Bus met teer in brand Dieven actief Diefstallen in Schiedam De Heli Werk van V.R.O. stagneert, behuizing verouderd Door auto geschept Enorme drukte op het strand Aspiranten brandweer spoten niet zo best Mislukte inbraak Ruiten ingegooid 2 kranten voor een prijs! Vechtpartij in de nacht GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID: Wijnfeest in Landvreugd Esperanto-agendo mm Maandag 12 oktober 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 98ste jaargang no. 23924 Broersvest 3 - telefoon 268091 SCHIEDAM EN KETHEL GROTE CENTRA FEDERATIE Autowrakken: een zorg voor de VROM. \g hebben. Die ;en hebben het ïel moeilijk t* in Delft heeft een wedstrijd, i de eredivisie, grootste aantal werkt vaak sti* de tegenstan- ter wel eens in- luide Delftse putten. ,,Wan- rsenketel horen 1 eens voor hun rd tegenaan te urt wel dat te en hun normale .en om in Delft .e publiek maar en gaan". etaalde binnen sland ziet Van iet in. Zolang er iek naar basket- i heeft het geen >ak profession* n het niveau te og te brengen mmer. nis, hockey en laast het basket- ndacht van de mch-speler. Het tennissen van identen leverde e titel op. In de staat hij graag latten in Zwit- tenrijk. Zijn stu iter wel voorop; einde van het afgestudeerd te n nog blijft bas- een vraagteken. naar Amerika or mijn werk oP lien dat ik da?' in spelen. Het zeker". SCHIEDAMSCHE COURANT Hulpverlening onder één dak I y laar dingen/Schiedam Een studiecommissie heeft in een jaar tijd een plan uitgewerkt om te komen tot integratie van de diverse instellingen die zich bewegen op het gebied van de geestelijke volksgezondheid. Het plan voorziet ook in de stichting van enkele nog ont brekende instellingen. Men heeft als verzorgingsgebied een bevolking van zo'n 200.000 personen voor ogen. pc grondgedachte voor dit plan, dat oorspronkelijk is ontwikkeld door de directeur van de sociale dienst Vlaardingen C. M. de Jongh, is dat men de verzorging zo dicht mogelijk bij het publiek wil brengen. De efficiency van de hulpverlening kan verhoogd worden en het doorverwijzen voorkomen. Voor de overheid zit er nog het voordelige kantje aan dat één samenwerkingsinstituut voordeliger en gemakkelijker subsidiabel is dan aparte, los van elkaar werkende bureaus. Ischiedam Zaterdag raakte een bus met teer, die in de keuken van het pand Frangois Haver- schmidtlaan 56 op het gas stond, in brand. |De teer werd gebruikt voor her stel van het dak. Metselaars sleepten de brandende bus naar buiten, waar de brandweer de zaak bluste. In de keuken werd voor 1.5-30,— schade aange richt. gchiedam Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een bezoek gebracht aan het SG-gebouwtje aan de Plantage. Door het forceren van een ruit kwamen zij bin nen. Er werden laden doorzocht en een klein geldbedrag werd meegenomen. Voor zover men kon nagaan wordt verder niets vermist. Ook de voetbalkatine van Hermes DVS heeft bezoek gekregen. Uit een biljartklok en uit een trek- tafel is 40 verdwenen. |ln de polikliniek van de Nolet- stichting zijn twee daar werk zame dames geldbedragen kwijt geraakt van 25 en 12- Het geld is gestolen uit de tas- sen van de dames, die in een niet afgesloten kast stonden. Aan boord van de tanker Sinceri ty die bij de werf Nieuwe Wa terweg ligt, is een aantal goe deren uit de hutten van vijf op varenden gestolen. Vermist worden onder andere horloges en kledingstukken. pchiedam De Schiedammer P. D. J. heeft aangifte gedaan van diefstal van een tas met sportkleding en een bedrag van 500,uit zijn niet-afgesloten auto, die stond in de Aleida- straat. ^ia een onbewoond pand naast de distilleerderij Vrijmoed aan de Lange Haven klommen in brekers over het dak binnen in dit bedrijf. Een bureau werd opengebroken maar er wordt niets vermist. Door het losschieten van een raamsluiting is men het kan toortje van de Schiedams-e VVV nan de Tuinlaan binnengedron gen. De bureaus werden door zocht. Een bedrag van 24, Wordt vermist. ®n gele Opel-Rekord met ken teken GF-96-37, eigendom van D- is gestolen van de Oost- singel. Inbrekers hebben uit een woning aan de Schiedamseweg, twee schilderijen meegenomen. Men kwam binnen door het keuken- naam. Kasten werden doorzocht en een geldkistje werd open gebroken. C. H. S. heeft aangifte gedaan van diefstal van een assette-recorder uit haar auto, 'e geparkeerd stond aan de 'esdaglaan. De recorder heeft ƒ22,- Waarde van ongeveer Het rapport van de studiecom missie is gunstig ontvangen door de betrokken raadscom missies in Vlaardingen. Het college van B en W Vlaardin gen heeft zich er reeds mee ak koord verklaard. De bureaus die op dit gebied werkzaam zijn, staan er achter. Het rap port is aan de gemeentebestu ren van Schiedam, Maassluis en Maasland toegestuurd. Reacties zijn nog niet binnen. De overheid zal in deze materie het particulier- en kerkelijk ini tiatief moeten stimuleren. De heer De Jongh schat dat een eerste aanzet in deze richting binnen de komende drie jaar te verwachten is. Wanneer men een totale afronding zal berei ken, is moeilijk te voorspellen, zo deze al ooit bereikt wordt. In de grote bevolkingscentra kun nen de diverse instellingen goed gedijen. Daar heeft men Medisch Opvoedkundige Bu reaus. Daar heeft men bureaus voor huwelijks- en gezinsvragen en consultatiebureaus voor ver- slavingsziekten. Ze werken er samen met de gemeentelijke geneeskundige diensten en de provinciale stichting voor de volksgezondheid. Per gerechte lijk arrondissement is er een consultatiebureau voor versla- vingsziekten. Aan vrijwel ai deze instellingen en bureaus zijn psychiaters, psychologen, maatschappelijk" werksters en verpleegsters verbonden, die veelal slechts enkele uren be schikbaar zijn. Evenals elders in den lande ontbreekt in het gebied Waterweg Noord een Schooladviesdienst die elk kind dat voor school in aanmerking 'komt, onderzoekt en de ouders adviseert over het te volgen on derwijs. Het totaal van de inspanningen is erop gericht om de geestelijk labiele personen te begeleiden, ze zo lang mogelijk buiten in richtingen te houden of ze de nodige voor- en nazorg te ge ven. Een probleem bij dit alles is dat men nog niet de totale gewenste outillage voor het ge hele gebied van de Waterweg- Noord heeft. En dat men dooi de hinderpalen van o.a. de me dische geheimhouding de pa tiënt steeds weer opnieuw zijn verhaal moet laten vertellen. Ook de afstand die men moet afleggen om advies te krijgen, is vaak een onoverkomelijk be zwaar. In de toekomst zou er een federa tief bestuur moeten komen voor al de instellingen die hier wer ken. In een volgende fase zou men het personeel moeten con centreren, zodat één psychiater zowel voor het MOB, het bu reau voor Levens- en Gezins vragen als voor de afdeling jeugdigen van de Stichting voor de Geestelijke Volksgezondheid kan werken. Hierdoor kan een dergelijke psychiater zich meer betrokken gaan voelen bij de totale leefgemeenschap waarin hij werkt. Zijn job kan interes santer en afwisselender zijn dan voorheen. Als de instellin gen in een nog latere fase on der één dak geconcentreerd worden, dan kan één psychia trisch geschoolde maatschappe lijk werkster de clienten langs alle hulpinstanties voeren en begeleiden. Het publiek kan op één plaats hulp krijgen. De overheid behoeft slechts langs één subsidiekanaal te werken. Eén administrateur zal zich ge heel kunnen specialiseren in het aanboren van de verschil lende subsidiefondsen bij de di verse ministeries. Men zal aan schaalvergroting moeten doen door in een groter gebied te werken, om de dure voorzieningen rendabel te ma ken. Nadelen hiervan ka'n men voorkomen door op de verschil lende plaatsen, spreekuren te houden. Het rapport van de studiecom missie heeft een stuk welzijns zorg aan de orde gesteld, waar de minister van sociale zaken en volksgezondheid interesse voor heeft en dat repercussies kan hebben op heel wat andere woongebieden die hier ook aan toe zijn. De rijksoverheid is ge durende vijf jaar bereid om een „agoog" aan te stellen, een so cioloog die zich geheel heeft ge specialiseerd in veranderings processen. Schiedam In boerderij Land- vreugd zal op zaterdag 24 okto ber een groots wijnfeest wor den gehouden dat wordt geor ganiseerd door de sociëteits commissie van de wijkvereni- ging Groenoord. Onder de tonen van een passend sfeermuziekje zal men kunnen genieten van diverse soorten wijn en kaas. Schiedam Dinsdag gaat cen trum „De Heling" open en dat betekent dat bejaarden en niet- bejaarden, jongeren van 16 jaar en ouder en jongeren van 1*3, 14 en 15 jaar alsmede lagere schooljeugd bij het pand aan de Oversohiesestraat 42 rustig naar binnen kunnen stappen om er diverse activiteiten te ontplooien of, gewoon, een beet je te praten of een kopje koffie te drinken. Behalve activiteiten als biljarten, kaarten, boetseren, foto's ont wikkelen, schilderen of siera den maken worden er ook spe ciale activiteiten gehouden. Elke maandag van kwart voor acht tot half elf kan er worden getafeltennist. Voor de dames zijn er de volgende activiteiten: dinsdag naai-instructie ondei leiding van mevrouw Van der Sluys 10 voor acht weken) van kwart voor tien tot kwart voor elf en van elf uur tot twaalf uur gymnastiek onder leiding van mejuffrouw R. Mi neur. Voor de jeugd van half vijf tot half zes onder leiding van mej. Henny Pieck ballet voor kinde ren van 7, 8 en 9 jaar; van half zeven tot half acht ballet voor kinderen van 10, 11 en 12 jaar. Bejaarden kunnen bij De Reling terecht 's maandags van twee tot 4.30 uur en ieder donderdag ochtend. Voor volwasenen is „De Reling" geopend elke dins dag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagavond. Jongeren van 16 jaar en ouder kunnen terecht op woensdag en vrijdag van half acht tot half elf, jongeren van 13, 14 en 15 jaar elke dins dag en donderdag van half acht tot tien uur. De lagere school jeugd tenslotte is woensdag middag van half twee tot vier uur van harte welkom op de in stuif. Schiedam Het werk van de V.R.O.M. stagneert en de be huizing van de dienst is verou derd. In de welzijnsnota van de Gemeente Schiedam voor 1971 wordt als oorzaak voor het eer ste vernauwing van de straten opgegeven. Er worden steeds meer auto's aan weerszijden van de straten geparkeerd wat het werk voor de V.R.O.M. be paald niet vergemakkelijkt. Ook Gemeentewerken, Brand weer, Technische Bedrijven en particulieren ondervinden daar last van. Daarom wordt er in de nota op gewezen dat van be lang is in nieuwe wijken goede parkeergelegenheden te projec teren en in de bestaande wijken te komen tot'een zo goed moge lijk compromis. Over de verouderde behuizing wordt in de nota opgemerkt dat plannen voor de nieuwbouw in ontwerp klaar zijn en dat waar schijnlijk in 1972 de eerste fase in uitvoering zal komen. De taak van de Vervoer,- Reini- gings-, Ontsmettings- en Markt dienst richt zich niet alleen op het verwijderen van afval, het schoonhouden van de straten, het opruimen van autowrakken, het begaanbaar houden van we gen bij gladheid en het bestrij den van ongedierte maar ook op het reinigen van het onder grondse riolennet dat in Schie dam is verdeeld over een leng te van 135 kilometer. Er is nu een plan opgesteld in samen werking met omliggende ge meenten om de afvoer via een rioolwaterzuiveringsinstal latie te laten lopen in plaats van direct op de rivier. De welvaart levert weer andere problemen op. Men gaat steeds meer gebruik maken van weg- gooi-verpakkingen die, tot grote zorg van de V.A.M. niet ge schikt zijn voor compostering- Een voorbeeld is de plastic zak die in plaats van de vuilnisem mer buiten wordt gezet. De nota vermeldt voorts dat er strafbepalingen zouden moeten worden gebruikt wanneer men het weggooi-probleem zelf té eenvoudig wil oplossen door het op de weg te gooien, waardoor dan weer èn de veegdienst. èn de papierprikkers extra veel werk krijgen. „Dit kost geld en men veroorlooft zich hiermee een luxe waarvan de middelen die in de tienduizenden per jaar lopen, béter besteed zouden kunnen worden". Gelukkig wordt eraan toegevoegd dat dit met medewerking van de men sen zelf toch vermeden kan worden. Schiedam Toen de 49-jarige mevr. G. M. B. op de Burge meester Honnerlage Grethelaan zaterdag plotseling overstak met haar fiets aan de hand, werd zij aangereden door een auto, bestuurd door de 20-jarige G. B. Zij brak daarbij een been. De G.G. en G.D. vervoerde haar naar de Dr. Noletstichting waar zij werd opgenomen. Vlaardingen In de nacht van zaterdag op zondag zijn vijf Turkse gastarbeiders slaags geraakt met een zestal Vlaar- dingse jongelui. De vechtpartij ontstond in een café in de bin nenstad en werd op straat voortgezet. Een 26-jarige Turk werd ernstig aan het hoofd ge wond en moest in het Holyzie- kenhuis worden opgenomen. De recherche heeft in verband met het gebeurde zes Vlaardin- gers in de leeftijd van 19 tot 23 jaar aangehouden. Hoek van Holland Als was b' een dag in het volle seizoen, druk was het zondag op h<- strand. Vele duizenden wand' laars genoten van het bijzonde mooie weer met een temper' tuur van boven de twintig gra den. in zomerse shirts kwamen vee' autobezitters strandwaarts on> een fikse wandeling te maken Helaas was het strand na d:- storm van vorige week niet zo erg schoon en veel mensen z thuisgekomen met teer aan ri schoenen. Verder lag Strand bezaaid met grote blau we kwallen, waarvan sommie een doorsnee hpdden van ruin een halve meter. Overigens za men dat nauwelijks als een n.- deel op deze stralende dag, h< vormde meer een bezienswan. digheid. De enige strandconsumptieten die nog niet was afgebroken was „De Noorderpier" van Jacques Brussee. Daar gingen veel mensen, even een kopje koffie drinken. Ook de parkeer- strook langs de Nieuwe Water weg was vol. Hier profiteerden honderden mensen van wat wellicht het laatste moois weekeinde van dit seizoen is ge weest. Vlaardingen De Schiedamse aspiranten waren zaterdag niet in vorm. Bij de jeugdbrand- weerwed.^trijdep, die %ijn ge houden als afsluiting van de ju- bileumweek van de Vlaar- dingse brandweerliedenvereni ging Doqr Oefening Vaardig, die het veertigjarig bestaan vierde, qindigden zij op de achtste en laatste plaats met 433 punten. Overwinnaar werd Hoofddorp met 519 punten. Vlaardigen De politie heeft za terdagavond een 25-jarige Brit se zeeman aangehouden, die eerst had geholpen enkele rui ten te vernielen in een café in de Smalle Havenstraat en ver volgens in diezelfde straat een ruit insloeg van het warenhuis van Hofstee. Merkredon, la 14an de oktobro klubvespero, Ni pritraktos ian gramatikajon ce kamarado H. Letsch sr Lekstraat 100 b. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten to ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch I Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bij I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. -Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer634, Rotterdam stuur m.i.v.:de SC -j* RN 14 dagen gratis naar: raam straat woonpt, telefoon- Vlaardingen In de afgelopen nacht is geprobeerd in te bre ken in het station van de N.S. op de Parallelweg. Een drietal jongelui werd daar aangetrof fen door een personeelslid van de spoorwegrecherche en sloeg toen op de vlucht. Een ruit van de stationsrestauratie was toen al vernield. Het drietal kon nog niet worden gepakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1