HOTEL-RIJNMOND Bad Zuid mevrouw van OS- moet er kome üMf M. Eijkenaar (PCG) stelt vragen over woningen in Woudhoek Gevonden voorwerpen GROENEWEGEN: E m <MmÊÈÊÊ$ê „Schiedam in Oude ansich ten": De oude zweminrich ting aan de Havendijk heeft tot 1957 dienst gedaan. Door de vervuiling van het water moest dit zwembad verdwijnen. Schiedam Hoeveel kinderen en volwassenen hebben leren zwemmen bij mevrouw F. J- van Os-Gfoenewegen,'isniet bij benadering te zeggen. Het moeten er heel wat geweest zijn. Bijna 41 jaar lang gaf zij op woensdag, donderdag en zater dag zwemles aan diverse groepen: kleine kinderen, wat oude re kinderen en ook volwassenen. Donderdagavond gaf zij in het open bad aan de Havendijk les in zwemmend rédden aan leden van de Reddingsbrigade. Mevrouw Van Os was al vroeg geëmancipeerd. Toen zij met zweminstructies begon was zij al getrouwd en tijdens haar huwelijk is zij blijven doorgaan met driemaal per week lesgeven. „Ze hebben me wat op m'n fietsje zien voorbijgaan. En ik fiets nog hoor". Of haar man geen be zwaar had tegen haar werk? „O nee, mijn man was scheidsrechter en die vond het wel best. Was hij eerder thuis dan wachtte hij op mij en was ik eerder thuis, dan wachtte ik op hem". Schiedam Het PCG-raadslid M. Eijkenaar heeft b. en w. schriftelijke vragen gesteld over de artikelen in de Schie- damsche Courant va.n woens dag 4 november en in De Ha venloods van donderdag 5 no vember over de 1.000 woningen die moeten worden gebouwd in Woudhoek en Spaland met een redelijke huur". De heer Eij kenaar toont in zijn vragen on genoegen over het feit, dat de wethouder voor de Woning- dienst de plannen aan beide bladen bekend heeft gemaakt, zonder dat daarover overleg is geweest in de betrokken raads commissies. Hij vraagt het col- kge of het deze gang van zaken kan goedkeuren. be h'eer Eijkenaar wil weten, of het vermelde artikel op juiste gronden berust en of er bij het college inderdaad plannen be staan tot de bouw van de wo- ningen, die een huurprijs moe ten krijgen van 225 tot 250 en waarvan de bouwmedio 19?1 moet beginpen. hidien het college de handelwijze van de wethouder de pers reeds Van het plan op de hoogte te stellen niet goedkeurt, vraagt de heer Eijkenaar of het er in de toekomst voor wil zorgdra- §en dat bij de burgerij geen verwachtingen worden gewekt door de publicaties van de wet houder en/of een ambtenaar, Waarvan het de vraag is of deze kunnen worden waarge maakt. TOT MIJN 75ste Wie mevrouw Van Os vroeg hoe lang ze het nog bleef doen, kreeg steevast als ant woord „tot mijn 75ste". Heel jammer, maar ze stopte een jaar eerder dan ze van plan was geweest. „Het is bijna een jaar geleden dat ik er mee 'ben gestopt. Maar ik ga nog wel zwemmen". Mevrouw Van Os fietst nog da gelijks en zwemt nog vrij re gelmatig. Wanneer ze weer een duik in het diepe neemt hangt af van haar kapsel. Ze drukt met haar handen het wit/grijze haar een beetje op en zegt „Kijk zoals nu, is het net gedaan en dan ga ik niet zwemmen, dat vind ik zon de." Een pruik? „Nee hoor dat doe ik niet. Mijn klein dochter heeft er wel één, maar ik begin er niet aan. Ik heb toch nog mooi haar van mezelf?" Lesgeven en zwemmen in het bad aan de Havendijk vond ze heerlijk. Alleen: „Tussen beide moest je uren in de zon wachten om enn te mo gen Er mocht maar een'ze ker aantal mensen naar bin nen. De rest moest wachten tot er weer mensen weggin- aen". Kinderen lesgeven vond mevrouw Van Os het fijnste. „Dat vond ik heer lijk. Bij ouderen kon het ook wel leuk zijn maar ja.De kinderen wilden blijkbaar ook graag leshebben van haar. „Er kwamen wel eens kinderen die zeiden „Mijn mamma vroeg of ik bij u mag". Maar ik kon er niet over beslissen. Je kreeg ge woon een groep aangewe- zen ZELF GELEERD Mevrouw Van Os heeft op merkwaardige wijze zelf zwemmen geleerd. „Mijn moeder kon geen zwemles sen betalen. En als dan ie mand anders les kreeg ging ik erbij staan. Dan ging ik het nadoen". Toen zij een maal zelf het zwemmen on der de knie had, werd zij badjuffrouw „gratis en voor niks, alleen uit liefheb berij" en volgden er spe ciale theorie-lessen die 's avonds in het Sportfond- senbad werden gegeven door de heer Figee. Eén VOORVAL Mevrouw Van Os heeft natuur lijk in die 41 jaar veel mee gemaakt. Leuke voorvallen, maar ook nare dingen. Het valt niet gemakkelijk om haar er iets over te laten vertellen. Eén voorval wil zij na wat aandringen ten slotte wel kwijt. „Als1 je de kinderen iets nieuws ging leren, deed je het altijd voor. Ik ging een keer voordoen hoe je moest duiken. Toen ging men voor mij klappen, maar dat wilde ik niet. Ik liet alleen maar zien hoe het moest. Toen heb ik ook gezegd dat ik geen ap plaus wilde hebben. „Vind je dat dan niet leuk dat wij P Mevrouw F. J. van Os Groenewegen gaf 41 jaar zwemles. Menigeen zal haar nog wel herkennen. voor je klappen", vroegen ze. Nee dat wilde ik niet. Ik ging de kinderen toen duik- lès geven. Eerst deed ik het voor. Er was een jongetje dat een beetje treuzelde. Ik zei, schiet op, jij ook. Hij zei verder niets en dook. Wat bleek nou, hij had een gla zen oog maar dat wist ik niet. En dat had hij verloren toen hij boven kwam. Ik ben toen een tijd aan het duiken geweest om dat oog te vin den". Bad Zuid? „Dat móet er ko men. De mensen hebben het hard nodig". Dagbladreklame is niet tc vervangen Schiedam Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur 17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: Zwarte lederen portemonnee met inh.; rode damestas met inh.; etui met drie sleutels; kinder- bril; lederen handschoenen. Te bevragen bij de vinders: Bankbiljet, Vromans, Delfland- seweg 510; doublé dameshorlo- ge, mevr. Vreugdehil, Goudse- singel 37, Vlaardingen; dames horloge, mevr. Bosloos, Groene Hilledijk 175b, Rotterdam; da meshorloge nikkel, mevr. Smit, Noordvestsingel 55; twee bank biljetten, mevr. Keizerswoord, Mgr. Nolenslaan 462, tel. 260540; bankbiljet, A. v. Wag- tendonk, Stationsstraat 31b; da mesportemonnee knipsluiting, H. Maat, Schiedamseweg 19; toilettasje met inh., A. Bijten- hoorn; Wingerdlaan 5; knippor- temonnee met inh. en dames horloge, J. J. Vis, Burg. Hon- nerlage Gretelaan 199; zwarte damesportemonnee met inh., De Heer, Paulus Potterstraat 38a; fietstas, mevr. de Lange, Dorpsstraat 19; sporttas S.V.V. met inh., Struik, Justus van Ef fenstraat 180 na 17.30 uur, tel. 373148; voetbaltas met inh., Westhof, Schuttersveld 70; le deren portemonnee met inh., verkeersbrigadiertjes St. Jozef school, Nassaulaan 42; kinder portemonnee met inh., A. Ver voort, Van Swindenstraat 41a; ring met 4 sleutels, Koppel, Mo lensingel 25; ring met 2 sleu tels, mevr. Damen, Mackay- straat 56; damesbril, Harten dorp, Lekstraat 121; blauwe doos met inh., Romijn, Schie damseweg 242; kinderfietsje, Eishof, Delflandseweg 496; da mesregenjas met regenkapje, Willemse, W. de Zwijgerlaan 50; paar dameshandschoenen, Blok, Tuinlaan 52; regenbroek en regenjas, J. Verdam, Nw. Maasstraat 25a; paar grijze handschoenen, J. Weijgertze, Rhoonsestraat 14a; lange da meshandschoen, Krommenhoek, Rotterdamsedijk 201; linker ny lon handschoen, Govaai't, Lan ge Haven 95; 10 m. meetlint in etui, Van Rossen, Nieuwe Ha ven 277; wollen plaid, Putters, Broersvest 4d, kanarievogel, Altorf, Rotterdamsedijk 149, tel. 263570. NIEUWLANDPLEIN 12 SCHIEDAM priiiut' keuken uitstekende service 010-264786 V gezellige sfeer rwaren CHIEDAM )r de deur jCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 ZvV'rtLinnobnn ZWEMEVSTRUCTRICE WAS AL VROEG GEËMANCIPEERD

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 9