J uventus-dames ondanks verlies beter op dreef DAMES SZC UITGESCHAKELD voorrang Sportcauserie Schiedam- speler dient aanklacht in in Sint )oele is gestoken IW Weer verlies Basketbal Waterpolo iab; Sip ÜS^iSi -S.:-V "rriri-j. v' rOVEMBER i97o ILhIEDAMSE COURANT MAANDAG 16 NOVEMBER 1970 an 17—19 uur, f Pers N.V. udievrienden, selaarspatroonsbond Orpheus, sus. St. Jozef, koor. s Scheidegger. ■k 1870, Hans Holles, Printmakers. S uur, Orgelconcert 13.30—14.00, 19.00— 30 uur; kraamalde. ■14 uur en 19-19,30 13.3014.30 uur en klas 13.30—14.30 uur, 30—14 uur, kinder, dinsdag, woensdag, 13.3014 uur en ag 1818.30 uur. door de Werkgroep baseerd op de begin. ;lobaliteit, structure, ïalogie en de serie en lezen", samenge. Ie werkgroep Caesar structuurmethode, moeten het nu doen Hans, de pauw en jf met de boot, de de roe of de koek. even wennen voor de ar zij zullen op klas- Zoveel mogelijk op worden gesteld van /an leesonderwijs. Het clubhuis Sint Je-1 aan het Doeleplein iizoen weer starten irstellingen die eens ld worden gegeven. woensdag is dat ste maal dit seizoen Dm 3 uur begint gevolgd door ver ïkenfilms en de film iostello naar Afrika, nma is om half ze) Do toegangsprijs i) De 33-jarige J. I. ïacht van zondag op oor een nog onbe met een mes gesto- onenigheid in een i de Broersvest. Met erlijke verwonding ls de man ter ob- het Gemeentezie- opgenomen. De da- ucht en nog spoor - Op het kruispunt Hendriklaan—Lepe /erleende zaterdag- j-jarige bromfieW voorraang aan een gde een aanrijding, een gebroken arm üelijk een hers en ipliep. Hij is naar oenbuig gebracht. Geen opzienbarende prestaties St. Jozef, [viesbureau. Jozef, iedam '59. IVillibrordus. ntr. Vrouwencomité Huisvrouwen. Xeyers cn de patet Van onze sportredactie- gchiedam In de landelijke tafeltenniscompetitie hebben de gchiedamse teams niet voor opzienbarende prestaties kunnen zorgen. NO AD 1 verloor in een, vooral in de beginfase, span nend duel van Scylla 2 en TSF 1 moest tegen koploper JCV opnieuw met 64 een nederlaag incasseren. In de andere hoofdklasse-afdeling deed TSF 2 beter werk door in twee duels 4 punten te verzamelen, wat het team vrijwel zeker een plaats in de promotiegroep gaat bezorgen. TSF 1 herstelde £ich wel enigszins door zondag met 10—0 van AMVJ 2 te winnen, waardoor ook dit team een plaats in de promotie- groep nauwelijks meer kan ontgaan. NOAD 2, in de over gangsklasse, bereikt de promotiegroep ook wel, hetgeen van TSF 3 niet gezegd kan worden, daar dit team opnieuw ver loor. wel een derde game verdiend. Het werd 18—21 en 21—23 voor Van Ham. Door een goed ge speeld dubbelspel van Van den Broek en Stolk kwamen de par tijen weer in evenwicht. Toen Van den Broek met 21—12 en 2116 daarna Van der Zee ge klopt had, leidde TSF met 3—2. Tegen Van Ham en tegen Paro leden Van Koetsveld en Stolk daarna hun tweede nederlaag en men hoopte dat Hans van den Broek tegen Van Ham de 44 op het scorebord zou kun nen aanbrengen. Het pakte an ders uit. Van den Broek won weliswaar de eerste game maar met 18—21 kwam Van Ham goed terug. De derde game werd een spannende af faire. Een knap spelende Van Ham bouwde een 2016 voor sprong op. Nog gaf Van den Broek zich niet gewonnen en kwam weer gelijk. Met 20—22 trok de JCV'er tenslot te aan het langste eind, en Hans van den Broek had zijn eerste nederlaag in deze com petitie geleden TSF be hield kansen op een gelijkspel. Stolk won verdiend van Van der Zee, maar Van Koetsveld kon in de slotpartij geen vuist maken en met 22—24 en 18—21 won Paro voör zijn team de partij en de wedstrijd. L. eindstand bij de Ereklasse- wedstrijd Scylla 2—NOAD doet I -jet vermoeden, dat deze 8—2 jcore pas tot stand kwam na een zeer spannende en emotio nele ontmoeting. De eerste zes 1 partijen van dit tafeltennisduel gaven een summum aan span- ning, waarbij het geluk NOAD geen enkele keer toelachte. Werkelijk opzienbarend was de zege die Eon van der Aa in de eerste partij boekte op Van Zoelen. Met 1221, 2115 werd het een derde game waarin de NOAD-speler met maar liefst 21—7 in de meerderheid bleef. Ger Geerling kon dit succes van zijn teamgenoot niet conti nueren en met tweemaal 21—14 moest hij aan Ed Fallaux de eer laten. Jan Knikkenberg bracht NOAD weer op een voorsprong. In drie games (15—21 in de derde game) be haalde hij een regelmatige zege op Van Schie. Dat dit NOAD- punt de laatste winstpartij in deze ontmoeting zou blijken, was op dat ogenblik nauwelijks voorspelbaar. Het werd 22 door een dubbelspelzege voor de Leidenaren. Qua spanning en sensatie kwam dit tafelten- nisgevecht pas nu goed van de grond. Fallaux tegen Van der Aa werd een gevecht op het scherp van de snede. De eerste I game ging met 2119 naar de I Scyllaan. Het publiek roerde zich op zeer j chauvinistische wijze. Punten i door NOAD-spelers gescoord werden gehonoreerd met een „slow hand-clapping", terwij! de Scyila-punten begroet wer den met een oorverdovend snel applaus. Van der Aa kwam in de tweede game met 2016 achter. Op prima wijze kwam hij op 2020, waarna de sensa tie ten top gevoerd werd toen Fallaux met 2523 toch de uit eindelijke winnaar werd. >ok de volgende partij had voor NOAD een tragisch verloop. Na een gewonnen eerste game (19—21) van Jan Knikkenberg tegen van Zoelen, bouwde de verdedigende NOAD-speler een veilige 189 voorsprong op. De winst lag voor het grijpen. Het werd 2013 en zeven match points voor Knikkenberg. Van Zoelen ging in de slotfase van deze game zo bekwaam te werk. Zijn aanvalssiagen wa ren zo goed geplaatst dat de I Scylla-speler punt voor punt in- I liep. Het werd 2020, wat be slist niet het gevolg was van j een plotseling falende Knikken berg, maar louter de verdienste van Van Zoelen zelf. Met 2321 forceerde hij een derde game. Daarin ging Knikkenberg met 21—18 ten onder. De nederlaae I stelde vooral Knikkenberg zelf voor raadsels. „Hoe is dat toch Hogelijk"? stelde hij na afloop teleurgesteld. Ook Geerling on dervond daarna in zijn partij tegen Van Schie nog op duide lijke wijze de „dreun" die zijn teamgenoot had moeten incas seren. Het werd tweemaal 21 10. De NOAB-captain is zijn in zinking, opgelopen tegen Maas- bree, kennelijk nog niet te bo- 1 ven. Het pleit werd voor NOAD beslecht toen Fallaux met 21 16 en 2113 Knikkenberg naar de nederlaag speelde. De weer stand van de Schiedammers Was toen helemaal gebroken en ook de laatste twee enkelspelen gmgen naar de Leidse gasthe ren. Al met al een geflatteerde 8 2 zege voor Scylla 2. 'D is er in de thuiswedstrijd te gen JCV niet in geslaagd om revanche te nemen voor de 6—4 nederlaag, destijds in Vught ge- leden. Opnieuw werd met de zelfde cijfers verloren. Het team van de gasten bleek op nieuw over iets meer „inhoud" •e beschikken dan de Schie- damse hoofdklasser. was het duidelijk dat in deze ontmoeting mogelijk wel «e twee sterkste hoofdklasse- teams aan het werk waren. verschillende partijen haalden net peil dat het predikaat „Ere- w Se~n'veau" zeker waardig waren. Spanning was er volop Be tla zes Partijen, was er, met 'p v?8 stand nog van alles mo- phjk. Jammer was het dat aanvoerder, Cas van Koetsveld, duidelijk een off-day had. Dit werd al in zijn eerste partij te gen Van der Zee, zichtbaar. ™.t tweemaal 14—21 ging de wmst naar de jeugdige JCV'er. "ans van den Broek speelde t3a5na een aantrekkelijke par- '3 tegen Paro. In drie games 18—21 en 21—16) bleef '1 m de meerderheid. Ook de Partij van Stolk tegen Peter an Ham was er een van goed gehalte. De TSF'er had toch door Captain Cas van Koetsveld links had een off-day in de strijd tegen JCV. Haarlem De dames van Juventus moeten dit weekeinde aantreden tegen het sterke White-Stars. Deze ploeg uit Haarlem is altijd een moeilijke tegenstander voor Juventus. Een nadeel was ook dat Sil- vv Franzen nog steeds afwezig was door ziekte. Verder was de ploeg volledig. Pe eerste helft speelden de Schie- damse dames een klasse beter dan vorige week tegen D.E.D. Alle dames kwamen tot scoren, en in de verdegiging werd voor al door Greet Jansen goed werk geleverd. Helaas ging Margreet van Putten door haar enkel, en moest geruime tijd het veld verlaten. Ondanks dit goede spel stond Juventus bij de rust toch met 2918 achter, wat echter beslist eervol genoemd mag worden. De stemming van coach Skala was dan ook heel wat beter dan de vorige week. De tweede helft ging echter veel minder goed. Ondanks snel en goed spel en een goede ver dediging, konden de dames niet tot scoren komen. White Stars wel, en de stand liep uit tot 60 —21 (na 18 minuten). Vooral de international Roosmarie de Vries liet fraai spel zien. Na een time-out waarbij de dames opnieuw geïnstrueerd werden, maakte Jenny Paans 4 punten. In plaats van een man-to-man verdediging werd op zóne over gegaan, waardoor het weer be ter ging. In de laatste drie mi nuten werden Jenny Paans en Ineke de Wijs gediskwalificeerd met 5 persoonlijke fouten. Ma rianne de Wijs benutte in de laatste seconde nog twee straf- worpen, en bracht daardoor de eindstand op 6331. White Stars heeft verdiend gewonnen, maar het spel van Juventus beloof) toch betere uitslagen. Toen drie jaar geleden de voorzit ter van de Rotterdamse Sport pers, Bart In 't Hout, enkele woorden sprak op de eerste sportsoosavond, wenste hij de Schiedamse soos een lang le ven. „In Rotterdam hebben wij het maar twee avonden uitge houden", merkte Bart in 't Hout op. De Schiedamse Sport- soos. geestekind van de SBLO en de Schiedamse sportjourna listen, is aan haar derde jaar gang begonnen. De ene avond mag dan geslaagder zijn dan de andere, die van vrijdag avond in de kantine van PPSO was m.i. een geslaagde sport- soos. Het hoogtepunt, de uitrei king van de Sportprijs van het jaar aan de cricketafdeling van Excelslor'20, maakte de avond tot een geslaagd feest. Verder werd collega Piet Bul in de bloemen en de cadeau's ge zet. Piet Bul herdacht het feit dat hij 25 jaar geleden als free lance sportjournalist ls begon nen. Bul, medewerker aan ver schillende dagbladen waaron der ook de Schiedamsche Cou rant, werd lof toegezwaaid voor alles wat hij voor de sport in Schiedam heeft gedaan. Bij al dat gefeest was ook nog een ernstige noot te vermelden. Leen van der Kraan, voorzitter van de SBLO, vroeg, toen het feest op zijn hoogtepunt was. even de aandacht. Van der Kraan sprak er zijn verwonde ring over uit, dat op een avond als de Sportsoosavond, met het uitreiken van de Sportprijs van Schiedam, zich zo weinig raadsleden, die zitting hebben in de sportraad, laten zien. Van der Kraan: „De burgemeester heeft de sportprijs uitgereikt, wethouder Colic is aanwezig, maar de raadsleden, cn vooral zij die in de sportraad zitten, ontbreken. Goed, raadslid Arie Verlinde is er, maar die is er altijd. Het gaat mij om die an deren. Ik wil de avond en het feest niet in de war sturen, maar ik meen dat het goed is dat het even wordt gezegd". De bijval van de sportbestuurde- ren en sporters die ook nog té vaak wegblijven voor de woorden van Van der Kraan onderstreepte duidelijk dat ze het helemaal met hem eens zijn. Als welgeteld vier keer per jaar de Schiedamse sport wereld bijeen is op een sport soosavond en één keer per jaar wordt een sportprijs uitge reikt, dan zou het leuk zijn voor de sportwereld te weten welk raadslid buiten Arie Verlinde nog meer deel uitmaken van de sportraad. Ze weten het wel, maar een persoonlijke kennis making gaat er altijd beter in. Eerlijk gezegd heb ik buiten de „sporf'raadsleden nog een aantal personen gemist. Zo'n soosavond kan ook dienen om contacten te leggen Geen zege voor de dames van Juventus. Toch had het spel nu meer inhoud dan vorige week. Schiedam De SZC-dames zijn Sn de kwartfinale van de strijd om de KNZB-beker uitgeschakeld. Het hoofdklasseteam van Neptunus Amersfoort versloeg onze stadgenotes vrij gemakkelijk met 51 en dat betekende het einde van de bekerillusies. Het bereiken van de kwartfinale kan echter zonder meer als een uitstekende presta tie worden geboekstaafd. SZC ging tegen Neptunes zeker niet met het idee te water dat er een overwinning uit de bus zou komen. Als een eersteklas ser als AZC het moet opnemen tegen een sterke hoofdklasser dan is de kans op een zege nu eenmaal zeer gering. Het SZC- damesteam ging er in de begin fase stevig tegenaan en daar door duurde het tot halverwege de eerste speelhelft eer Neptu nes een voorsprong kon nemen. Hanneka Maltha, die niet in haar beste vorm stak, moest voor rust nog tweemaal de bal uit het net halen. SZC had be paald pech toen een straf- worp door Martha Magito hard werd ingeschoten. Een misver stand tussen scheidsrechter en grensrechter had echter tot ge volg dat de zuivere treffer niet werd geteld. Na de hervatting nam eerst Neptunes een 40 voorsprong eer Toos van Baar- le, fel als altijd haar kans schoon zag en de eer voor haar team te redden, 41. Vlak voor tijd werd de Schiedamse doel- vrouwe nog door een schot van dichtbij kansloos gepasseerd. De SZC-jeugd leed een 4—1 ne derlaag tegen het Haagse Zios. In het veld ging de strijd gelijk op, maar de Haagse keeper stak In een uitstekende vorm en alleen Ruud Kramer Freher zag kans hem éénmaal te pas seren. De Schiedamse keeper Edu Willems deed het ondanks de vier doelpunten, die hij kreeg te verwerken, eveneens nief onaardig. Schiedam Er hebben zich bij de voetbalwed strijd VFCSchiedam ta ferelen afgespeeld die je eigenlijk op een sportveld niet voor mogelijk houdt. De meest gemene beledi gingen reeds kort na het begin van de strijd gebezigd hebben bij de spelers van Schiedam het bloed onder de nagels vandaan gehaald. De strijd was hard maar fair tot twintig minuten voor het einde. Toen werd de ene Schiedammer na de andere met blessures naar de kant gesleept. Het resultaat was, dat Gudde en Van der Burg voor nader onderzoek naar het ziekenhuis moesten. Verdere ge wonden van het voet balfront" waren Van Naamen, Scholte en Van der Ploeg. Schiedam ein digde de strijd met acht man. Naar aanleiding van de ge maakte opmerkingen in het veld, heeft voorzitter Van der Touw van Schie dam zich beklaagd bij het bestuur van VFC. De Schiedam-speler Van der Burg heeft een aanklacht ingediend bij de politie te gen een van de spelers van VFC die hem licha melijk letsel heeft toege bracht. De scheidsrechter want die was ook in het veld heeft geen en kele waarschuwing uitgedeeld

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3