Scheidsrechter laat spelers en publiek op zich wachten MODDERENOP DE FIETS.. '4 ete blessures in hard duel Él jHfa Volley '68 tegen SPSV 9 991 I11111S SPORT i, lil t HW f" Nieuw record MAANDAG 16 NOVEMBER 1970 yjib- 1 >- En toen kwam er een slachtoffer van het front Vlaardingen/Schiedam Het eerste damesteam van Volley'68 heeft zaterdag vergeefs staan wachten op de scheidsrechter. Het talrijke publiek en tegenstander Scorpio moesten daar om onverrichter zake huiswaarts keren. LEKKERKERK— SPSV—CONCORDIA SHELL ANIMO—SUNLIGHT UYG—VOLLEY HERMANDAD— JULIANA 3 UVG—ALCAZAR i |f|> De inleiding tot het eerste doelpunt AAN BANDEN V Bij een cycle-cross is het vallen en opstaan. 9? MANUS BRINKMAN 'L„ fc. r WÊ Jf®*. 4* IHi IMSÉi liiill mm De nieuwelingen gaan van start. Nog zonder een spatje. Dat zou by de eindstreep heel anders zijn. Ii- i Het herenteam van Shell heelt eindelijk weer eens de volle winst kunnen behalen. Tegen de reserves van CVV uit Capel- le a/d IJssel is het een regel matige overwinning geworden. Na winst in de eerste set met 158 werd ook de tweede een Vlaardingse overwinning 15 12. De derde set dacht Shell de overwinning reeds in de zak te hebben waardoor een beslist niet imponerend CVV de ach terstand kon verkleinen door met 415 te winnen. De laatste set pakte Shell de zaken weer wat steviger aan hetgeen resul teerde in een 158 overwin ning. Door deze 31 overwin ning hebben de Vlaardingers weer alle mogelijkheden om de de gevarenzone te verlaten. De Schiedamse Politiemannen hebben bewezen op de goede weg te zijn. Na drie gelijke spe len werd tegen het Rotterdam se Concordia de eerste overwin ning behaald. Na de eerste set met 1511 te hebben gewonnen werd de tegenstander in de tweede zelfs volledig van het veld geveegd 15—4. Ook de laatste set bleef in Schiedam: 15—13. Tegen het sterke Lekkerkerk wa ren de Vlaardingse dames niet opgewassen. Toch is het een aantrekkelijke wedstrijd gewor den waarin Lekkerkerk toch de grootste moeite gehad heeft de Shell aanval te beteugelen. Shell begon verrassend door de eerste set met 715 te winnen. In een gelijkopgaande strijd pakte Lekkerkerk de tweede set met 1510. De derde set gaf het hoge Lekkerkerkse tempo de doorslag. Met goed spel en har de serves nam Lekkerkerk zelfs een 140 voorsprong om de set vervolgens met 3 5—3 te winnen. De laatste set leek het er even op dat de Vlaardingse dames toch nog verrassend een gelijkspel zouden gaan force ren. De 47 voorsprong moest echter toch nog uit handen ge geven worden waarop Lekker kerk via 1511 toch nog met 3 1 de volle winst in Lekker kerk hield. Het eerste herenteam van Sun light heeft dankbaar geprofi teerd van de terugslag welke de Rotterdammers ondervinden na de eerste nederlaag tegen Volley'68. Het Vlaardingse Sunlight toonde op de goede momenten de juis te vechtersmentaliteit te bezit ten. Animo had hierop te wei nig het juiste antwoord waar door Sunlight een even verras send als verdiend gelijkspel kon behalen 22. Het Schiedamse U.V.G. heeft geen kans gezien tegen Volley '68 tot setwinst te komen. De Vlaardingers waren doorlopend sterker en kwamen geen mo ment in moeilijkheden. U.V.G. knokte voor wat het waard was maar tegen de snel le Volle yaanvallen schoot het toch veel te kort. De eerste set ging meteen heel duidelijk naar de Vlaardingers met 15R. In de tweede set ging de strijd aanvankelijk gelijkop maar een tempoversnelling van Volley kon U.V.G. niet meer volgen 157. De laatste set speelde Volley minder geconcentreerd dan de voorgaande sets waar door U.V.G. eindelijk de gele genheid kreeg meer aandacht aan de eigen aanval te beste den. Volley wilde echter een duidelijke overwinning en riep het Schiedamse offensief een halt toe. Met 1511 ging ook de laatste set naar de Vlaardin gers die hiermee de wedstrijd met 30 wonnen. Het Rotterdamse Hermandad was duidelijk te sterk voor het derde herenteam van Juliana. De Rotterdammers die in de top van de eerste klasse mee draaien behaalden in korte tijd een duidelijke 30 overwinning. De Schiedammers zullen de punten op zaterdagen moeten halen daar op doordeweekse avonden teveel spelers verstek moeten laten gaan. Door een regelmatige 30 zege tegen Alcazar is en blijft UVG ongeslagen bovenaan de rang lijst staan. Ook tegen Alcazar hebben de Schiedamse dames geen enkele moeite gehad deze strijd in hun voordeel te beslis sen. De setstanden spreken voor zichzelf: 151, 158 en 15—17. VFC laat Schiedam bloedend achter.... Vlaardingen/Schiedam Uiteindelijk kreeg VFC na alle hoog opiaaiende verwikkelingen met een legio blessures tot gevolg die ..dure" winst van Schiedam. In flarden van „daden drang" grepen de geel-zwarten ver in de tweede helft de macht, waren niet. meer te houden toen het ongeslagen Schie dam de boot afhield. Eenvoudig geen mogelijkheden meer had om het eveneens ongeslagen VFC tot een andere taktiek te dwingen. mm rif ff Hoewel in eerste instantie niet voorradig, slaagde trainer Wol ter Bos na de hervatting gro tendeels in zijn opzet: een puur versterkte defensie met moge lijkheden om ..eruit" te gaan Om verder niet te vergeten de geelzwarte Schiedammers als schaduwen te blijven volgen. In feite leek het duel tot die 25ste minuut na rust weer in een draw te gaan eindigen. Zei voorzitter Van der Touw: „De partijen zijn volledig aan el kaar gewaagd", maar uiteinde lijk slaagde de strategie van Vlaardingse Wolter Bos. die eindelijk zijn honorering kreeg met de eerste thuiswinst. Hoe wel Schiedam vanaf het eerste begin een zekerder indruk maakte. Daaraan viel niet te twijfelen. Met een grotere agressie op het middenveld, in eerste instantie regelmatig ge voed door Wim Scholte en Ger- rit van der Burg. moest VFC, met middenvelder Joop Wolf tussen de achterste vier, regel matig in actie komen. Had Schiedam vooral vla Willem Kiers de „schone" mogelijk heid om trage John van Fesem te passeren, waardoor, eveneens bij tijd en wijle, Cor Sinke zijn rechterwing terzijde moest staan. Goalgetter Eef Krabbendam werd anderzijds herhaaldelijk aan banden gelegd, terwijl bij tijd en wijle ook Kiers op rechts langs aanvoerder Krijn van der Zwan, (verdienstelijke partij) trachtte te komen. vlet een numerieke meerderheid in het verweer kon Schiedam de schuchtere aanvalspogingen van Van Rees en Hoogerwerf de baas, hoewel dat enigszins anders lag met benjamin Harry Hartog, die regelmatig aan dacht trok door zijn spelinzicht. Toch kon VFC voor het eerst voor een gevaarlijk moment zorgen, waarin goalie Aad van der Tas een groot aandeel had toen hij op de „prikker" van Maarten van der Meer de bal losliet, maar Harm van Rees daar niet van kon profiteren. VFC had in die eerste helft heel veel moeite om één geheel te kunnen vormen. De verre „spitsen" Van der Meer en Hartog waren moeilijk te berei ken, omdat het middenveld, met een uitzonderlijk trage Arie van der Burg en Joop Wolf (die zijn handen meer dan vol had aan zijn assistentie in de defen sie), zwak was. Maar wat een Krabbendam en Kiers ook trachtten uit te lokken, doel man Piet de Herder had, be houdens twee minuten voor rust toen hij te laat reageer de op een verre bal en Eef Krabbendam toen huizenhoog over schoot niet zo veel te doen. De tweede helft leek een getrou> we kopie van de eerste te gaan worden. Schiedam trachtte in een beginoffensief succes te hebben, maar toen de geel zwarte veste onvermurwbaar bleek, zakte de dadendrang en greep VFC ten koste van heel veel trubbels de macht. Het re sultaat was wel dat Cor Gudde en Gerrit van der Burg zich on der doktersbehandeling in het ziekenhuis moesten plaatsen, terwijl er blessures waren voor Jan van Naamen, Wim Scholte en Leen van der Ploeg. De Vlaardingers kwamen via Maarten van der Meer op de „opening" en in de 27e minuut slaagde Harm van Rees er in de voorsprong uit te breiden tot 2—0. In grenzeloze vreugde duelleer de een geschrokken Schiedam op het scherpst van de snede met alle gevolgen van dien. Ze ven minuten voor tijd scoorde Gudde tegen en toen liet arbiter Vos uit Zoetermeer, die een hele zwakke indruk maakte, inrukken. 7 v-iTV V-V Schiedam/Vlaardingen Fel duwend op de pedalen, zich tot het uiterste gevend, zwoegde Rotterdamse Henk Vos door de modder in de 's Gravelandsepolder. Hij, en hij alleen wenste zondag Ko ning te zijn over de Zuidhol landse cyclecrossers. Hal verwege de wedstrijd, na 6 ronden, had hij een voorsprong van 70 meter op de Hagenaar Steekers. Maar toen ging de vermoeidheid een woordje meespreken. Strekers, geroutineerd en rustig, slaagde erin in enke le ronden 50 meter van zijn achterstand terug te pakken, nog geholpen door een ze nuwachtige Vos, die viel. Twee omlopen voor het ein de was de modderige situa tie grondig veranderd. Voorop een soepel lopende en fietsende Steekers, op 40 me ter gevolgd door een verbe ten vechtende Henk Vos. Bij het ingaan van de laatste ronde nog een verschil van 20 meter. Vos deed was hij kon. Hij duwde en rukte aan z'n fiets. Scherp sturend won hij enkele meters. 80 meter voor de finish lag hij nog 10 meter achter. Woest zette hij aan voor de beslissende meters. Fel spurtend ging hij achter de Hagenaar aan. Vlug schakelde hij nog een tandje hoger. En.... dat had hij nu juist niet moeten doen. Met vijf meter achter stand ging hij over de eind streep. Moe en teleurgesteld. Maar vooral teleurgesteld. Op grote afstand van de twee kojlopers fittsten Rotter damse Schiedammer Ma- nus Brinkman en clubgenoot Hans van Rasteren naar een derde resp vijfde plaats. Eerstgenoemde, sponsor en initiatiefnemer van de Schie dams wedstrijden, leverde hiermee een voor z'n leeftijd (42) unieke prestatie. Van Kasteren, de laatste jaren een bekende verschijning op de atletiekbaan, bewees met zijn klassering welke moge lijkheden een niet wielren ner heeft in een cyclecross. Bij de nieuwelingen was G. Broer'en van de rennersclub Feyenoord weer geen partij voor z'n mededingers. Met ruime voorsprong won hij de eerste wedstrijd van de drei- weekse competitie. Wim Nooteboom van de organise rende vereniging Schiedam werd hier vierde en Klaas Koetje bij de adspiranten derde. Evenals bij de andere categorieën was er bij de jeugd een lange deelnemers lijst. Het ploeteren van al deze rennertjes was een lust om te zien. Zie voor verdere uitslagen het sportkatern van het R.N. Vlaardingen/Schiedam Het eerste herenteam van Volley '68 maakt naarstig jacht op de koplopers. Kwalitatief behoren de Vlaardingers hoger op de ranglijst thuis maar verspeel den in de eerste wedstrijden een aantal punten. Een van de koplopers, Animo, Is momenteel van slag af waar. door Volley via een overwin ning op het Schiedamse S.P.S.V. weer een stap in de goede richting zou doen. De Schiedamse Politiemannen gaan echter steeds beter draaien en via drie gelijke spe len werd afgelopen week de eerste overwinning behaald. Juist tegen sterke tegenstan ders komt de echte vechters mentaliteit naar boven. Volley '68 is echter de uitgesproken fa voriet voor de eindzege. Aan vang 20.30 uur in de sporthal te Vlaardingen. Het tweede damesteam van Vol ley '68 krijgt bezoek van het sterke V.C.K. uit Krimpen aan den IJssel. De Vlaardingse da mes stellen tot nu toe wat te leur maar zouden via een goed resultaat tegen dit V.C.K. weer wat zelfvertrouwen kunnen krijgen. Aanvang 19.00 uur in de Sporthal te Vlaardingen. Tegenstander M.V.C. uit Maas sluis heeft echter meer moeite zich in deze klasse aan te pas sen. De Vlaardingse dames mo gen dan ook sterker geacht worden dan M.V.C. maar juist tegen sterke tegenstanders ko men de Maassluise dames soms verrassend- sterk te voor schijn. Shell zou door een over winning zelfs naar de zesde plaats kunnen klimmen. Aan vang maandagavond 19-30 uw In het sportpark „De Vijf Slui zen" te Vlaardingen. Schiedam/Vlaardingen Door dat René van der Kuil verhin derd was en Frank Ruseier OP medisch advies niet rood» starten moest Ruud Pijper a!' leen de eer van de Schiedams® Zwemclub hooghouden op »e nationale adspiranten wedstnt den van HZC te Hilversum. M deed dit op de van hem beken de wijze. Op de 100 meter vlin derslag kwam hij tot een nW* persoonlijk record van 1-03-'- Een voortreffelijke prestatie, die onder de vele in Hilversum aanwezige zwemtrainers grote indruk maakte. Ruud werd i» de categorie waarin hij moes uitkomen derde omdat de twee jaar oudere Ton van der Kloos ter uit Na arden een tijd v® 1.03.4 op de klokken brach- Wanneer Ruud in zijn laats' baan bij de finish beter zijn slag was uitgekomen h' een ze-lfde tijd of een nog bete er bepaald ingezeten. Als W de eindigde op dit zware nu mer de Hagenaar Rob van11 Nol, die de zelfde tijd lie' ,je drukken als de winnaar en ook pnr-°'e jaren ou-^er 's Ruud Pijper. De prestatie v de overige SZC-zwemmers ren zodanig dat zij niet in. prijzen vielen. Frank den h zwom de 100 meter 1.30.7. en Hans de Wit »aaj op dezelfde afstand rnaar^ on vrij op de schoolslag 1.19-8-. van der Heide deed het nie' aardig op de 100 1.07.7. De tijd die op de 4 XJ meter estafette werd êe\ seerd 4.34 viel tegen. Met de af; wezige Renee en Frank trainer Wim van Kranen gedacht aan een tijd van - de 4.22 te komen. ra»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4