1000 zakjes voor intern gebruik Auto tegen glasenwasser SISO-bazar geopend: streefbedrag f15.000 Hardrijders veroordeeld 2 kranten voor één prijs SIMCA C. Ml ROW'S fflBÊË Maastrio geeft concert in Museumaula Voor de 23ste maal f 150 boete en voorwaarde lijke ontzegging Oud-Strijders houden contactavond Onverzekerd gereden: ponderdag 29 oktober 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 98ste jaargang no. 23939 SCHIEDAM EN KETHEL AUTOBEDRIJF N.V. if'"'"»"?, SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente neemt proef met rietsuiker I Schiedam De gemeente Schiedam zal overgaan tot het ge bruik van zakjes rietsuiker op proef. Nu de gemeente Dor drecht heeft besloten, haar ambtenaren dagelijks naast de koffie en thee zakjes met riet- in plaats van bietsuiker te ser veren, zullen ook Schiedam de mogelijkheden hiervan wor den onderzocht. Voorlopig gaat het alleen om een interne proef: de gemeente heeft slechts 1000 zakjes afgenomen, die voor intern gebruik onder de ambtenaren zijn bestemd. tze sportredactie - Een clubontm# Westland Wil Voor am en De Coureur in een zege vw vooral door de azi van Leo Duyniai de dag kwam. Bj le in de voorlaatst ;on zodoende een as ;prong nemen. Vla» udy Liebrechts probeerde bet fel geslagen gat nogj etgeen niet meer hield Liebrechts e e plaats aan over. I i de achtervolgen! d tenslotte gewon tlander Dirk tijtel rdere uitslagen: B-af 5 Rob Meyer, 4 tl 8 Bosman D-aspiranten: 1J 4 Jaap Fistér (beidd I Reeds een maand geleden heeft de gemeente een offerte voor de aankoop van de zakjes ont vangen. Bij de Vredeswerk- groep in Schiedam, die al enige tijd pleit voor het gebruik van rietsuiker door overheidsdien sten. was men over de proef verrast. Woordvoerder Jos van der Lugt: „Nee. ik wist niet dat de gemeente dit van plan was. Ik vind het leuk dat dit gebeurd is". |Het vraagstuk riet- of bietsuiker is in Schiedam niet nieuw. Reeds tijdens de zittingsperiode van de vorige raad heeft het toenmalige PSP-raadslid me vrouw J. H. H. Gerding-Eggink vragen over het gebruiken van rietsuiker bij de gemeentelijke koffie en thee gesteld. B. en W. antwoordden toen, dat de zak jes rietsuiker niet in de handel waren- en dat de gemeente daardoor niet tot aanschaf van rietsuiker kon overgaan. 'De „Sjaloomgroep" in Odijk, die landelijk voor de levering van zakjes rietsuiker verantwoorde lijk is, heeft van de gemeente Dordrecht de eerste grote order ontvangen. Aanvankelijk waren er enige problemen omdat zo veel zakjes niet voorradig wa ren. Ook de 1000 zakjes die de gemeente Schiedam heeft be steld bij de leverancier kwam als een verrassing. |Inmiddels zal de tekst, die achter op de zakjes is geplaatst, nog aanleiding kunnen geven tot moeilijkheden. In deze tekst Schiedam Het Maastrio uit Rotterdam geeft donderdag avond 5 november een concert in de aula van het Stedelijk Mu seum, dat om kwart over acht begint. Het trio bestaat uit Hans Maas, blokfluit, Marijke van Bemmel, clavecimbel, Hans Borstlap, cello. De orga nist Henk Groeneweg verleent medewerking aan het concert. [Op hst programma staan werken van Swee.linck, Bach, Vivaldi, Telemann, Mozart en Marcello. De toegangsprijs bedraagt f 4 pn voor houders van een cultu reel jeugdpaspoort 1. Voor verkoop van de kaarten dage lijks in het museum van tien tot vfif uur. Het concert onder aus piciën van de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum te Schiedam. Leden van deze vereniging betalen 2,50 en tree. 8et Maastrio ontleent zijn naam zowel aan de oprichter als aan r'e Maasstad, waaruit het trio afkomstig is. De leden ontvin gen er hun opleiding aan het Rotterdams Conservatorium. Hans Maas studeerde blokfluit "D Kees O.tten, Marijke van aemmel bij Gert van der Steen Janny van Wering en Hans Borstlap volgde lessen bij Co van der Beek en Harro Ruyse- taars. Henk Groeneweg is or ganist van de Oude Kerk in ocheveningen. Hij studeert thans bij de Arnhemse organist André Verwoerd. wordt namelijk tot uitdrukking gebracht, dat men door het ge bruiken van rietsuiker de druk op de regeringen van welvaren de staten vergroot, die de arme landen een plaatsje onder de welvaartszon niet gunnen. Enkele afnemers van rietsuiker zouden deze politieke tekst reeds liever hebben ver vangen door de naam of wapen van hun bedrijf of gemeente. Volgens Jos van der Lugt is dat nu juist niet de bedoeling van de vredesgroepen, die de tekst gehandhaafd willen zien. An ders. zo stelde hij, worden de zakjes niet geleverd. Ifet PvdA-raadslid A. J. Engels man heeft inmiddels aangekon digd, dat hij op korte termijn van plan is schriftelijke vragen over het gebruik van rietsuiker door de gemeente Schiedam aan het college van B. en W. te stellen. Ds. K. H. Schuring opende de SISO-bazar met het luiden van een bel. Rechts zijn echtgenote. Schiedam De Rotterdammer N. M. M. was in Schiedam met zijn auto achteruit gereden. De gevolgen daarvan waren bijna fataal geworden, want de auto raakte een ladder waarop een glazenwasser zijn werk stond te doen. De man tuimelde uiter aard naar beneden. Gelukkig waren zijn verwondingen nog enigszins meegevallen. Woensdag verklaarde M. voor de Schiedamse kantonrechter mr, W. E. van Vloten, dat hij het gebeurde erg betreurde. „Ik reed niet achteruit, maar de auto ging achteruit omdat hij op een helling stond. Ik. had overigens de ladder helemaal niet gezien", verklaarde, de verdachte. ,,U hebt hoogst onvoorzichtig ge handeld", concludeerde de kan tonrechter. „Dit had dodelijk kunnen zijn". De verdachte had zijn slachtoffer regelmatig tij dens zijn verblijf in het zieken huis opgezocht. Officier van justitie mr. R. J. C. graaf van Randwijck eiste een boete van 75 gulden en de kantonrechter vpnniste conform. Schiedam In alle vroegte heeft Modehuis Marlen woensdagoch tend met enkele leden van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen als manne quins, een modeshow gehouden voor deze Vereniging. Er werden zeer draagbare model len getoond in de nieu we modelijn maxi en midi maar de keus in „normale" lengte bleek toch ook zeer uitge breid. Schiedam Ds. K. H. Schuring heeft woensdagochtend om half elf de 23ste SISO-bazar in de Magnalia deï Kerk aan de Alberdastraat officieel geopend. Schiedam Vlaardingen Te 1 hard rijden met auto's en bromfietsen bracht woensdag weer een groot aantal bestuur ders voor de Schiedamse kan tonrechter mr. W. E. van Vlo ten. De Vlardinger A. J. had met zijn bromfiets op de Parallel weg in ziin woonplaats niet minder dan vijftig kilometer per uur gehaald. ..De maxi mumsnelheid voor auto's", con stateerde officier van justitie mr. R. J. C. graaf van Rand wijck en eiste f 50 boete, waar van de kantonrechter 45 sulden maakte-. Op de Burgemeester Knappert- laan in Schiedam had de Vlaar- dinger C. G. de G. met zijn brommer te hard gereden. De officier eiste f 40. Omdat De G. als scholier geen inkomsten 1 had maakte de kantonrechter 1 er f 60 van. waarvan f 35 voor- waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Rotterdammer L. V. was op zaterdagmorgen lekker ziin 5 nieuwe bromfiets in gaan rij- 1 den. Hij was daarbij, met zijn j echtgenote op de duo. in Maas- l sluis terecht gekomen, waar hij ongemerkt te hard had gere den. „Met. je vrouw achterop ga je toch niet jagen, het was' helemaal ongemerkt", verde digde de verdachte zich. Hij kreeg conform de eis een boete van f 35. Eveneens in Maassluis had de Maassluizenaar K. v.d. S. met j zijn brommer te hard gereden. Hij kreeg f 30 boete. Wat. de autobestuurders betreft, j had de Schiedammer W. H. J. j PI. op de Laan van Bol'es de hoogste snelheid bereikt: 82 ki- ;S lometer per uur. De radarappa- ratuur van de politie had dat feilloos opgemeten en het kwam hem od f 100 boete te staan. De officier waarschuwde -j de verdachte dat hij, gezien een eerdere overtreding van de j maximumsnelheid, de volgende j keer rekening zou moeten hou- I den met het feit. dat zijn rijbe- wijs in gevaar zou kunnen ko- I men. „En omdat u beroeps- chauffeur gent, komt daarmee |8 ook uw baan in gevaar", waar schuwde de officier. Hij dankte alle dames en heren die zich zo hadden ingezet voor de voorbereidingen voor deze bazar onder andere met het maken van pentekeningen, het opknappen van schaatsen en het maken van bijvoorbeeld Schiedam De Schiedammer J. E. moest zich woensdag voor twee feiten verantwoorden voor de Schiedamse kantonrechter mr. W. E. van Vloten. In mei bad hij op de Nieuwe Damlaan te hard gereden met zijn auto en in april was hij aangehouden omdat de uitlaat van zijn auto niet deugde en bovendien bleek dat het voertuig niet verzekerd was. Officier van justitie mr R. J. C. graaf van Randwijck vond het laatste feit, het onverzekerd rij den, verreweg het ernstigst. Daarvoor eiste de officier een geldboete van 150 gulden en een voorwaardelijke ontzegging voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Voor de defecte uitlaat vroeg de officier 30 boete en voor het te hard rijden 45 boete. De kantonrechter deed van de boete voor de uitlaat vijf gul den af, verder vonniste hij con form de eis. stoven. De meésten en voor al de bejaarden werken had om de bazar telkens' 'opnieuw tot een succes te maken zijn een heel jaar bezig voor de SISO- bazar, waarvan de opbrengst dit jaar is bestemd voor de kerkbouw in Kethel en de zen ding in Roeanda in uZid-Afrika. Ds. Schuring noemde met name koster Winkel. „Het is onvoor stelbaar wat hij de afgelopen dagen aan werk heeft verzet. Niets was hem te veel. Daar voor hebben wij het grootste respect", zei de heer Schuring die vervolgens met een bel de bazar opende. Voor het zover was kon hij de penningmeeste- resse van het SISO-comité al ruim f 700,- overhandigen. Het streefbedrag is evenals vorig jaar f 15.000,Vrijdagavond wordt de bazar gesloten. Men kan donderdag in de Magna lia deï Kerk terecht voor een bezoek aan de bazar van half drie tot vijf uur en van half acht tot tien uur. Vrijdag is de bazar open van half acht tot tien uur. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschl Nieuwsblad met het laatste binnen-cn buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bij I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC -f RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. W&jfjjÊ&s -Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rottcrdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam stuur de SC RN 14 dagen gratis naar: woonpl. telefoon Uw Simca-dealer voor Schiedam en Vlaardingen e.o. Schiedam De afdeling Schie dam van de Bond van Oud- Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis houdt dinsdag 3 november om acht uur een contactavond in Irene aan de Nieuwe Haven. De jaarverga dering van de afdeling is vast gesteld op 5 januari, eveneens in gebouw Irene.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1