Puck de Regt: Rechtspreker brachten afwisselend vragenuurtje s Volley morgen vol Animo naar Energielial „Goede overeenkomst nodig met zwembond" Licht in de duisternis VerkieziM sportman van Schiedam In kantine van PPSC Lid technische commissie Figee: 4 fePÖHT SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 4 NOVEMBER TWEEDE door Bas van. Bochove VRAGEN SHELL UVG Een „portie" sparren hoort er bij. Schiedam De heer A. Figee, jaren actief in de Schiedam se Reddingsbrigade, is enke le maanden geleden lid ge worden van de technische commissie van de Koninklij ke Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelin gen (KNBRD). Deze eervolle functie wordt niet betaald, zodat er bijzonder veel lief de voor het reddingswezen nodig is, wil je deze baan ac cepteren. Enkele weken geleden zijn K alarmoefeningen gehoud in Gooimeer in Naarden.fr gee: „Het betrof een enoffi geslaagd alarm. Om zes 's ochtends viel het alaiffi een uur later waren van vijftien opgeroepenen reeds elf in actie. Deze m sen kwamen uit verschill de steden. Deze oefenin zijn nodig om de paraath bij mogelijke wateroven te verhogen". De bokssport heeft mij veranderd Schiedam Na twee jaar boksen is aan de mentaliteit van Puck de Regt wel het een en ander veranderd. Van een jon gen, waarvan bekend was dat zijn handen nogal los aan zijn lichaam zaten, is hij geworden een boksertje die kan geven en nemen. Met zijn 23 jaar is hij een laatbloeier. Zo noemt ook zijn instructeur Wim de Haan hem. Hij is tevens een bokser die tijdens de wedstrijd, na het krijgen van een „op donder" opeens gaat draaien en de wedstrijd in eigen voor deel afsluit Puck voor de burgerlijke stand Arie de Regt, heeft 13 wedstrij den in zijn startboekje" staan.. Dertien wedstrijden waarvan de meeste in verlies voor deze 79 kilo wegende Schiedammer eindigden. Vijf werden met winst afgesloten. „Nee, niet best, maar er zijn wat aanvechtbare uitspraken bij". Twee jaar bokst Puck de Regt riu in wedstrijdverband. In de school van Wim de Haan, met vechtertjes als de gebroe ders Krijgsman, mag hij graag sparren. Puck de Regt is de bokssport veel dank verschuldigd. „De boks sport heeft mij veranderd. Van een straatvechter werd ik vuistvechter en leerde stoten te incasseren maar ook te geven. Vooral incasseren zonder kwaad te worden heeft me goed gedaan". Wim de Haan: „Puck is een rare bokser. Soms veegt hij met ie dere pupil de ring aan en op an dere momenten is hij nergens. Puck moet een „kick" hebben. Krijgt hij in de eerste ronde een stoot voor zijn kop, dan zie ik hem opleven. Dan pas gaat Puck draaien. En dan komt zijn tegenstander er niet meer aan te pas ook". In de C-klasse werd Puck de Regt tweede bij de kampioenschap pen van Zuid-Holland. Na een enerverend gevecht met num mer een, Schumann. De Haan: „Puck is geen knokker, maar een bokser. Hjj heeft stijl. Dat hoor ik overal waar hij bokst". Nagenoeg iedere dag traint hii in de school van De Haan. Deze week was hij sparringpartner 1 van Nikkelen Kuiper. In voor bereiding voor een wedstrijd over twee weken, spart en traint Nikkelen Kuiper iedere dag bij De Haan. „Puck is dan vaak zijn tegenstan der en neemt veel van Nikke len. Maar we doen het wel voorzichtig natuurlijk. Puck bokst met de kap op". Ook Puck de Regt staat weer een wedstrijd te wachten in Rotter dam. Graag zou hij eens een wedstrijd in Schiedam willen boksen. „Mijn supporters zijn «en grote steun voor me", zegt hij. Die supporters, voor het merendeel klanten van café Oud Holland waar Puck kelner is, steunen hem tijdens de wed strijden. De Haan: „Puck in een wedstrijd met of zonder supporters scheelt een heel stuk". Ook Wim de Haan speelt nog steeds met plannen om in Schiedam wedstrijden te kun- nen organiseren. „Ik heb een plan met tekeningen ingediend om op de plaats waar nu deze oude, niet meer gebruikte kerk staat, een wijksporthal te laten bouwen. Een kleine hal, waar plaats is voor boksen, judo, karate, tafeltennis en biljart. Dat moet mogelijk zijn en ik wacht dus rustig af. De plannen zijn zo op het eerste gezicht niet ongunstig ontvangen. Als die kleine wijkhal er is krijgen ook Puck de Regt en al die an dere jongens de kans in eigen stad te laten zien tot wat ze in staat zijn". Puck de Regt is een laatbloeier. Van een onzer verslaggevers Schiedam Afwisselend grap pig en serieus brachten gis teravond scheidsrechters Lou van Ravens en Henk van der Veer, warm bijge staan door voorzitter van de Schiedamse scheidsrechters- vereniging Leen Schotting «en vragenuurtje ten bate van leden en donateurs van PPSC. In de kantine van de zaterdagmiddagclub konden deze toeschouwers boven dien genieten van de Mexi- eo-memoires van Van Ra vens. Dp vertellingen over het ge beuren in Mexico zélf ver kondigde de felle rechtspre ker grappig, opgesierd met enkele anecdotes. Het voor spel van de verre trip „kleurde" Van Ravens min der rose. De toen verkregen felle kritiek stemde hem ook gisteravond nog nors. We derom sprak hij wat toor nig: „Het Nederlandse pu bliek staat zeer kritisch te genover een rechtspreker, terwijl het de arbiter niet kan beoordelen". Eenmaal bij dit onderwerp gearriveerd, kwamen de in cidenten bij SpartaHolland Sport (vorig jaar gespeeld) weer naar boven. Naar aan leiding van de klappen die hij toen ontving: „Dit was een bijzonder laffe houding van de toeschouwers, dia geen beheersing kennen". Maar weer zoet sprak hij over d« vier elementen: persoon lijkheid, conditie, spelregel, kennis en geluk die een scheidsrechter volgens hem moet hebben om naar de top te klimmen. Van Ravens: „Ik heb ook geluk gehad. Drie jaar geleden moest bij de wedstrijd Schotland-, Engeland invallen voor Pta Roomer. Dat was mazzel it floot er een goede wedstrijd waaraan ik misschien nS Mexico-keus wel te dank™ heb gehad". Na deze causerie kreeg het pu. bliek de kans vragen te stpl.' len, waaraan het graag i hoor gaf. Nu konden zich out Van der Veer en SchottingB de strijd mengen. Naar aanleiding van een vraag aangaande de te tra«, doorstroming van jeugdig, scheidsrechters sprak m zichter" Van der Veer: "i». derdaad bestaat er eenH. kort aan adviseurs. Dat i» kort kan ertoe lijden dat een goede scheidsrechter somt twee of drie jaar blijft han. gen". Bijna vanzelfsprekend kwam ook de spelverruwing aan di orde. De heer Schotting daartoe een bewijsnuminp- bij zich, waarop alle sport, koppen van één maandag, krant stonden. Duidelijk bleek hier de toenemende hardheid uit te lezen. Schotting: „Laten we op het voetbalveld toch eens nat vriendelijker worden, deze manier gaat het voet- bal aan hardheid ten onder. Dat geldt niet alleen voor het betaalde voetbal, maai ook voor de amateurs, voor- Al voor de amateurs. Bi mensen komen voor htl voetbal, niet voor de hi heid". aldus voorzitter van de Schiedamse scheidsrecli- tersvereniging Leen Schot ting. Zolley '68 heren gaat donder dag naar de Rotterdamse Ener giehal om te proberen aanslui ting te krijgen met de beide koplopers: Animo en Alcazar. Beide Rotterdamse teams zijn nog ongeslagen, terwijl Volley reeds vijf verliespuntcn te in casseren kreeg. Volley draait de laatste weken echter steeds beter en gezien het spe! zou een hogere klassering op zijn plaats zfjn. Tegenstander Animo, ge traind door Juliana-coach Kore- mans, heeft echter het voordeel van de thuiszaal. Het spelen in de grote sporthal geeft voor vele tegenstanders nogal wat problemen. Mits Volley de sterkste opstelling binnen de lijnen kan brengen bestaat de mogelijkheid op volle winst voor de Vlaardingers. Aanvang 20.15 uur. De teren van Shell hebben zich het nodeloos moeilijk gemaakt. Het niet volledig uitkomen te gen Alcazar heeft de Vlaardin gers naar de „achterhoede" te ruggeworpen. Tegen het Rot terdamse N-erv-o zal het slechts weinig kans hebben zich te her stellen en het puntentotaal weer «op te voeren. De teams in de onderste'regionen zullen het vooral van uitschieters moeten hebben. De heren van UVG hebben blijk baar de goede weg gevonden. Het verdienstelijke gelijkspel tegen de MVC-ireserves heeft de Schiedammers weer wat zelf vertrouwen gegeven. Tegen Concordia 7 zijn de UVG-heren zelfs favoriet voor de eindzege. Ook UVG behoort momenteel to-t 'de staartploegen en zal ten koste van de Rotterdammers een aantal plaatsen op de rang- lijst willen stijgen.c lie Technische Commissie (TC) is een Bondscommissie, waar al het werk betreffende het zwemmend redden naar gedele- Deze woestenij bij Groenoord wordt de laatste maanden nut tig besteed. Voetballend PPSC traint de laatste maanden twee avonden in de week op deze groengronden. Dit omdat de Thurlede-bewoners op het eigen terrein geen licht hebben. Dit knolleveldje bracht licht in de duisternis. Maar niet alleen voor de voetballers zelf. Ook buurtbewoners knikken instem ming over deze ,,trainings-over- statp". Twee avonden in de week behoeven ze nu niet in een donker gat te kijken. Het vrolijke licht maakte de duiste re omgeving wat gezelliger geerd wordt. De instelling waakt over de naleving van de examenreglementen en zorgen dat alle medewerkers zich hou den aan de gestelde bepalingen. Een commissie die onder de TC rsorteert is bijvoorbeeld de Districts Examen Commissie, die de opleiding tot de zgn. la gere Reddingsdiploma's behar tigt. Deze diploma's geven nog niet het recht anderen te in strueren. Andere werkzaamheden voor de heer Figee en de Technische Commissie zijn het verzorgen van de opleiding van de jeugd- d instructeurs-cursus (voor jon geren van 15 tot 20 jaar), het zoeken naar een bevoegde do cent, het uitkijken naar ge schikte leslokalen en zwemin richtingen. Ook deze docenten zijn vrijwilligers, met dien ver stande, dat ze alleen het reis geld vergoed krijgen. Degenen die ouder zijn dan 20 jaar kun nen een opleiding krijgen als instructeur. Deze examens (ook onder auspiciën van de TC) worden twee maal per jaar af genomen in zwembad Dep Hommel. Lid TC Figee hierover: „Geluk kig heeft dit werk de steun van het ministerie van CRM. Bo vendien, ln januari neemt de KNZB een deel van onze eisen over, waardoor hun docenten onderdelen van ons werk kun nen gaan doceren. Een voor deel is dat zij wél betaald wor den. Maar, tenzij daar een goe de overeenkomst voor tot stand komt, voorzie ik moeilijkheden met onze docenten. Dit is ech ter voorlopig een zaak voor de besturen van de KNBRD en d« KNZB", aldus Figee. De TC van die KNBRD houdt voorts geregeld bijeenkomsten, waar de gestelde eisen voor het redden van drenkelingen op nieuw besproken worden en zo nodig verzwaard. Deze winter zijn er zeven van deze bijeen komsten vastgesteld: in Assen, Breda, Haarlem, Utrecht, Apel doorn, Venlo en Den Haag. Ook de uniformiteit bij het lesgev en examineren, en het opnem van boeiwerpen en roeien af dan onderwerp van g Figee: „Deze trainingen nodig voor het strandwerk! bij ramoen door waterov last". Het zijn slechts enkele puntjes'' het werk van de TC en die tenslotte trots wijst oP* Bondswedstrijden, die dit Ja^ in Bulgarije gehouden werd® Vooral de Nederlandse dan® sloegen tijdens deze i®terI?7t nale ontmoeting geen slec L' guur in de moeilijke oefen®' geallieerd met het zwenim!' redden. Schiedam am Vrijdag aansta- wordt de sportman en sp. vrouw van Schiedam ge-Bt Dit zal plaats vinden in de. tine van PPSC in Thurlede. dens de deze week daar te den sportsoos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4