Geslaagd concert in Kethelse Dorpskerk Uitslag loterij Wielerbaan Winkel met tentoon stelling 2 kranten voor één prijs Bctonauto over de kop op rijkswet»1 20 Geen voorrang H. R. Larue koninklijk onderscheiden AMBROSIUS HEEFT JEUGDORKEST X Vlaardingen/Schiedam Vanuit de lucht lijkt het een stinkende rivier of een openriool, in werkelijk heid is het twee kilometer rijksweg-in-aanleg, die de nieuwste stadswijken van Vlaardingen en Schiedam scheidt. De ene foto geeft het „aarden bed", zoals een weg in deze toestand in rijkswater staatjargon heet, het duidelijkst weer; de andere luchtopname laat zien op welke wijze de Zoomweg, Zoomseweg of Beneluxweg zoals rijksweg 19 alle maal genoemd wordt, aansluit op het bestaande wegennet rondom het op 5 juni 1967 door koningin Juliana geopende Kethelplein. ONTLASTING pon derdag 1 oktober 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 98ste jaargang no. 23915 t De oude Kethelse Dorpskerk is een ideale plaats voor het ge ven van concerten. Dat bleek gisteravond weer eens, toen de organist Aad van der Hoeven en de trompettist Frans Vreug- denhil gisteravond een concert gaven. Zowel het fraaie orgel als de goede akoustiek In deze kerk dragen tot het welslagen van zo'n concert bij. j Aad van der Hoeven en Frans Vreugdenhil maakten het het slechts 50 mensen tellende pu bliek niet moeilijk: het pro gramma legde de nadruk op dé muziek uit de barokperiode en de perioden daarna. Slechts aan het eind werd het „psalm 8" voor orgel en trompet van de Arnhemse organist André Verwoerd uitgevoerd als enige stuk uit de hedendaagse mu ziek. j Frans Vreugdenhil bewees zijn kwaliteiten in de Trumpet Vo luntary van William Boyce, in de son-a-ta-secanda per trombet- ta sola van G. B. Viviani, in een sonata van Core-lli en ten slotte de bewerking van psalm 8 van André Verwoerd. Vooral in de Trumpet Voluntaries, zoals die geschreven zijn door de Engelse componisten als Boyce, Clark, Croft en Purcell blijkt hóe de combinatie orgel en trompet bijzonder goed tot uiting komt. Aad van der Hoeven zorigde voor een uitstekende begeleiding. Voor het begin van het concert kondigde hij het Concerto no. 2 in kleine terts voor orgel van Cambridge en de sonate voor trompet en orgel van Viviani aan als primeurs van provin ciale en misschien wel landelij ke omvang. Een enthousiast publiek dwong organist en trompettist twee toegiften' af. Het concert werd georganiseerd door de wijkver eniging Groenoord. Door net kleine aantal bezoekers is het niet mogelijk, dat de wijk vereniging in de toekomst dit soort concerten zal staken. Eén van de bestuursleden merkte na afloop op het niet langer verantwoord te vinden de kas van de wijkvereniging aan te spreken, als zo weinig mensen de concerten bijwonen. Zou het. plan van de wijkvereniging in- r.e™aad doorgaan, dan zouden ■bethel en Groenoord dit soort concerten kwijtraken, wat ze *er te betreuren zou zijn. Schiedam De heer Heinrich ttudolph Lavue (73) van de Jo- zet Israëlsstraat 7a te Schie- am, js vanmiddag onderschei den met de ere-medaille in zil- er, verbonden aan de Orde cn" ^vauje-Nassau wegens zijn 0-jarig jubileum bij Swart- touw's Constructiewerkplaatsen en Machinefabriek N.V. dat hij vandaag viert. De functie van de heer Lavue is crasseur. Tij dens een speciale bijeenkomst jen stadhuize heeft burgemees- :er H. Roelfsema de onder scheiding aan de heer Lavue Uitgereikt. Het zal nog lange tijd duren voor dat deze internationale auto baan volledig zal zijn voltooid. Volgens het rijkswegenplan moet het noordelijk gedeelte van de weg tot aan vliegveld Ypenburg in 1978 zijn vol tooid. Zoals bekend zal de weg in zuidelijke richting op den duur voor een rechtstreekse verbinding zorgen met Antwer pen. Het gedeelte waarvan-nu het aar den bed gereed is, strekt zich uit -over een lengte van twee ki lometer vanaf de Laan van Bol nes in Schiedam (waar 't door middel van een viaduct zal worden aangesloten op het Ke thelplein), tot aan de Woudweg, op de grens van Vlaardingen met het landelijke Schipluiden. Dit gedeelte zal in eerste in stantie worden doorgetrokken tot aan de Gaag, onder Delft, waar het ter hoogte van de Kruitkruisweg als eerste fase zal worden voltooid. Voor het steeds intensiever wor dende verkeer op rijksweg 13 zal de totstandkoming daarvan al een belangrijke ontlasting betekenen, maar een streefda tum binnen welke termijn men de openstelling van die eerste fase hoopt te verwachten, is volgens het ministerie van ver keer en waterstaat niet bekend. De volgende en tevens laatste fase van de aanleg van deze rijksweg in noordelijke- richting vanaf de Kruitkruisweg tot aan het vliegveld Ypenburg, waar de weg zal aansluiten op de provinciale weg 15 ver keert nog in een dermate pre matuur stadium van voorberei ding, dat alleen het tracé glo baal op de kaart is aangegeven. De nieuwe rijksweg tussen Vlaar dingen en Schiedam naar het Haagse vliegveld krijgt in zijn uiteindelijke vorm twee banen van drie rijstroken ejk. Ver keerstellingen zullen nog moe ten uitwijzen of dat al bij de openstelling noodzakelijk zal zijn. In zuidelijke richting zal de rijks weg een voorlopig einde krijgen bij de geprojecteerde „ver- keers-ster", even voorbij de Beneluxtunnel, ter hoogte van de Vondelingenweg. Via de zui delijke randweg van de ruit om Rotterdam de Vaanweg en het Vaanplein kan men de (tolvrije) Heinenoordtunnel be reiken en dankzij de recente openstelling van de Volkerak- dam bij Willemstad ook het vasteland van Noord-Brabant, waar men ter hoogte van Dinte- loord eveneens al volop bezig is om de aanleg van deze interna tionale route gestalte te geven- Het bestaande wegennet, waarop, ter hoogte van het Kethelplein, de nieuwe rijksweg naar Den Haag zal aansluiten door middel van een viaduct ter hoogte van de Schiedamse Laan van Bol'es. Rechtsboven de Schiedamse wijk Groen oord, rechtsonder een ge deelte van het Schiedamse sportveldencomplex, links onder de sportvelden in Vlaardingen-Oost en rechts boven een gedeelte van de wijk Holy. Schiedam De uitslag van de loterij van de Stichting Wieler baan Schiedam is bekend. De hoofdprijs, een auto, is geval len op lot serie A, no. 4961. Een radio is gevallen op lot 651. Vlaardingen Juwelier J. J. H. Fre-dieriikse heeft vandaag zdjn 14 jaar oude zaak aan de Hoog straat heropend. Door-dat de achter deze winkel gelegen si garenzaak, Gerritsen verdween kon hij aan de Brede Haven straat de winkelruimte aanzien lijk uitbreiden. H-et is nu meer dan al-le-en een winkel. Archi tect K. C. van Waalwijk is er in geslaagd er tevens een soort expositieruimte van te maken, waar de klanten rustig rond kunnen neuzen. In het nieuwe gedeelte iZijn de etalage en -de toonbank verdwe nen. Klanten kunnen op hun ge mak naar de juwelen, klokken, cassettes en dergelijke kijken. Deze staan niet in vitrines, maar op planken zonder glas ervoor. Het geheel heeft een soort passagekarakter, omdat aan twee zijden de mensen in en uit kunnen lopen. De heer Van Waalwijk typeerde zjjn creatie als „ludiek, met -een stuk zakelijkheid". Schiedam De muziekvereni ging Ambrosius is gestart met een jeugdorkest. De leden van het orkest 30 jongens en meisjes hebben het afgelo pen weekeinde hun instrumen ten afgehaald. Een aantal van hen krijgt reeds deze week les de Muziekschool te Sdiie- de overigen zijn volgende week aan de beurt. In gebouw Arcade is er elke zaterdag van 11 tot 12 uur een orkestrepe- tie, waar nieuwe leden zich kunnen aanmelden. Er zijn nog aan dam, enkele instrumenten vrijtwee tuba's, één bariton en twee hoorns. Voor deze instrumenten kunnen nog leerlingen worden ingeschreven, voor de overige instrumenten heeft men een wachtlijst moeten opstellen Vlaardingen Op de kruising Marnixlaan Mr. Verschuur straat heeft gisteravond de 70- jarige D. v. S. met zijn auto geen voorrang verleend aan de 18-jarige bromfietser W. N. Daardoor ontstond een aanrij ding waarbij de bromfietser een hersenschudding opliep. Hij is naar het Holyziekenhuis ver voerd. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvanten voor de prijs van één: de I Schiedamsche Courant mee nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch j Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bi j I u 14 dlgen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te beiorgen en cntdok| zelf de vele pluspunten. ,0"e bon !n "p"1 cnve'op'ïowJer sturen mir W' Rotterdamsch Nieuwsblad. antwoordnummer83«, Rotterdam stuur m.i.v.*—de SC RN 14 dagen gratis raar: straat ■woonpl. telefoon Over een afstand van 2 kilometer is het bedje van rijksweg 19 in noordelijke richting reeds gespreid: vanaf het Kethelplein tot aan de Woudweg op de grens van Vlaardingen met Schipluiden. Vanuit de lucht lijkt het alsof de grens tussen Vlaardingen en Schiedam gevormd wordt door een stinkend, open riool. Maasland Een auto van Van Neerbos Betonmortelcentrale uit Vlaardingen, bestuurd door een 30-jarige Vlaardinger, is woensdagmiddag op rijksweg 20 nabij het kruispunt met de weg naar Maassluis op nog niet verklaarbare wijze op het natte wegdek geslipt. De wagen, die in de richting Vlaardingen reed, kwam aan de rechterzijde van de weg in aanraking met de vangrail en belandde vervolgens over de vangrail heen op zijn kop bijna drie meter lager in het gras. De chauffeur hield aan dit avontuur alleen een hoofdwond over. Hij werd voor onderzoek naar het Holyziekenhuis ge bracht, maar kon daarna weer naar huis. De verongelukte auto is met behulp van twee kraan wagens verwijderd door de fir ma Boekestein uit Maasland. SCHIEDAMSCHE COURANT Voor deel van rijksweg 19 is (aarden) bedje nu gespreid

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1