Bijdorp-jongeren in actie voor van wijk vereniging I Vlaardings cabaret „Seksiegrens" komt terug met vernieuwd repertoire treden op voor W erkende Jeugd Auto open gebroken GROTE PLANNEN BIJ „HOUSE OF THE RISING SUN" 1 forums over drugs en sex discussie met politie mm Tip voor film- mindedsoos- Reclassering vraagt medewerking STAD; IK:. mmh in Schiedam in Vlaardingen I jjIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 door Lodewijk Bronsdijk VIES WOORD 47-11 gocieteit in Centrum Dukdalf Schiedam Forums over softdrugs en sexualiteit, een damsi- multaan en een discussie met vertegenwoordigers van de Schiedamse gemeentepolitie zijn enkele in het oog springen de punten in het programma van de geheel nieuwe sociëteit Pub 47-11 in het Centrum Dukdalf in de ruimten onder de Heilig Hartkerk aan de Rijnstraat 1. De sociëteit is in het be gin van deze maand in alle stilte gaan draaien en telt thans ongeveer zestig leden. De genoemde avonden zijn echter nog maar enkele punten van het scala van mogelijkheden, dat deze sociëteit voor jongeren vanaf 16 jaar biedt. PUB 47-11 beschikt over een grote zaal waar discoavonden, dansavonden, jazz-, toneel- en forum avonden kunnen worden gehouden. Dan is er een flinke ruimte daar naast waar creativiteit in alle gewenste vormen mogelijk is en waar faciliteiten zijn om creatief werk ook te exposeren en erover te discussiëren. Weer een andere ruimte biedt plaats aan de bar. Zowel de ruimte waar de bar is gelegen als de grote zaal beschikken over een toneel. Dan is het dq bedoeling verder dat er een leestafel komt en er zijn minder opzienbarende acti viteiten als tafeltennissen en sjoelbakken mogelijk. Maar één ding stelt het bestuur van PUB 47-11 heel duidelijk in Schiedam Een aantal jongeren uit de wijk Bijdorp heeft het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een jeugdafdeling van de wijkvereniging Bijdorp. Nu de wijk de beschikking heeft gekregen over het „Trefpunt Bijdorp' dat op 5 september door burgemeester Roelfsema werd ge opend, vinden de jongeren dat het tijd wordt ook eens iets te gaan doen voor de jeugd van Bijdorp, zo tussen 13 en 20 jaar. De initiatiefnemers hebben in Bijdorp daarom vragenformu lieren verspreid, waarop jeug dige Bijdorpers hun mening en wensen ten aanzien van activi teiten voor de jeugd kunnen weergeven. haar foldervover de sociëteit: „Je krijgt een volledig inge richte ruimte en de nodige faci liteiten. De rest zul je zelf moe ten doen". PUB 47-11 wil dus geen „zoethoudertje" zijn maar een mogelijkheid voor haar le den op velerlei wijze zelf bezig te zijn. Om helemaal het „clubjes-ima ge" te vermijden schrijft het Pub-bestuur verder nog eens nadrukkelijk „Denk niet dat je straks wordt ontvangen door Ome Karei en Tante Annie zeg maar tante jongens en dat je een kop geurige anijs melk krijgt om je in die vreem de omgeving op je gemak te stellen". En om de communica tie te bevorderen is er geen t.v. (PUB noemt het „de Bussurase beul") in de sociëteit. PUB 47-11 is op zaterdagavond van half acht tot elf open. Bo vendien is er op zateraag over dag van half twaalf tot half twee in de sociëteitsruimte een koffiebar. Het lidmaatschap van deze nieuwe loot aan de stam der Schiedamse sociëtei ten kost een rijksdaalder per jaar. De entreeprijs is ander halve gulden per avond. Wie interesse heeft in één of meer van de vele mogelijkhe den die PUB 47-11 biedt, kan in lichtingen inwinnen bij Cen trum Dukdalf, Rijnstraat 1, te lefoon: 266544. Op de forumavonden komen we later nog terug maar hier al vast de data: 20 oktober: forum over soft drugs. 17 november: forum over sexualiteit. 15 december: damsimultaan. 19 januari: discussie met de politie. In de forums zullen een aantal bekende deskundigen zitting hebben. Marijcke Groot: „Ik maak in ieder geval mijn vijfde cabaretjaar vol". Ais uit de enquête blijkt dat er voldoende belangstelling be staat, zal er in „Trefpunt Bij dorp" op 7 oktober een contact- i avond voor de jojngeren wor- fjOStUUrCteTS den gehouden, waarop de plan nen zullen worden besproken. Deze avond wordt georgani seerd in samenwerking met het bestuur van de wijkvereniging Bijdorp. De bijeenkomst zal als gezegd bij voldoende be langstelling beginnen om half acht en eindigen om half tien. Ook niet-leden van de wijkvereniging zijn welkom Schiedam/Vlaardingen Er zijn misschien „so cdëteitsbe-stuurde- ren" die hun leden wel eens een goede film voor willen zetten als afwisseling op het gebruike lijke programma. „Niet langer gekankerd, kom en praat mee", zo roepen de ini tiatiefnemers in hun rondschrij ven uit. Skfnedaim De „Werkende jeugd", afdeling Schiedam, 'aangesloten bij het C.N.V., "oudt vrijdagavond 2 oktober een ontspanningsavond. Deze vindt plaats in het gebouw Christelijk Sociale Belangen ®an de Lange Ha/ven 73 en be- Sfflt om half acht. De band De Monkeys verzorgt een optreden. 'aarna wordt de film „VIP" ge draafd waarin optreden onder anderen Rock Hudson en Doris ^ay. De Nederlandse titel voor deze film was indertijd „Eén PS'ama voor twee". Iedereen is Welkom 'op de avond van „Wer kende jeugd" en de toegang is gratis. Vlaardingen Zaterdag doet de reclassering weer haar jaar lijkse beroep op de samenle ving om haar te helpen bij het leefbaarder maken van die sa menleving door vergroting van de veiligheid. Ook Vlaardingen maakt morgen kennis met de Nationale Reclasseringsactie en het organiserende comité hoopt en vertrouwt op grote medewerking, ook door aan melding als collectant, waar aan nag dringend behoefte be staat. Wie wil helpen gelieve zich te wenden tot de heer B. Burger. Hogelaan 11, telefoon 342906 of zich zaterdag te mel den op het collectebureau in Excelsior, Oosthavenkade 10. De twee problemen die zich dan voordoen zijn meestal: te wei nig igeld in kas en de moeilijk heid om een goede film te kie zen en die tegen 'een betaalbare prijs In de sociëteit te vertonen. Voor sociëteitsbestuurders die met dit probleem worstelen een tip. Het Service-bureau voor Jonge renwerk Zuid-Holland verleent bemiddeling bij het aanvragen van speelfilms, speelfilms ui teraard van het betere soort. Wanneer je inlichtingen wilt in winnen kun je bellen of schrij ven naar Servicebureau voor Jongerenwerk Zuid-Holland. Jan van Nassaustraat 7, Den Haag, tel. 070-246415. Schiedam De heer H. A. K. van de Buys Ballotsingel heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van sigaren, siga retten en tabak met een waar de van f 1200.— uit zijn auto. Onbekenden hadden zijn auto opengebroken. Vlaardingen De kabaret- groep „Seksiegrens" is weer helemaal uitgerust na twee maanden vakantie. Vol goe de moed starten de leden eind van deze maand met de repetities. „Het is wel eens goed, om na een jaar van hard werken al lemaal eens een tijdje te stoppen", zo zegt Marijcke de Groot., „Het repertoire voor dit seizoen is gedeelte lijk vernieuwd. Wij zijn heel wat anders van plan; wat vertel ik liever nog niet. Er moet nog het een en ander worden uitgewerkt. De aan pak zal in ieder geval hele maal veranderen". Marijcke zelf gaat het wat kal mer >aan doen. „Alleen nog maar tekstregie, begeleiding en. het schrijven van teksten. De spelregie komt in handen van Anke. Het werk werd me te veel, vooral omdat ik nu bij Windmill waar ik werk wat aari toneel ga doen. Trouwens, ik heb nu al die tijd voor de spel regie gezorgd, laat het nu maar eens door iemand anders ge beuren. Zo voorkom je, dat het eenzijdig wordt. Door Anke zul len beslist een hoop dingen ver anderen". Het schrijven van de teksten ge beurt voortaan in samenwer king met Ineke. Marijcke vreesde, dat te veel haar eigen stempel op de inhoud werd ge drukt. Zij zit nu vier jaar bij de kabaretgroep. Dat is een lange tijd, als je beseft, dat elk jaar heel wat leden moeten worden vervangen, omdat zij er geen zin meer in hebben. Gelukkig was dat dit jaar niet het geval. Marijcke antwoordt op de vraag hoe lang zij bij Seksie grens blijft: „Het vijfde jaar maak ik in ieder geval vol. Dan zien wij wel weer". Dat „dan zien wij wel wéér", zegt zij overigens elk jaar, dus erg bang dat zij weggaat zijn wij niet. De samenstelling van de groep is nu als volgt. Han Jacobs zorgt voor de begeleiding op het elek tronische orgel, Anke Burger zorgt voor de regie, Janine van Woerkom, Jobea Dijkshoorn, Laurens Weeda en Ineke Mid delman zullen optreden. Ineke Middelman en Marijcke de Groot zorgen voor de teksten, terwijl Marijcke verder de tekst regie en de begeleiding regelt. Men zou de kabaret groep graag nog versterken met een jongen, die wil optreden. Vol enthousiasme begint de groep aan het nieuwe seizoen. In het achterhoofd zit nog één van de vele leuke ervaringen tijdens een optreden voor de vakantie. Marijcke vertelt: „Een van onze liedjes was „Lichtje in de verte". Tijdens dat liedje is het in de hele zaal pikkedonker. Is er iemand zo link een lucifertje aan te steken! toen hadden we echt een lichte in de verte. Ge lukkig barstte degeen, die het liedje zong, niet in lachen uit. Wij hebben het vaak genoeg ge had, dat wij bijna gierend het toneel afgingen". Subsidie is voor Marijcke een vies woord. Zij zegt: „Ik ben tegen subsidie, zowel voor een kabaretgroep als voor een so ciëteit. Ik vind, dat zoiets is op- gezet als hobby en daar moet geen geld voor worden gege ven. Als je geld te kort komt moet je het bijpassen. Gaat dat niet, dan stop je ermee. Ie mand die postzegels verzamelt is ook veel geld aan zijn hobby kwijt. Met ons werk ontvang je zelfs nog wel eens wat geld, dus daar kan je mooi de onkosten van dekken. Als ons subsidie zou worden aangeboden, zou ik het zelfs weigeren Bang dat de toneelwerkzaamhe den bij Windmill ten koste van het kabaret gaan is zij niet. Zij heeft veel werk van zich afge schoven, bijvoorbeeld het zitten in een aantal commissies, waardoor tijd vrij kwam. Bij Windmill zal zij zich ook ontfer men over de regie. Met dertien mensen wordt een komisch stuk ingestudeerd. IN zondagavond bij sociëteit instuif Schiedam in zaal arcade aan de lange haven 71 het optreden van een vlaardingse groep: de „homeguard selection", deze groep is al eerder en met veel succes bij instuif Schiedam op getreden. de entree voor deze avond bedraagt twee gulden. IN na een bijzonder ge slaagde openingsavond van liet nieuwe seizoen is sociëteit 't honk vanavond, morgenavond en zondagavond weer „ge woon" open. voor leden geen entree, wel een geWeldig gezel lige en sfeervolle ruimte en lage consumptieprijzen. lid maatschap 15 gulden per jaar, introduëtielidmaatschap een riks voor twee avonden. IN in zaal irene aan de nieuwe haven 155 de tweede discoa vond, morgenavond, van de nieuwe discoclub „house of the rising sun", aanvang half acht, entree voor leden twee gulden lidmaatschap een riks per jaar. IN sociëteit sloopy in ti- voli draait- eenmaal in de veer tien dagen en heeft daarom morgenavond een „vrije avond". IN in zaal tivoli aan de nieuwe haven 237 wel op zondagavond martin green's so ciëteit red house, aanvang half acht. IN. vanavond en dinsdagavond is de mini-socië teit in brabantstijl 't vunderke open. gebouw de jeugdhaven, lange haven 129. IN mar tin green's bluesville 69 club laat zaterdagavond in arcadè, lange haven 71 optreden „groep 1850". de zaal gaat om half acht open en tegen betaling van vier gulden kun je er terecht. IN ymca-sociëteit de vonk in het cjv-gebouw de jeugdhaven aan de lange haven 129 is zaterdagavond en zon dagavond weer geopend, voor leden gratis entree. IN sociëteit de waag presenteert zaterdagavond aan de nieuw- straat weer het bekende top- veertig-werk. IN wie wil weten, wat er dit weekeinde in vlaardingen is te beleven, ra den wij aan met pen en agenda in de aanslag het onderstaande bijzonder goed door te nemen. soephuys, zomerstraat 31, vrij dagavond, zaterdag gehele dag vanaf tien uur en zondagavond open. zaterdagavond optreden van „Virginian creeper", deze groep, afkomstig uit zaandam heeft veel bekendheid verwor ven in de omgeving van gouda. zij speelt in de stijl van Chica go, santana enz. de zevenmans formatie is voor jullie te beluis teren voor het luttele bedrag van tweeguldenvijftigcentjes. aanvang acht uur IN stool, callenburgstraat, vrij dag- en zondagavond open. IN d.a.t., hoogstraat 80, vrijdag, zaterdag en zondag avond open. IN in jeugd huis de vleet aan de schiedam- seweg (naast de zaal harmo nie) zijn open: sociëteit vron- del, zaterdagavond, sociëteit „in de pijp uit" op zaterdag en zondagavond en sociëteit de vleet op vrijdag, zaterdag en zondagavond IN. de dis- coclub „disco in the mood" organiseert zaterdagavond wer een dansavond, deze onder afdeling van de cjv liefde en vrede, die geen eigen zaal heeft, houdt haar avonden in zaal mu- zanda aan de goudsesingel/- hyacinthstraat, de platen wor den deze avond gedraaid door de dizzy disco's, hoewel deze groep nu nog maar met twee man optreedt hebben zij nog altijd evenveel succes met haar gevarieerde programma, de toegang is twee gulden en de zaal gaat om half acht open. Schiedam Het bestuur van de nieuwe discoclub in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155, „House of the rising sun", heeft voor de komende tijd grote plannen. De be doeling is om de bekende drive-in-shows van Radio Veronica en de Vara naar Schiedam te halen. Ook is het bestuur van plan bands op te laten treden in Irene. Hierbij wordt ondermeer ge dacht aan „Blue Planet", „Earth and Fire" en .Bob- bey's Children". Daarnaast wil men als klapstuk een be kende Engelse band uitnodi gen. Welke is nog geheim. Ook de Schiedamse disk-jockey Mr. Ed, bekend geworden door zijn optredens in sociëteit, „Sloopy" en in discosoos „De Ton" zal enRélë avonden bij de discoölub verzorgen. „House of the rising sun" draait elke zaterdagavond vanaf half acht. Het lidmaatschap van de club bedraagt een rijksdaalder per jaar. De minimumleeftijd is zestien jaar. Op avonden waarvoor geen „spe ciaal" programma is gepland wordt het bekende top veertig werk ten 'gehore gebracht via de stereo geluidsinstallatie. Op 10 oktober d* eerste grote avond van de discoctau»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3