tijd n ek pit {)p terrein aan Nieuwe Damlaan Remmen weigerden Schiedams vrouwenkoor recipieerde Echtpaar Nieuwenhof- Handelman vandaag 65-jarig bruidspaar Einduitvoering van leerlingen Muziekschool I 2 kranten voor één prijs jrt II wèSèëëÊÊÊ lil iiisiii „De Ooievaars" naar de Veluwe 1Ë33MPs V I ONDER ELECTROCAR Tegen lantaarnpaal SR 1970 k zal op het npje staan ;n informa- tot een eer- te volkeren r op, dat ie- 150 van het ti levensge- bekendheid lillende or- iilillmt: WÊm® i -- i WË&Mi end boven jVlaandag 28 september 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 97ste jaargang no. 23912 De les in Algemeen Muzi kale Vorming werd nauw keurig gevolgd en door de leerlingen uitgevoerd. J ocht, zoala kunstniij ver loor de ge- ken een vre- reikt in de ïierin wordt ezen op de ti de derde n I l:\i r. >y SCHIEDAMSCHE COURANT Leningen voor bouw tehuis voor zwakzinnigen en 104 bejaarden- flats Schiedam De Humanistische Stichting voor Huisvesting van Be jaarden Schiedam heeft plannen voor de bouw van 104 bejaarden- woningen e.n de algemene Stichting voor Verzorging en verpleging van Zwakzinnigen voor de bouw van een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten, beide op een terrein tussen de Nieu we Damlaan, de Burgemeester Honinerlage Gretelaan en de Burge meester Stulemeyerlaan. De Humariistisclbe Stichting heeft verder nog bet voornemen een dienstencentrum voor bejaar den in de directe omgeving tot stand te brengen. De plannen voor dit dienstencentrum ver keren in een vergevorderd sta dium van voorbereiding. De be hoefte aan de bejaardenflats houdt voornamelijk verband met de bestemming van het on- door de tsichting resorterende bejaardentehuis Thurlede tot uitsluitend pensiontehuis. Voor verbinding met het bejaarden centrum zullen de woningen van een aansluiting op een communicatie worden voorzien. In het plan is er ook nog reke ning mee gehouden dat tussen de flat en vorenbedoeld dien stencentrum een verbindings- igang zal worden aangebracht. Stiohtingsteosten. worden exclu sief grondfeosten geraamd op ongeveer 4,7 miljoen. De stichting heeft b. en w. ge vraagd om een garantie voor een geldlening die noodzakelijk is om het project te realiseren. B. en w. stellen de raad voor, de in 1972 al te sluiten lening te garanderen tegen een rente van 8,75 procent per j:aar en met een looptijd van 40 jaar. let tehuis voor geestelijk gehan dicapten moet aan 24 patinten plaats bieden en zal via geslo ten gangen in rechtstreekse verbinding staan met het dien stencentrum. De kosten worden geraamd op 1.056.334. Het stichtingsbestuur verzoekt de gemeente garant te staan voor een lening tot 1.000.000. B. en w. stellen de raad voor deze ga rantie te verstrekken eveneens tegen een rente van 8,75 pro cent per jaar. 'e verzorgingsprijs voor het te huis voor geestelijk gehandi capten zal 39,03 bedragen per persoon per dag. De verzor- gingskosten zullen waarschijn lijk te zijner tijd onder het voorzieningenpakket van de Al gemene Wet Bijzondere Bij stand vallen. Vooralsnog zuEen de veirpleegprijzen zo nodig ge heel of gedeeltelijk via de Alge mene Bijstandswet moeten worden betaald. )e stichting zal de rest van de stichtingkosten 56.334) uit ei sen middelen financieren. B. en stellen de raad tenslotte v°ur, tot uitgifte van de grond aan de Nieuwe Damlaan in erf pacht over te gaan en voor het bouwrijp maken van het terrein een krediet beschikbaar te stel len. poor het bouwrijip maken van hel terrein en voor het te zijner tijd aanleggen- van voltooiinigswer ^en is onder andere nodii.g het verwijderen van gedeelten van de aanwezige groenvoorzienin gen, het aanpassen van wegen, bet doortrekken van riolerin- g€n, het uitvoeren van grond werken, het aanleggen van par keergelegenheid, het aanbren- gen en aanpassen van groen voorzieningen alsmede de her- estratiiug van enige straat/ge zellen. Voor dit werk moet kunnen wor den beschikt over een krediet van 447.300 voor het Grondbe drijf, waarvan ƒ25.000 voor aanpassingswerken aan kabels, dienstleidingen en opepbare •verlichting en 2300 voor het aanbrengen van brandkranen. Om de gebouwen van gas, wa ter en licht te voorzien is een krediet van 81.300 nodig. De raad beslist vanavond over de voorstellen van b. en w. Schiedam Zaterdagmiddag is de 26-jarige chauffeur J. Knoops uit Schiedam met zijn personen auto tegen een boom gereden doordat de remmen van zijn auto weigerden. Hij reed op de Tuinlaan en wilde linksaf de Verbindingsweg oprijden. Toen bleek dat zijn remmen defect waren reed hij recht door over een voetpad en kwam tegen een boom tot stilstand. Schiedam De driejarige Anita van Leeuwen is tijdens het spe len onder een electrocar terecht gekomen en met een zware her senschudding opgenomen in de Dr. Noletstichting. Het meisje was zich op de Puccinistraat aan het vermaken met een skippiebal. Zij ging daarbij van het trottoir af en kwam zodoen de onder de wagen terecht die op dat moment een stukje werd verplaatst. Schiedam De 20-jarige verwar mingsmonteur R. S. uit Rotter dam is zaterdagmiddag op de Laan van Bol'es de macht over het stuur van zijn auto kwijt geraakt en tegen een lantaarn paal gereden. Hij reed in de richting Vlaardingen toen hij ter hoogte van de Zoomweg de autoradio wilde aanzetten. Daarbij verloor hij de macht over het stuur. Door de botsing sloeg de auto om. De bestuur der kon na onderzoek in het Gemeenteziekenhuis naar huis. De zwaar beschadigde auto is door een takelwagen wegge haald. Mercredon, la 30an de septembro klubvespero. Ni konversacios ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 100 b. Internacia lingvo urêas pli kaj pli do propagandu Es- peranton. Op dit terrein zal het te huis mogelijk verrijzen. Schiedam Zaterdagmiddag heeft het Schiedams Vrou wenkoor in Gebouw Irene een receptie gehouden in verband met haar vijfen twintig jarig bestaan. De heer Smits sprak namens de Schied. Gemeenschap afdeling Zang, het bestuur van het Vrouwenkoor toe. „In '45 begon men aan de herbouw, niet alleen mate rieel maar ook cultureel, dus ook het verenigingsleven. Het resultaat ziet u nu, het Schiedams Vrouwenkoor dat ook buiten onze grenzen faam heeft gekregen en res pect heeft afgedwongen". De kwaliteit van het koor kwam vooral door de grote kern van trouwe leden. De heer Smits noemde mede het jubileum van bestuurslid Het bestuur van' het Schie dams Vrouwenkoor had vele handen te schudden tydens de receptie in verband met het 25-jarig jubileum. mevrouw Mak, die behalve vijfentwintig jaar lid van het koor bovendien drieëntwin tig jaar bestuurslid is. De heer Smits zei tenslote „Wat het Schiedams Vróu wenkoor is geworden, is voor een groot deel te dan ken aan de dirigente, Ria Borgmeijer, waarvoor wij haar een pluim op de hoed geven". Onder de vele belangstellen den voor deze receptie be vonden zich onder meer bur gemeester Roelfsema en zijn echtgenote en oud-burge meester Peek van Schie dam. Schiedam In het Francois Ha- verschmidthuis is het vandaag feest voor de 91-jarige Johan Christiaan Nieuwenhof en de 87-jarige Cornelia Handelinan. Het echtpaar viert namelijk zijn 65-jarig huwelijk in goede ge zondheid. Vanmiddag is er een receptie geweest in het Ha verschmidthuis waar onder an deren de burgemeester en me vrouw Roelfsema het bruids paar hun gelukwensen kwam aanbieden. Van de zijde van het Gemeentebestuur is het echtpaar een fruitmand aange boden. Schiedam Zaterdagochtend zijn vanaf de Hollandiaan 13 personenauto's vertrokken naar de Pyramide van Austerlitz en de Postbank van Arnhem om de leden van de Invaliden Sport Vereniging De Ooievaars een heerlijk uitstapje te bezorgen. Het is de eerste keer dat het be stuur van de Sportvereniging en met name de penningmees- teresse een dergelijk evene ment voor haar leden heeft georganiseerd. Slaat het aan en daar ziet het zeker naar uit dan zal dit een jaarlijks reis je betekenen. Zaterdag vertrok ken er ongeveer 50 mensen, in clusief bestuur en enkele men sen van het Rode Kruis. Enkele rijders stelden hun auto en hun zaterdag belangeloos beschik baar om het een en ander tot welslagen te brengen. Schiedam Ter afsiuiting van het cursusjaar aan de Schie- damse Muziekschool is het af gelopen weekend zoals ge bruikelijk in de Margriethal een einduitvoering gegeven. De belangstellenden, die in gro ten getale naar de Margriethal waren gekomen, konden alle reerst kennis nemen van een les in Algemeen Muzikale Vor ming onder leiding van Mej. J. van Duikeren-Pors. In de les werden maat, ritme, melodie, accent en theorie onder de loep genomen. Daarna volgden een Symfonie-or kest dat Tussen Londen en Pa rijs van Handel/Lully ten geho re bracht, een Harmonieorkest met onder anderen werken van Bourbon en Cor Kee. En als slot vóór de pauze vertolkten Aartje van der Hoeven en Ad Uytdewilligen Kitten on the Keys van Zez Confrey. Na de pauze was het de beurt aan instrumenten als dwarsfluit, blokfluit, harp, slagwerk, gi taar en accordeon. Verder wer den op de avond getuigschriften uitgereikt voor respectievelijk Algemene Muzikale Vorming, Theorie en Instrumentaal le, en 2e deel. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschl Nieuwsblad met het laatste binnen* en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bij I «14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC -f- RN te bezorgen en ontdek! zelf de vele pluspunten. stuur m.i.v.s naam straat •Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis naars woonpf. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1