reten er- pioen- ppen 2 kranten voor één prijs Binnenkort eerste paal Lo.m.-school in Kethei VERENIGING GEZONDHEIDSZORG ONTVANGT CHEQUE VAN 1.000 CLING R WIK Raad behandelt plan nog deze maand Concert van Schiedams Vrouwenkoor W. VAN PELT Zangfestival in Maonaiia WÊÊm EMBER 1970 AANMERKINGEN STICHTINGEN ZELFSTANDIG #1 ,#1 BOUWKOSTEN N.V. Schildersbedrijf VOOR AL OW SCHILDERWERK Kinderpostzegelactie: Twee man gewond bij val van vier nieter Geld gestolen naar de SC RN 14 dagen gratis naar: straat woonpf. telefoon SCHIEDAMSCHE COURANT 6 november 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 •ONAFHANKELIJK DAGBLAD- SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 98ste jaargang no. 23946 I Dienstencentrum voor bejaarden goedgekeurd door het ministerie ag 13 november t aanstaande vrii pais wij gisteren (en' te vermeldden de Schicdanpse van het jaar gc. De ondcrscheidii). toto kan ook aa» :el team te beun Dc avond wordt dc 'am,"e ^biedam De plannen voor de bouw van een dienstencen trum voor bejaarden aan de Nieuwe Damlaan zijn nagenoeg rond. B. en w. willen het voorstel reeds in de raadsvergade ring van deze maand in behandeling brengen. Het ministerie van c.r.m. is met de bouwplannen akkoord gegaan. De bouw- /i "\4/"P I tekeningen van het centrum geven een bijzonder fraai pro- ject weer, dat de bejaardenzorg in Schiedam zeer ten goede zal komen. en ruime recreatieruimte voor de bejaarden, met bijvoorbeeld zes biljarttafels, een keuken van waaruit de zorg voor de warme maaltijden voor bejaarden volledig kan geschieden, en ruimten voor een bank, een kapper en pedicure, die even eens in het dienstencentrum zullen worden ondergebracht, zijn daar slechts enkele voorbeelden van. n durende tekori n de afgelopen wel sen gehouden. Mei l voor de Westlandl Westland sinds gis-L cheidsrechter meel Westlanders de cur| volgd. ze sportredactie Voor de nationalil erkampioenschappeil 3 en 4 april 19111 houden, zijn de iimitl eelname daaraan bel aakt. Vanaf 17 «tol nnen de limiettijd«| iwommen. dames: senioren,a'i en heren: seniortt| 'ije slag 1.05.0, 1.06.0,1 '0.0; 200 meter vrijl 0, 2.23.0 2.08.0 «I meter vrije sla;| 0, 4.30.0 en 4.38.0; I ooislag 1.22.0, 1.21 1.17.0; 200 mefefl 2.56.0, 2.59.0, 2.JW 100 meter rugslaM 5, 1.05.0 en 1.08.0; «I gslag 2.36.0, 2.3WI .27.0; 100 meter vli>| 12.0, 1.14.0, 1.04.0* i meter vlinder»! 0, 2.27.0 en 2.32.0; selslag pers. 2.«l 0 en 2.28.0; 400 me«l pers. 5.45.0, 5,»1 25.0 :e sportredactie Voor de zaalhw'j tie spelen de het!j aardingse WIK u> B, terwijl de d» in de eer^i pe raadscommissie voor het Maatschappelijk Werk heeft de stichting van het dienstencen trum woensdagavond met de betrokken stichtingen doorge- I sproken. In de raad van sep tember is het voorstel tot de bouw van het dienstencentrum goedgekeurd, al had dit scher pe kritiek van het KVP-raads- lid mr. M. J. M. van Kinderen, die het voorstel nog niet rijp voor behandeling vond. Behalve het dienstencentrum zul len aan het terrein aan de Nieu we Damlaan nog 104 bejaarden- woningen van de Humanisti sche Stichting voor Bejaarden en een gezinsvervangend tehuis van de Algemene Stichting voor Verzorging en Verpleging van Zwakzinnigen verrijzen. Ook hiermee is volgens één van de i betrokkenen het ministerie ak- j koord gegaan, (Gelukkig is de zaak nu helemaal 1 rond", zegt dr. Ch. A. Poll, die lange tijd bij de voorfoereidin- i gen rond het dienstencentrum betrokken is geweest. ,,Het kwam wel onverwacht, maar we zijn tenslotte in 1964 al be gonnen met praten over het centrum. Gelukkig heeft Den Haag 'ingezien dat het nodig is. Er was voor het ministerie goe- I de informatie over de toestand van de bejaardenzorg in Schie dam. De Sociale Dienst heeft een aantal goede rapporten I over dit onderwerp opgesteld". let rijk heeft slechts enkele aan merkingen op het bouwplan van het dienstencentrum ge had. Het plan is wat luxueus van opzet geweest, maar de mensen die zich met het centrum hehr ben beziggehouden, zijn niette min tevreden over de wijze, waarop het nu na de aange brachte wijzigingen kan wor den gebouwd. 'e nabijheid van bejaardenvoor- Meningen als de Emmaflat, do Meuwlandflat en het bejaar dencentrum Thurlede geven een bijzonder accent aan de gunstige ligging van het Cen trum. Het dienstencentrum ligt °ok tamelijk centraal in de stad, zodat het zijn toekomstige functie als centrale keuken voor de warme bejaardenmaal- ujden ten volle zal kunnen waarmaken. Volgens dr. Poll maken steeds meer bejaarden van de gelegenheid gebruik, hun warme maaltijden thuis te laten bezorgen. Hun aantal stijgt en in de toekomst zal dit nog meer het geval zijn. De fi nanciering van het plan komt grotendeels voort uit de te ont vangen rijkssubsidies. Naar verluidt zou de gemeente ais eigen kosten nog slechts 300.000 moeten betalen voor het centrum. De drie deelnemende stichtingen, die voor de bejaardenwoningen, die voor de zwakzinnigenzorg en die voor het dienstencen trum, zullen geheel zelfstandig van elkaar blijven werken. De architecten zijn volgens dr. Poll enthousiast over het plan. Er zijn reeds 53 van deze centra in ons land, waar de bejaarden inderdaad een centrum vinden dat hun vele „diensten" kan be wijzen. De Gemeentelijke Sociale Dienst heeft over de Schiedamse be jaarden enkele cijfers samen gesteld. Schiedam telt thans 9.201 personen boven de 65 jaar, hetgeen neerkomt op 11.08 procent van de bevolking en een tamelijk hoog percentage is. Van deze bejaarden ontvin gen 2.457 in 1968 een uitkering krachtens de Bijstandswet, dat is in totaal 27 procent van de bejaarde bevolking in Schie dam. Schiedam vormt hier een duidelijke uitschieter: in Lei den, ook een stad met veel bij standsontvangenden, bedraagt het percentage maar 18,94 pro cent, in Dordrecht 14, in Delft 13 procent. Ui omen moeten: Atom1"31 lelwiek 3, Spa1''3, G 2, Wilton 2. De ef 2, ADO 2, 4 ollandiaan, J Wilton 2. Het t» I am van WIK t in de eerste met Actief 2, J, I"Profiteer nü vin het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de pri|S van een: de I khiedamsthe Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch I Ni=uwsblad met het laatste binnen-cn buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bu u U «»gen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek zelfde vele pluspunten. ■Deae bon in open envelop, zonder postzegel sturen Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam Neptunus 2, S en Vires. met twee jij®J r de zaalcortP' in, twee aspira' in pupillenteani. «til'l Schiedam Binnenkort zal de eerste paal kunnen worden geslagen voor de nieuwe schooi voor kinderen met leer- en opvoedingsmoei lijkheden in Kethcl. Met de voorbereiding van dc bouw van deze school is reeds een begin gemaakt. Het terrein aan de Schiedamse- weg tegenover Bad Groenoord wordt thans bouwrijp gemaakt. Hef terrein waar dienstencentrum, bejaar denwoningen moeten, verrijzen. en gezinsvervangend tehuis Het nieuwe gebouw krijgt tien lo kalen, waarvan vijf leslokalen, twee vaklokalen, twee speel werklokalen met nog een over blijflokaal. Er zijn ook nog ka mers voor het hoofd van da school, de logopedist en het personeel. Verder komen er een keuken, toiletten en verde re dienstruimten. De school krijgt ook 'n eigen gymnastiek lokaal met was- en kleedruim ten, toiletten en een ruimte voor de berging van de toestel len. De bomen en heesters op het bouwterrein zijn opgeruimd om plaats te maken voor de zandauto's die het materiaal aanvoeren voor het oohogen van het terrein. Het nieuwe, zeer moderne school gebouw zal dienen ter vervan ging van de thans in gebruik zijnde dr. W A. van Liefland- school, die nog gebrekkig is ge huisvest in de zogenaamde Fin se school aan de Fahrenheit- straat. In de afgelopen jaren heeft men daar te kampen ge had met een gebrek aan ruim te, waardoor zelfs met drie lo kalen tijdelijk moest worden uitgeweken naar het schoolge bouw aan het Frans Halsplein. Door het beschikbaar komen van een aantal lokalen in de buurt van de Lieflandschool kon dit probleem worden opgelost, in het nieuwe schoolgebouw zal grote aapdacht. worden besteed, aan het snreek-werklokaal voor de zeer ieugdige kinderen. De schoolleiding verwacht hier een oplossing te vinden voor de kleuters vanaf vier jaar die niet aangepast ziin en die bij zondere aandacht verdienen De noodzaak van de houw van de. nieuwe school is reeds jaren go- leden onderkend. In maart 1964 gaf de staatssecretaris van On derwijs en Wetenschappen reeds een urgentieverklaring af. Planning en voorbereiding hebben veel tijd gevraagd. In augustus 1968 verleenden Gede puteerde Staten goedkeuring, maar direct kwam het pro bleem van de financiering naar voren. In oktober 1970 kwam ook de riiksgoedkeuring af. De dienst voor Gemeentewerken is toen direct met het werk begon- De kosten voor bouw en inrich ting worden geraamd op f 3.5 milioen. De bouw zal anderhalf jaar duren. Het terrein voor de nieuwe school lijkt wat ach teraf te liggen, maar wanneer de Prinses Beatrixlaan zal zijn doorgetrokken, zal de school toch makkelijker bereikbaar zijn. Het l.o.m. onderwijs in Schiedam wordt door de bouw van de school in Kethei aanmerkelijk verbeterd. De gemeenteraad keurde vorige maand het stich tingskrediet goed voor een rooms-katholieke 1. om .-school aan de Warande. Over een christelijke l.o.m.-school be- schikt Schiedam niét. Schiedam Het Schiedams Vrouwenkoor geeft vanavond onder leiding van Ria Borg- meijer een concert in de Mag- nalia Deïkerk in Nièuwland, dat om acht uur begint. Medewer king aan'dit .concert, dat gehou den wordt wegens het 25-jarig bestaan verlenen Nelly van der Spek, sopraan, Jan Schmitz, orgel en Henny van Es, piano. Op het programma staan werken van onder ande ren Stretegier, Fauré, Vranken en Poulenc. ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 Schiedam Het korps Schiedam v-an het Leger des Hedis houdt zaterdagavond weer het jaar lijkse muziekfestival in dö Magnalia Dei'kerk. Dit zangeve- mememt begint om acht uur. On geveer 200 personen werken aan 'dit evenement mee. Aan het gevarieerde programma Kullen. medewerking verlenen een groot koor, dat is samen gesteld uit het Gereformeerd Nieuwland koor en de zangbri gades Den Haag, Rotterdam en Schiedam van het Leger. Ellen Schram en Jan de Wit zin gen enkele nummers uit een musical. Verdere medewerking verlenen het muziekkorps, de combo en de tamboerijnbrigade uit Rotterdam-Noord en de or- iganiist G. van der Schoor. Als gast treedt op het Rotterdams jongenskoor onder leiding van Freek Vedders. Kaarten voor het concert zijn a f 1.50 ver krijgbaar bij het kantoor van het Leger des Hefls. Tuiinlaan 30, Schiedam In het gebouw van de Vereniging voor Gezondheidszorg in Kethei aan de Kerk- weg hebben twee afgevaardigden van het co mité kinderpostzegels, de dames Tettelaar en Lips gisteravond een cheque van 1000 over handigd aan het Dagelijks Bestuur van deze vereniging. Het geld ja bijèengebracht door de kinderpostzegels d'ie de Kethelse schooljeugd dit jaar heeft verkocht. De cheque vormt ove rigens maar een deel van de opbrengst. Namens het bestuur van de vereniging toonde voorzitter drs. G. A. A. Smits zich bijzonder Verheugd met de gift. Sinds 1969 worden de prenatale bureaus van verenigingen als die in Kethei niet meer gesubsidieerd, hetgeen voor de dagelijkse besturen vaak moeilijkheden met zich brengt. Het „exploiteren" van poliklinieken geeft nu eenmaal kosten en de cheque is dan ook zeer welkom. De excentrische ligging van Kethei en Groenoord maakt een voortbestaan van de Vereniging voor Gezondheidszorg resultaat van een fusie tussen Wi't-Gele en Groene Kruis noodzakelijk. Het prenatale bureau dient in «tand te worden gehouden. Aanstaande moe ders kunnen aan de Kerkweg eens in de drie weken terecht. „Er is een behoorlijke toeloop", zegt drs. Smits. „.Het blijkt soms dat bij de consultaties zaken naar voren komen die een tijdige verwijzing van de a.s. moeder naar de huisarts noodzake lijk maken". De vereniging telt thans 'een klei ne 3000 leden, op ongeveer 5000 gezinnen in Groenoord en Kethei. Ongeveer 60 procent is m deze wijken dus lid, hetgeen iets boven het stedelijke gemiddelde van ongeveer 50 procent ligt. Schiedam. Tijdens werkzaam heden op de werf Wilton Fijen- oord zijn gisteren twee werkne mers, de 53-jarige G. Noordzij en de 26-jarige C. Admiraal van een stelling gevallen. Zij maak ten een val van vier meter en liepen daarbij allerlei kneuzin gen op. Het ongeluk gebeurde op het m.s. Gela, toen de beves tiging van d-e stelling, waarop zij stonden, los raakte. Een derde man, die ook op de stel ling stond, kon zich nog juist vastgrijpen. Schiedam Een 48-jarige bloe mist uit de St. Liduinastraat heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van 1500 uit een lade in zijn winkel. De da der moet de winkel door de achtertuin zijn binnengekomen. Schiedam Zo langzamer hand komt de tijd, dat meeu wen en andere watervogels hun heil zoeken op het land, op zoek naar steeds schaar ser wordend voedsel. Con tact met het water, hun eigenlijk tehuis, verliezen ze echter nooit. Fotograaf Lex de Herder maakte deze op name op het Havenhoofd, waar deze vogel al wat in eengedoken lijkt te zitten door de felle wind

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1