m Soos Makherin Bedrijven moeten bezien of ze hier thuishoren „De Ooievaarsorganiseren landelijk tafeltennistoernooi voor invaliden in Sporthal STADSSANERING: EEN ADMINISTR ATIE VOOR AANKOOP PERCELEN GROND W SEEl Stroomstoring Buur jongen kreeg klap: Boete 35 G. B. H. Niestadt lid Raad v. Arbeidsmarkt: I ►KTOBER i97o 1 chIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 Kijswij^ - Ondanks alle problemen was Lou van Sinderen toch tevreden. In het restaurant van de gloednieuwe Marimbahal analyseerde de Westlandse bokstrainer met een glimlach de I resultaten van zijn pupillen. ,.De uitslagen zijn niet slecht. I De jongens hebben een redelijke conditie. We werken rus- i tig naar de districtskampioenschappen toe", becommenta rieerde Van Sinderen de puntenwinst van Johan Tabben en I DickWesthof. Vooral met de mentale instel- I ling van Johan ben ik erg gelukkig. Hij kan een heel eind komen. Ik heb dat al vaker gezegd. Johan moet [gewoon uit z'n tenen leren boksen. Hij moet in een par- j tij alles willen geven; zich helemaal leeg kunnen vech ten. Dan maakt hij het echt I wel". ma - - -'• -v - T 0 Altijd is er werk aan de waterkant. In alle seizoenen blijven de schepen varen en moet er arbeid worden verricht op de Waterweg, maar ook aan de oever, zoals hier waar de machine toch de mensen niet alles uit handen kan nemen. Een stemmingsbeeld van elke dag. MOEITE mm m - k)han Tabben (rechts) in zijn partij tegen Molenaar. G. B. H. Niestadt Vlaardingen De verschillen de delen van de arbeids markt staan nauwelijks met elkaar in verbinding. Reisde de arbeider vroeger op een schoen en een slof naar Amerika om daar zijn geluk te beproeven, tegenwoordig is de werknemer zeer immo biel. De arbeidsmarktpoli tiek is een typisch regionale aangelegenheid geworden. Met het oog hierop wil de nationaal werkende Raad voor de Arbeidsmarkt ko men tot de instelling van Re gionale Raden. Vermoede lijk eerst met de provincie grenzen als begrenzing, later in de vorm van commissies in de samenhangende re gio's. De heer G. B. H. Nie stadt, wonend in Vlaardin gen, oud-directeur van Cin cinnati Nederland nv, lid van de Raad voor de Ar beidsmarkt en van de com missie die over deze materie rapport heeft uitgebracht, heeft vandaag de Kamer van Koophandel voor de Be neden Maas ingelicht over de op handen zijnde ontwikke lingen. Hiermee is hij de eerste die in Rijnmond een poging onderneemt om deze kwestie bij de belangheb bende instellingen „aan te zwengelen". Het zal een lan ge weg worden, naar zijn overtuiging. NOOIT MINDER WERK GEEN SLUITPOST olian Tabben bokst uit zijn tenen teravond weer nodig had. Want de chaotische toestanden rond de organisatie van de Rijswijk- se boksavond naast de tradi tionele problemen met de sa menstelling van de partijen ook nog moeilijkheden met de ring- arts hielden veel Westlan ders uit de echte competitie. Slechts Naaldwijkse Leo Lobert bokste (met als resultaat een puntennederlaag) nog tegen Jansen (Nicolaas). Zwaarge wicht Piet Holtkamp (De Lier) mocht, slechts demonstreren. Een lot dat in de .onderlinge" ook Arie Verkade en Luc van Sinderen ten deel viel. I ffaarvan de jongste van de twee lboksende Tabbenbroers in de Ikille Rijswjjkse sporthal de ecr- [ste bewijsstukken aandroeg. i.Ontsnord" en onbevangen stapte de Heulse halfzwaarge- |\vicht broer Harrv bokst voorlopig niet meer de sterke [Molenaar tegemoet. Met als lenige zekerheid dat de nukkige Ixicolaas-leerling nog steeds Imaar een mogelijkheid kent om |cen partij te beslissen. De zwaaiende rechtse hoeken zijn [het enige wapen van de Hage- Inaar, die de weegschaal heel (wat verder liet uitslaan dan de 80 kilo van Tabben. jbhan was er niet door geïmpo neerd. Tabben liet ook al draaide hij een paar keer naai de verkeerde (linker)kant weg de zwaaistoten rustig mis leen, ving Molenaar knap op en hield hem lang bezig. „Ik noest wel", wist Tabben later. L.Zolang ik kon blijven slaan |op en onder zijn dekking deed die jongen niks, maar vanneer ik even verslapte jtwam er weer zo'n dreun". |üfe johan Tabben tot het begin van de derde ronde kon ontwij ken. Even bracht Molenaar hem toen in moeilijkheden. ,,Nee, het was niet mijn condi- itie. Die is prima". Tabben. die ondanks zijn „lastige" beroep ((vrachtwagenchauffeur) regel- natig kan trainen, wenste geen kritiek. „Ik kreeg in die laatste ninuten een tik op mijn maag. 3aar had ik even last van. Daarom ook kon Molenaar net leven teveel loskomen". |Alwas die korte opleving, waar- jop Tabben knap recupereerde, niet genoeg om Johans nunten- pege in gevaar te brengen. De aan het begin van dit seizoen zo belangrijke winst was onbe twistbaar. Ook zij werken echter toe naar de provinciale titelstrijd, die 16 no vember in het Haagse Amicitia begint. Ook zij zouden graag hun vorm eens hebben getest. Als te vaak op boksavonden was er echter een tekort aan oppositie- Een manco waarte gen de NBB toch eens maatre gelen zou moeten verzinnen. Zeker als, zoals gisteravond, de sport propaganda wenst te ma ken. Uitslagen: Koolmees (Nic.). w.o.p. van Oosterveen (Hoogen- band), Tonn'ie Krijgsman (Schiedam) w.o.p. van Mi- chaux (DBO, Enschede), Leij- dens (Westland) w.o.p. van De Ruiter (Nicolaas). Maasland Deze week is de stroomvoorziening van de be bouwde kom van Maasland, ge legen tussen de Maaslandse Dam en de Maassluiseweg, ge stoord geweest. De oorzaak was het uitvallen van de 10 KV hoogspanningavoorziening van het elektriciteitsbedrijf Delft. De kabel was bij grondwerk zaamheden in Schipluiden zoda nig beschadigd, dat het uitscha kelen van de veiligheden het gevolg was. De gemeente Maasland ontvangt de hoogspanning van het elek triciteitsbedrijf Delfland. Na een uur was het euvel verhol pen. I Zoals ook de triomf van Drek pVesthof (*s Gravenzande) niet in twijfel mocht worden getrok ken. „Dit keer was het veel dui- dciyker dan in Maassluis", ju- helde de Westlander (bijna 23). ■Tegen diezelfde Puck de Regt [school De Haan) had ik in mei Je grootste moeite. Nu, als B- kiasser, pak ik hem zo maar". ®aarom die verandering? Praat grage Westhof: „Een paar laanden geleden was ik al we- pn voor een gevecht bezig met Tijn tegenstander. Ik kon er foms niet eens van slapen. Nu fan het me allemaal niets meer pchelen tegenover wie ik kom fe staan. Ik ben veel rustiger pworden". j'l-n je bekijkt het in de ring ook [en stuk beter", vulde instruc- pur Van Sinderen aan. ,,Je ^acht tot je die rechtse echt unt plaatsen. Zoals ditmaal in Le Jaatste ronde. Je krijgt de Partij zo maar cadeau, mits je e' geduld op kunt brengen op I et zwakke moment van je te genstander te letten". G|duld dat ook Van Sinderen gis- Rotterdam Een ruzje tussen buurjongens was de oorzaak dat de 43-jarige conducteur P, J. de J. uit Vlaardingen maan dag voor de politierechter stond. Hij had een buurjongen mishandeld en is daarvoor ver oordeeld tot een boete van f 35 Op 17 mei zag De J. vanuit zijn flat, hoe zijn zoon ruzie had met de 14-jarige Maarten van D. Deze duwde de zoon van de conducteur. Dat wekte de woe de op van De J. reden waarom hij naar beneden ging om zijn zoon naar huis te halen. Maar ten van D. voegde De J. daarop enkele onvriendelijke dingen toe, waarna deze zich omkeer de en de jongen zó hard sloeg, dat hij een bloedende wond aan het hoofd opliep. De officier vond, dat De J. zich er niet mee had moeten be moeien, of dat hij zich in ieder geval had moeten beheersen. Hij eiste een boete van f 50. De politierechter wilde er rekening mee houden, dat de verstand houding in de flat door het toe doen van het slachtoffer niet al tijd even goed is. Hoek van Holland De soos „Makkerin" in Hoek van Hol land organiseert voor zaterdag weer een disco-avond met d.j. Nico Koers. Aanvang half acht in het zaaltje achter de Gerei K-erk, ingang Roggeveenstraat. WÊmmM, SBi Schiedam Zondag aanstaande zullen ongeveer 70 lichamelijk gehandicapten uit het gehele land elkaar ontmoeten in een nationaal tafeltennistoernooi in Sporthal Margriet, georgani seerd door de Schiedamse Inva liden Sportvereniging „De Ooievaars". Het is de eerste maal, dat een dergelijk toer nooi in Schiedam wordt gehou den. De 70 gehandicapten zullen uitko men in zes klassen. In de eerste vier klassen zullen gehandicap ten die in rolstoelen rijden spe len. In de vijfde en de zesde klasse komen gehandicapten uit die staande kunnen -spelen. De indeling van de diverse klas sen is bepaald op grond van de -mate van invaliditeit van de spelers. De organisatie van het toernooi heeft plaatsgevonden in nauwe samenwerking tussen „De Ooievaars" en de Schiedamse tafeltennisvereniging T.S.F. Ook de technische leiding be rust bij deze vereniging. De Schiedamse Invaliden Sport vereniging zal uitkomen met een tien man sterk team, gesto ken in nieuwe shirts met het vignet van de vereniging. T.S.F. en de andere Schiedamse tafeltennisvereniging, NOAD stellen hun tafels ter beschik king voor het toernooi. Er zal gespeeld worden aan tien ta fels. De Schiedamse Invaliden Sport vereniging nodigt alle Schie dammers en met name Schie damse invaliden uit het toer nooi bij te wonen. Het is gratis toegankelijk en men kan hier zien welk een hoog spelpeil in validen, ondanks hun handicap, door training in verenigingsver band kunnen bereiken. „De Ooievaars" spelen twee avonden in de week tafeltennis in de kantine van de Gist- en Spiritusfabriek en leden van de vereniging namen al verschei dene malen deel aan soortgelij ke tafeltennistoernooien in het land. Deze toernooien zijn de enige mo gelijkheid voor de invalide ta feltennissers onbekende tegen standers in een wedstrijd te ontmoeten. In verenigingsver band kan uiteraard alleen een onderlinge competitie worden .gespeeld. Voor elke klasse zijn er twee be kers te winnen, beschikbaar ge steld door het Rotterdamsch Nieuwsblad/Schiedamse Cou rant. Het Rode Kruis, dat de in- validensportvereniging altijd bijstaat, zal ook op dit toernooi weer aanwezig zijn met een tiental helpers en vijftien Rot terdamse Waterscouts hebben hun medewerking toegezegd als ballenjongens. Het toernooi, dat om ongeveer half elf zondag zal beginnen en dat zal duren tot ongeveer vijf uur. is voorts mo gelijk gemaakt door een subsi die van de S.B.L.O. nooit op uit om minder wr krijgen, maar liever méé zou me kunnen voorstellen t; bijvoorbeeld zo'n Kamer v. n Koophandel graag het secretn riaat van een dergelijke regio nale raad naar zich toe haalt teneinde het eigen apparaat wat meer gewicht te geven. We hebben echter alleen reeds in Zuid-Holland een flink aantal van die Kamers".' De heer Niestadt ziet de stichting van een provinciaal werkende Regionale Raad voor de Ar beidsmarkt voorlopig als het minst moeilijk realiseerbaar. Zelf is hij echter een voorstan der van regionale commissies, bijvoorbeeld voor de Rijnmond. Dit is namelijk een gebied waar reeds veel onderzoekin gen verricht zijn en waar hoog nodig een coördinatie moet worden doorgevoerd. Schiedam Als de gemeente Schiedam in de toekomst percelen grond aankoopt ten behoeve van de stadssanering, zullen deze stukken grond vallen onder één administratie. B. en w. hebben de raad een voorstel in deze zin gedaan. Met het oog op de op handen zijnde stadssanering, vindt het college het belangrijk dat aange kochte stukken grond vallen onder de administratie van het grond bedrijf. Niet alleen is zo'n administratie [gemakkelijk, maar ook uit an- dèr oogpunt is de noodzaak van een administratie voor de stadssanering bij het grond bedrijf gebleken. Vanwege het istelsel van rijksbijdragen ver langt het rijk namelijk bij een stadssanering een inzicht in de kosten. Hoewel het tegemoet (komen aan dit verlangen n-iet op korte termijn zal zijn, willen fo. e<n w. thans toch een beschei den aanzet tot een nieuwe ad» ministratie maken. Zij geven de raad in overweging, de j percelen grond die wor den aangekocht bij het grond bedrijf onder te brenger). Zij hebben hierbij met name op het oog de percelen die sinds 1 januari van dit jaar zijn verworven, alsmede de in de toekomst nog aan te kopen objecten. De raad neemt het voorstel van b. en w. in de vergadering van 8} oktober ,in behandeling. „Er zijn zeer veel ontwikkelingen op de regionale arbeidsmarkten •gaande. Er zijn bovendien veel instellingen die er zijdelings •iets mee te maken hebben. Ie der heeft wel een puntje onder zioh, maar weet nauwelijks hoe dit kan worden opgetuigd. Er worden wel rapporten uitge bracht aan de verschillende in stellingen, maar er wordt wei nig gecoördineerd mee ge werkt. De aangeboden stof ver oudert sn>el. Rapporten verdwij nen dn laden en komen er niet meer uit. Kijk maar naar de geringe follow up van het rap port over Wonen, leven en wer ken in de Rijnmond", aldus de heer Niestadt. „De regionaal werkende Raden voor de Arbeidsmarkt zouden een SER (Sociaal Economische Raad) in het klein moeten zijn. Ze zouden overheid en bedrijfs leven van advies moeten die nen, gevraagd of ongevraagd. Ze zouden een goede samen werking tot stand moeten bren gen tussen die instellingen die -reeds gedeeltelijk met deze problematiek te maken hebben. Het secretariaat van de Regio nale Raden voor de Arbeid zou bij een bestaande instelling moeten worden onderge bracht". De heer Niestadt heeft lang en litgebreid in de ambtelijke en semi-ambtelijke keuken mogen rondkijken, getuige zijn opmer king: „De instellingen zijn er Door het stichten van deze raden cn het doen van onderzoekingen en uitbrengen van adviezen zal misschien de situatie ontstaan dat de factor arbeid niet meer de „sluitpost" bij de bedrijven wordt. Er is op dit gebied veel in beweging en veel dat nog in beweging moet komen: Bij scholen van oudere werkne mers en leerkrachten, ver schuiving van detailhandel naar grootbedrijf, vrouwenar beid. „Je kunt niet alles plannen", vindt de heer Niestadt. „Veel zal langs de weg van het force ren tot stand komen. Er zullen hier in Rijnmond bedrijven moeten verdwijnen die hun oor spronkelijke vestigingsfactoren -met andere maatstaven gaan beoordelen. Ze zullen zich af vragen of ze hier eigenlijk nog wel thuis horen. Bedrijven moeten enorme parkeerterrei nen voor hun personeel aanleg gen. En dat vaak op zeer dure grond. Ze hebben hier een gro ter personeelsverloop dan ib die gebieden waar het arbeids tekort minder is. De verzuim cijfers liggen hier veel hoger dan elders. De produktiviteit is -minder. Het kan voor veel be drijven die de Waterweg niet dringend nodig hebben, het overwegen waard zijn zich el ders te vestigen", aldus de heer Niestadt. Op de vraag of de Gewestelijke Arbeidsbureaus niet de aange wezen instellingen zijn om hier een centrale functie in te ver vullen, zegt de heer Niestadt: „Zij krijgen slechts te maken met zo'n acht a tien procent van de arbeidsmarkt en dan veelal nog met de produktief iets minder gekwalificeerde werknemers. Ik ben voorzitter van een commissie die de toe komst van het arbeidsbureau onderzoekt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3