ïentrale nistratie 1 Volley '68 nog ongeslagen JUVENTUS KAN WEER LACHEN Uitslag Delta-Lloyd-NOAD is geen verrassing Woensdag huldiging Chris van Dijk RUUD PIJPER BLIJFT GAAN Shell-dames herstellen fout Mk'üti rantie WËÈiʧÊÊ& p - H mmÊmm? 8811 llllft :ranto-agendo Zwemmen 23 NOVEMBER}^ IgCHlEDAMSCHE COURANT MAANDAG 23 NOVEMBER 1970 belangstelling voor: teringsadministratie; uteringfacturering; agazijnadministratie; of voor het maken ïclële overzichten en eftijd van 18-25 jaar Vl.U.LO. (M.A.V.O.) i het praktijkdiploma BOEKHOUDEN het diploma genoten ervaring en nctie bieden op onze afdeling 1 bieden wij u goede arbeidsvoorwaarden, lantrekkelijke studie- vergoedingsregeling, inden tot de afdeling 14-116 te Schiedam, it opnemen voor het en sollicitatiegesprek de HeerJ. M. van der Moolen). 3 Van onze sportredactie Schiedam Het eerste herenteam van Juliana is erin geslaagd de tweede plaats te bemachtigen. In een 2V2 uur durende wedstrijd versloeg het Lyceum '57 met eigen wapen, de ver- tragingstaktiek. De Schiedammers deden dit zo voortreffelijk dat de Bredanaars volledig uit hun spel raakten. Dit duel met de tweede plaats als inzet werd tenslotte na een langdurige slijtageslag een 23 overwinning voor Juliana. kinder! I Onmiddellijk na aanvang van de eerste set voerden beide ploegen een soort „koude oorlog" op. Irritant lang zaam werd de bal naar de serveerder gerold. Hierdoor kon het minuten duren voor een punt gescoord werd. Na 12 minuten volleybal stond het scorebord nog steeds op 11. Toch namen de Breda naars een 52 voorsprong maar een mentaal sterk Ju liana beantwoordde deze ver- tragingstaktiek zo voortref felijk dat de achterstand kon worden omgebogen tot een 6—7 voorsprong. Lyceum besefte dat dit speltype geen indruk meer maakte op Ju liana. Het spel werd onzeker waar vooral de Juliana-aan- val gretig van profiteerde. Met 915 ging de eerste winst naar Juliana. VERTRAGING JULIANA 2 DAMES flaardingen/Schiedam Het eerste damesteam van Volley'68 is ook tegen Rijnsburg ongeslagen gebleven. Het vertoonde spel bleef met uitzondering van de laatste set iets beneden de verwachting. Toch bleek ook in deze wedstrijd dat de Vlaar dingse dames met kop en schouders boven de andere ploegen uitsteken. Rijnsburg won de eerste set maar zag in de volgen de sets geen kans de Volley dames in moeilijkheden te bren gen: 1—3. Hijnsburg keek al spoedig in de eerste set tegen een 03 achterstand op maar pro beerde met afbraak-volley bal de Vlaardingsen het spe len onmogelijk te maken. De taktiek lukte doordat Volley geen antwoord kon vinden °P de hard en snel terugge speelde ballen. Rijnsburg drukte door en greep de eer ste setwinst met 15—3. Q°k de tweede set waren de eerste punten voor Rijns burg 4—0. Volley, nu beter ^gesteld op deze verrassen de spelwijze, ging meer aan dacht besteden aan de eigen aanval waardoor de achter- stand kon worden omgebo gen in een 48 voorsprong. Volley bleef proberen met ped opbouwend spel Rijns burg van de punten af te bouden. Incidenteel werden e Rijnsburgse dames nog Wel gevaarlijk maar een ho mogeen Volley nam door een 815 setwinst een 12 voorsprong. De derde set golfde het spel heen en weer. Dan weer nam Volley een kleine voor sprong maar onmiddellijk maakte Rijnsburg dit weer ongedaan. Tot 1111 ging de strijd volkomen gelijk op waarbij tenslotte de routine van Volley de doorslag gaf 1115. De laatste set werd Rijnsburg volledig overrom peld. Volley draaide plotse ling weer als vanouds waar door aan het licht kwam dat de tegenstander tegen dit Volley niets had in te bren gen. Met groot machtsver toon grepen de Vlaardingsen de laatste set met 4—15. Door deze overwinning blij ven de Vlaardingse dames ongeslagen aan kop van de -anglijst. Met vier punten voorsprong op nummer twee. l!Jp Schiedam Het optimisme van Ruud Skala, coach van het eer ste damesteam van Juventus bleek weer eens niet ongegrond. Vrij gemakkelijk werd zaterdagavond namelijk van het Am sterdamse Wilskracht gewonnen. De dames van Wilskracht, net gepromoveerd, vochten als leeuwinnen om de voor hen eerste puntjes te bemachtigen. Die vlieger ging gelukkig voor Juventus, dat z'n punten ook goed gebruiken kan, niet op. Schiedam NO AD heeft in de uitwedstrijd tegen landskam pioen Delta-Lloyd de maximale 100 nederlaag geleden. Het tafeltennisteam van de Amsterdammers verscheen nu in haar sterkste opstelling en men wist alle partijen naar zich toe te trekken. Slechts tweemaal heeft het NOAD-team een kans gehad om tegen te scoren. In het dubbelspel slaagden Geerling en Van der Aa er in, na een verloren eerste game (2112), tegen Bert Schoofs en Carel Deken de tweede game te winnen (1821), waarna de beslissende game toch weer naar Delta-Lloyd ging (2117). 1111 1111111 sat® mm ]||l i aas i De heren van Shell stelden teleur lad g van 17—19 uur, thoff Pers N.V. t 16 i Juliana „vertragend langs Lyceum '57 oteek 1870, Hans Holi J don Printmakers uur, Orgelcoi laai 13.30—14.00 -20.30 uur; kra'am^j 30—14 uur en 19-io,J las 13.3014.30 uur I ste klas 13.3014.30u^l 13.3014 uur, l, dinsdag, lag 13.3014 uur erdag 18—18.30 uur. 1 n, la 25 an de novennj pero. K10 estas via I tio ce kado H. Letsch i- F at 100b. s| «■der kon na behand. I rekken. Mej. B. enFx I jenomen met een hp dding en bloeduitst, I be tweede set bouwde Juliana via 54 een ruime 104 voor- sprong op. De Schiedammers maakten nu echter de fout Ly ceum te laten komen waardoor de voorsprong slonk t otl210. Door een 1513 setwinst voor Lyceum kwamen beide teams weer op gelijke voet 11. De aerde set werd een volledige Juliana aangelegenheid. Een voortreffelijk op dreef zijnde j Henk van Oossanen was met absolute uitblinker Aad Bremer in deze fase de motor in de soe- j pel draaiende Juliana-ploeg. Met 158 namen de Schiedam mers weer afstand van hun te genstander. Jlc vierde set stond weer geheel in het teken van de vertragings- I taktiek. Met 6—0 leek Juliana I op weg een klinkende overwin- I ning te gaan behalen maar de Bredanaars vochten zich terug tot 6—6. Op alle manieren probeerden bei- de teams de tegenstander uit zijn spel te krijgen. Bij de stand 106 voor Juliana leek het wederom of de Schiedam- mers als triomfator tevoor- schijn zouden komen. Toch was het Lyceum dat met 15—13 op nieuw naast de Schiedammers kon komen. 22. De vijfde en beslissende set liet Juliana er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Nog steeds vertragend bleven de Schie dammers de keiharde aanval hanteren. Jaap Keijzer, voor treffelijk benut door de beide spelverdelers, zorgde ervoor dat international Venger van de Bredanaars niet tot scoren kon komen. Aanvoerder Hans Schreutelkamp scoord-e op magnifieke wijze drie achter eenvolgende puten waardoor de oranjehemden een comfortabe le 10—3 voorsprong konden ne men. Lyceum, nu volledig van de kaart, moest toestaan dat de linkshandige Henk van Oossa- nen met zuivere plaatsfoall-en de Bredase verdediging ontregelde. Bij de stand 14—3 voor Juliana probeerde Lyceum nog terug te komen maar verder dan 514 kwam het niet. Met een dave rende klap bepaalde Hans Schreutelkamp de eindstand op 155. Door deze 32 overwin ning zijn de Schiedammers op de tweede plaats terecht geko men maar hebben nog steeds een achterstand van vier pun ten op leider Tornado dat zelf geen fout maakte door in de zelfde sporthal V.C. Breda met 32 te verslaan. Het tweede herenteam van Julia na heeft volgens de verwach ting geen winst kunnen behalen tegen de reserves van Valbovol uit Woerden. Toch vertoonde het Juliana-spel een duidelijke vooruitgang maar de Woerdenaren bleken vooral in beslissende fases de betere ploeg. In een spannende en gelijkopgaande eerste set kon Juliana een 9—12 achter stand terugbrengen tot 1213 maar verloor toch met 13—15. Ook de tweede set ging tot 7—7 gelijk op waarna de Schiedam mers met een inzinking te kam pen kregen die ze niet meer te boven kwamen: 915. De derde set nam Valbovol via 66 een 712 voorsprong. Fa natiek vechtend kwam Juliana puntje voor puntje dichter bij de tegenstander: 12—13. Geheel onnodig gaf Juliana door een paar fouten toch nog setwinst uit handen waardoor Valbovol de eindzege greep via een 12— 15 setstand. Het eerste damesteam van Julia na speelde niet maar zag haar punte-nvoorsprong verder uit groeien door een nederlaag van directe belager Tenaco. De Schiedamse dames, nog steeds ongeslagen, bezitten nu een comfortabele voorsprong op nummer twee. Stand bovenaan: 1. Juliana 714, 2. C.V.V. 8—11, 3. Tenaco 7—10, 4. Lekkerkerk 710, 5. Set Up 8—10, 6. Spirit 7—8. Jaap Keizer hield internationaal Venger van scoren De wedstrijd begon om kwart over zeven, in de Apollohal. Marianne de Wijs opende de score, waarna het geleidelijk aan tot een voorsprong voor Ju ventus kwam. Weliswaar een te kleine voorsprong, na tien mi nuten nog maar 4 punten en aan het eind van de eerste speelhelft was de stand 19—26 voor de Schiedammers. Het bleek al gauw in de eerste helft dat Wilskracht geen attractief basketball speelde. Combina ties in de aanval waren totaal afwezig, maar individueel kon den de Amsterdammers wel tot scoren komen. Ze maakten keer op keer een drive wat Ju ventus nogal wat p's opleverde, vooral in de tweede helft. Na de rust kon Juventus wat meer z'n lengte uitbuiten, en door gpede passes, vooral door Tilly van Schijndel, kwamen alle pivits tot scoren. Sylvie Franzen was weer van de partij, maar nog niet in staat voluit te spelen. Maar na een paar trainingen waar de conditie weer op peil gebracht zal worden, zal ze weer gauw de oude zijn. Al na 6 minuten in de tweeede helft moest Jenny Paans het veld verlaten met 5 persoonlij ke fouten. De scheidsrechters, die in de eerste helft nog wel eens wat door de vingers wil den zien, floten nu voor elk klein vergrijp, zodat er na tien minuten al 4 speelsters van Ju ventus met 4 p's rondliepen. Ruud Skala wisselde geregeld om later niet in de knoei te ko men. Wilskracht maakte ge bruik van de regen van p's voor Juventus en liep weer in op de stand tot op negen punten, die toen al tot 15 punten in het voordeel van Juventus was ge groeid. Maar Marianne de Wijs liet zich niet afleiden en scoor de elke bal raak, die naar haar gepassd werd. Vooral in de laatste 3 minuten kwam Juven tus weer sterk terug, nu zonder Tilly van Schijndel en Ineke de Wijs die hun 5e p gekregen had den, maar met een Marianne die gewoon door bleef gaan met scoren, geassisteerd door Mar- greet van Putten, die ook voor nog 12 punten zorgde. De einr. stand werd 4760 voor dt' Schiedammers, die nu met hi 4 punten de toekomst weer w zonniger in kunnen zien. Score: Marianne de Wijs 2- Margreet van Putten 012. -16 Schiedam Woensdag avond zal de nestor van de Schiedamse voetbal wereld, Chris van Dijk, in de bloemen worden gezet. Chris van Dijk wordt za terdag 75 jaar en een groot deel daarvan is Chris langs de sportvel den te vinden geweest. Voor zijn vele verdien sten voor de sport, zal de Schiedamse sportwereld hem daarvoor woensdag in de kantine van Excel sior '20 huldigen. Wij ko men daar deze week nog op terug. De meest fraaie kansen om voor een verrassing ite zorgen had Ron van der Aa in de negende partij. De NOAD-speler had Frans Schoofs de eerste game met 1821 ontfutseld en ge steund daardoor leek hij voor een sensatie te gaan zorgen. Van der Aa stond bij een 2018 voorsprong op matchpoint maar Schoofs trok met 2220 toch nog aan het langste eind. In de derde game liet de „oude mees ter" zich niet meer verrassen en werd het 2117. Alle andere partijen werden in twee games in het voordeel van de thuisclub beslist. I11 de hoofdklasse speelden TSF 1 en TSF 2 niet, maar toch viel er een beslissing die TSF 2 gun stig was. TOV werd in Noord- wijk door Phoenix Igeklopt en de theoretische kans van TOV om nog met TSF 2 gelijk te ko men ging daardoor teniet. TSF 2 heeft zich door dit resultaat definitief geplaatst voor de pro motie-hoofdklasse. TSF 1 is zover nog niet. Dit is echter alleeen nog 'n kwestie van tijd. Uit de drie resterende wedstrijden moet nog maar één punt behaald worden. NOAD 2 bereikte de overgangsklasse- promotiegroep door met 91 van Quick in Hilversum te win nen. Alleen de laatste partij werd door Fageraas verloren, maar Buijk en De Lange lieten zich niet één keer verschalken en schreven drie winstpartijen op hun naam. Geerlings, met Van der Aa in het dubbel, zorgde bijna voor een verrassing. Vlaardingen/Schiedam Het eerste damesteam van Shell heeft aangetoond dit seizoen aanmerkelijk sterker te zijn ge worden. Vorig seizoen werd slechts met grote moeite degra datie ontlopen, terwijl dit sei zoen reeds menige tegenstan der met verliespunten naar huis gestuurd werd. Vorige week werd op het nippertje ver loren van het sterke Lekker kerk. De Vlaardingse dames speelden echter een goede wed strijd. Tegen M.V.C. uit Maas sluis is het deze keer een duide lijke overwinning die geen mo ment in gevaar geweest is. Aanvallend behaalden de Vlaardingsen de overwinning tegen een wat tegenvallend M.V.C. met 3—1. door tegen Animo zelfs niet tot setwinst te komen. De Rotter dammers waren de gehele wed strijd sterker ondanks twee in vallers. De Vlaardingers blij ven door deze nederlaag in de onderste regionen van de twee de klasse hangen. De heren van U.V.G hebben het niet kunnen bolwerken tegen het Vlaardingse Sunlight. De Vlaardingers hadden in deze matige wedstrijd nog het beste van het spel waardoor de eer ste set een ruime 215 zege op leverde. De tweede set ging met klein verschil naar de Schiedammers maar konden Sunlight in de resterende sets niet meer van de eindoverwin ning afhouden 1—3. Zijn tijd was hier 2.29.5 en dat be tekende dat Ruud Pijper het reeds zes jaar bestaande club record van Rob Zijlstra met 0.4 sec. verbeterde. René van der Kuil werd vierde, in 2.38.4 en dat is voor een veertien jarige altijd nog een bijzonder goede tijd. Opgemerkt kan nog wor den dat de veelvoudige kam pioen en recordhouder Roger van Hamburg toen hij zo oud was als Ruud Pijper nu, nooit een dergelijk goede prestatie als die van de Schiedammer heeft geleverd. De 100 meter vrije slag voor jon gens onder de veertien werd een mooie overwinning voor René van der Kuil in 1.02.1 met Ruud Pijper op de tweede plaats 1.02.5. Een nieuw per soonlijk record. Hans de Wit liet de klokken op de 100 meter schoolslag voor jongens onder de 16 jaar als eerste stilstaan in 1.17.7. Hetgeen inhoudt dat de SZC'er steeds beter gaat draaien. Addie Wies finishte in 1.24.8. Ruud Pijper zwom de 100 meter schoolslag in 1.20, wat hem een onbedreigde eerste plaats ople verde. De SZC'er Arno van dei- Heide werd tweede in 1.24.2. Ronnie de Wit werd vierde op het nummer 50 meter vlinderslag voor jongens onder de twaalf in 41.2. Frank den Held maakte 46.1. Op het estafette onderdeel 10 x 50 meter vrije slag eindigde SZC als tweede in 5.15 precies na UZSC dat 5.10.3 liet afdrukken. De rugslag zwemmers. Onno Leemans en Ruud Kramer Fre- her mochten voor dat de wed strijden begonnen van de voor zitter-kamprechter tegen el kaar zwemmen, omdat zij ook in Rotterdam-West moesten po loën. Ruud maakte een tijd van 1.15.2 en Onno realiseerde 1.12.1. Tijden waarmee zij, zoals later op de avond zou blij ken, niet in de prijzen vielen. Schiedam SZC is bij het twe- de gedeelte van de vereniging? zwemcompetitie dat in het zwembad Den Hommel te Utrecht werd verzwommen en waaraan tevens werd deelgeno men door De Devel Zwi.jn- drecht, Rijnmond Rotterdam en Vechtstreek, Wilskracht en UZSC (alle uit Utrecht), goed voor de dag gekomen. Alleen op het heren onderdeel rugslag werd niet gewonnen. Alle ande re heren nummers werden een SZC zege. Het spreekt bijna vanzelf dat Ruud Pijper het leeuwendeel van de overwinnin gen voor zich opeiste. Het meest imponerend was de zege van de veertien jarige Kethe- laar op de 200 meter wisselslag persoonlijk voor heren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3