Shell-dames zorgen voor verrassing Zaterdagclubs laten het voor 50% afweten Onherkenbaar Juliana naar 3-2 nederlaag FEIJENOORD - ESTUDIANTES geenbreuk van Naaldwijk-speler triest hoogtepunt Nog geen hekken rond voetbalvelden KM Volleybal ER 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 28 SEPTEMBER 1970 m van Mau- JULIANA 2— i\ '40 1—3 SHELL-DAMES LUSTELOOS LACHWEKKEND GTB-GROEN WIT 2-1 MFB-GSS 2-1 Gm* 4m bij deze P'aat een extra grote afbeelding van I mC i S het winnende Feijenoord elftal uur. V. ;meenteraad ène 50-jarig ju- Michael ïeidsreceptie an der Hoe- Vreugdenhil, an prol. ir. ght Cowboy, 14.00, 19.00- kraamafde- 19.00—19.30 klas ook van 0 uur ma. 018.30 uur; ie het op 't his- van de aula leden, vooral uga in E (II), ïlfs beter is ge- davecimbel. •tita's op kleine :eer aantrekke- er dus dat een n het program men. Het geeft genheid zijn re- demonstreren lubliek afwisse- n den Dool had 'allen op Bachs t du frommer aal met zeven tuk voor stuk 1 van de orga- als parels aan W. P. Verheul PFSC knoeit met kansen Schiedam Wat in de wedstrijd PPSC een dieptepunt had moeten zijn werd een hoogtepunt. Diep in de tweede helft liep de Naaldwijkse voorhoedespeler Dekker vermoedelijk cen beenbreuk op. Dit is dan voor deze speler de tweede bin nen korte tijd. Het ongeluk gebeurde in een onschuldige bot sing met PPSC-aanvoerder Ros en vormde een triest hoogte punt, omdat de bezoekers voor dit incident van verveling niet meer wisten waar te kijken. PPSC op dat moment met J0 aan de leiding beheerste de strijd volledig, zon der die overmacht in doelpunten te kunnen uitdrukken. Tien tallen kansen lieten de Schiedammers voor wat ze waren. En, toen de bal twee maal wèl goed binnengeschoten werd, keurde de scheidsrechter de produktie af. Dat PPSC tenslotte de score nog verdubbelde en zo de punten vasthield, was een karig resultaat na een wedstrijd die een schuttersfeest had kunnen worden. chiedam/Vlaardingen Het eerste damesteam van Juliana js de competitie zeer succesvol begonnen. Door het ontbreken van een aantal goede speelsters werd de strijd tegen het Rotter damse Pendrecht met zorg te gemoet gezien. De Juliana speelsters hebben echter met een iedere twijfel weggeslagen. Gebaseerd op een hecht team verband speelde de Juliana-da- mes een foutloze wedstrijd. De beide hoofdaanvalsters Teuny Buth en Sonja van Veen waren niet te stoppen. Goed gesteund door de spelverdeelsters Astrid Eggelmeijer en Anneke Visser was het voornamelijk de aan val die er voor zorgde dat Ju liana een 30 zege behaalde. Invalster Lucy Woutersen deed wat van haar verlangd werd terwijl Tonny Kadijk zowel aanvallend als verdedigend een geduchte versterking bleek. Setstanden 156, 1614 en 15 -6. Het derde team van Juliana west eveneens met invallers iaantreden tegen de sterke re serves van Pendrecht. Toch ;erd het een levendige en spannende wedstrijd welke 'endrecht tenslotte in hun 'oordeel besliste. Setstanden 6-15, 15—11, 12—15 en 12—15. De Juliana reserves hebben geen :ans gezien het Delftse AV'40 en nederlaag toe te brengen, 'e Delftenaren beschikken ver een ploeg waarvan de ge- iddelde lengte 1.95 m. be- raagt. Toch zag Juliana kans et deze ploeg nog danig moei- ijk te maken. Na verlies van e eerste en tweede set 1512 n 15—6 behaalde Juliana in de ierde set een krappe 1315 ;ege. Ook de laatste set was Ju- iana gelijkwaardig maar zag Ie zege toch verloren gaan 15 13. De dames van Shell hebben voor Ben aangename verrrasssing gezorgd. Het debuterende Spirit werd in Barendrecht op een al leszins verdiend gelijk spel ge- 'louden. De technisch iets bete- 'e Spirit-dames kwamen via 5—10 en 155 met 20 voor te taan. De geroutineerde Shell- toeg ging in een alles of niets iffensief de bakens verzetten, en verdiende 715 zege in de derde set was het gevolg. Ook in de vierde set voerde Shell de boventoon. Bij de stand 713 voor Shell werd de wedstrijd «ven onderbroken voor een blessure van een van de Spirit dames. Shell bleek even uit ^concentratie 1213. Volkomen verdiend was het tenslotte Shell «t met 1215 het eerste winst- unt veroverde. De doelpunten in de eerste helft twee afgekeurden en één goede kwamen allen tot stand met volledige medewer king van de Naaldwijkse doel wachter Prins. Vooral bij hoge Schiedamse voorzeten greep de zware doelman nog al eens in het luchtledige. Zo was hij PPSC-spits aVn Veen zer be- hulpzam bij het scoren van zijn eerste doelpunt. Een kwartier later belandde een voorzet rechtstreeks in het Naaldwijk- doel. Doelman Prins werd ge red door de scheidsrechter, die duwen had gesignaleerd. Even later werkte Piet van Veen de bal weer tegen het net. Nu werd de Schiedamse vreugde getemperd door de buitenspel regel. Tussen deze bedrijven door sprong PPSC bijzonder royaal met keurige kansen om. Lody en Loek Kalden faalden vlak voor de roos. Uit die blun ders putte Naaldwijk aan het slot van de eerste helft de moed om wat terug te doen. Toen bleek dat de Schiedamse veste siddert als er maar even ge drukt wordt. Er vielen enorme gaten in de achterhoede, waar Naaldwijk-spitsen Meyer en Dekker halsstarrig weigerden in te duiken, om PPSC met de neus op de eigen slordigheid te drukken. Na een zeer uitgelopen rust zakte Naaldwijk weer lusteloos terug in haar verdediging, terwijl de eerste speelperiode al had uit gewezen, dat dit niet de juiste tactiek was. Als grote profiteur diende zich toen Piet van Veen aan, die keer op keer rustig door de versterkte Naaldwijk- verdeiding wandelde. Hij en zijn maats wilden de mogelijk heden echter niet uitbuiten. Zo sukkelde de wedstrijd met 10 verder, tot het moment dat Dekker ongelukkig op Ros bot ste en zijn been brak. Dit nogal langdurige incident zette het wedstrijd-sein weer op onveilig. Met hernieuwde inzet traden de spelers elkaar fel, vaak te fel, tegemoet. Niemand was ineens met de 10 tevreden. Onver biddelijk traden de spelers nu tegen elkaar op. De 22 plotse ling ververse spelers bouwden echter geen aanval meer op doch zagen meer benen dan de bal en prikkelden aldus de sfeer. Een sfeer waaruit PPSC's pingelende uitblinker Piet van Veen zich terugtrok, zodra hij zijn laatste goede daad gedaan had: het tweede doelpunt van PPSC via een lan ge solo voorbereiden. Het enige wat de' peuterige Piet aan Loek Kalden overliet was het laatste tikje: 2—0. Na deze lang uitgestelde beslis sing werd er geen moment meer gevoetbald. De 22 rom melden maar wat aan. Het enige lachwekkende wat zich het laatste kwartier nog voor deed was het moment waarop scheidsrechter Bambacht de bal per ongeluk op het hoofd kreeg en zo een ongewilde punt gave kopbal afleverde. Het bracht de beide ploegen echter niet meer de inspiratie om nog echt te gaan voetballen. Van Katwijk juicht wel, maar op de bovenste foto blijkt waarom de scheidsrechter het doelpunt afkeurde. HBSS zakt voor examen Van onze sportredactie Schiedam De Schiedamse zaterdagverenigingen hebben het voor 50°/o laten afweten. PPSC bereikte met pover spel een positief resultaat, terwijl GTB na felle strijd Groen Wit een nare thuisreis bezorgde. Minder goed uit de verf kwamen HBSS en GSS. HBSS zake met veel onvoldoendes voor het examen tegen Spijkenisse, dat met 4—1 won. Dat deze uit slag zelfs nog geflatteerd was, moet HBSS toch wel te den ken geven. GSS ging tenslotte ten onder tegen MFB in een wedstrijd waarin de spelers de hardheid boven alles prefe reerden. Hoewel de Schiedammers met de rust pas één kleerscheur had den opgelopen heeft het er geen moment naar uitgezien dat de ploeg van trainer Bierhuizen tot ten minste een gelijkspel zou komen. De verdediging die in de tweede helft dan toch ein delijk diep door de knieën ging, was te zwak voor een eervol re sultaat. Alleen de Schiedamse doelman Van Heest deelde niet in de malaise en voorkwam een debacle. Omdat HBSS-back Mulder niet ingreep kon Spijkenisse-links- buiten Van der Slat zijn en Spij kenisse eerste doelpunt scoren. Na rust verhoogde Eikenhout de Spijkenisse productie al snel: 2—0. Nadat bij HBSS Leo den Braber was uitgevallen kwam HBSS vrij onverwacht nog terug via Kees Teerds: 2 1. Toen stortte HBSS definitef in, wat Van der Slot en Koop man accentueerden met doel punten: 41. Door een alles-of-niets offensief heeft GTB toch de volle winst in Schiedam gehouden. Hier door kregen de Groen Witten iets te weinig. In de tweede speelperiode wilde GTB een verdiend opgelopen 01 achter stand inlopen, hetgeen voor eerst niet wilde lukken. Tot tien minuten voor tijd bleef het zelfs 01. Het eindoffensief leverde echter toch doelpunten op Jan sen en Van Dongen waren de gelukkigen. GTB won de wed strijd, omdat de ploeg de paar verkregen kansen benutte. De eerste helft was al hard, doch nog wel toelaatbaar. De bril met rust was echter olie op het vuur. De strijd werd fel en gemeen, waartegen de scheidsrechter nauwelijks optrad. Binnen vijf minuten maakte MFB twee doelpun ten. Eén van deze doelpun ten kwam na hands tot stand. Een kwartier voor tijd scoorde Wessel voor GSS tegen. Na dit doelpunt regeerde weer de hardheid en niet de scheidsrechter. Van onze sportredactie Schiedam Het optrekken van hekken rond de voetbalvelden, enkele maanden geleden het gesprek van de dag, gaat niet erg hard. Als we in eigen omge ving blijven: SVV, Hermes- DVS, Fortuna, Sparta en Excel sior hebben nog steeds geen hek om de voetbaldwazen van het veld te houden. Toch kun nen de clubs uit deze omgeving binnen niet al te lange tijd een brief verwachten van de KNVB .Dat konden wij een de zer dagen, tijdens het afscheid van sportambtenaar Jan Bron- neman in het Schiedamse stad huis, beluisteren. Het kwam uit de mond van het hoofd van de Grond Technische Dienst van de KNVB, de heer H. A. Bre mekamp. _Daar waar de velden van de gemeente zijn, krijgt ook de gemeente een brief. Reactie van de heer M. Eising, voorzitter van SVV: Eerst maar eens afwachten of Sparta er mee gaat beginnen". Van onze sportredactie Schiedam Het eerste herenteam van Juliana heeft het, tegen de verwachting in, niet tot een overwinning kunnen brengen. Tegenstander Matador uit Vlissingen toonde in dit stadium een beter wedstrijdritme te bezitten dan de Juliana-spelers. Juliana benaderde geen moment de goede vorm van de afge lopen weken. Het favoriet zijn, en de wetenschap tegen een van de sterkste ploegen te spelen, was een te zware belasting. HERHALING In samenwerking met grammofoon platenzaak Disk heeft het Rotterdamsch Nieuwsblad het radioverslag van dit unieke sportgebeuren op de grammofoonplaat laten vastleggen. leder moment dat U daar zin in hebt, kunt U opnieuw genieten van deze formidabele voetbalprestatie van Feijenoord. Verkoop van deze grammofoonplaat nu uitsluitend bij grammofoonplatenzaak Disk aan de v. Oldenbarneveltplaats <50, en kantoren en bijkantoren van het ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD jn notter(jam'# Schiedam, Vlaardingen en Dordrecht. verkoopadressen: Coolsingel 141, R'dam; Broersvest 3; Schiedam: Blokmakersplaats, Vlaardingen en Grot# Markt 2, Dordrecht. De eerste leek niets een ruime Juliana-zege in de weg te staan. Zonder veel inspanning werd een 71 voorsprong genomen. Toch was Juliana zichzelf niet. De anders zo vloeiende aan- valsvormen werden nu kramp achtig uitgevoerd. Het spel daalde naar een slecht niveau ondanks de 1512 setzege. De tweede set gaf een zelfde spel- beeld te zien. Een krampachtig spelend Juliana, dat niet in staat was zich te ontworstelen aan de onzekerheid die het spel kenmerkte. Matador bleek in deze set nog de minst slechte Juliana, aan de andere kant van het net, kon een nederlaag niet ontlopen. en besliste deze set dan ook met 815 in hun voordeel. Toch wilde Juliana de zaken wel an ders aan pakken. Het matige spelpeil bleef gehandhaafd maar er werd iets resoluter in gegrepen. Matador kwam in moeilijkheden en Juliana ver zuimde nu niet om door te dukken 159. Met de steun van de 21 voor sprong in de rug begon Juliana aan de vierde set. Wat iedereen verwachtte gebeurde niet. Ju liana kon geen vuist maken. Moest zelfs toezien hoe Mata dor het initiatief tot zich trok. De aanval, de sterkste zijde van de Juliana-ploeg moest haar meerdere erkennen in de Matador-verdediging. Zelfs de boomlange Jaap Keijzer, an ders een niet te stoppen aanval ler, deelde in de malaise. Mata dor toonde zich in deze fase een hechter geheel en de 615 zege was zonder meer verdiend. Een aangeslagen Juliana ging bij de gelijke stand 22 aan de laatste en beslissende set be ginnen. Even kwam er wat flair in het spel. De aanval draaide weer iets soepeler ter wijl de verdediging goed ging ingrijpen. Juliana liet zien waarom ze favo riet was. Het krampachtige verdween en een 107 voor sprong was het gevolg. Onna volgbaar was de onmiddellijk volgende inzinking. Weg was het pas herwonnen zelfvertrou wen. De voorsprong moest wor den prijsgegeven. Zonder er nog aan te pas te komen werd Juliana naar een 1015 neder laag gespeeld. Juliana heeft deze 2->-3 nederlaag volledig aan zichzelf te wijten. Normaal gesproken moet men in staat zijn een dergelijke te genstander aan banden leggen. Nervositeit hleek echter een niet te'overwinnen factor. Trai ner Schreutelkamp zal de ko mende week hard moeten pro beren het zelfvertrouwen van zijn spelers weer wat op te vei- zelen voor de wedstrijd tegen Delta.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3