Conclusie enquête onder bewoners: Fikse boetes voor gebreken aan auto's -■ Gevels zijn van „De Vink" Werknemers van koppel bazen zoeken vaste baan 2 kranten voor één prijs Glasfabrieken geven uitkering Onderzoek begroting op 27 oktober Hearing in De Rank over middenstands- warenhuis mmmmÊSssm Zonder geld of kaartje in de trein: f 15 boete PCG praat na Muziekschool geeft eind uitvoering in Sporthal Natuurgenot in Huis vergadert in Arcade f sa MHi mBSSm BHINB 11111111 BIJ DRECHT- METAAL ^4% mvereniging ?en het ster- uit Vlaardin- remise be er zelfs naar i Schiedam- winst gingen nam de club et werd 0—2 Onink, 2—4 l zelfs 7—9 ian. De een ad de beslis- en, maar W. wig in tijd- ef: 9—9. in de laatste srofessionele n .evenwicht uur spelen e uit de bus: ;enaam ver- estatiebeker ling Rotter- ;atorisch als prestaties is ngen en dat de bond dit de dr. Bela e Maasslui- bezit mogen )G weer ge- die John vorig jaar, De strijd Pleijsier en P. Pleijsier ie derde en van der rdag zal in uis aan de feestavond Naast een feest wor- >r de beken- Dutch Co- ht uur. hoii' derdag 24 september 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT Broersvest 3 - telefoon 268091 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23909 Woningen aan Parallelweg zo snel mogelijk ontruimen chiedam Aan de Bewoning van de huizen aan de Parallei- weg m<>et 20 snel mogelijk een eind worden gemaakt. Dit is de conclusie uit de enquête die enige tijd geleden onder de bewoners van de Parallelweg is gehouden door enkele leden van de Schiedamse Partij van de Arbeid en andere belang stellenden. De enquêteurs hebben in hun onderzoek verras- j sende ontdekkingen gedaan en zijn van mening, dat nieuwe bewoners aan de Parallelweg niet meer mogen worden toege laten. gchiedam/Vlaardingen Tij dens de strafzitting van de Schiedamse kantonrechter mr. W. E. van Vloten zag een aan tal automobilisten zich veroor deeld tot fikse geldboetes voor het rijden met auto's die tech nische gebreken hadden ver toond toen de politie ze aan een onderzoek onderwierp. j)e Vlaardinger P.K. had gereden met een auto, waarvan twee banden glad waren. Het kostte hem 70 gulden. Omdat de auto ook verder in een niet al te bes te staat verkeerde had hij het voertuig vrijwillig laten slopen. De Schiedammer N.H van S. en een andere verdachte, R.S. uit Delfland, hadden allebei drie gladde banden onder hun auto's gehad. Volgens het „vaste ta rief" kwam hen dat elk op 90 gulden boete te staan. pe Schiedammer J. J. van der L. kwam er nog slechter af. Hij had dan ook in een auto gere den zonder rijbewijs, zonder kentekenbewijs, onverzekerd en terwijl van de auto de stuur inrichting en de remmen niet deugden. Officier van justitie mr. R. j. c. Graaf Van Rand wijk eiste voor het ontbreken van rijbewijs en kenteken elk vijftig gulden, voor stuur en remmen elk 75 gulden en voor het onverzekerd rijden 100 gul den en een onvoorwaardelijke ontzegging van vier maanden. Deze opeenstapeling van boetes ging kantonrechter mr. W. E. van Vloten echter iets te ver. »oor ondeugdelijk stuur en rem men veroordeelde de kanton rechter Van der L. tot twee boetes van elk vijftig gulden en voor het ontbreken van rijbe wijs en kenteken respectieve lijk vijftig en 25 gulden. Wat bet onverzekerd rijden betrof wilde de kantonrechter nog niei tot een onvoorwaardelijke ont zegging overgaan. Hij maakte er van: 150 gulden boete en drie maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar. Van der L. had inmiddels zijn rij bewijs gehaald en daarmee wil den officier en kantonrechter rekening houden. |'Ik moest remmen met de hand rem", gaf een andere ver nachte toe. Zijn auto had bo vendien geen deugdelijke rem men en stuurinrichting en bo vendien een gladde band. Daar voor kreeg hij drie boetes van m totaal 165. «.Voor vijfhonderd gulden kun je nauwelijks een brommer ko- Pen, laat staan een deugdelijke aut°", meende de officier van justitie tenslotte in de zaak te gen J c S uit Monster, die het genoemde bedrag had betaald voor zijn auto. Die vertoonde nan ook gebreken, en wel aan muur, remmen en banden. Drie noetes van in totaal 130 gulden waren het gevolg. „Kinderen gaan in die omgeving naar de bliksem, gezinnen gaan er ten gronde". Zo luidt kort en bondig de mening van de heer P. C. Tijsen, afdelingsvoorzit ter van de PvdA in Schiedam en één van de enquêteurs. „We zijn door de actie van de bewo ners tegen de Vuil Afvoer Maatschappij indertijd met de neus op de feiten gedrukt. Het is ons opgevallen dat er op de Parallelweg mensen wonen die dachten dat hun vestiging daar slechts tijdelijk zou zijn. Die categorie is natuurlijk wel te leurgesteld". Veel van wat de enquêteurs tij dens hun onderzoek hebben ont dekt, leent zich niet direct voor publicatie, omdat er vaak per soonlijke moeilijkheden van de Parallelweg-bewoners in het geding zijn. „De Parallelweg moet zo snel mogelijk verdwijnen" vinden de enquêteurs, die hun bevin dingen op schrift hebben ge steld en hebben overgegeven aan de raadsfractie van de Partij van de Arbeid, die ze na der zal bestuderen en gebrui ken. Volgens de enquête heeft eigen lijk niemand direct schuld aan het ontstaan van de slechte leefsituatie op de Parallelweg. „We moeten er voor zorgen dat er geen nieuwe bewoners bijko men. Trouwens, in weinig stra ten in Schiedam zitten zoveel probleem-gezinnen. Mogelijkhe den om de moeilijkheden van ieder gezin op te vangen zijn er weinig, want ieder gezin heeft zo zijn eigen zorgen en proble men en kan een ander gezin dus maar moeilijk helpen", zegt de heer Tijsen. Eén van de grootste problemen is het onderbrengen van de men sen elders in de stad. Vaak gaat het om kinderrijke gezin nen, wat het vinden van ge schikte huizen in Schiedam ex tra moeilijk maakt. „Ik weet echt wel dat je de Parallelweg niet binnen het half jaar kunt ontruimen", meent de heer Tij sen. In sommige huizen van de Paral lelweg wonen nog bejaarden, die bijvoorbeeld moeilijk bood schappen kunnen doen sinds de laatste winkel op de Parallel weg is opgeheven. De enquêteurs zijn verder tot de conclusie gekomen dat de be woners van de Parallelweg de weg naar de hulpverlenende in stanties maar moeilijk hebben weten te vinden, hoewel zij con stateren dat het andersom ook niet van een leien dakje' ging. Dat sommige bewoners van de Parallelweg achter zijn met het betalen van de huur, vindt de heer Tijsen niet zo ernstig. „Die zullen er in Groenoord en Nieuwland ook wel zijn", ge looft hij. De samenspraak die deze week tussen de bewoners van de Pa rallelweg en vertegenwoordi gers van de gemeente Schie dam op het stadhuis gehou den is een succes geworden. Met de bewoners is overeen stemming bereikt over de vesti ging van de speeltuin op het VAM-terrein en over de aanleg van een trapveldje op het ter rein tussen de Schie en d'e eer ste huizen van de Parallelweg. De speeltuin zal dezelfde vorm krijgen ais die op het Bach- plein, terwijl hij extra zal wor den beveiligd, onder andere door een voetgangersoversteek plaats. Binnen zeer korte termijn kan nu met de aanleg van de speeltuin en het trapveldje worden be gonnen. Het trapveldje is voor al geschikt voor de jongens van 13 tot 16 jaar, die aan een speel tuin weinig behoefte hebben. Tijdens de samenspraak in het stadhuis was de gemeente ver tegenwoordigd door wethouder van Openbare Werken C. J. M. Bolmers en enkele van zijn ambtenaren. -y w .V, ,.v. - rn—SA V ••V. V<-'« f K WOW 'v V - kg ',%v~ v V - -.- - y. - - - .;r .....v.,,.. y •- -y> '-li/w*. iï,v-y Êm$ r" Enquête over Parallelweg: Gezinnen gaan ten gronde Schiedam Alle werknemers van 20 jaar en ouder, in dienst van de N.V. Vereendgde Glasfa brieken (hoofdkantoor: Schie dam) zullen per 1 oktober 1970 een bedrag van 200.ineens ontvangen. Per 1 februari 1971 volgt nog een bedrag van 100,Daarnaast wordt in de eerste drie maan den van 1971 een toeslag op het loon van 33,per maand uit gekeerd aan de werknemers van 22 jaar en ouder. Dit is woensdag overeengekomen in een bespreking met de vakorga nisaties. Voor de jeugdige werknemers geldt een afzonderlijke regeling. De toeslagen zullen berekend op jaarbasis worden verwerkt in de per 1 april 1971 af te slui ten cao, zegt een communqué van het bedrijf. Schiedam „Een vriend van me had me meegenomen naar Schiedam. Hij had gezegd alles te zullen betalen, want ik had geen cent bij me. Maar hij liet me midden in de regen in de steek. Toen heb ik 's nachts op het politiebureau in Schiedam ■geslapen en de volgende mor gen ben ik in de trein gestapt. Ik heb de conducteur nog ver teld, dat ik geen kaartje had en hij heeft het opgeschreven. Ik kreeg een briefje thuis. Maar toen werd ik ziek en is er niet van betalen gekomen". Dat was woensdag de verklaring die de Hagenaar H. J. ter B. gaf voor het feit, dat hij voor de Schiedamse kantonrechter mr. W. E. van Vloten terecht moest staan voor het rijden in de trein naar Den Haag zander kaartje. Officier van justitie mr. R. J. C. graaf Van Randwijk stelde dat de grotere vrijheid en het ge- pinger aantal controles bij de NS soms worden misbruikt als mogelijkheid om gratis te rei zen en meende dat daar tegen opgetreden moest worden. Hij eiste een boete van 25 gulden. Mr. Van Vloten wilde echter wel rekening houden met de speciale omstandigheden waar in de verdachte had verkeerd en maakte er 15 gulden van. Schiedam Op dinsdag 27 okto ber zal het onderzoek plaatsvin den van de gemeente-begroting 1971. De commissie tot vaststel ling van omtrent de aan de raad aangeboden begroting ge rezen vraagpunten vergadert dan o.m acht uur in het stad huis. Drs. J. Houtman, de wet houder van de financiën, zit de commissie voor. In deze com missie hebben verder zitting de heren P. Boschman (PvdA), T. op 't Ende (CPN), L. H. Knip- scheer (SGP), J. van Oosten (D'66), H. A. Schuring (PCG), P Verhul,sdorek (VVD) en mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen (KVP). De voorzitter van de raad en de raadsleden die geen zitting heb ben in de commissie hebben toegang tot de vergadering en kunnen aan de bespreking deel nemen. Het streven is, het alge meen verslag van het onder zoek van de begroting op of om streeks 8 december gereed te hebben voor publikatie. Zoals reeds eerder vermeld is de openbare behandeling van de begroting vastgesteld op maan dag 4, woensdag 6, vrijdag 8 -en maandag 11 januari. De verga deringen beginnen om acht uur. Evenals in voorgaande jaren ?al in decembep niet op de vier de maandag van de maand worden vergaderd. Die zou val len op 28 december, wanneer de raad met kerstvakantie is. De raadsvergadering in decem ber wordt een wek vervroegd en is vastgesteld op maandag 21 december. Omdat de behan deling van de begroting in ja nuari plaatsvindt zal de gebrui kelijke nieuwjaarsrede van de' burgemeester ditmaal komen te vervallen. Schiedam In gebouw De Rank aan de Schiedamseweg in Ke- thel wordt vanavond een hoor zitting onder de Schiedamse middenstanders gehouden. Het - initiatief hoertoe is uitgegaan van de ondernemers die in de Hoogstraat een middenstands warenhuis willen inrichten, zij willen tijdens de zitting te we ten komen hoe onder de Schie damse middenstanders over zo'n warenhuis wordt gedacht en of er nog kandidaten zijn voor de branches die ook in het warenhuis zullen zijn vertegen woordigd. De hoorzitting begint om acht uur. Schiedam De Schiedamse PCG praat vrijdagavond na over de verwikkelingen in de afgelopen maanden rond de verkiezing van de wethouders. Dr. H. A. Schuring, fractieleider van de PCG in de gemeente raad, zal dan opening van za ken geven over hoe een en an der zich naar zijn mening sinds de raadsverkiezingen op 3 juni heeft afgespeeld. De vergade ring wordt gehouden in het wijkcentrum Nieuwland en be gint om acht uur. Ook andere gemeenteraadsleden van de PCG zullen aanwezig zijn en zullen toelichtingen geven. Schiedam De foto die wij diins- dag plaatsten bij het artikel over de plannen voor een «miild- denstandwarenhuis aan de Hoogstraat was door een mis verstand niet op de juiste plaats genomen. De afgebeelde percelen waren die van de NV Visser 'en Co „De Vink", distil leerderij, likeurstokerij en wijnhandel. Deze NV heeft niets te maken met het concern Wimespi'rits aangezien de firma Visser <en Co een geheel zelf standige onderneming is. De percelen van deze firma liggen enkele tientallen meters voorbij de in het «artikel bedoelde pan den. Schiedam De leerlingen van «de Schiedamse Muziekschool ©even vrijdagavond 25 septem ber om half acht een einduit voering in Sporthal Margriet. Op het programma staan de AMV-les en het optreden van or- kestklassen en spelgroepen. Schiedam De aquarium- en terrarium vereniging Natuurge not 'in Huis 'houdt 'dinsdag 6 ok tober een vergadering in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven. De heer Van den Bosch uit Delft zal een lezing houden. In de pauze is er een verloting. De vergadering begint om acht uur. „Natuurgenot in Huis" heeft thans een «ledental van 133. Dordrecht/'Vlaardingen/Schiedam Bij de diverse bedrijven hebben zich voormalige werknemers van koppelbazen ge meld voor vaste betrekkingen. Enkele personeelschefs heb ben de indruk dat hier eén tendens in zit die zich de komende maanden sterker zal voortzetten. Nu de functie van koppel bazen ter discussie staat en de werknemers van deze uitleen bedrijven misschien iets minder zeker van hun zaak zijn, acht men het voor de hand liggend dat er een aantal werkne mers pogingen doet om weer bij vaste bedrijven in dienst te treden. De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Dordrecht A. Stroosnijder deelde mee dat zijn bureau met enkele tiental len van deze gevallen in aanra king is gekomen. „Wij hebben sommige mensen eens voorge rekend wat de voordelen zijn van een vaste betrekking. Als je rekent met werkloze dagen, vakantietoeslag, winstdelingen en opzegtermijnen, dan zijn de voordelen beslist niet erg groot. Sommige werknemers hebben het nadeel ondervonden van dan weer goede dan weer min der prettige bedrijven te heb ben- Sommigen realiseren zich dat ze bij een bonafide werkge ver zelf kunnen bepalen of ze blijven willen of niet. Ik zou me kunnen voorstellen dat deze overwegingen hun invloed doen gelden". Collega ir. J. P. Nug- teren, directeur van het GAB Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, cn het Rotterdamsch Nieuwsblad met het laatste binnen-enbuitenlandsenieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. telefoon •Dezo bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar J Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdan jstuur m.ï.v.:<t« SC 4- RN 14 dagen gratis naars straat woonpl. Waterweg Noord in Vlaardin- gen, had deze ervaringen niet. Hij verklaarde echter zich nog niet intensief in deze materie verdiept te hebben. Hij had de indruk dat men ten noorden van de Waterweg de oude situa tie nog continueert. De Stichting Drechtmetaal, een samenwerkingsvorm van diver se bedrijven die o.a. optreedt als werknemerspool, heeft weer wel dezelfde ervaringen als van het GAB Dordrecht. Secretaris J. J. W. Dubois zei dat men hier zeker negen man heeft in geschreven die met deze motie ven bij de koppelbazen wegge gaan zijn. Hij sprak de hoop uit dat dit de eerste schapen zijn die over de dam kwamen. Ij zerhandel Deltastaai n.v. te Zwijndrecht heeft aanbod ge kregen van werknemers die reeds anderhalve week geen wex-k hadden. Zo'n tien perso nen, een „ongekend aantal" volgens de directeur. Dit wordt echter mede veroorzaakt door de vrij hoge betalingen bij dit bedrijf. Bij W- A. Hamel n.v., fabriek van zonweringen en af sluitingen te Hendrik Ido Am bacht. heeft men drie mensen aangenomen. Een bleef er een halve dag, twee anderen slechts drie dagen. Fokker kreeg ook meer mensen dan gebruikelijk aan de deur. Het lagere salaris blijkt toch een hinderpaal tc zijn. Men veronderstelt bij dit bedrijf dat men hier nogal eens te maken heeft met jonge werk nemers die hoge huren verwo nen. Bij Lips heeft men vier man aan de poort gehad waar van men er één heeft kunnen plaatsen. Men plaatst hier ech ter voornamelijk geschoolde krachten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1