UITSTEKENDE TIJD VAN R WD PIJPER In slotfase verlies voor Juliana i mm ■mm* Joost van Baaien weer in training OVEMBER IgCHlEDAMSCHE COURANT MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 (ieiry Vaessen speelde als in zijn beste dagen. Van onze sportredactie 1 Schiedam NO AD heeft de eerste overwinning in de Ereklasse behaald. Het Schiedamse toptrio won in Breda met 64 van Bel- crum. Door deze zege be houdt NOAD haar kansen op de derde plaats in eigen hand. Het was trouwens in z'n geheel een uitstekend weekend voor de Schiedam se tafeltennissers. TSF 1 won zaterdag met 100 van Wi- bats 2 en voegde daar zon dag nog een 91 victorie op AMVJ 2 aan toe. Bijzonder knap was de prestatie van TSF 2 dat koploper Victory '55 uit Volendam in een uiterst spannend treffen met 6—4 klopte. WINST 3 SPSVSET UP Ruud Pijper: steeds beetere tijd. Schiedam Met een grote voorsprong heeft Ruud Pij per de 100 meter vlinderslag voor jongens onder de veer tien, tijdens het HDZ „trouvvringen"toernooi in Amsterdam, gewonnen. Zijn tijd van 1.04.3 is volgens SZC-trainer Wim van Kra nenburg nog nooit eerder in ons land door een jongen van zijn leeftijd gereali seerd. Het nationale record voor jon gens onder de 16 jaar staat op 1.02.8 en de veertien jari ge Ruud heeft nog ruim 2 jaar de tijd om dit record te verbeteren. (In de leeftijds categorie jongens onder de 14 jaar worden geen natio nale records bijgehouden). De Hagenaar Victor Nieholt werd tweede in 1.09.5. De tijd van Ruud 1.04.3 bete kende ruimschoots een ver betering van zijn persoonlij ke record dat op 1.05.1 stond. Bij de heren zwom Ruud ook mee, maar omdat hij daar achter kwam te lig gen kwam hij in het zg. vui le water van zijn tegenstan ders terecht en werd zijn tijd 1.05.5. Winnaar bij de heren werd de nationale re cordhouder Arnold Rood in 1.00.3. Tweede werd de rug- slagspecialist Bob Schoutsen in 1.03. Tijden die aangeven dat het niet lang meer zal duren of Ruud Pijper zal zich met de senioren kunnen meten. m Juliana, sterk aan het net, moest het tegen Tornado toch gewonnen geven. I UVGMVC I I tn 17—19 uur. Pers N.V. reau NKV. list Studievrienc :hbo. 'ond Bond van Oufl. I vond Natuurgenot iber: Artoteek 18T) akers en Landscape I :h. .t deze mensen er aan hebben over- k je eens in de g en avond olie- en. Dat zijn dan huisvrouwen die aan besteden1', ig is, hoewel het ;etje in de lucht :t streefbedrag is housiast over de „Volgend jaar hij. - t;f> V?? Goed weekeinde voor Schiedams tafeltennis j NOAD behaalde tegen het nog puntloze Belcrum een verdien de overwinning. Aanvoerder Ger Geerling speelde de ope ningspartij tegen Zandvliet en Van onze sportredactie. j Hoek van Holland Joost van Haaien, de middenvelder van eersteklasser Hoek van Hol land, is de training weer begon nen. In maart dit jaar raakte 6'j in een duel geblesseerd, zo eng dat hy in de Ursulakliniek ln Wassenaar moest worden op genomen wegens gering hersen letsel, Na een specialistische behandeling van zeven maan- ^en is hij sinds enkele weken vr'j van hoofdpijn. |f>e specialist gaf hem onlangs toestemming om zij het voorzichtig de training te ervatten. Joost van Baaien wil evenwel zo snel mogelijk zijn P eats in het eerste elftal ver overen. betekent (jat hij ltlnenkort elke dag weer als janouds twintig kilometer gaat letoen, want de vele ponden 16 hij is aangekomen, moeten er eerst af. won de eerste game met 2422, waarna Zandvliet met 21—17 een derde game forceerde. Hierin had Geerling fraaie winstkansen. Helaas gaf hij een 2015 voor sprong uit handen, waarna in de spannende slotfase de Bel- crumspeler met 25—23 als de gelukkige te voorschijn kwam. Deze Zandvliet zou in deze wed strijd driemaal scoren, maar dit was toch wel een heel be nauwde winst. Even klein was daarna het verschil (27-29 in de derde game) waarmee Jan Knikkenberg Mertens de baas bleef. Een goed spelende v.d. Aa had daarna weinig moeite met Joosse. Met 1821 en 13 21 bracht hij zijn team op een 21 voorsprong. Het dubbel spel bracht de stand weer in evenwicht, maar wéér kwam NOAD voor dankzij een driega mes zege van Geerling op Mer tens. De Bredanaars gaven zich nog niet gewonnen en v. d. Aa moest buigen voor Zandvliet (2119, 2114). De volgende- drie partijen waren alle voor NOAD. Knikkenberg won op overtuigende wijze van Joosse. Ron van der Aa speelde daarna bijzonder sterk tegen Mertens, die hij met tweemaal 1621 versloeg. In het spel van deze NOAD-speler is een duidelijke verbetering waar te nemen, na een vrij zwakke start in het be gin van de competitie. „Het was mijn beste wedstrijd van dit seizoen", verklaarde v.d. Aa na afloop en ieder die de partij gevolgd had, beaamde dat volkomen. In de partij die Geerling hierna tegen Joosse speelde kon de captain de winst voor zijn team bewerkstellingen. Met 14—21en 20—22 lukte hem dat en zijn zege werd in het NOAD-kamp uiteraard met enthousiasme be groet. NOAD had zijn eerste overwin ning behaald. Dat daarna Knik kenberg nog van Zandvliet ver loor dééd in feite aan die zege niet meer af. In de hoofdklasse waarin TSS 1 en TSF 2 uitkomen had het eer ste team van TSF geen enkele moeite met het Haagse Wibats 2 Het werd 10—0 en van enige strijd was nauwelijks sprake. Cas van Koetsveld had nog een keer drie games nodig, maar Henny Stolk en Hans van den Broek liepen zelfs deze lichte schade niet op. Ook de inhaalwedstrijd die TSF 1 zodag in Amsterdam tegen AMVJ 2 speelde, leverde het team geen grote problemen op. Hans van den Broek en Henny Stolk wonnen ieder driemaal. Laatstgenoemde speler is echt bezig zijn oude vorm te herwin nen. Hij won zijn partijen zeer gemakkelijk en is zijn inzinking 7eker te boven. Cas van Koets veld liet tegen AMVJ 2 een steek vallen. Hij verloor van Aukje Coltof, zodat de eind stand op 91 voor TSF bepaald werd. TSF kreeg zaterdagavond in de Beurs van het publiek veel min der aandacht dan TSF 2 dat op de tafel ernaast opereerde. Dit TSF-team, spelend in de andere hoofdklasse-afdeling ontving bezoek van Victory '55 uit Vo lendam. Men zou bij TSF er bijzonder blij mee zijn als het zou lukken één puntje te behalen, want de Vo- lendammers vormen een sterk trio dat nog ongeslagen was. Het werd een goede, spannende en sfeervolle ontmoeting. Tot de laatste slagwisselingen bleef het spannend. Zeer waardevol was in deze wedstrijd het optre den van Hans Lingen. Deze jeugdige speler, dit jaar voor het eerst spelend bij TSF, ex celleerde op uitstekende wijze. Hij ontpopte zich nu als een technisch goede, maar vooral slimme tafeltennisser. Hij speelde vooral tactisch heel knap. Hans Lingen won drie maal, zij het dat het tegen Sier met 2523 in de derde game een benauwde score was. Aan voerder Gerry Vaessen speelde als in zijn beste jaren. Hij ver loor zijn eerste partij tegen Konter, maar herstelde zich goed. Hoogtepunt was ongetwij feld zijn laatste partij tergen Paul Gimbel. Na een 31 ach terstand had TSF 2 zich naar een prachtige 54 voorsprong gewerkt. Eén winstpunt was al in handen. Gerry Vaessen pres teerde het om er twee van te maken. Dat de spanning te snij den was. is duidelijk uit de sco re van 2624 waarmee hij zijn team de zege bracht. Door deze schitterende overwinning komt de plaatsing van TSF 2 in de toekomstige promotiegroepen echt wel in het vooruitzicht. Ook Peter van den Broek had zich uitstekend geweerd. Hij won alleen van Gimber maar kan toch op een goed gespeelde ontmoeting terugzien. NOAD 2 in de overgangsklasse nestelde zich op de tweede plaats. Met 37 werd gewonnen van Tempi-Team 5. Johnny Buijk won drie keer, Trond Fa- geraas deed dat tweemaal ter wijl Loek de Lange slechts één keer kon zegevieren. TSF 3 kon het tegen Delta-Lloyd 3 niet bol werken. Ondanks het weer meespelen van Henk Eikmans, die echter niet scoorde, werd het een 28 nederlaag. Hans Dries en Peter v.d. Hoeven wis ten de tegenpunten op hun naamte schrijven. Shell-lieren niet volledig aan start Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Met wisselend succes begaven de tweede klassers zich binnen de lynen. De Shell-heren lieten het deze week volledig afweten maar zowel SPSV als UVG be haalden verdienstelijke gelijke spelen. De reserves van Julia na waren volgens de verwach ting niet opgewassen tegen kop loper Herkules. Vijf spelers van het eerste heren- team van Shell maakten een vergeefse reis naar Rotterdam om de strijd aan te binden met koploper Alcazar. De zesde spe ler las de aanschrijving ver keerd en wachtte, eveneens te vergeefs. in het sportpark ..De Vijfsluizen" te Vlaardingen. Shell zag het puntentotaal daar door teruggebracht tot twee uit vier wedstrijden. De Schiedamse politiemannen zorgden voor een grootse ver rassing door het sterke Set-up uit Berkel een 22 gelijkspel af te dwingen. De traditie wil dat de Schiedammers juist in de eerste sets de punten moeten veroveren. Tegen Sep-up leek daardoor de situatie enigszins hopeloos toen via 11—15 en 14 16 een 02 achterstand was verkregen. Tot ieders verras sing herstelde SPSV zich voor treffelijk en won de derde set met 1614. Hieruit de nodige inspiratie puttend toog SPSV massaal ten aanval. Met bij vlagen zelfs zeer goed spel werd de tegenstander naar een steeds groter achterstand ge speeld. Zonder de tegenstander nog een schijn van kans te ge ven werd ook de vierde set een 1511 setzege. 'De Schiedam mers behaalden hiermee hun Schiedam In een twee uur durende strijd heeft Juliana pas op het laatste moment het hoofd moeten buigen tegen koploper Tornado- II. Een snel verkregen 02 achterstand werd op voortreffelijke wijze teniet gedaan maar in de beslissende set moest met het mini male verlies van 1416 genoegen worden genomen. Tornado ver sterkte door deze 23 overwinning zijn koppositie. In de eerste set was het Tornado dat met verraderlijke serves de nog onzeker ingrijpende Julia- naploeg op een 04 achterstand zette. Juliana draaide nog niet naar wens maar kon toch gelij ke tred houden met de Tilburg- se koploper. Een beter spelend Tornado trok tenslotte in de eerste set met 1416 aan het langste eind. De tweede set was het Tornado-overwicht nog dui delijker. De oranjehemden had den het moeilijk waarbij vooral de verdediging verzuimde de aanval af te dekken. Met een toch wel wat geflatteerde 915 setwinst namen de Tilburgers een 02 voorsprong. Doordat het bij Juliana maar niet wilde lukken gaf niemand meer iets voor de kansen van de Schie dammers. In de derde set stond echter een herboren Juliana in het veld. Plotseling kwamen weer de verrassende aanvallen en begon de verdediging haar taak goed uit te voeren. Torna do. enigszins verrast door dit sterke spel, werd naar een 15 12 nederlaag gespeeld. Ook de vierde set handhaafde Juliana dit sterke spel en nam zelfs een 84 voorsprong. Tornado kreeg echter steeds meer vat op 't spel en leek met 1114 een beslissende voor sprong te hebben genomen. Met inzet van alle krachten lukte het de Schiedammers toch weer om op 1414 te komen. Tot grote vreugde van iedereen was het Juliana dat de beslis sende punten scoorde 1715. De vijfde set zou de beslissing gaan brengen. Tergend lang duurde de pauze die de scheids rechter aan de beide ploegen toestond om op krachten te ko men. Met een kleine voor sprong was het eerst Tornado dat iets beter op dreef was. Goed volleybal had plaats ge maakt voor een uitermate spanende slijtageslag. De Schiedammers vochten zich zelfs naar 'n 129 voorsprong maar weer was het Tornado dat eeri 1412 voorsprong nam. Met onderdehand gesloopte ze nuwen knokte Juliana voor wat het waard was. Weer zag het kans op gelijke voet met de te genstander te komen, 1414. Twee eenvoudige serves kon de Julianaploeg niet meer onder controle krijgen. Het was daar door jammer dat de winst on benullig naar Tornado ging. Deze wedstrijd had een beter einde verdiend. tweede gelijkspel maar zullen hun totaal van twee punten, zo spelend, aanmerkelijk kunnen opvoeren. Ook UVG behaalde een verdien stelijk gelijkspel. De Schiedam mers wonnen de eerste set overtuigend met 155 terwijl de tweede set op het nippertje met 1315 verloren werd. UVG rook winstkansen wat in de der de set tot uitdrukking werd ge bracht et een 1513 overwin ning. De laatste set kwamen de Maasluizenaren weer iets ster ker voor de dag hetgeen resul teerde in een 1215 setzege voor MVC. Jammer voor UVG was het dat coach Doeven niet de beschikking had over wissel spelers waardoor vooral in de tweede set kostbare punten werden verspeeld. UVG haal de door deze uitslag het tweede winstpunt binnen. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3