II r' Trimmen wordt pillen Spalandruiters krijgen kippenren en maken mini-manege mmmT j De Roode Zon schijnt 40 jaar Schie-damt remise De Ruis- voorn VEEL VREUGDE NA VOLLEYVICTORIE clssk FEIJENOORD- ESTUDIANTES I i li 9 'J 'IM, m m TOG ontvangt prestatiebeker jjp I1' mr SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1970 <;c i' if i r r-'0r 1 Secretaris Franken: „We kunnen een clubhuis kopen Martinit-dames gaan voetballen PAPIERACTIE TIJDELIJK KOSTEN G 1*214"IC b'j deze plaat een extra grote afbeelding van I dlld het winnende Feijenoord elftal 11 i li i i 15" I "i i,i l'i.l jl jji iflj Martinit hoopt op Spirit- velden Van een onzer verslaggevers Schiedam Voetbalvereniging Martinit dit is bekend kampt met een veldenprobleem. Enkele jaren geleden moest deze club van het eigen huis in het Sterrebos naar een huur huis in het Harga sportpark trekken. Met één veld en zonder kantine voelt het ondanks alles groeiende Martinit zich zacht gezegd ongelukkig. Zo ongelukkig dat een algemeen gesprek met Martinit-secretaris L. Franken al snel komt op de accom modatie. Voetbaltechnische vragen moeten maar even wach ten, het veld gaat voor. De heer Franken vindt nl. dat het aantal leden en dienstjaren van Martinit nu zo langzamer hand recht geven op een eigen veld. Maar er smeult hoop in de Martinit-harten, omdat vrij binnenkort hockeyend Spirit haar velden gaat wisselen. Graag zou Martinit de opengeval len plaats innemen. Secretaris Franken spreekt vrij: „Het kan, we hebben er recht op. Momenteel hebben we vier jeugdelftallen, die niet over een veld beschikken. Nu spelen ze maar iedere zaterdag op een halfverhard veld. Dat trekt de jongens natuurlijk niet. Zondag moeten er tien senior-elftallen op één veld gepropt worden, een onhoudbare situatie. Financieel hoeft een veld-wisse- ling geen bezwaar te zijn. De laatste jaren hebben we flink gespaard, 'zodat we een aardig sommetje hebben. Als het moet kunnen we de bouw van een clubhuis, een eigen home waar we om zitten te springen, zelf bekostigen. Kort geleden heb ben we een uniek en zeer goed koop aanbod gehad van iemand ik noem liever nog geen na men die voor ons een stenen clubhuis kan leveren, waar we willen. Maar we weten niet waar. We hebben geen nieuwe velden. Vooral om deze kans zouden we zo graag op vrij kor te termijn iets definitiefs willen horen. We kunnen wel een optie op dat clubgebouw nemen, maar dan moeten we een ter mijn noemen, en dat kunnen we niet". Zo gaat de heer Franken door. Hij noemt voordelen van een ei gen veld en een eigen clubhuis en nadelen van het reeds be staande. Franken: „Zelfs een oud-papieractie kunnen we nau welijks voeren, je hebt toch ruimte nodig om de kranten op te slaan?" Hoewel de sfeer volgens Fran ken, spreekbuis van een een stemmig bestuur, goed is kan de „klantenbinding" beter. „Kijk, we kunnen hier in deze algemene kantine, die door vier clubs gebruikt wordt niets doen. Als we een avondje orga niseren, of een vergadering houden moeten we vluchten, 's Winters is dat nog moeilijker. Dan moeten, als het voetbal af gelast is, de pupillen bezigge houden worden. Dat kost geld, want weer moeten we ik her haal het een zaaltje huren." Maar aan het slot van zijn relaas, waarin hij toch nog zijn opti misme aangaande het reeds be gonnen seizoen heeft geuit, komt de nieuwe velden-wan- hoop weer aanwaaien. Fran ken: „Als dat veld van Spirit niet doorgaat zit er volgens mij voorlopig niets in. Die stakin gen van de laatste tijd draaien op een bestedingsbeperking uit. In dat geval schiet er voor ons de komende vijf jaar geen veld over". Van een onzer verslaggevers Schiedam Enkele weken gele den vormde zich bij Martinit spontaan een trim-clubje. Het ledental groeide in een paar weken van 20 tot 40 dames, die zich iedere maandagavond fit hipten. Vorige week werd dit trimmen al geperfectioneerd. De dames vormden een bestuur en er werd een officiële trainer aangesteld. De heer D. Hoogen- boom, oud-speler van Martinit, „belastte" zich met de dames. Maar wat blijkt nu, het trim men is een voorbode van een dames-voetbalelftal. Martinit-secretaris Franken: „Ie dere maandagavond acht uur krijgen de Martinit-dames een aangepaste voetbaltraining. Het plan is dat er in de toe komst ook een voetbalelftalletje uit gevormd zal worden. Niet direct om in de competitie te spelen, we beginnen met wat onderlinge wedstrijdjes. Mis schien komt later de competitie wel. We moeten nl. niet te ver vooruit kijken, want eerst komt de winter nog. Dat jaargetijde verslapt de animo soms wat". De officiële damestraining, maandag weer te bezichtigen, kost de dol enthousiaste dames een knaak per maand. HHjJ 'i<-- Zeer jeugdige Spaland ruiters: vallen en op staan. Schiedam Een zonovergoten Bachplein, met als centraal punt een stuk land waar een stuk of vijf ponny's en paarden rondjes rijden, of, anders gezegd, waar paarden en ruiters op instructie van mevrouw Ten Berge de hoefslag volgen. Zo is het iedere zaterdagmiddag van twee tot drie uur krijgen de jongste leden van de rijvereniging De Spalandruiters les. Van drie tot vier uur de ouderen. In de schaduw van zijn auto vlakbij de paarden vertelt de secretaris van de Spaland ruiters, de heer H. Ros- man, wat over de vereni ging. „We rijden iedere za terdagmiddag en soms ook wel woensdagavond. Dat ligt aan de pikeurs Saskia ter Braak en mevrouw Marja ten Berge. Als het aan me vrouw Ten Berge lag, zou den we meer gaan rijden, liefst elke dag." Binnen afzienbare tijd zal er alle gelegenheid zijn om meer te gaan rijden. Want de Spalandruiters hebben tijdelijk een stuk grond met daarop een kippen- schuur van de gemeente ter beschikking gekregen. „Het ligt aan de Schiedamseweg, het vroegere Land van Bosch. Aan de kippenschuur hebben we met een groep mensen het een en ander verbouwd, dat we nu het „praathuis" noemen. De schuur bestaat uit een klei ne ruimte de zogenaamde bestuurskamer en elf stallen. Alleen de hoefslag moet nog worden klaarge maakt." De manege is slechts voor tij delijk gebruik. Maar het biedt de rijvereniging, die anderhalf jaar bestaat, wat meer armslag. „De leeftij den van onze leden ligt tus sen 10 en 20 jaar. Ieder be rijdt zijn eigen paard of pony. We zijn een rijvereni ging en we willen er wel wat meer paarden bij hebben. En ook de leeftijd van de le den kan nu hoger worden". De Spalandruiters hebben plannen om op het strand te gaan rijden. „Maar", zegt de heer Rosman „het zijn plannen. Voorlopig hebben we het zo druk met de manége dat dat voor ons nummer 1 is. Pas als dat klaar is gaan we verder". Ruiters die lid willen worden van de Spalandruiters moe ten over een eigen paard be schikken. De kosten van een t. De wat oudere Spalandruiters, die iedere zaterdag van drie tot vier uur oefenen. pony (uiteraard zeer afhan kelijk van soort en leeftijd) kan men ramen op 500 a 600. Een paard kost wel het drievoudige. „De kosten van de lessen zijn 65 per seizoen. Wie zijn paard bij ons wil stallen moet daarvoor 4 per week betalen". De manege is voor de meeste leden een prettige oplossing. Niet alleen omdat men nu bij slecht weer in het „Praathuis" kan schuilen voor de regen, maar ook om dat de paarden vlakbij op stal staan. Want al heb je een eigen paard, daarmee is nog niet gezegd dat je ook over een eigen stal beschikt. „Ze komen nu van alle kanten met de paarden. Daar staan er een paar op stal, en daar staat er een, terwijl straks, als de 11 stallen klaar zijn, de paarden bij elkaar staan, op de plaats waar les gege ven wordt". 'schiedam Het 40-jarig bestaan van DRZ, alsmede het 10-jarie bestaan van de honkbalafdelinj en de heropening van de ver bouwde kantine vormen drie hoogtepunten in de vereniging waaraan het bestuur niet ge. ruisloos voorbij wenst te gaan' Zaterdag 3 oktober recepieert het bestuur in het hernieuwde club- huis van 2 uur tot half vier. De kantine is gelegen aan de Schiedamseweg in Kethel. Schiedam Damvereniging Schiedam heeft tegen het ster ker geachte VDV uit Vlaardin- gen een verdiende remise be vochten: 1010. Lange tijd heeft het er zelfs naar uit gezien dat de Schiedam mers met de volle winst gingen strijken. Driemaal nam de club een voorsprong. Het werd 0—2 door winst van J. Onink, 2—4 door J. Antes en zelfs 7—9 dankzij 2. Heuvelman. De een na laatste partij had de beslis sing kunnen forceren, maar W. Vrijland kwam hevig in tijd nood en schoof scheef: 99. D. van der Spek wist in de laatste partij op een zeer professionele manier de stand in evenwicht te houden. Na vier uur spelen kwam er een remise uit de bus: 10—10. De verdere Sehiedamse punten die na een remise veroverd werden kwamen op naam van: P. Lansbergen, M. van Erkel en tenslotte J. van Kuyk. Van onze sportredactie Maassluis Het bestuur van de Maassluise tafeltennisver eniging TOG is aangenaam ver rast met een prestatiebeker van de NTTB, afdeling Rotter dam. Zowel organisatorisch als op het gebied van prestaties is TOG „eruit" gesprongen en dat was aanleiding voor de bond dit te waarderen met de dr. Bela Simonbeker, die de Maasslui- zers nu een jaar in bezit mogen houden. Dezer dagen heeft TOG weer ge speeld om de „cup", die John van Rhee, winnaar vorig jaar, niet kon verdedigen. De strijd ging nu tussen P. Pleijsier en P. Kardol, waarin P. Pleijsier won. Winnaar van de derde en vierde klas werd A. van der Sar. Komende zaterdag zal in het gemeenschapshuis aan de P.C. Hooftlaan een feestavond worden gehouden. Naast een TOG-loterij zal het feest wor den opgeluisterd door de beken de band „The New Dutch Co- mets". Aanvang acht uur. rI M; ii Vlaardingen De hengelaars vereniging „De Ruisvoorn" heeft haar tiende concours in de Zijde vervist. De uitslagen waren: 1. J. Verhey 3005 gram, 2. D. v.d. Velden 2642 gram, 3. L. Verhey 2637 gram, 4. P. Heyndijk 2545 gram, 5. W. Roo- zenboom 2410 gram, 6. K. van Gelderen 1600 gram, 7. W. Mul der sr. 1440 gram, 8. D. Fousert 1120 gram, 9. H. Bijl 990 gram, 10. P. v.d. Linden 952 gram, 11. A. Bodegom 670 gram, 12. F. Mulder.540 gram. Komende zondag vertrekken de vissers om 6 uur vanaf café De Waal. Van een onzer verslaggevers Schiedam/VIaardingen Het eerste damesteam van de Vlaardingse volleybalvereni ging Volley'68 is gisteravond in de Vlaardingse sporthal gestart met een daverende overwin ning. Tegen de enigszins tegen vallende kampioen, van vorig jaar AMVJ-2 werd een verdien de 3I overwinning behaald. Van een onzer verslaggevers. Dat de Volley'68-dames regel recht op deze fraaie overwin ning zouden afstomen bleek be slist niet in de eerste set. Een nerveus Volley werd vrij snel door de AMVJ-dames naar een 14 achterstand gespeeld. Toch was toen reeds merkbaar dat dit AMVJ niet naar een hoog niveau kon groeien. On danks de nervositeit zagen de Volley-dames kans de achter stand te beperken en om te zet ten in een 64 voorsprong. De thuisploeg draaide reeds soepe ler en bouwde voort aan een schijnbaar onaantastbare 11—7 voorsprong. Een sterk terugko mend AMVJ behaalde echter, ondanks een time out van coach Valster, een wat geflat teerde 1115 overwinning. De tweede set gaf een aanvallend oppermachtig Volley'68 te zien. Met Nel van de Kraan in de hoofdrol werd de AMVJ-verde- diging herhaaldelijk gepas seerd. Dat de AMVJ-dames ge lijke tred konden houden dank ten de Vlaardingsen aan de op dat moment onzeker ingrijpen de verdediging. Bij de stand 1212 drukte Volley echter door naar een verdiende 1512 zege. Met Jenny Dennings aan opslag kwam Volley'68 in de derde set tot een 2-0 voorsprong. Dat AMVJ tot 44 kon komen bleek echter uitstel van een vol ledige Volley'68 triomf in deze set. De tegenstand van AMVJ ebde weg, en een op dat mo ment alles kunnende Clarie van de Tuin passeerde links en rechts het verdedigingsblok van AMVJ. Volley deed wat het wilde en de 154 zege bleek een juiste afspiegeling van het krachtsverschil. De laatste en beslissende set bleek de opslag van Riet San- stra de AMVJ-dames te mach tig, 40. Volley rook haar kans en met eenvoudig maar dege lijk spel werd het verschil ver groot tot 91. AMVJ nu enigs zins hersteld van de klap in de voorgaande set, sloot haar ver dediging nu beter en kwam te rug tot 105. Ook een time out van de coach kon het wanhoops offensief van AMVJ niet on derbreken. De uiterlijk kalme getrouwen zagen echter kans bij de stand 107 de bakens te verzetten. De met zorg opge bouwde 148 voorsprong leek nog even in gevaar te komen door een blessure van Nel van de Kraan. Haar vervangster Ada Hoek draaide echter met een goed mee, en na een lang durige slotfase bepaalde Clarie van de Tuin met een ferme klap de eindstand op 159. Een verrassende, maar alleszins verdiende overwinning voor de Vlaardingse dames, die goede perspectieven biedt voor het verdere verloop van de compe titie. ADVERTENTIE HERHALING In samenwerking met grammofoonplatenzaak Disk heeft het Rotterdamsch Nieuwsblad het radioverslag van dit unieke sportgebeuren op de grammofoonplaat laten vastleggen. leder moment dat U daar zin in hebt, kunt U opnieuw genieten van deze formidabele voetbalprestatie van Feijenoord. Verkoop van deze grammofoonplaat nu uitsluitend bij grammofoon platenzaak Disk aan de v. Oldenbarneveltplaats 450, en kantoren en bijkantoren van het ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD in Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Dordrecht. Verkoopadressen: Coolsingel 141, R'dam; Broersvest 3; Schiedam; Blokmakersplaats, Vlaardingen en Grote Markt 2, Dordrecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4