Actief moeilijk voor DWS TO»! epi 1 m 1 GEÏNSPIREERD JULIANA KANS OP TWEEDE PLAATS Volley 68morgen tegen Rijnsburg MME SM Spel van beide formaties identiek Wilton, UVG en Scylla spelen in Margriethal listed J. Yoorsluijs „stapt af" SPOUT Wk f 4 Ons Aller Doel bestaat 30 jaar ijltóf P tH ill WmmiÊÊmmfj'- - MARGRIETHAL SCYLLA '1M- i w*ül JÉL êÊËÊÈÊmËF&* v&t SHELL UVG-DAMES UVG-HEREN MOEILIJKE STRIJD BLESSURES SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 18 NOVEMBER i97() i i r Vijvers Beatrixpark verschoond van schadelijke vis xiSï Veel belangstelling bij de „visafslag" van hengelvereniging Schiedam en Omstreken Schiedam Zondag gaan de dames van DWS op bezoek bij het Rotterdamse Actief. Hier verwachten we een strijd met veel spanning en sfeer. Het Rotterdamse team is de laatste jaren een ge ducht tegenstander gewor den van DWS. Het spel van de beide formaties is vrijwel identiek te noemen. Hieruit volgt dat er veel spanning kan ontstaan en het dus voor beide moeilijk is om ook maar de kleinste opening te forceren in één van de ver dedigingen. DWS heeft ge noeg spelers-materiaal lopen om een hecht team binnen de lijnen te brengen. Maar of zij de volle winst mee zul len kunnen brengen, valt moeilijk te voorspellen. De dames van het tweede team van DWS ontmoeten in de sporthal van IJsselmonde het lastige Spartaan. Zowel UVG als Wilton hebben reeds eerder in de veldcompetitie ondervon den hoe moeilijk het is om dit Spartaan te stuiten. Het Rotter damse team draait in hoofd zaak op twee speelsters, de ge zusters Klepke. Zij hebben ech ter genoeg spelinzicht om het voor het gehele team op te ne men. DWS zal dan ook voor een consequente dekking dienen te zorgen om juist deze speelsters af te schermen. Lukt het hen niet om de dames Klepke een halt toe te roepen, dan kan het wel eens een moeilijke opgaaf worden. De heren van DWS hebben zondag vrijaf. Om 14.35 uur treden in de Mar griethal de dames van Wilton binnen de lijnen om te trachten Union Sport uit Den Haag op afstand te houden. Wilton start in deze wedstrijd met de beste papieren. De Schiedamse be schikken over een snelle en be weeglijke voorhoede, die onge twijfeld raad zal weten met de wat statistische verdediging van Union Sport. De heren van Wilton kunnen eveneens van een vrije zondag genieten. De soortgenoten van UVG treden al zeer vroeg aan in De Mar griethal. Om 9.30 uur komt het Rotterdamse Neptunus 2 zich presenteren en zal UVG dan geen gemakkelijke dag bezor gen. Maar bepaald gevaarlijk is het spel van Neptunus niet. Het ontbreekt bij de Rotter dammers aan een goede afwer- ker. De aanvallen hebben een goede opbouw, maar de afron ding ontbreekt. Dit geeft UVG alle gelegenheid om de volle winst in huis te houden. De dames van UVG ontvangen om 12.15 uur HVZ uit Rotter dam. Deze Rotterdamse forma tie heeft lange tijd de mare ge had dat het te hard speelde. Maar deze competitie heeft HVZ duidelijk een streep gezet onder dit euvel. Goede aanval len, die vanuit de verdediging opgezet worden, geven het team een zeer grote kracht, waarmee danig rekening moet worden gehouden. Met hun snelle, wisselende spel, kan het een verdediging totaal ontrege len en goed gebruik maken van de daaruit ontstane situatie. Het zal dan ook voor onze stad genote niet meevallen om da volle winst te veroveren Om 15.35 uur komen de heren van Scylla binnen de lijnen om met De Treffers uit Krimpen a.d. IJssel de strijd aan te binden. Zowel Scylla-heren als De Tref fers zijn nog maar prille takjes aan de handbalstamboom. Er is dan ook niet veel verschil in kracht waar te nemen. Hieruit zou kunnen volgen dat het een spannende en misschien °°k wel sfeervolle wedstrijd wordt. Gezien de prestaties van Scyl la, tot nu toe in de zaalcompeti tie behaald, hebben we echter toch een kleine hoop dat de bei de punten in Schiedam zullen blijven. De dames van Scylla besluiten om 16.45 uur het handbalfestijn in de Margriethal, met een wedstrijd tegen het Dordrecht- se MOK. Scylla-dames is mo menteel in een goede vorm. Het spel is levendig en snel, het geen vooral in de zaal van groot nut is. Maar of het daar mee veel succes zal bereiken tegen MOK, kan betwijfeld worden. De Dordtsen hebben een goed ingespeeld team, waarmee het tijdens de veld competitie uitkomt in de lande lijke derde klasse. De spelerva- ring van MOK is daardoor aan merkelijk ruimer dan die van Scylla en zal waarschijnlijk de doorslag gaan geven. Schiedam Hengelvereniging Schiedam en Omstreken heeft maandag en dinsdag de drie grootste vijvers van het Beatrixpark weer uitge dund. Met een groot net werd 6660 pond karper, 1700 pond brasem en bliek, 280 pond snoek, 160 pond voorn, 40 pond snoek, 50 pond baars en zeelt en tenslotte 70 pond kroeskarper naar de opper vlakte gehesen om het „af val aan een andere hengel vereniging cadeau te doen. Deze vis werd voor de Schiedam se hengelvereniging afval om dat een te hage visstand het eten ,,te water" schaars maak te. Een vis went zich aan wei nig eten, met als gevolg dat ze ook het aasje van de hengelaar lieten voor wat het was. Daar kwam nog bij dat vooral de brasem en de bliek in te groten getale in de vijvers van het Beatrixpark vertegenwoordigd waren. Deze voor de sportvis ser weiïiig aantrekkelijke vis vooral at het toch al schaarse eten op. Wèl populaire vis als de karper .en voorn wilden niet meer happen en ging bovendien in conditie achteruit. Maar ook de snoek werd schaars, omdat er gebrek aan voorn was. Eitn snoek eent nu eenmaal zijn eigen gewicht vis per dag, maar kon niet aan zijn trekken komen. Al deze problemen worden nu dankzij de twee massale visda gen vorig jaar gebeurde hel ook het hoofd geboden. Werd er bij voorbeeld vorig jaar nog 7000 pond schadelijke brasem en bliek op de kant gehaald, dit jaar kon slechts 1700 pond niet door de mazen van het net krui pen. In totaal werd 50°/o van dp vis uit het water getild. Secretaris van hengelvereniging Schiedam en Omstreken J. van Tilburg ziet geen enkel finan cieel bezwaar van deze acties van zijn vereniging. Van Til burg: „De twee keren dat we nu de overtollige vis uit de vijvers hebben gehaald, kostten ons precies 1250. Dat bedrag is beslist niet hoog in vergelijking met het bedrag wat we uitge ven om vis te kopen. Dat be droeg 26000 gulden" Vaak stuit de aankoop van vis en met name van snoek op grote moeilijkheden. Om de snoekstand op peil te houden kocht de Schiedamse hengel vereniging vorig jaar vrij grote hoeveelheden. 80°/o van deze aankoop stierf echter als ge volg van het feit dat snoek slecht gedijd in gevangenschap. Als de vis te lang in 'n beperk te ruimte moet huizen verwond ze zich tegen de wanden. Om dit verlies dit jaar te voorko men heeft Schiedam en Om streken slechts een kleine be stelling snoek gedaan. Slechts 250 pond zal in de zeer na bije toekomst de wateren van het Beatrixpark versterken, alhoewel de conditie van de vis sinds vorig jaar bijzonder voor uit gegaan. -,£pm Si»:»®:? - De gevangen vis wordt in een leef net geworpen Schiedam De voorzitter van de Rennersclub Schiedam, de heer J. Voorsluijs, „stapt af". De heer Voorsluijs werd in fe bruari van dit jaar de nieuwe voorzitter van de R.C.Schiedam als opvolger van Henk Breur. In het clubblad van de renners club schrijft de heer Voor sluijs: „In die korte tijd dat ik voorzitter ben is het voor mij een bijzondere ervaring ge weest. Door de omgang met an dere wielermensen heb ik ver schillende inzichten ervaren. Natuurlijk waren het niet alle maal hoogtepunten, die te bele ven waren. Maar de tegenval lers vallen toch weg tegen het plezier wat ik eraan beleefd heb. Door privéwerkzaamheden is „een of meer jaren er bij" niet mogelijk". Op de jaarvergadering, welke wordt gehouden op 1 december ln de kantine van de wieler baan, zal een andere voorzitter worden gekozen. Op de jaarver gadering komt ook aan de orde de nieuwe licentieaanvraag. Omdat een groot aantal leden de contributie nog niet heeft be taald, wordt voor hen geen nieuwe licentie aangevraagd of zij moeten eerst de penning meester „centjes" laten zien. Van onze sportredactie Schiedam Het eerste herenteam van Juliana heeft einde lijk z'n draai gevonden. De Schiedammers behaalden de volle winst tegen het op de derde plaats staande L.V.C. uit Breda, Door deze overwinning deelt Juliana nu met L.V.C. de derde plaats maar heeft nog steeds vier punten minder dan leider Tornado. Door de nederlaag van het Bredase Lyceum '51 hebben de oranjehemden plotseling de kans samen met deze ploeg de tweede plaats te gaan delen. In Breda speelt Ly ceum doorgaans veel sterker dan bij uitwedstrijden maar juist Juliana komt in uitwedstrijden tot de beste prestaties zodat hier voor beide teams geen voordeel valt te bespeuren Toch is Juliana licht favoriet, daar de Schiedammers steeds beter en verrassender gaan spelen. Vooral aanvaller Jaap Keijzer gaat zich steeds beter thuis voelen in de Julianaploeg waarin hij met spelverdeler Aad Bremer een ijzersterk kop pel begint te vormen. Trainer Hans Schreutelkamp is optimis tisch gestemd omtrent het ra- ■R. Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Het eerste damesteam van Volley '68 gaat fier aan de kop van de Overgangsklasse. De Vlaardingse dames hebben na zes wedstrijden al vier punten meer dan de naaste concurrent AMVJ 2. Donderdagavond hebben de Vlaardingsen een mooie kans het puntentotaal weer wat ver der op te voeren door in Rijnsburg tegen de club van die naam te zegevieren. Volley is in de Overgangsklasse de uitge sproken titelkandidaat terwijl Rijnsburg de grootste moeite heeft om uit de degradatiezone te blijven. Uit vier wedstrij den veroverden de Rijnsburgse dames vier punten. De over winning van Rijnsburg op AMVJ zal voor Volley een waar schuwing moeten inhouden dat de Rijnsburgse dames ook te gen sterke tegenstanders goed voor de dag kunnen komen. damse dames gaan iedere wed strijd beter spelen, waarbij het spel sneller en verrassender wordt. NNPV wordt gerekend tot de sterkere tegenstanders maar een voluit spelend UVG moet de volle winst kunnen bemachtigen. Volley '68 speelt morgen tegen Rijnsburg. Blijft de ploeg aan kop? Het eerste herenteam van Shell zal het in de wedstrijd tegen het Rotterdamse Animo minder eenvoudig krijgen dan tegen OVV De Vlaarding-ers speelden toen een goede wedstrijd waar door een 31 overwinning be haald werd. Animo, tot voor kort nog ongeslagen, verspeel de in de laatste twee wedstrij den drie punten zodat het lijkt of de Rotterdammers enigszins van slag zijn. Een puntenverde ling behoort voor de Vlaardin- gers tot de mogelijkheden. Het eerste damesteam van UVG draait in de derde klasse mo menteel voortreffelijk. Nog on geslagen gaat het op bezoek bij NNPV in Rotterdam. De Schie- fn de sportzaal aan de Nolens- laan wordt de belangrijke ont moeting tussen de eerste heren teams van UVG en Sunlight uit gevochten. Beide teams spelen tot nu toe wisselvallig, waarbij het Vlaardingse Sunlight voor de grootste uitschieters heeft gezorgd. Beide teams hebben een redelijk uitzicht op de eind zege waarbij Sunlight licht als favoriet getipt wordt. Aanvang 21.00 uur donderdagavond. sultaat vooral omdat de Julia- na-verdediging zich steeds ha ter weert tegen de beweeglijk Overgangsklasse-ploegen Stand bovenaan: 1. Tornado 7- 14, 2. Lyceum '57 7—12, 3. Julia na 7—10, 4. L.V.C. 7—10, 5. Ma tador 68, 6. Olympus 7—8.7- Flits 8—8. Het tweede herentam van Julians zal moeite hebben zich te rei den in de Overgangsklasse west. De Schiedammers dra» den niet slecht maar verzuim den om op gelijkwaardige plee" gen de volle winst te behalen. Tegen de Valbovol-reserves uit Woerden zijn de Schiedam»® beslist niét kansloos maar a® zal doortastender moeten won den apgetreden dan in de afge" lopen wedstrijden. Aanvang zj- terdagavond 19.30 uur in sportzaal aan de Th. A. Ke®' pisstraat. Het eerste damesteam van Julia na is vrij. Pas op 28 novemï" komen de Schiedamse da* weer binnen het strijdperk- Deze korte rustperiode is hart nodig daar een groot aantal speelsters met blessures kam pen. Juliana staat ongeslaS' op de eerste plaats en kan deze periode rustig afwacht® hoe de concurrenten elkaa gaan afmaken. eelsvet' De personee l Aller Doel' vai en Vlaardingen eniging „Ons rvuci ,jn. B. Sprijs Hout- en Meubel dustrie NV bestaat 30 jaar viert dat vrijdag met een ïee, avond in de stadsgehoorza Om acht uur treden daar. Ted de Braak en José den u ger met hun „Tête a Show". Na afloop bal »-»', het Maas Trio o.I.v. do n Kuiper.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4