geef HOTEL-RIJNMOND Voorzitter J. Crama: door Lodewijk Bronsdijk De kosten van de vervaardiging van. de plannen, opgesteld door de Nederlandse Heide Maatschappij in overleg met de ge meente Schiedam, zijn al betaald door de Stichting „Actie Zwembad Schiedam Zuid" die sinds 1967 ijvert voor de tot standkoming van een zwembad en instructiebad met name voor de Gorzen. De stichting heeft de plannen in de vorm van een boekwerkje in een oplage van zo'n 60 exemplaren toegestuurd aan het ge meentebestuur ,en diverse gemeentelijke diensten en bedrij ven die er hun op- en aanmerkingen bij kunnen plaatsen. Op deze manier kan uiteindelijk één definitief plan worden op gesteld en aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De raad zal namelijk uiteinde lijk de toestemming voor de bouw moeten geven en het benodigde geld beschikbaar stellen. een eigen winkeltje aan de Hoofdstraat. Ook stonden de dames van de actie „Bad Zuid" dit jaar met een stand op de consumentenbeurs In- habé. ver plichtingen voor de stichting ten opzichte van de „geld- verschaffers". Tegenover de mensen die door middel van de spaarbrieven geld bijeen brachten heeft de stichting zich echter verbonden na de opening van het zwembad aan hen 10 jaar lang reductie op abonnementen te verle nen of dertig gratis zwemles- Aan de bouwkosten zal de Stichting „Actie Zwembad Tegenover het laatste soort in Zuid" een belangrijke steen komsten staan geen bijdragen. Deze kosten zijn mede door de sterke st,ij ging in de laatste jaren op het ogenblik geko men op een bedrag van naar schatting twee miljoen gul den. Hiervan heeft de stich ting op het ogenblik door particulier initiatief zo'n tweehonderdduizend gul den bijeengebracht. Deze twee ton verzamelde de stichting door het uitgeven van spaarbrieven en door een groot aantal acties, zoals het verkopen van zaken als oliebollen, postpapier, bal- Pennen, zeep, enzovoorts. bovendien werden aardige be dragen bijeengebracht door de verkoop van de resulta ten van vele uren handenar beid, beoefend door een aan tal dames van de stichting. Zij verkopen deze spullen in OPTIMISME Voorzitter J. Crama van de Stichting Bad Zuid gelooft echter niet dat het ooit zo ver zal komen. „Dat bad, dat komt er", stelt hij vol opti misme. „Het zou overigens een ramp zijn voor al die mensen die al zoveel jaren zich voor dit doel hebben in gezet als uiteindelijk het doel dan niet zou worden be reikt. Er zullen zeker nog vele problemen te overwin nen zijn, maar het bad moet er komen". Toen de nieuwe gemeenteraad aan zijn ambtsperiode be gon, heeft de stichting de raadsleden nog weer eens een bulletin met informatie over de actie voor het „Zwembad Zuid" gestuurd met gegevens over de ge schiedenis van de actie en de huidige stand van zaken, zo dat de nieuwe raadsleden ook weten wat er in de Gor zen aan de hand is, voor zo ver ze dat al niet wisten. sen beschikbaar te stellen. p)e stichting heeft hierop al De streefdatum, waarop met de bouw van het zwembad begonnen zou moeten wor den is indertijd gesteld op 1972. Aan het begin van de actie, in 1967, is gesteld, dat als dan niet met de bouw van het bad begonnen zou zijn de houders van spaarbrieven hun geld met rente te rug zouden kunnen vorde ren. een paar positieve reacties van raadsfracties ontvangen, vertelt de heer Crama. Voor het uiteindelijke plan de raad zal bereiken zal het echter ook nog door diverse ambtelijke molens in Den Haag moeten. Is het plan eenmaal in de raad, dan wil de stichting alle hou ders van spaarbrieven en an dere sympathisanten van de stichting door middel van een boekje ook helemaal in lichten over wat er in de Gorzen zal verrijzen. NUT Over het nut dat hij ziet in een zwem- en instructiebad op de plaats die de gemeente de stichting al heeft aangewe zen raakt de heer Crama bij na niet uitgepraat. Als voornaamste belang ziet hij het feit, dat aan meer kinderen individueel of in schoolverband de mogelijk heid kan worden geboden het zwemmen machtig te worden, in ons land en zeker ook in het Rijnmond-gebied een belangrijke zaak. Bij het opstellen van de plan nen voor het bad is verder rekening gehouden met de mogelijkheid, dat in het in structiebad ook aan gehandi capten zwemles kan worden gegeven. Het .Prinses Beatrixfonds heeft, op voorwaarde dat de plannen worden goedge keurd, al steun toegezegd bij de exploitatie van het bad. Ook de Schiedamse zwemver enigingen hebben al interes se getoond om in de toe komst ook van het bad ge bruik te gaan maken. „Als het bad er eenmaal staat is de grootste zorg van onze schouders", stelt de heer Crama, „maar ook daarna zullen wij toch nog onze schouders onder „Bad Zuid" blijven zetten om de zaak exploitabel te maken en te houden. En voorlopig blijft de stichting Dit bord houdt bij de vele mensen die al jarenlang ijveren en zich daadwerke lijk inzetten voor de bouw van het zwembad, de hoop levendig dat op afzienbare termijn hun doel bereikt en hun streven verwezenlijkt zal worden. „Actie Zwembad Schiedam Zuid" doorgaan met haar po gingen een zo groot mogelijk deel van de bouwkosten voor haar rekening te nemen gCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 Een overzicht van de plaats die de gemeente Schiedam de Stichting „Actie Zwem bad Schiedam Zuid" heeft toegewezen om het zwem en instructiebad voor de Gorzen op te bouwen. en zo de financiële conse quenties voor de gemeente iets te verlichten. „Wij vin den erg veel steun bij de ge meente", stelt de heer Cra ma. „Als wij eens ergens mee zitten, iets willen weten of ergens over willen praten, we vinden de deur altijd open". Voorlopig zal de eerstvolgende actie ten bate van de stich ting zijn de actie die de win keliers van de Mgr. Nolens- laan binnenkort, in de we ken'voor Sint Nicoh as, zul len voeren. De aangesloten winkeliers zullen bij elke gulden die in hun winkels wordt besteed een lot uitrei ken waarmee fraaie prijzen te winnen zijn. Ook zullen in de Nolenslaan bekende ar tiesten rondlopen, die door het publiek moeten worden herkend en waarmee even eens prijzen te winnen zijn- De Nolenslaan-winkeliers ho pen door deze actie als alles goed loopt een kleine vijf duizend gulden bijeen te kunnen brengen voor de ac tie „Bad Zuid", waarmee Schiedam-Zuid opnieuw een stapje dichter zal zijn geko men bij de verwezenlijking van een lang gekoesterde wens. Autoruïtjes geforceerd Otto Sierman lezing over De neger spreekt Schiedam Dc plannen, tekeningen en exploitaticberekenin- gen voor de bouw van een zwem- en instructiebad in Schie dam-Zuid, in de wandeling aangeduid, met „Bad Zuid", zijn in augustus voltooid' en worden thans bestudeerd door diver- V se gemeentelijke diensten. '"'P: NlEUWLANDPLEIN 12 cruiFDAM 010-264786 P^nna keuken uitstekende service gezellige sfeer yV. V' VV'-,' 'V' 'a „BAD ZUID KOMT ER" Schiedam Bij de politie zijn weer meldingen binnengeko men van diefstal van voorwer pen uit geparkeerde auto's. In alle gevallen werden autoruit jes geforceerd. H. H. G. uit Delft mist een taperecorder uit zijn auto, mevrouw O. A. van der V.-Z., N. H. G., R. J. H. en E. M. S. van P. missen een au toradio, eveneens uit gepar keerde auto's ontvreemd aan onder andere de Louis Raemae- kersstraat en de és-Graveland- seweg. P. J. de K. mist een paar glacé handschoenen uit zijn auto. Maasland In de grote zaal van 't Trefpunt in Maasland houdt Otto Sterman op donderdag 19 november een lezing over „De neger spreekt". De bijeen komst begint om 20 uur. Orga nisator is de Cultuurkring Ma- salant uit Maasland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 7