Stichting voor Inhabé nog dit jaar rond Brommers botsten Val met brommer I mmm. De Driehoek houdt jaarlijkse filmavond in Irene Voor vestiging in binnenstad: 12 kranten voer één prijs v Tt 3 WÊɧ 1 ÜS PW ut» WMÈm^mÊmmr Slip Jeugdige dief aangehouden Houtbewerker gewond Raadslid W. L C. Willemse (KVP): mm*4 i PvdA-vrouwen vergaderen in wijkcentrum Vredeswerkgroep Kethel met stand in supermarkt 4 pagina's Lensdag 11 november 1970 Broersvest 3 - teiefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 98ste jaargang no. 23950 SCHIEDAM EN KETHEL if I i füIén# r WilllIP' I Schiedam Bij de reeks meningen over wat straks met de binnenstad moet gaan gebeu ren heeft zich die van de drie grootwinkelbe drijven, C en A, V en D en de N.V. Bijenkorf Beheer gèvoegd. De drie bedrijven zijn dui delijk: ze tonen een duidelijke bereidheid zich in Schiedam te vestigen, maar stellen wel enkele voorwaarden. ■mmuwnüP'.i..- .....Bewgpwwgpii Bi ERVARING FUNCTIE PLAN A 3d ebben eindelijk de 5 het een aantrek- ïers verdiend niet oorsprong cn ging De tweede set gat :ordia een 14 ngsfout waardoor lok de laatste set lag. Met een klei. t 0—3 naar Schie. earn van Unitas derspit delven bij Energiehal. De 3 hier 4—0 in het i de Schiedam- md 73. Doelpun- escoord door Ger- Wim de Snaaijer k. De heren junio- met 183 van het De Hollandiaan. -0. De dames se- nitas bleven even- winnende kant 'sloegen Meeuwen )oelpunten waren Jongh, Ans van frudi Ottenhof. worgden voor een >or het Maassluise n afstand te hou- ;er snel verplaat- ylla het heft volle en en gaf Unitas Het bijzonder po- Unitas had weinig i voor rust reeds 0 achterstand aan. 'nitas toegekende :rd door doelman hijndel uitstekend rust werd het SP" Scylla bleef ecfl- ven uitstekend de ;de voor een 8— Scylla had zelfs om op 93 te ko- André Varewijcf rafworp verkeerd. Dp de algemene IS' ig van de afdelinS maandag 23 n°' iet sportpark bestaat de moge' morzitter Van den reden. Verder zün c (secretaris), Pa' ;cretaris) en De rijdsecretaris) a van de heer De niet herkiesbaar le positie van de is niets bekend, houdelijk gedeelte ezingen staat amma de bespre lieuwe plannen, SCHIEDAMSCHE COURANT v.- V 65-plussers als verkeer» brigadiers Schiedam Het gemeenteraadslid W. J. C. Willemse (KVP) wil af van de jeugdige verkeersbrigadiertjes. Hij heeft b. en w. schriftelijk gevraagd, of zij bereid zijn te onderzoeken of de brigadiertjes kunnen worden vervangen door oudere per sonen en of het mogelijk is 65 -ers in te schakelen voor het werk dat nu door de jongens en meisjes wordt gedaan. [Schiedam Reeds nu worden voorbereidingen getroffen voor de organisatie van de Inhabé 1971. Van verschillende zijden is al belangstelling getoond voor deze handelsbeurs, die evenals vorig jaar in Sporthal Margriet zal worden gehouden. Het is de bedoeling dat de stichting die de Inhabé moet or ganiseren, no,g dit jaar van de grond komt. De concept-akte ligt reeds klaar. De opening van de Inhabé 1971 is vastgesteld op 17 april 1971. Over twee weken komen het be stuur van de Schiedamse Han dels- en Bedrijfsraad en andere belanghebbenden voor een tweede bespreking bijeen. (Schiedam Bij een botsing tus sen twee brommers heeft de 16-jarige bijrijder M. J. H. gis teren -op de Parkweg schaaf wonden en vermoedelijk een hersenschudding opgelopen. Hij raakte bewusteloos en is ter ob servatie opgenomen in het ge meenteziekenhuis. Het ongeluk gebeurde toen hij werd inge haald door de bromfietser A. A. van E. (40) en beide bromfiet- sen elkaar raakten. jpchiedam Door nog onbekende oorzaak heeft de 40-jarige ope rator W. K. vanochtend op de B-K.laan een val gemaakt met BK-laan een val gemaakt met compliceerde beenbreuk op en is door de G.G. en G.D. naar gemeenteziekenhuis g- j bracht, waar hij is opgenomen. Zoals bekend heeft het Rotter damse raadslid drs. P. de Rid der over de verkeersbrigadier tjes schriftelijke vragen ge steld. Dit raadslid wil dat zij wordt vervangen door personen van ten minste 18 jaar, dit naar aanleiding van een verkeerson geluk in Rotterdam, waarbij verkeersbrigadiertjes werden gewond toen zij werden aange reden. De heer Willemse wijst het colle ge erop, dat in Engeland het werk van de brigadiertjes al tijdenlang wordt verricht door 65+-ers, de zogenaamde Lolly- pops. Hij meent, dat uit diverse activiteiten af te leiden valt dat er de laatste tijd onder de Schiedamse bejaarden veel ge beurt. Dit laatste lichtte de heer Wil lemse als volgt toe: „We doen de laatste tijd pogingen om de bejaarden op allerlei manieren in de maatschappij te houden. Vooral in Schiedam zijn de ac tiviteiten onder de bejaarden- verenigingen groot. Men heeft nieuwe mensen, er wordt veel gedaan en wellicht reageert men ook hier positief op. Ik heb de toezegging dat het dienst doen van 65+-ers als verkeers- brigadier in het bestuur van één van de verenigingen aan de orde zal worden gebracht." De heer Willemse vindt het voor bejaarden minder gevaarlijk dan voor kinderen om school kinderen bij het oversteken be hulpzaam te zijn. „Er zijn in onze stad punten waar het ge vaarlijk is voor kinderen. In Groenoord bijvoorbeeld is er een te druk verkeer. Trouwens, ook gehuwde vrouwen zouden het werk kunnen doen. In Enge land doen bejaarden en gehuw de vrouwen het ook, met dit verschil echter dat zij ervoor worden betaald". V *rn.1ir s 'Xï-W-y. Schiedam De smalfilmclub De Driehoek houdt zaterdagavond 21 november om acht uur de jaarlijkse filmavond in Irene. Tijdens deze filmavond zal on der andere een film over de PTT worden vertoond. Na af loop is er een gezellig samen zijn. De toegang tot de film voorstelling is gratis. Verkeersbrigadiertjes aan de B.K.laan Schiedam De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid houdf donderdag 19 november oni half drie een bijeenkomst in het wijkcentrum Nieuwland. De Heer N. C. Kerkhoff, directeur van het bejaardencentrum Thurlede, zal een inleiding hou den over bejaardenzorg en be- jaardenproblemen. Schiedam De Vredeswerk- groep Kethel/Groenoord zal za terdag 14 november artikelen verkopen uit de onxwikkelings- landen. In de supermarkt van A. Bijl in winkelcentrum De Ketel aan de Borodinlaan wordt een stand ingericht waar deze artikelen verkrijgbaar zullen zijn. Tot de producten die te koop zullen worden aangeboden behoren rietsuiker en nijver- heidsprodukten. Ook zal er lite ratuur verkrijgbaar zijn die de problemen van de ontwikke lingssamenwerking behandelt. Grootwinkelbedrij sterke troeven hebben Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotcerdamsch Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek zelfde vele pluspunten. •Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam de SC RN 14 dagen grati» naar; stuur m.i.v.:., naam- Het feit, dat de drie kennelijk duidelijk belangstel ling hebben voor het Schiedamse stadscentrum, is niet helemaal nieuw, al is een dergelijk concre te belangstelling nooit in deze mate aanwezig ge weest. De brief aan b. en w. maakt duidelijk, dat de directies van de drie bedrijven de mogelijkhe den zorgvuldig zullen hebben overwogen. Ongetwijfeld zullen zij een inventarisatie van wat is en wat straks wellicht gaat komen hebben ge maakt. Conclusie is daarbij natuurlijk geweest dat het Schiedamse stadscentrum het grootwin kelbedrijf niet kent en daarvoor nog altijd op Vlaardingen en vooral Rotterdam is aangewezen. Eén van de drie. De Bijenkorf, wil het iets klei ner opzetten en heeft slechts belang bij een He- ma-vestiging, die het nu te kleine winkelpand aan de Rotterdamsedijk/Broersvest dat thans in ge bruik is moet gaan vervangen. i mil s<ic - De Bijenkorf heeft belangstelling voor een nieuwe HEMA-vestiging, die het thans in gebruik zijnde gebouw, dat veel te klein is, zou gaan vervangen. De „grote drie" zijn de eersten die zich voor plan B hebben uit gesproken, al leggen zij zich dan ook niet vast, op bijvoor beeld de metro-tracering zoals die in dat plan is aangegeven. De keuze voor plan B lijkt van zelfsprekend, omdat zij bij een grote omloop zoals in plan A nauwelijks belang hebben. Een grote vestiging van V en D of C en A doet het in een geconcen treerd winkelcentrum nu een maal veel beter. De winkelreuzen weten dat uit er- waring. Vestigingen in andere steden, waar men ook „alles dicht bij elkaar heeft" hebben geleerd, dat hun consvjment graag een overzicht van alles heeft. Zij hebben gelijk als zij zeggen dat dit in plan A niet valt te verwezenlijken. Daar voor is de afstand Lange Kerk- straat/Hoogstraat/Broersvest/ te groot. De voorstanders van dit plan voe ren weer andere argumenten aan, maar de grote drie hebben in ieder geval een sterke troef kaart achter de rug. Bij verwe zenlijking van plan A zou hun interesse ster teruglopen en het zou dan zelfs twijfelachtig wor den of er één van de drie dan toch in Schiedam een vestiging zou willen opnemen. Wil men, met andere woorden, het Schiedamse centrum door grote winkelbedrijven verrijkt zien, dan houdt dat eigenlijk een keuze in voor het plan B. De voorstanders van plan A staan wat dat betreft heel wat minder sterk, ook al zijn ze groter in aantal. De kleinere bedrijven blijven immers toch wel, en in plan A, en in plan B. Interessant in de brief aan b. en w. is de functie die de drie Schiedam toedenken in het ka der van de „functioneel-hiërar- chische opbouw van de winkel voorzieningen in de agglomera tie Rotterdam". Als „stads deel-centrum" zou Schiedam dan in de toekomst te vergelij ken zijn met Alexanderpolder en Rotterdam-Zuidplein, waar eveneens geconcentreerde win kelcentra zullen verrijzen, dia aan de behoeften van de omge ving zouden moeten voldoen. De troeven van de drie zijn du a zonder meer sterk. Zij hebben zonder twijfel het kapitaal dat nodig is voor de vestiging, be schikken over een forse hoe veelheid know-how en hebben de markt kennelijk voldoende afgetast om eventueel in de toe komst een filiaal in de Schie damse binnenstad op te rich ten. Zonder twijfel zal hun idee dan ook een belangrijke plaats krij gen in het pakket van wensen, plannen en ideeën dat „in de molen" gaat en waaruit straks het uiteindelijke plan voor de reconstructie en sanering van de binnenstad moet worden gedestilleerd. Met hun brief aan b. en w. hebben de drie be- drijeven een nieuw element aan de discussies rond de recon structie toegevoegd. Of hun tegenstanders, ofwel de voorstanders van plan A, met de suggestie gelukkig zullen zijn, is een andere zaak. Zoals gezegd, zij vormen een meer derheid. De Schiedamse Han dels- en Bedrijfsraad, overkoe pelend orgaan van de midden stand, de Kamer van Koophan del voor de Baneden-Maas te Vlaardingen en de Schiedamse aannemers staan allen het plan A voor, gesteund door enige particulieren. PvdA-raadslid Ab Engelsman tenslotte heeft met de FJG in de PvdA een plan C ontwikkeld, dat echter het meeste bij plan A aansluit. Ook hij is bepaald geen voor stander van het plan B. Zoals trouwens reeds eerder is gecon stateerd, zijn dat er maar wei nigen. Gelukkig hebben de drie groot winkelbedrijven ook wel posi tieve dingen in plan A gezien. Als de metro ondergronds komt te liggen, zoals dat in plan A is bedoeld, vinden zij dat best en bovendien zou dan binnen het meer open gedeelte van het stadscentrum laagbouw kunnen worden toegepast, altfus de drie. De drie voorstanders van plan B zijn tegelijkertijd in een machtige positie, die zij zich zeer goed bewust zijn. Zij zijn bereid te komen, maar dan wel in een geconcentreerd winkel centrum, dus in plan B. En dat argument zal bij de uiteindelij ke beslissing over de binnen stad zwaar wegen, Vlaardingen De Rotterdamse politie heeft gisteravond de 15- jarige scholier P.v.H. uit Vlaar dingen aangehouden, die in onze gemeente een bromfiets had ontvreemd. Er is proces verbaal opgemaakt. Vlaardingen Bij het verplaat sen van platen vezel bij een meubelfabriek aan de Mercu- riusstraat is gistermiddag de houtbewerker T.D.S. (16), ge vallen. Met een beenfractuur is hij naar het Holyziekenhuis ge bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1