wÊÊË Roken tijdens raads vergadering aan banden 2 ton voor bouw geref. kerk in Kethel Krediet voor materiaal gymnastieklessen vierde 25-jarig bestaan 2 kranten voor een prijs êm Gouden jubileum Bond van Christelijke Politie- ambtenaren ischaf nieuw lateriaal en ïeubilair voor Itwee scholen Raad benoemt leden Beheers commissie Landvreugd Volgende week MOVÏB-colleete in Schiedam ROOKVERBOD VOOR DE PAUZE I aterdag 17 oktober 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 98ste jaargang no. 23929 Broersvest 3 - telefoon 268091 SCHIEDAM EN KETHEL IMlllIl» M Schiedam De afdeling Schiedam van de Bond van Christelijke Politieambtena ren in Nederland heeft giste ren het 50-jarig bestaan fees telijk gevierd. Dit gebeurde met een herdenkingsdienst, een receptie en een feestelij ke avond in gebouw Christe lijk Scociale Belangen aan de Lange Haven. Gr ammof oonp] aat voor gehandicapte huisvrouw 1 I ;ren is Jimmv jeler is in staai el, maar is nos rd en zijn ores- elijks voorsne,- ;m staat Tom ld, terwijl me- i de eer van de looghoudt. De seven partijen, spelen, een da rn herendubbel- ixeddubbelspel. deze internatio- ;ontmoeting is edstrijd begint team ontvangt t ook nog onge? De Juliana-da- en in staat een :ol te spelen in Ook C.V.V isie. Een span- gelijke kansen SCHIEDAMSCHE COURANT l Eet bestuur van Expogé-Sehiëaam en van de plaatselijke afdeling van het V.V.N. neemt gelukwensen in ontvangst tijdens de receptie. T715 77 O |6chicdam Burgemeester en 1 wethouders stellen de raad voor medewerking te verlenen bij aanschaf van nieuw mate riaal en meubilair voor twee scholen, die onder beheer staan van de Vereniging tot Bevorde ring van Christelijk Onderwijs te Schiedam. Voor de school aan de Galileistraat 86 is nieuw meubilair benodigd, daar het oude geheel is versleten. In vijf leslokalen dienen banken en schoolborden te worden vervan gen. Ook in een ander lokaal is het meubilair aan vernieuwing toe, maar hier kan de gemeen te geen medewerking verlenen, evenmin als bij de twee lokalen in de school die door het kleu teronderwijs worden gebruikt. De aan de voorziening geraam de kosten worden geraamd op 1 25.000. Vnor de kleuterschool aan de 1 Oostsingel 9 en de dependance- I klassen in de schoolgebouwen i' I aan de Galileistraat 86 en Buijs ij Ballotsingel 108 is nieuw werk- materiaal benodigd. Drie werk- wanden in de school aan de Oostsingel voldoen niet meer 1 aan de hedendaagse eisen en rijn voor het geven van kleu teronderwijs niet geschikt. Ook in de keuterklas in beide ande re scholen ontbreken de werk- I wanden. Pe wanden die aanwezig zijn be vinden zich in een zeer slechte staat. Ook is de aanschaf van een aantal nieuwe prikborden noodzakelijk. De aan de voor ziening verbonden kosten wor den door het schoolbestuur ge- raamd op 2.500. B en W stel len de raad voor, ook hier de gevraagde medewerding te ver lenen. Schiedam - De gereformeerde kerk van Schiedam beschikt thans c een bedrag van bijna 182.000 voor de bouw van een ke. :bouw aan de Zwaluwlaan in Kethel/Groenoord. In het Schiedams Kerkblad kondigt bouwpredikant ds. K. H. Schuring de SISO-bazaar aan, die binnenkort zal worden gehouden en waarvan de opbrengst aan de kerkbouw ten goede zal komen. dames"vam het actie" rmité' ellen in de ^besnalia Deï- Op 28, 29 en 30 oktober zul1 allerlei artikelen wee1" kerk. Zij zijn op het allerlei artikelen vooi zal plaatsvinden. die op 28, Tognalia :a melen van m 30 oktober Schiedam De Scliiedamse afdeling van de Nederlandse Ver eniging van Ex-politieke Gevangenen en van het Voormalig Verzet Nederland heeft gisteren het 25-jarig bestaan gevierd met onder andere een kranslegging bij het monument van de gevallenen aan de Plantage, eep diner en een receptie. De bestuursleden legden de krans bij het monument, waarbij geen andere leden uit de oud-illegaliteit aanwezig waren. Na een diner in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg in Ke thel was er een zeer druk bezochte receptie, waar onder an deren aanwezig waren burgemeester Roelfsema en commis saris van politie C. van der Kaa.gen, bestuursleden van ver enigingen van oud-illegaal strijders uit andere niaatsen en natuurlijk veel leden van de Sctóedamse afdeling. Tijdens "dé feéstmaaltij^d sprkikeh voorzitter E. van der Pas, de heer Borger namens de Stichting 1940-'45 en de heer J. B. Vermeulen, landelijk vice-voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Ex-poüiitieke Gevangenen. De heer Vermeu len overhandigde de 'heer Van der Pas een polshorloge ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum ail's bestuurslid van de plaatselijke afdeling. Tijdens de receptie wensten velen bet bestuur van de jubileren de vereniging geluk. Vertegenwoordigers van de afdelingen uit Vlaardingen en Den Haag voerden daar het woord en hadden naast gelukwensen ook lof voor de vele activiteiten van de Sctatedamse afdeling. Namens het hoofdbestuur van de N.F.R. Voormalig Verzet Nederland sprak de heer Mul der. die eveneens waarderende woorden voor de afdeling en haar leden had. Op de feestavond traden een aantal artiesten op, zoals The Three Jacquets, Roberto en HeMa, de Twee Spelbrekers. Het kwartet Jan Wiegman verzorgde de muzikale omlijsting. zal in de toe komst alleen na de pauze zijn toegestaan vergaderingen voor de pauze mag niet me raadsleden is dit een vrijwillig te volgen regel, M een verbod, dat door de voorzitter zal worden gehandhaafd B en w hebben de raad een voor stel Schiedam Het roken tijdens raadsvergaderingen mst alleen na de pauze zijn toegestaan. In gedeelte van d vergaderingen voor de pauze mag Schiedam B en w. stellen de raad voor, leden te benoemen van de Beheerscommissie van het wijkcentrum Landvreugd. Op 12 december 1969 werden deze leden al benoemd, maar dan voor de zittingsperiode van de oude raad, die 1 september eindigde. In de commissie wer den toen benoemd de heren K. Vlug, J. J. Levens, II. O. Gus- man, H. van Emden, C. van Tilborg, J. P. Haas en S, Ph. Louis. De heer Vlug kan door vertrek uit Schiedam geen. bestuurs functie meer vervullen. Dq heer A. Jansen, Molensiragel 133, ds bereid gevonden zijn werk zaamheden te vervullen. Voor het overige staan alle leden uit de „oude" Beheercommissie weer op de voordracht voor de nieuwe commissie. Daar voor elke benoeming dub beltallen moeten worden opge steld komen op de voordraebts- lijst ook de namen voor van de iheren J. H. Brugman, H. Fre- deriks, C. P. F. Ostendorf, A. van de Spek, J. van der Drift, J. P. Marrevee en J. J. Voor- suys. in deze zin gedaan, In de raadsvergadering van 25 mei 1970 diende mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen (KVP) een motie in, die een rookver bod tijdens de gehele duur van de raadsvergadering verlang de. Mevrouw Tavernei zei toen het onjuist te vinden, dat de ro kers de frisse lucht in de raads zaal bedierven. Met name voor niet/rokers vond zij dat een ernstige zaak.Op voorstel van burgemeester Roelfsema werd deze motie in handen gesteld van de commis sie voor Algemene en Bestuur- lijke Zaken, die hierover advies moest uitbrengen. Naar uit het advies van de com missie is gebleken, zal roken voor de pauze dus niet langer zijn toegestaan. Het college van b. en w. deelt de raad in het voorstel mee, tegen de door de commissie voorgestelde regel geen bezwaren te hebben./ Met het verbieden van roken voor de pauze volgt de gemeente Schiedam andere plaatsen, zoals Dordrecht, waar het ro ken eveneens voor de pauze in de raadsvergadering is verbo den, Schiedam B en W stellen de raad voor, een krediet van 10.110 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van meteriaal ten diente van de lessen licha melijke oefening op enkele scholen. In een aantal gymnastieklokalen is het zogenaamde „kleine ma teriaal" voor het onderricht in lichamelijke oefening onvol doende aanwezig. Zp ontbreken er blokjes, ballen, spring en trekktouwen en honkpalen. De lokalen waar het materiaal ontbreekt zijn de gymnastiek zalen aan de Anthonie Muijs- straat, de Dwarsstraat, de Van Hogendorplaan, de dr. Kuijper- laan, de Peter van Anrooylaan, de Thorbeckesingel de Broers- vest en het Frans Halsplein. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: defê Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch| Nieuwsblad met het laatste binnen-cn buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC -J- RN te bezorgen en ontdek "If de vele pluspunten. «uurm.i.v.: •Deze bon In open envelop, zonder postzejel. sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dagen jratis naar; telefoon Afdelingsvoorzitter Broek mocht met zijij bestuur tijdens de re ceptie vele gelukwensen in ont vangst nemen van onder ande re burgemeester H. Roelfsema, functionarissen uit het plaatse lijke vakbondsleven en be stuursleden van de rooms-ka- tholieke en algemene zusterver enigingen enzovoorts. In de herdenkingsdienst ging voor ds. J. Bovenberg, gerefor meerd predikant te Leiden en vroeger administrateur van het Schiedamse politiekorps. Na mens het hoofdbestuur van de bond was aanwezig secretaris Van der Molen, die enkele poli tieambtenaren het gouden res pectievelijk zilveren insigne van het C.N.V., waarbij de poli tiebond is aangesloten, opspeld- de. Het gepensioneerde lid Van der Spek kreeg het gouden, de heren Gros, Habermehl, Kooy en De Heer het het zilveren in signe- De jubileumviering werd 's a- vonds afgesloten met een broodmaaltijd, tijdens welke de heer Van der Molen een toe spraak hield, en met een feest avond. 9 Burgemeester H. Roelfsema wenst afdelingsvoorzitter Broek geluk met het 50-jarig bestaan van de afdeling Schiedam van de Christelijke Bond van Politie ambtenaren. Schiedam/Vlaardingen In het kader van de actie „Huisvrouw helpt huisvrouw" brengt CO-OF Nederland een grammofoon plaat met kinderliedjes in de. handel. De opbrengst is be stemd voorr het fonds waaruit voorzieningen worden betaald die nodig zijn om het leven van de gehandicapte huisvro-uw wat te verlichten. Alleen die huis vrouwen kunnen rekenen op hulp van de zijde van de CO- OP, die niet door een andere in stantie geholpen worden en ook de middelen niet hebben om de aan te schaffen apparaten zelf te bekostigen. Een medische staf brengt advies uit over een eventuele inwilliging van de aanvrage. Per geval is tot nu toe f 1000 uitgekeerd, voor welk bedrag onder meer een rolstoel kon worden aangeschaft. Gegadigden voor de grammo foonplaat kunnen deze bestellen bij mevrouw J. Vermeule, voorzitster van de CO-OP Vrou wenbond, afdeling Vlaardingen, Arnold Hoogvlietstraat 91 in Vlaardingen. Schiedam In de week van 19 tot en met 24 oktober zal de NOVIB onder het motto „werk aan de wereld" een inzameling houden ten behoeve van de ont wikkelingshulp. Deze actie kan worden beschouwd als de voort zetting van de sinds 1960 g voerde anti-hongeractie. De NOVIB vindt, dat het verle nen van hulp niet langer alle maar gaat om de honger-var de maag. Ook de honger na er vrede, vrijheid en gerechtig heid voor allen, onverschillig wie en onverschillig waar, is be langrijk. De NOVIB hoopt en verwacht dat het geen loze kre ten zijn en dat het Nederlandse volk de ontwikkelingssamen werking zal steunen. Het gironummer van de organi satie is 100.200. Voor de huis- aan-huisinzame 1 inig worden in Schiedam nog collectanten op geroepen. Zij kunnen zich aan melden bij de heer G. Rens, Stadhuis, bureau Jeugdzaken. Adres: Oude Kerkhof 19a. tele foon 269051 of 's avonds 262532. ,i i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1