twee miljoen gulden) rond is en een architect en aannemer zijn ge vonden. De architect heeft van de panden reeds enkele teke ningen gemaakt. Dit schetsplan is ontworpen door het architec tenbureau Spruyt en Den But ter, de aannemer zal de fa. D. Baron te Schiedam zijn. De deelnemende middenbran- chers hebben reeds optie op de drie panden, die eigendom zijn van de N.V. Winespirits. Over een front van 40 m2 aan de voorzijde zou het centrum moe ten komen, tussen de hoeden zaak van Ras en de textielhan del van Mikx. De zogenaamde „dode hoek" uit de Hoogstraat zou daarmee zijn verdwenen. „Ik hoop dat de gemeente Schiedam enthousiast zal zijn over dit plan", zegt de heer Vredebregt, de voorzitter van de S.H.B. De plannen zijn reeds aan b. en w. gezonden. „Er moet een snel ja of nee van de gemeente komen. Als alles op wieltjes loopt kan het project tegen eind 1971 zijn gereali seerd. De financiering is geen enkel probleem", aldus de SHB-voorzitter. Ondernemers uit Schiedam die plaatsen in het middenstands warenhuis willen innemen ge nieten de voorkeur, maar bij gebrek aan belangstelling van hun kant krijgen ook niet-Schie- damse ondernemers een kans. In welke vorm het warenhuis zal gaan draaien, staat nog niet vast. Het kan een N.V. worden, het kan gehuurd worden van een bouwmaatschappij en het kan een stichtingsvorm wor- - den. De huurprijs van één winkelruim te is thans bepaald op 125 - ƒ150 per vierkante meter per jaar. Als het plan eenmaal is verwezenlijkt is Schiedam een open warenhuis rijker waarin, zo zeggen de ondernemers, de winkeliers als zelfstandige on dernemers onder één dak zit ten. De SHB-leden hebben haast met de uitvoering van het plan. Zij menen dat een stuk Hoogstraat een betere aanblik krijgt, door dat drie buiten gebruik zijnde panden worden vervangen door 40 meter winkelfront. Een poging van de heer L. Pen ning om een drugstore in te richten op de Dam, waaraan Schiedamse ondernemers zou den moeten deelnemen, is thans definitief van de baan. Het pand aan de Dam zal door een verzekeringsmaatschappij ais kantoorruimte in gebruik worden genomen. De achterzijde van de pan den die als middenstands warenhuis in gebruik ge nomen kunnen worden. De gevels aan de Lange Ha ven zullen in ieder geval onaangetast moeten blij ven, omdat zij tot de mo numenten van de stad wor den gerekend. ST. LIDUINAPLEIN 8 v SCHIEDAM TEL. 26.95.45 Schiedam De politie heeft gisteren de 26-jarige matroos A. de G. uit Rotterdam opge sloten, die in Groenoord had gepoogd een 21-jarig meisje aan te randen toen zij in een kelder haar bromfiets wegzet te. Er ontstond daar een wor steling en een buurvrouw snel de op het gegil van het meisje te hulp. D G. vluchtte en werd later door omwonenden aange houden. Schiedam In het wintersei zoen heeft de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Planfkun- de, afdeling Schiedam, weer een groot aantal activiteiten op haar programma. Zo zul len er een aantal interessan te avonden worden gehou den en voorts is het mogelijk mee te doen aan een bloem schikcursus. De eerste avond in het nieuwe seizoen valt op 24 september. Sctóedaim De 18-jarige D.v.W. heeft gisteren angifte gedaan Van beschadigingen aan zijn aan de Lange Haven gepar keerde auto. Al snel bleek dat de jongeman dit had verzon nen en dat de beschadigingen waren gekomen door een aan rijding die hij de avond tevoren had veroorzaakt aan de Koe markt. Tegen hem zal dubbel proces-verbaal worden opge maakt wegens valse aangifte en doorrijden na een aanrij ding. Schiedam De 12-jarige Petra Keizers is op de Joppelaan in Kethel gewond geraakt toen zij bij het oversteken van de rij baan werd aangereden door de personenauto van de 61-jaiige veehouder C, v. d. B. Zij werd 'geschept en liep een hersen schudding op en allerlei won den. De GG en GD heeft haar naar de Dr. Noletstichüing ge bracht, waar zij is opgenomen. Schiedam Bij de politie is aan gifte gedaan van twee inbraken op het industrieterrein in 's-Graveland. Bij de Coöp. In koopvereniging Reo u.a. aan de Komjniezenlaan werd een deur geforceerd in een brandgang naast het pand. Er zijn eetwa ren, chocolade en wafels ge stolen. Inbrekers brachten verder een bezoek aan het pand van het levensmiddelenbedrijf Alhamo aan de 's-Gravelandseweg 398- Zij kwamen binnen door op het dak een draadglasruis te ver nielen. Er wordt niets vermist. Schiedam De brandweer is gistermiddag uitgerukt naar een pand in de Vondellaan, waar een pan had vlamgevat. De vrouw des huizes had de pan met vlees op het gas gezet en was daarna gaan winkelen. Door de grote hitte ontstond het brandje, dat door het buur meisje A. v. d. Waart werd ge blust. Zij kwam de woning bin nen door het inslaan van een ruit. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Rotterdam Een 27-jarige huis vrouw uit Vlaard'ingen werd gisteren door de politierechter veroordeeld tot het betalen van een boete van 50 wegens dief stal van een pak koffie. De vrouw, die geen kinderen heeft en net als haar man een baan heeft, had geen financiële moei lijkheden of een andere nood zaak om te stelen. Zij werd dit jaar al eens door de officier van justitie berispt voor een dergelijk geval. De eis van de officier was gelijk aan de uit spraak van de politierechter. Hoek van Holland De bromfiet ser J. V. raakte op de Boule vard gewond toen hij tegen een auto botste. Hij reed achter de wagen toen deze plotseling moest rerpmen. De bromfietser reageerde te laat en reed tegen de wagen. Hij kreeg verwondin gen aan hoofd en benen en moest zich onder doktersbehan deling stellen. Schiedam/Rotterdam De 20-ja- rigc H. F. uit Schiedam is maandag door de Rotterdamse politierechter mr. A.R. Jolles veroordeeld tot een geldboete van vijftig gulden wegens joy riding met een brommer. Tijdens kerstverlof had F„ die in ide Rekkense Inrichtingen ver blijft. in Rotterdam een brom mer gepakt om ermee naar Schiedam te rijden. „Ik voelde me niet lekker en ik wilde naar huis", verklaarde de verdachte. „Dat kwam om dat jla ten onrechte in Rotter dam was. Dan krijg je pijn in je buik". F. was namelijk niet op tijd van zijn kerst verlof naar Rekken teruggekeerd. De officier had een boete van zes tig gulden geëist. „Op hoeveel had je gerekend?", vroeg mr. Jolles: „Vijftig gulden", ant woordde F. Mr. Jolles-: „Dan houden we het daar op". Schiedam De afdeling Schie dam van de Nederlandse Ver eniging van ex-politieke gevan genen en het voormalig verzet Nederland viert vrijdag 16 okto ber haar 25-jarig jubileum. Ter gelegenheid van dit zilveren ju bileum wil het bestuur leden en bevriende relaties een feesta vond aanbieden in zaal De Rank aan de Schiedamseweg in Kehel, Van vijf tot zeven uur is er een jubileum-diner voor leden en echtgenoten, van zeven uur tot half negen een receptie, van ne gen uur tot half elf een feest programma en van half elf tot twee uur een reünie. Op die donderdagavond zal de voorzitter van de afdeling Vlaardingen, de heer Braven- boer, een lening houden ov.er cactussen en vetplantoh- De le zing, aan de heer Braveriboer wel toevertrouwd (hij heeft zelf een grote kwekerij gehad) wordt geïllustreerd aan de hand van dia's. Woensdagavond, 28 oktober zal de heer Looze het een en ander vertellen over de binnenlanden van Kameroen, eveneens met dia's. De heer Looze heeft deze lezing al 500 maal gehouden: het zal dus de moeite waard zijn. De heer J. J. van Dijk, bloemist van professie zal op 26 november een demonstratie ge ven in het verwerken van stro- en droogbloemen; tevens zal hij een bloemschikcursus ver zorgen (de laatste onder zijn leiding). De bloemschikcursus is verdeeld over vijf donderdagavonden en wel op 8 en 22 oktober, 5 en 19 november en op 3 december. De kosten die eraan verbonden zijn bedragen afhankelijk van het aantal deelnemers maximaal f 15. Men kan zich voor de cur sus opgeven bij mevrouw Fre- deriks, Diepenbrockstraat 92 of telefonisch onder de" nummers 269728, 262095 of 154605. Bij voldoende deelname zal er op 10 oktober een excursie worden ondernomen naar het Singer- museum in Laren. Men kan zich bij bovenstaande adressen en telefoonnummers opgeven. Ook hier kosten f 15 incl. bus, entree en lunch. De tentoonstel ling bestaat uit grote bloem stukken in herfsttinten en droogbloemen, schilderijen kunst uit Mexico eb Suriname, wandtapijten en een demonstra tie in Japans boemschikkken. Op 23 december tenslotte komen de traditionele kerststukjes weer aan de beurt, maai* daar over hoort men te zijner tijd wel meer. Schiedam De organist Gerard van 'den Dool geeft zaterdag 26 september een concert op het het orgel in de aula van het Stedelijk Museum in de Hoog straat Dit concert wordt gege ven van drie tot vier uur. Het vindt plaats in het kader van de maandelijkse orgelconcerten die elke derde zaterdagmiddag van de maand op het Hess-or- gel worden gegeven. Bezoekers van het Stedelijk Museum heb ben gratis toegang tot het con cert, dat wordt gegeven onder auspiciën van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum te Schiedam. Schiedam De 33-jarige F.v.G. is zondagavond gewond geraakt itoen hij met zijn auto op da Burgemeester van Haarenlaan iter hoogte van ide Ruys de Bee- renbroueklaain een personenau to 'aanreed 'dlie daar voor een oversteekplaats stond te wach ten. Hij liep verwondingen aan hoofd en gelaat op en is door de GG en GD naar de Dr.' Nolet- stichting igehraotot, waar bij is opgenomen. Hem is de bloed proef afgenomen. Beide auto's kunnen als verloren worden beschouwd. De inzitten den van de eerste personenauto kwamen allen met de schrik vrij. De bemanning van een po- Mitiie-auto, die aan de andere kant van de oversteekplaats stond te wachten, was getuige van de aanrijding. Profiteer nü ven het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de I Schiedamsche Courant mot nieuws uit uw stad en omgeving, en het RottcrdamschS Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geefons nu opdratht ook bij i u 14 dagen gratis, aonder enige verplichting, de SC -K RN te bezorgen en ontdek i zelf de vele pluspunten. stuur m.i.v.:. ■Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamse!» Nieuwsblad, antwoordnummcrflM, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis naar: woonpf. telefoon-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1