AMERLID DE BOO IN DE RANK: m. sa Dronken-rijders- avontuur loopt nog vrij goed af HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING HOUDT OPEN HUIS 2 kranten voor een prijs Uitstekende zang vrouwenkoor gee Fetik HOTEL-RIJNMOND n—pi 1 Ouderavond in Gunning- seliool kreeg veel belangstelling Sint Radboud geeft concert in De Rank AANGEHOUDEN 4 pagina's Zaterdag 7 november 1970 Broersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 98ste jaargang no. 23947 SCHIEDAM EN KETHEL aawpai SnPlJtti M WwMmmMSÊMËWmm, &S8» IB ïïmêÊ Overzicht tijdens de rede van de heer De Boo. Delft Terwijl de 25-jarige W. D. uit Rotterdam bezig was zijn beschonken broer uit de auto te sleuren, die in een sloot terecht was gekomen, gingen twee vrienden die zichzelf uit de verongelukte wagen hadden weten te bevrijden, er als hazen vandoor in de op de weg staande auto van de redder. De politie, gealarmeerd door iemand die in de nabijheid woont van de plaats waar het ongeluk gebeurde, trof de beide broers aan en bracht hen naar Delft. Intus sen had zij per mobilofoon de politie in Rotterdam en Schiedam van de diefstal van de auto in kennis ge steld. Het resultaat was dat de daders in Schiedam kon den worden aangehouden. AVONDJE UIT mm- NIEUWLANDPLEIN 12 SCHIEDAM 010-264786 I ld Och lid van gu tirjy er, G,a d00r J4 voll «over. Al k.rij® - Het Vlaardings tal, dat zaterdaj- iet Zwaluwen-com- waluwen Dl speelt, ;amelijk uit spelers I mogelijk Vlaar- ligingen. Van For- zullen er evenwel meedoen. De wed- nder leiding staal A. A. van Noort, I 15 minuten en het rugdteam speelt in cle broek en blau- ig in de Ereklasse de kans om ziel1 eigen hand. Het is empo-Team in de erde plaats is de sbree heeft 5 p"11' ar Hilversum o|» :n huis te bestnj" rd met 20 verin* er resultaat lil151 seerbaar. SCHIEDAMSCHE COURANT 111 geen partij van gezag rde n ichiedam „Er moet wel bij zonder veel gebeuren wil de partij van de Arbeid zich voor de komende formatie nog aannemlijk maken". Dit zei gisteravond drs. A. M. de Boo, lid van de Tweede Ka mer voor de CHU tijdens de jaarvergadering van de Sta- tenkring Delft van die partij in gebouw De Rank in Ke- thel. De tweede spreker was staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. Kruisinga- lp het programma stond ver meld dat beide heren over actuele zaken zouden spre ken, maar zowel de staatsse- creataris als het kamerlid beperkten zich tot het kort aanstippen van onderwer pen als de nationale gezonds- heidszorg, de tuinbouw in het Westland, de defensie en de komende kabinetsforma tie, iïat dat laatste betreft ging drs. De Boo nog even in op het „ge zag en orde"-etiket dat de CRU de laatste tijd heeft opgeplakt gekregen. „Men heeft ons be schuldigd van fatsoensrakkerij, maar niets Is minder waar dan dat. De CHU staat per traditie open voor vernieuwingen en wenst deze zelfs te helpen be vorderen. Wel dienen we bij de vernieuwingen kaf en koren te scheiden. De maatschappij mo gen we door extreme krachten niet laten misbruiken"., aldus drs. De Boo. et kamerlid besteede voorts aandacht aan het urgentiepro gramma van de drie confessio nele partijen. Over een keuze voor VVD of PvdA bij de ko mende kabinetsformatie wilde hij zich nog niet uitspreken: „Het wit er wel in dat de drie partijen bij elkaar blijven. De ontploffing van de christelijke partijen is niet gelukt en zelfs Vondeling komt langzaam te rug en kijkt weer naar de KVP. Twee broers en twee vrienden waren donderdag een avondje in Delft uit geweest en keerden na middernacht over de Schie- weg in Delft huiswaarts. Voor aan reed de 21-jarige laborant J.D, uit Rotterdam. Hoewel hij behoorlijk dronken was, was hij achter het stuur gekropen van de auto waarin verder nog za ten zijn vrienden D.S en .T.A.v.T., beiden uit Schiedam. Achterop reed de 25-jarige W.D. uit Rotterdam, bróer van de eigenaar van de eerste auto. Hij zat alleen in de wagen en had in Delft eerst zijn meisje naar huis gebracht. Ver op de Schieweg naar het pol dergemaal raakte J.D. in de linkerwegberm. Hij rukte nog het stuur krachtig naar rechts maar schoot toen over de weg heen in de berm aan de andere zijde. Van deze berm duikelde de auto de vijf meter lager ge legen sloot in. De beide Schiedamse vrienden zagen kans uit de wagen te ko men. maar de bestuurder was te dronken om zichzelf te kun nen redden. Hij heeft zijn leven dan ook te danken aan zijn broer, die was toegesneld. Maar toen deze na de geslaag de redding de dijk opklauterde, zag hij de vrienden in zijn auto wegrijden. Dankzij de snelle oproep van de politie kon de auto korte tijd la ter in Schiedam op het Bach- plein worden aangehouden. Za werd bestuurd door J.A.v.T., die naar het bureau werd ge bracht. S. bleek licht gewond en werd naar een ziekenhuis gebracht om daar te worden behandeld. Van T. is later door de Delftse politie opgehaald en in Delft op gesloten. Nadat J.D. op het Delftse politiebureau van droge kleren was voorzien, is hij ver hoord. Daarna is proces-ver baal opgemaakt. Samen met zijn broer werd hij daarop door de politie naar huis gebracht. De auto is gisteren uit de sloot getakeld. Zowel VVD als de PvdA zeggen dat we moeten kiezen tussen één van hen. maar rik wil m# dit niet laten opdringen". Staatssecretaris Kruisinga ging in zijn zeer korte inleiding op de problemen rond het volksge zondheidsbeleid, dit laatste vooral gezien in het licht van het nationale inkomen. Over de luchtverontreiniging wil de de heer Kruisinga niet spre ken: „Daar heb ik al zoveel over gezegd, dat zult u nauwe lijks meer interessant vinden". De vergadering in De Rank was druk bezocht. Aanwezig waren onder anderen de raads leden P. Poot en M. Eijkenaar en de Vlaardingse wethouder A. P. Weeda. Schiedam Het bureau voor Huishoudelijke- en Gezinsvoor- lichting Schiedam, gevestigd aan de Korte Dam, houdt op vrijdag 20 november aanstaan de van half elf 's morgens tot 's middags vier uur open huis. „Iedereen is dan van harte wel kom. Niet dat ze dat anders niet zijn, maar op 20 november rijn ze extra welkom", vertelt hoofdleidster mevrouw Van Mansum. Op 20 november kun nen belangstellenden diverse tentoongestelde werkstukjes be zichtigen die op de cursussen rijn gemaakt. Hét zijn werk stukken uit de volgende cursus- sen: creatief handwerken, ge schenken maken, bloemschik ken en naaien. De 18 cursuslei ders zijn die dag aanwezig om vragen over de cursussen te beantwoorden. Bovendien kan men zich opgeven voor cursus sen die in januari weer gaan beginnen. Voorts zijn er folders en brochures te koop over tien tallen onderwerpen. Tot nog toe heeft het bureau de meeste cursisten op de naailes sen. Deze cursus wordt in drie clubhuizen gegeven: De Doe len, De Reling en De Dukdalf. Ook heren zijn van harte wel kom. En doen al enkele mee met de kookcursus. Bij voldoende belangstelling zal in het nieuwe cursusjaar ook woninginrichting ter sprake ko men. Mevrouw Van Mansum stelt zich voor dat voor deze cursus verloofde stelletjes en mensen die gaan verhuizen zich opgeven. Profiteer nü ven het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: oef fichiedamsthe Courant met nieuw» uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamscht Nieuwsblad met het laatste binnen-enbuitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u H dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek J zelf de vele pluspunten. •Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834. Rotterdam de SC RN 1» dagen gratis nairt woonpl. telefoon "uur m.t.v.: Een van de beste koren Schie dams Vrouwenkoor herdacht gisteravond zijn vijfentwintig jarig bestaan met een jubi leumconcert in de Magnalia Dei-kerk. Het is een groot suc ces geworden; zelfs een fikse verkoudheid van de medewer kende soliste, Nelly van der Spek, kon geen roet in het mu zikale eten gooien, al heeft zij vanzelfsprekend die avond geen topprestaties kunnen leveren, reden waarom ik volsta met de opmerking dat de „schade" be perkt bleef tot een wat ge sluierd middenregister, hetgeen ze niet heeft verhinderd bewon derenswaardige dingen te laten horen in b.v. „Pie Jesu" (Re quiem opus 48) en „Messe bas- se", beide van Gabriel Fauré. Laatstgenoemd werk, gezongen met orgelbegeleiding van Jan Schmitz, kreeg onder leiding van de zeer vakkundige diri- gente, Ria Borgmeijer, een ver tolking, die menigs opname van een beroepsensemble heel dicht nabij komt. Trouwens de hele avond heeft het koor uitgemunt dgor een muzikaal uitdruk kingsvermogen dat men bij amateurs maar zelden aan treft. Een soepele, buigzame, koortoon en een exact reageren op de intenties van de dirigente waren de voornaamste eigen schappen die het koor in wer ken van o.a. Strategier, Franck, Vellones en Poulenc ten toon spreidde. Jammer dat door de bouw van „Litanies a la Vierge Noire" van Francis Poulenc (a cappella-begeleid) de handhaving van de juiste toonhoogte was in gevaar kwam af en toe, een afwijking die echter zo gering was dat het „invallende" orgel alleen in staat was dit te „verraden". Een vervélend orgelwerk een van de „Sept corales poèmes opus 67" van Charles Tournemire gespeeld door de Haagse organist Jan Schmitz vormde de instrumentale afwis seling (er is in de Frans-ro mantische stijl wel wat beters te vinden), die op het toch al niet bijzonder interessante or gel van de Magnalia Dei-kerk extra naar klonk. Henny van Es verzorgde de pianobegelei ding verdienstelijk, al was de accentuering van de maat an ders dan door pianosnaren wel erg hinderlijk. W. P. Verheul pritïui keuken uitstekende service gezellige sfeer Schiedam In het kader van de Nationale Ouderavond heeft de prof. dr. J. H. Gunningschool in Groenoord een ouderavond ge houden, die grote belangstelling van de ouders heeft gekregen. Rond de 200 waren er aanwe zig. Na het huishoudelijk ge deelte volgde een korte uiteen zetting door het hoofd van de- school. De ouders verspreidden zich over de diverse leerjaren, waar de ouders in groepjes werden ver deeld om te discussiëren over van te voren ingezonden vragen uit de folder Nationale Ouder avond 1970. In deze vragen wordt aan allerlei problemen van het moderne on derwijs aandacht besteed, zoals: de schooltijd moet voor ten minste de helft of een derde worden besteed aan sport, de beslissing over zitten blijven berust uitsluitend hij de school, een rapport met alleen cijfers is uit de tijd, een school waar de leerlingen niet leren discus siëren is geen school en: op een goede school horen de leerlin gen na te leren denken over hun toekomstige verantwoorde lijkheid voor de maatschappij. Nadat in de groepen uitvoerig van gedachten was gewisseld bracht de rapporteur verslag uit van de mening van de groep. Zo ontstond vaak een le vendige discusie, waaruit over het algemeen tot uiting kwam dat de meningen in de diverse groepen bepaald niet altijd pa rallel liepen, maar dat de alge mene tendens wel zo was, dat het contact tussen ouders en school in de toekomst diende te worden verstevigd. De ouders waren zeer enthousiast over de belegde ouderavond en verzochten de oudercommissie om herhaling. Het ligt in de be doeling het resultaat van de door de ouders gevoerde ge sprekken te bestemder plaatse voor verdere behandeling door te geven. Schiedam De muziekvereni ging Sint Radboud in Kethel geeft vanavond om half acht een concert in gebouw De Rank. Aan dit concert wordt ook medewerking verleend door het jeugdorkest. Na afloop is er bal. Kaarten voor het con cert zijn verkrijgbaar aan de zaak, Schiedamseweg, Kethel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1