FRED VAN ZEGVELD; „Cheffing Blues" met nieuwe manager streeft naar hoger peil gCHlEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 Schiedam De Schiedamse organist Fred van Zegveld (20), die met zijn vrouw Elsje een boetiek met hippe kleren ex ploiteert aan de Westfrankelandsestraat 141. heeft weer eens een nieuw plan. Met drie „vakbroeders", die net als Fred al jaren in het vak zitten wil hij voorlopig in enkele ruimten achter zijn boetiek een muziekschool oprichten. Geïnteresseerden kun nen daar les krijgen op één van de fraaie Hammond-orgels van Fred van Zegveld, of lessen gitaar van Ad van Olm of lessen slagwerk van Bram Bosboom. Fred van Zegveld is nog in onderhandeling met een tweede or ganist, die misschien ook zijn deskundigheid op anderen zal gaan overbrengen. Ad van Olm en Bram Bosboom hebben ook op een ander ter rein een samenwerking met Fred van Zegveld. Ongeveer een maand geleden hebben zij een nieuw trio, het trio Fred van Zegveld opgericht, dat vorige week voor het eerst optrad in het jongeren centrum „Elkerlyc" in Vlaardingen. Les geven op electronisch or gel is Fred van Zegveld ove rigens bepaald niet vreemd. Op het moment heeft hij zelf al zo'n 25 leer lingen, aan wie hij bij de leerling thuis of op zijn eigen orgels in de ruimten achter zijn boetiek les geeft. WENSEN REACTIES CURSUS - p „Gewoon lekker leren spelen" sociëteit de waag aan de nieuw- straat 36 verwelkomt zaterdag avond een gast-disk-jockey tij den de wekelijkse discoavond in liet sfeervolle waag-gebouw. het is d.j. ton heuchemer van sociëteit instuis Schiedam, en tree voor de waag voor leden een daalder, voor introducees een rijksdaalder, aanvang acht uur. .IN pub 47-11, de „gorzen sociëteit" in de ruim ten onder de heilig hart kerk aan de rijnstraat 1 is zaterdag avond vanaf acht uur weer ge opend. voor de leden van pub 47-11 bedraagt de entree 1,50. IN sociëteit 't honk aan de hoogstraat 148 is vanavond, zaterdagavond en zondagavond weer geopend vanaf half negen, leden gratis entree. IN discosoos de ton in de dans school sitton aan de lange ha ven 121 is zaterdag- en zondag avond geopend vanaf half ne gen. de entree bedraagt twee I gulden per persoon. IN zondagavond treedt voor de le den van sociëteit instuif Schie dam op de groep relax, zaal ar cade, acht uur, entree voor le den een rijsdaalder. IN ymca-sociëteit de vonk in ge bouw de jeugdhaven aan de lange haven 129 biedt de leden zaterdagavond voor één gulden een echt "sokkenbal" en op zondagavond voor de zelfde prijs een disco-avond met pla ten „voor elk wat wils", iedere bezoeker wordt getracteerd op een kop erwtensoep. IN vrijdagavond en dinsdag woensdag en donderdagavond is de mini-sociëteit van de vonk, 't vunderke, geopend. IN zondagavond weer een disco avond met de meest recente platen, top-vcertig hits en gou we ouwen bij discotheek red house van pop-organisator mar tin green, de avond wordt als te doen gebruikelijk gehouden in zaal jivoli aan de nieuw haven 237 aanvang acht uur en entree een daalder. IN disco dansen kun je ook tijdens de wekelijkse discoavond van so ciëteit 't anker in de zalen van de goede haven aan de west- frankelandsedijk. voor leden is het weer gratis entree. IN de geweldig fijne ruimten van het praatcafé quousque tandem 'n gebouw de teerstoof aan de nieuwstraat 12 zijn geopend op vrijdag - zaterdag en zondag avond en sinds kort ook op woensdagavond, leden hebben gratis entree, het lidmaatschap van dit fijne jongerenontmoe tingscentrum in 15 gulden per seizoen. IN kortom, dit weekeinde hoeft opnieuw nie mand zich in Schiedam te ver velen. de schiedamse jongeren- sociëteiten bieden weer een «norme verscheidenheid aan Programma's waar iedereen iets van zijn geding in aan kan treffen. de enige goede raad, die wjj jul lie deze week mee willen geven f' ..wees IN met Uit", met an dere woorden: lees de uitjes en slcl je op de hoogte van de uit gaansmogelijkheden dit week einde. we raken er zo langza merhand aan gewend dat er elke week een keur aan moge- ■Jkheden is. vergeleken met een aantal jaren terug boffen do jongeren tegenwoordig toch maar. mede dank zij de nim mer aflatende energie van een grote groep jongeren is er te genwoordig voor elk wat wils. Pak de griffel en lei maar bij e hand en lees nauwkeurig het gende programma. IN de schiedamse weg, naast aal harmonie, beginnen wij hn-Ze 3e weet wel, in dat dis zitten drie sociëteiten voor Jirschillende leeftijdsgroepen. IN de jongsten kunnen te- rfü - °P zaterdagavond in so- leteit vrondel. IN de wat j^fren kunnen hun vertier in in de pijp uitzoeken en wel -ï* TMaterdag" en zondagavond. i vrijdag-, zaterdag- en ■If agav°nd kan de jeugd van- .i achttien jaar zich vermaken lü soc.iöteit in het want. IN 7" Sociëteit de stoof is nog wat anhet uitrusten van de oos- •mrijkweek. natuurlijk zijn de Hij heeft er veel plezier ln. „Ik geef bijvoorbeeld les aan een jongetje van negen jaar hier uit Schiedam. Die hééft het al hele maal. Hij speelt als een gek, weet je wel. Lekker improvise ren, hardstikke goed", vertelt Fred in zijn leuk modern inge richte woonkamer achter zijn boetiek, die wordt gedomineerd door een witte piano en een gi gantisch electronisch ham mond-orgel. „Kijk, de opleiding aan de mu ziekschool is erg goed hoor, maar jongens die gewoon een orgeltje kopen om daar eens lekker op te spelen maken zo'n cursus vaak niet af omdat ze het te zwaar vinden. Wij willen onze lessen op orgel, gitaar en slagwerk afstemmen op de wensen van de leerlingen". „Als ze gewoon een beetje be hoorlijk en lekker willen leren spelen dan richten we ons daar op. Willen ze er verder op door gaan, dan kan dat net zo goed. De meesten willen op de popu laire toer, maar wie klassieke stukken wil leren spelen kan dat ook. Wie zich echt op elec tronisch orgel wil richten zit ook met de handicap, dat elec tronisch orgel nog steeds geen vak is aan het conservatorium. Fred van Zegveld zelf heeft een gedegen opleiding achter de rug. Tien jaar klassiek pianoles en orgellessen van Bernard Drukker, Rob van der Linden en de Amerikaanse jazz-orga- niste Roda Scott. „Wat electronisch orgel betreft wil ik leerlingen die er aanleg voor hebben en er zin in hebben ook helpen om het improvise ren te ontwikkelen. Improvise ren kan je niet aanleren, dat moet er inziten, maar die aan leg kan je wel helpen ontwikke len", stelt Fred. Fred van Zegveld is optimistisch gestemd over het welslagen van zijn plan voor een muziek- schooltje. Dat optimisme wordt gerechtvaardigd door het grote aantal reacties dat hij en zijn muzikale collega's kregen op ten kleine advertentie, waarin zij lessen aanboden. Freds vrouw Elsje had handen vol werk om alle telefoontjes aan te nemen. Dat er ook les aan huis kan worden gegeven blijkt door vele mensen om uiteenlo pende redenen op prijs te wor den gesteld. Een belangrijk ar gument is ook dikwijls, dat de leerling dan op zijn eigen or geltje, waarmee hij vertrouwd is, les krijgt. Maar als gezegd, Het is de bedoeling om voor elke leerling een afgerond cursusje op te zetten afgestemd op zijn wensen. ,,De les wil ik dan zo indelen, dat het niet te „zwaar" wordt", vertelt Fred van Zeg veld. „Eerst zo'n veertig minu ten leerstof. En dan gewoon vragen welk nummer een leer ling zou willen leren spelen en hem dat dan bijbrengen. Ver der wil ik platen van bekende organisten laten horen en zo een beetje algemene muzikale vorming geven. Het moet geen hele les lang noten lezen wor den. Daar knapt een leerling op af, weet je wel". In de toekomst ziet Fred, met zijn vele relaties in de platen- wereld, de mogelijkheid van 'n gezamenlijke plaat van de or gel-, gitaar- en slagwerk-leer lingen van de muziekschool-in- oprichting.. Ondanks de ophef fing van de groep „Ginger Ale", waarvan Fred van Zeg veld deel uitmaakte, blijft hij op vele terreinen actief. Hij irad onlangs op in twee radio programma's: het programma „Van twaalf tot twee" van Ted de Braak en in Herman Em- mink's „Muzikaal Onthaal" op •zondagmiddag. Zijn fijne orgel-l.p. „Dynamite" loopt ook goed, en de laatste plaat die „Ginger Ale" maakte, met op de flip-side een arrange ment van Fred, begint een hitje te worden in België en Frank rijk. In het nummer op de a- kant, „In the sand" een compo sitie van gitarist Ad van Olm, speelt Fred blokfluit. En een belangrijke zaak is ten slotte, dat het nieuwe Trio Fred van Zegveld door Paul Acket is aangezocht om te fungeren als vaste begeleiders van Sandra en Andress. Schiedam zal dus nog wel meer horen van de in kleren, platen en muzieklessen actieve Fred van Zegveld. j uren van gebouw obadja aan - ,ca»lenburgstraat vrijdag- en 'erdagavond weer wijd open. Schiedam „Ter uwer informa tie deel ik u mede manager te zijn van de sansationele pop groep „Cheffing Blues". Met deze alles en niets zeggende zin richt manager John van Buu- ren zich tot de publiciteitsme dia. Zo te zien heeft hij geen last van schroom, verlegenheid of van een minderwaardig heidscomplex. Het toont ten minste zijn lef of durf. Want zijn sensationele popgroep heeft nog nooit een plaat ge maakt en kan zich slechts in een karige klanten-kring ver heugen. En toch bestaat de for matie „Cheffing Blues" al ja ren en heeft zich in die periode (vijf jaar) niet boven de mid delmaat uit kunnen worstelen. Toch is zeer jeugdige manager Van Buuren (21) oneindig opti mistisch en ziet de groep in ge dachten al op de meest geva rieerde hitlijsten gloeien. Maar het min of meer falen van de groep in de afgelopen vijf jaar kan onmogelijk aan Van Buuren geweten worden. Pas enkele maanden is hij manager en dus spuit hij pas enkele maanden zijn tomeloos enthou siasme. Om zijn groep aan de top te krij gen heeft Van Buuren een pro- moting-team in elkaar ge schroefd, dat hij met de mooie naam: „Neighbours" gedoopt heeft. Zijn rechter „buurman" in dit team van drie is Ben Bos man zijn „linker" Bouk Ver heugen. Dit driemanschap wil „Cheffing Blues" van de grond tillen. Niet „speltechnisch" daar moeten de vijf spelende leden: Johan van Loopik, Ger de Ruiter, Joop Nijs, Joop Bak ker en Marcel Oranje voor zor gen. Maar via het arrangeren van optredens, het pushen via affi ches en stickers. Ook het opspo ren van een platenmaatschap pij die wat ziet in de Schiedam se groep, stelt het team zich tot taak. Woordvoerder Van Buuren: „We hebben al contact gehad met Bovema en Phonogram, maar in deze staat nog niets vast. Wel hebben we ai een serie op tredens georganiseerd. Zo gaan we in Düsseldorf spelen. Maar ook in Zeeland zijn er al binden de afspraken gemaakt". Van Buusen zegt dit vormelijk, zoals hij er ook uitziet. Ook zoals men zich een manager voorstelt: Keurig in het pak. Alleen de buik ontbreekt nog, maar dat kan een kwestie van tijd zijn. Gemakshalve noemt deze spil van het promoting-team, Chef fing Blues als Schiedams beste groep, weer bewijzend niet bang te zijn, zijn kasplantje naar het eerste plan te schui ven. Van Buuren en rechter hand Bosman eenstemmig: „We gaan dit nu groots opzet ten en we zijn bereid daar een hoop voor te doen, „De kwaliteit in de groep is er voor aanwezig. Om ons doel te bereiken gaat „Cheffing Blues" in hoofdzaak commerciële mu ziek maken. In hoofdzaak, want we willen ook wel wat under ground gaan brengen Maar niet op de plaat". Met dit laatste woord brengt hij het onderwerp op hetgeen als het meest essentiele van een groep beschouwd wordt: een geslaagde grammofoonplaat. Eén goede schijf, die een groep in één klap beroemd kan ma ken. Van Buuren hierover: „Er zijn al besprekingen geweest met producer Willie van He- mert en met Frans Krassen- burg een vroegere „Golden earrings", die een solocarrière geprobeerd heeft. Hij is wei be reid om teksten voor ons te schrijven". En aldus is hij weer optimistisch, boordevol plannen aangaande de komende „competitie". Daarbij poneert hij zelfs plan nen voor openlucht-popfestü- nen. Tenslotte excuseert hij zich min of meer voor zijn optimisme, dat ook als overmoedigheid uit gelegd zou kunnen worden. Hij: „Als je er niet volledig achter staat kom je nergens. Ik geloof er helemaal in, daar kan ik toch niets aan doen". En daar heeft de zeer ambitieuze mana ger, die zegt geen materialist te zijn, ook weer gelijk in. Samenstelling: LodewUk Bronsdqk. Bijdrage: jaap Roelants. poto Fred van Zegveld: Henk Speksnijder, m eigen muziek- Fred van Zegveld heeft zelf voor de liefhebbers een paar kostbare originele Hammond orgels ter beschikking, die al enkele malen zijn gehuurd door ondermeer de „Edwin Hawkin Singers" en door de groep Blood, sweat and tears". Eén van zijn orgels heeft ook dienst gedaan in Amsterdam, tijdens het congres van Ameri kaanse reisbureau-officials. In alle vroegte werd Fred van Zegveld uit zijn bed gebeld met de vraag of hij voor een orgel kon zorgen. Hij laadde het on gel in zijn aanhaugwagentje en leverde de zaak af bij het Hit ton-hotel in Amsterdam- school Voorlopig zal het er op neer ko men, dat Fred en zijn collega's les geven in de ruimten die Fred beschikbaar heeft achlei zijn boetiek aan de Westfranke landsestraat, maar hij heeft wel het plan om uit te gaan kij ken naar een andere geschikt» ruimte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 5