',ST I Tijdens raadsvergaderingen: Raad in snel tempo door enda m Haast maken met administratie grondaankoop Uitgifte grond huishoudschool uitgesteld Vrijdag - IVereldspaardag Veel plannen voor 1971 bij Spaarbank 2 kranten voor één prijs 1 Blik op De Gorzen Raad benoemt leden beheers commissie Landvreugd W. VAN PELT H.V. Schildersbedrijf Ipjnsdag 27 oktober 1970 Broersvest 3 - teiefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 98ste jaargang no. 23937 \lnhraak in nvoning aan Stadhouderslaan GASTEN lft r lilli mmmmmèmmmmm: mm® W3. CWillemse (KVP): Blokhut in brand ANDER KARAKTER VOOR AL UW SCHILDERWERK SCHIEDAMSCHE COURANT Niet roken voor de pauze aag van de ver. rs of Van Be ve rliet tot zijn vaste behoorde, viel de alme „Basje" I?1 irdeloze jongen ik al lang afge Daar reken ik ns meer op". Wil het dan mee If hoopt hij weei kunnen spelen. Bas Pauwe daar wachten is de 50 zege op heid bij de speleISll vas daar Shell slechte beurt. Echiedam In snel tempo heeft de raad zich gisteravond door de 19 punten tellende agenda gewerkt. De meeste agenda- j punten waren hamerstukken. Naast voorstellen over vaststel- I ling voor onderwijsuitgaven en onderwijsvergoedingen aan bij zondere scholen, tot wijziging van de verordening op de hef fing en invordering van leges- gelden het opnemen van kas geld en het aangaan van lenin gen keurde de raad kredieten goed voor enkele onderwijs voorzieningen, zoals de aan- I schaf van gymnastiekmateriaal en een bijdrage in de kosten I voor leermiddelen van enkele scholen, een bijdrage in de I stichtingskosten van een r.k. l.o.m.-school en tenslotte voor de bouw van 100 woningwetwo ningen op een terrein tussen Nieuwe Damlaan en Schimmel- penninckstraat in Nieuwland. Schiedam Onbekenden hebben j zich dit weekeinde toegang ver schaft tot een woning aan de I Stadhouderslaan op de hoek van de Prins Mauritsstraat. Zij I kwamen binnen door het boren van een gaatje in de sponning van een raam, waarna zij een slot open wisten te krijgen. Uit een lade van een schrijfbureau [wordt 450 vermist, fee 26-jarige machinist A. J. heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van de start motor uit zijn auto, die stond geparkeerd bij het station. ken. Burgemeester Roelfsema vond dat indien de raadsleden niet mogen roken, de mensen op pers- en publieke tribune dat dan ook niet mogen doen. „An ders heeft een maatregel geen zin", stelde hij. De heer A. Verlinde (PvdA) kwam tenslotte met een amen dement waarin de raad besloot te aanvaarden dat in de pauze niet zal worden gerookt. Mr. Van Kinderen en de heer Van Oosten (D'66) waren bereid het amendement te ondersteunen. De raad nam het zonder hoof delijke stemming aan. Schiedam Tijdens de vergaderingen van de gemeenteraad zal in de toekomst voor de pauze niet meer mogen worden ge rookt, noch door raadsleden, noch door niet-raadsleden. Tot deze beslissing kwam de raad gisteravond, nadat het eigenlij ke voorstel van b. en w. in deze kwestie in de ogen van de raadsleden maar weinig genade had gevonden. Zowel inr. lVl. J. M. van Kinderen (KVP) als de heer Verlinde dienden een amendement in, de laatste zag zijn amendement aangeno men. Zou men op het eerste gezicht verwachten, dat een voorstel inzake het roken een eenvoudi ge wijziging van het regi ment van orde in zou houden, het voorstel dat b. en w. de raad hadden gedaan hield dit bepaald niet in. B. en w. wilden voorkomen dat het Regelement gewijzigd zou worden en had- het roken voor het publiek zou zijn verboden en dat het roken voor de raadsleden een „vrij- illige gedragslijn" zou beteke nen. Burgemeester H. Roelfsema deel de gisteravond mee, dat juist het voorkomen van een wijzi ging in het reglement van orde tot een zekere verwarring over de strekking van het voor stel had geleid. Het was niet de bedoeling van het college ge weest om het roken het publiek te verbieden en de raadsleden niet, aldus de burgemeester, die dan ook voorstelde, de pas sage over het verbod aan het publiek en de vrijwillige ge dragslijn voor raadsleden uit het raadsbesluit te halen. „Een overbodige toelichting", noem de de heer Roelfsema deze pas sages. Mr. M- J. M. v. Kinderen vroeg zich af of het college de proble matiek wel juist had benaderd. „Pers en publiek zijn onze gas ten in heVeigen gezin, waarvan de voorzitter als pater familias fungeert". Gasten moet je laten doen wat ze willen, vond de heer Van Kinderen, en kwam met het amendement dat raadsleden het roken voor de pauze verbood en aan pers en publiek het niet roken als vrij willige gedragslijn voorlegde. „U draait de zaak om", vond de voorzitter, die stelde dat het standpunt van b. en w. is inge nomen naar aanleiding van het advies van de Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Za i cv 1jÉf 8 .-.MrijwiHifiÉ vt 'W Schiedam Het is noodzakelijk, snel te beginnen met de admi nistratie die moetworden opge zet van aangekochte percelen grond methet oog op de op han denzijnde stadssanering. „Deze mening verkondigde het raads lid W. J. C. Willemse gister avond tijdens de behandeling van het voorstel, één admini stratie aan te leggen voor de percelen grond dit in het kader van de stadssanering. Met name het aanleggen van een administratie van percelen grond die voor Ijanuari 1970 zijn verworven leek de heer Willemse een moeilijke zaak. Wethouder Bolmers van Ge meentewerken erkende, dat bij het aanleggen van de admini stratie enige haast geboden is en zegde de heer Willemse toe, dat hiernaar inderdaad zal wor den gestreefd. De raad nam het voorstel met al gemene stemmen aan. Fotograaf Lex de Herder nam dit overzicht van een gedeelte van de Gorzen vanaf de Maasboulevard. De contrasten zijn opval lend: De fraaie Haven- dijkflats met daarachter en daarnaast de kleine huisjes aan de andere kant van de Havendijk, deel uitmakend van Schiedams zuidelijke wijk. De toren van de Be- thelkerk is al lang niet meer het hoogste punt in de Gorzen: De flats heb ben die functie overgeno men. Vlaardingen Op een terrein aan de Frederik Hendriklaan is gisteravond een door de jeugd gebouwde blokhut in brand geraakt. De brandweer heeft het vuur gedoofd. Schiedam De uitgifte van een perceel grond tussen Valeriusstraat en Churchillweg aan de Vereeniging Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken zal worden uitgesteld. Deze beslis sing nam de gemeenteraad gisteravond, nadat mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen (KVP) kritiek had geleverd op enkele onder delen van het voorstel. De grond zal worden gebruikt voor de bouw van een nieuwe huishoud- en industrieschool ter vervanging van het huidige complex aan de Prins Mauritsstraat. turnaam Schiedam Iedereen die aan staande vrijdag (30 oktober) bij de Spaarbank anno 1820 Schie dam geld kwijt wil of geld van de bank gaat halen kortom elke bezoeker wordt die dag onthaald op een fraaie kunstka- lcnder waarop aandacht wordt gevraagd voor vier kleurenre producties uit een schilderij dat Pieter Brueghel heeft gemaakt van kinderspelen. Terwijl een ieder die zich op 30 oktober aan meldt als spaarder een keuze kan maken tussen een ge schenk of een eerste inleg van vijf gulden. Dit alles gebeurt omdat hét vrij dag Wereldspaardag is. De spaarbank is op die dag men verwacht veel bezoekers (vorig jaar waren er 2.831) non-stop geopend van 's morgens half negen tot 's avonds acht uur. In de week van 30 oktober krijgen de leerlingen van de drie hoog ste klassen plaatjes met afbeel dingen uit de vaderlandse ge schiedenis. De overige leerlin gen krijgen een boekje met plaatsjes van bekende huisdie ren die zij er zelf in kunnen plakken. De spaarbank krijgt steeds meer een ander karakter. Het is niet meer in de eerste plaats een in stelling waar men geld brengt voor de oude dag, maar langza merhand is zij een gezinsbank geworden, een instelling waar men zijn salaris krijgt en waar alle betalingen voor het gezin worden verricht. Bovendien kan men binnenkort bij de Spaarbank terecht om er een reis van de Nederlandse Reisvereniging te bespreken. De spaarbank heeft namelijk de alleenvérkoop voor Schie dam gekregen van reizen van de NRV. Men zal er dan ook club- en privéreizen kunnen be spreken, speciale vliegreizen bestellen, appartementen in het buitenland huren of zelfs een vliegtuigticket of spoorkaartje kunnen kopen. Dit geldt ook voor diegenen die geen lid van de NRV zijn. De spaarbank heeft voorts plan nen om in 1971 twee nieuwe bij kantoren te openen in Kethel en Groenoord, terwijl het bijkan toor in Sehiedam-Zuid zal wor den verbouwd. Wat mechanisatie betreft zal de Spaarbank in 1971 overgaan tot het in gebruiknemen van zoge naamde terminals, die telefo nisch in verbinding staan met een computer in Rotterdam Via de telefoon zal de computer uitermate rap het saldo van een aangeboden spaarbank boekje kunnen verwerken, ren te bijschrijven alsmede nog niet-geboekte girobijschrijvin gen. Schiedam De gemeenteraad heeft gisteravond de leden van de beheerscommissie Boerderij Landvreugd officieel benoemd. In deze commissie zullen zitting hebben de heren A. Janson, J. J. Levens, H. O. Gusman, C. van Tilborg, J. J. L. van dei- Slot, J. P. Haas en S. Ph. Louis. Mevrouw Taverne had met name kritiek op de prijs van de erf pachtscanon, die in 1964, toen de onderhandelingen tussen de gemeente en het verenigingsbe stuur begonnen werd vastge steld op 3,90 per m2. Op het ogenblik zijn de grondprijzen veel hoger en mevrouw Taver ne sprak zelfs van prijzen van 8 per m2. „Op deze wijze zouden wij het rijk een cadeautje van 5000 rn2 de grootte van het terrein maal ƒ4 het verschil tussen de grondprijs toen en nu ge ven, terwijl het toch zaak is dat de gemeente ook jegens de rijks overheid een zakelijk beleid voert". Ze ried wethouder J. M. Bolmers van Gemeentewerken dan ook aan, de prijs van de ca non te doen herzien, ook al zou dat vertragingen geven bij het tot standkomen van de school. Mevrouw Taverne stelde verder voor, de erfpacht in tegenstel ling tot wat in het voorstel stond vermeld reeds in te doen gaan op 1 januari 1971". Wethouder Bolmers gaf toe dat een canon van 3,89 inderdaad aan de lage kant is. Toch was hij van mening dat het opnieuw aan de orde stellen van het pro bleem de bouw van de school één of twee jaar zou kunnen te genhouden. „We hebben met het ministerie overeenstem ming bereikt over herziening van de canon om de vijf jaar, waarmee we de zaak kunnen rechttrekken". Volgens de wethouder zou een krappe bezetting op het -minis terie er de oorzaak van zijn, dat behandeling lang zou di- ren". Mevrouw Taverne was daar niet van overtuigd en wees op de bouw van een vor mingscentrum in Schiedam waar het ministerie in min of meer te vergelijken omstandig- heden wel snel was opgetreden. Ook mr. M. J. N. van Kinderen (KVP) wist gevallen uit de praktijk waarbij dit het geval was. VVD'er G. P. Verhulsdonk pleitte voor uitstel van behandeling van het voorste,1, waarmee de wethouder gaarne akkoord ging. De raad eveneens. Doordat op deze wijze de loketbe diening aanzienlijk wordt ver sneld, hoopt men personeel vrij te krijgen voor de nieuwe bij kantoren en voor de bijkanto ren aan de Leliestraat en het St. Liduinaplein die nu nog res pectievelijk alleen 's morgens en 's -middags zijn geopend, maar dan beide hele dagen ge opend zullen zijn. ST. LIDUINAPLEIN SCHIEDAM TEL. 26.95.45 Profiteer nti van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschl Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij B u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. 'Dezc bon in open enve,°P' zonder postzegel, sturen naarl Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam| Istuur de SC RN 14 dagen gratis naar: naam- straat woonpl. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1