HERZIENING BESTEMMINGSPLAN Jehova's getuigen beleggen vergadering Twee hearings in december over plannen Woudhoek/Spaland Muzikale politie Wijkcentrum onmisbaar voor sociale wijkopbouw 2 kranten voor één prijs Gestolen auto lag in haven Natuurgenot in Huis houdt eontactavond Zeven maanden serie diefstallen geëist voor Raadsvergaderin gen op vierde maandag 260830 is Vogelvanger betrapt -M Woensdag 25 novembev 1970 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's Bioersvest o - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst - ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL -98ste jaargang no. 23962 Arie de Vroet ook st UEFA-team. V0 van For tuna al mee liet uitgesloten dat t nationaal UEFa. op het terrein van en, zal spelen. Deze n met België, voor )i van mei 1971 in Plan voor M.T.S. in Bijdorp [Schiedam Het bestemmingsplan Bijdorp zal gedeeltelijk worden herzien. De terreinen waarop de herziening betrek king heeft zijn gelegen in een driehoekig gevormd gebied, begrensd door de bebouwing van het buurtschap Bijdorp, de spoorbaan Schiedam-Vlaardingen en de Nieuwe Damlaan. De aanleiding tot de herziening is de dringende behoefte van het Bestuur van de Stichting voor Uitgebreid Technisch Onder wijs aan een gebied ten westen van Rotterdam met een opper vlakte van ca- 10.000 m2, dat geschikt is voor de vestiging van een regionale Middelbare Technische School. Het minis terie van onderwijs heeft op 2 juli 1969 financiële medewer king voor dit project toegezegd. De gelijkvloerse overweg aan de Nieuwe Damlaan zal in de toekomst worden vervangen door een tunnel. siervogels en post- nemen aan de jaar- :uringen vooraf die l vogels/duiven van (elliefhebbers richt izalen van gebouw tuinen. houders op 28 en 29 gezamenlijk een hok- •lik hok bestaat uit 1 jonge doffer en 1 1 jonge duivin, De ;an is van het broed- De show is bedoeld iatselijke duivenhou- tot elkaar te bren- sr verenigingen zijn: e Postduif"; de P.V. P.V. „De Vrijheid" S. „de Vrinden" die beschikbaar stellen :lub- en inkorflokaal, aat (hoek Station- s gastheer optreedt. n land en tevens in bekende keurmees- er L. Jongbloed, zal beoordelen op condi- aliteit. Aan de hand irdt een verenigings- opgemaakt en een ven afzonderlijk. staanders die iets de duivensport wil- zijn welkom en wor- ten ontvangen. Èchiedam -De Jehova's getui- I gen zullen -op 2-7, 28 en 29 no vember hun halfjaarlijkse kringvergadering beleggen in Sporthal Margriet in Schiedam. Het thema van de vergadering I zal zijn „Het Woord van God is levend". Meit -een bespreking I' I van dit onderwerp opent de heer J. H. D. Tolenaar vrijdag avond om zeven uur het pro- I gramma. Op zaterdag zal er I een doopplechtigheid gehouden I worden. Om -drie uur zotndag- middag zal de heer Tolenaar spreken over het onderwerp, „Wie zal de wereld in -de jaren '70 overwinnen?"' Tegelijk met de Nederlandse ver- I gadering zal een compleet pro gramma in be.t Sp-aans worden verzorgd. Dit dan voor de Spaanse gastarbeiders en 'hun familie's -die ibelang-steffing heb ben voor de prediking door de I Jahova's getuigen. otterdam Met een smoesje „nog even zakdoeken kopen", stapten op 5 augustus een 19-ja- r'ge en een 20-jarige schilder uit Vlaardingen uit de auto van hun vriend F. E. Vodegel. Zij gingen regelrecht naar het huis van -de vriend, openden de deur noet een loper en stalen een horloge, een ring, 200 en wat muntgeld. ehalve deze inbraak hadden de heren nog heel wat meer op hun kerfstok. Op 2 maart stal de 19-jarige schilder een casset terecorder ui-t het pension, Waar hij in de avonduren werk te. Op 29 augustus ontvreemdde de 20-jarige schilder 250 in zijn kosthuis. Verder werd er uij een lakspuiterij een verf spuit meegenomen, nog een heer 250 gestolen en bij de haas verfwaren ter waarde van 250. in een kosthuis werd bij kleine beetjes 65 gestolen. e 19-jarige schilder is1 als min derjarige al tweemaal betrapt hp diefstal, hij is berispt voor heling en heeft een voorwaar delijke straf gekregen voor Dy-riding. De 20-jarige schilder !s hooit eerder met de justitie 111 aanraking geweest. Bij hem waren, het financiële moeilijk heden, die tot diefstal leidden. h officier van justitie, mr. A. C. Hart, eiste voor de Rotter damse rechtbank gisteren te- 8en beiden een celstraf van ze- Ven maanden met aftrek van I v'°uharrest, waarvan drie maan den voorwaardelijk met een archieffoto, W® Proeftijd van twee jaar. lSPraak -over twee weken. De voorgestelde vestigingsplaats in Bijdorp is bijzonder geschikt voor het beoogde doel vanwe ge: a) de centrale ligging ten opzich te van de dichtbevolkte woon gebieden b) de goede bereikbaarheid door middel van particulier en open baar vervoer en c) de geringe afstand to-t de na bijgelegen sportaccommoda ties. Volgens het bestemmingsplan voor Bijdorp, goedgekeurd in 1967, heeft het gebied van Bij dorp ten oosten van de Schie- damseweg de bestemming „openbaar groen" gekregen met een strook voor „actieve recreatie". Het gebied ten wes ten van de Schiedamse weg kreeg als bestemming „ver- keersdoeleinden" met voor een klein deel openbaar groen met actieve recreatie. De school zal komen te liggen op enige afstand van de Nieuwe Damlaan, die in de toekomst via een tunnel onder de spoor baan zal worden geleid. Het schoolcomplex komt dan te lig gen in een groene zone, waarop de gedachte sportvelden in de strook „actieve recreatie" aan sluiten. Gezien de door de Stichting be pleite urgentie kon niet ge wacht worden op de bij artikel 30 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening voorgeschreven aanpassing" van het Bestem mingsplan Bijdorp. Bij de voor bereiding van de gedeeltelijke herziening heeft overleg plaats gevonden met het ministerie van defensie, de Provinciale -planologische commissie, het Openbaar lichaam Rijnmond, het Hoogheemraadschap Delf land en het bestuur van ge roemde stichting. Deze hebben geen bezwaren naar voren ge bracht. Schiedam Dinsdagochtend kwam een schipper tot de ont dekking dat er iets in de Lange Haven (ter hoogte van Musis Sacrum) lag. Het bleek de auto te zijn van de groepsleidster C. -J. M. T. Z., die de wagen op 8 november aan de Westmolen- straat had geparkeend en die bij haar tertigkomst gestolen bleek te zijn. Schiedam Dé afdeling Woning en Bewoning van de Wageningse Landbouwhogeschool zal op zeer korte termijn beginnen met haar experimentele project voor de planning van nieuwe stadswijken in Woudhoek en Spaland. Zoals bekend heeft de gemeenteraad zich maandagavond akkoord verklaard met het onderzoek dat een team studenten onder leiding van lector H. van Leeuwen onder de bevol king gaat verrichten. Het eerste stadium van het onderzoek wordt gevormd door twee hearings. De eerste zal worden gehouden op 8 december om acht uur in zaal Irene en de tweede op dinsdag 15 de cember in de Sint Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan te Groenoord. Op de hearings zal informatie worden gegeven over de huidi ge stand van zaken betreffende het gebied Woudhoek-Spaland en zal tevens van gedachten worden gewisseld over het ex- Schiedam Het Schiedams Politie Muziek Gezelschap heeft gisteravond een con cert gegeven in de recreatie zaal van het bejaardencen trum Thurlede aan de Nieu we Damlaan. Het muziek korps, dat onder leiding stond'van de nieuwe dirigent de heer De Bruin, trad met veel succes op voor de bewo ners van Thurlede. Het optreden is zo langzamer hand een traditie geworden, want elk jaar geeft de SPMG een concert in Thur lede. De bewoners worden vaker in de gelegenheid ge steld een muziekavond bij te wonen, 'want diverse. Schie damse muziekkorpsen tre den er op, zoals binnenkort ook het jeugdorkest van de harmonievereniging OBK. Voor het SPMG is het concert van gisteravond ook één uit vele, want er staan er nog verschillende op het pro gramma. De Schiedamse po litiemensen sloten het suc cesvolle concert, dat onder anderen werd bijgewoond door hoofdinspecteur Wil- lems van Beveren en de heer N. C. Kerkhoff, direc teur van Thurlede, af met een potpourri van Sinter klaasliedjes. Eén van de bewoners van Thurlede, de heer Bart, werd als liefhebber van marsmuziek in de gelegen heid gestelei het muziek korps te dirigeren bij het spelen van een mars. Hij deed dit met veel succes. perimentele project. Dan zullen werkgroepen worden gevormd, die in dit project de belangrijk ste rol gaan spelen. Iedere Schiedammer is welkom op deze hearings, die ook informa tie geven over de te verrichten activiteiten teneinde de inbreng van de bevolking te realiseren. Het studententeam zal verder contact opnemen met besturen van Schiedamse verenigingen, op dat deze hun leden stimule ren eveneens aan het experi ment. deel te nemen. De te vor men werkgroepen zullen zich naar eigen keuze op bepaalde onderwerpen kunnen richten. Zo denkt men aan de aspecten van de woningen (woonvormen, kenmerken van de woning en sociaal-economische aspecten van de woning), aspecten van de woonomgeving (samenstel ling van woninggroepen, bevol kingsgroepen, situering van de woning, recreatieve en andere eisen), voorzieningen op wijkni veau (handel en bedrijven, on derwijs, kerkelijke voorzienin gen), aspecten van het verkeer e.a. en voorzieningen voor be paalde bevolkingsgroepen. Als eerste aanknopingspunt voor discussie zullen de ontwerpers enkele uitgangspunten op schrift stellen. Wellicht komt men in het gesprek tot andere uitgangspunten, hetgeen aanlei ding kan geven tot discussie met de ontwerpers. Het ligt verder in de bedoeling dat de deelnemers ook zelf actief be zig zijn door het werken met maquettes e.d. Zoals reeds eer der aangekondigd beschikt de Wageningse studiegroep ook nog oVer andere hulpmiddelen en apparatuur. Ingenieurs-studenten staan de werkgroepen bij bij de begelei ding, de verschaffing van litera tuur, het optreden als stimula tor en als bemiddelaar tussen de werkgroepen en gemeente lijke diensten. Het Wageningse studententeam hoopt, dat op basis van de acti viteiten van de bewoners niet alleen hun inzicht in de materie toeneemt, maar ook dat hun op vattingen uitgaan boven de ei gen situatie en het ènthousias- me zodenag stijgt, dat ze op ei gen kracht kunnen doorgaan. Deelnemen aan één van de te beleggen hearings in december kan daarbij de eerste stap zijn, menen de studenten. Schiedam De schiedamse Aquariumvereniging Natuurge not in Huis houdt dinsdag 1 de cember een contactavond in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven. De bijeenkomst begint om acht uur. Op het programma staat onder meer een lezing door de heer J. F. Vester over „En achter het glas; de na tuur". Met ingang van 1971 zal Natuur genot in Huis gebouw Arcade verlaten en een zaal huren in het daarnaast gelegen gebouw Christelijk Sociale Belangen De eerste vergadering in het nieu we jaar is 'vastgesteld op (maan dag 4 januari. De 'heer Tomeij uit Den Haag zal dan een lezing houden over „Het gezicht van de Alblasserwaard Schiedam De 41-jarige.Rotter dammer W. B. is dinsdagoch tend aangehouden op een ter rein bij de Polderweg, toen hij vogeltjes aan het vangen was met een slagnet en lókvogels. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Het slagnet en een kooi zijn in beslag genomen. Schieda'm De meeste wijken van Schiedam beschikken niet over een gelegenheid waar de bewoners hun activiteiten op al lerlei gebied kunnen uitoefenen. Een wijkcentrum is er alleen in Nieuwland, terwijl Groenoord het met boerderij Landvreugd moet stellen. In de overige wij ken ontbreken wijkcentra ech ter, zodat van sociale wijkop bouw weinig terecht kan ko men. Volgens een nota van de directeur van de Bedrijfsecono mische Dienst over de functie en de gewenste spreiding van wijk- en dienstencentra is het namelijk een eerste vereiste dat er in een wijk een wijkcen trum aanwezig is, alvorens men aan de zogenaamde socia le wijkopbouw gaat beginnen. In zo'n centrum moeten allerlei activiteiten kunnen worden ge houden: op sport-, recreatief-, ontspannings- en gezelligheids- gebied. Volgens de nota hangt de omvang van 'n accommoda tie af van de activiteiten die imen daarin wil gaan houden, wat weer afhankelijk is van de omvang van het stadsdeel. Zo dra de bevolkingssamenstelling van een wijk enigszins harmo nisch kan werden genoemd, zal het centrum makkelijker als trefpunt voor relatie-opbouw kunnen fungeren Volgens de nota zou men in Schiedam kunnen beginnen mei een beperkt aantal wijkcentra dat bij gebleken behoefte ratio neel zou kunnen worden uitge breid. Een wijkcentrum zou in enkele delen van Schiedam ze ker op zijn plaats zijn. In Groenoord, Nieuwland, en het st a ds c entr um ge c oimbiine er d met het Singelkwartier zou vol gens de nota zeker plaats zijn- Een wijkcentrum in De Gorzen pas in een later stadium kun. nen worden gerealiseerd. De omvang van deze wijk is zoda nig-, 'dat aan andere wijken wel licht prioriteit zou kunnen wor den verleend. Verder is het blijkens de nota de vraag of de omgeving van de BK-laan sterke behoefte heeft aan een wijkcen trum. Voordat men hier een proef zou nemen, zou het nuttig zijn elders een proef af te wachten-, In de nota van de directeur van de B.E.D. is voorlopig nog slechts sprake van een gedach- t e n ontwikkel in gHij wil de con crete gegevens omtrent de wijkcentra dan ook niet te ver voeren. De belangrijke punten zijn volgens hem de meest ideale plaats van vestiging en 'het programma van eisen ■waaraan een dergelijke vesti ging dient te voldoen, rekening (houdend met de specifieke as pecten van die wijk. De wijkcentra Landvreugd en Nieuwland hebben overigens een tamelijk excentrische lig ging. Zowel de Sweelincksingel (Landvreugd) als het Wibaut- plein (wijkcentrum Nieuwland) kunnen nauwelijks een ideale ligging voor een centrum in een wijk worden genoemd. Schiedam Ook in 1971 zullen de vergaderingen van de gemeen teraad op de vierde maandag van de maand plaatsvinden. Slechts wat de januarivergade ring betreft wordt een uitzonde ring gemaakt: de agenda zal in tegenstelling tot vorige jaren niet tijdens de begrotingsbe handeling, maar gewoon op da vierde maandag in januari wor den gehouden. Zoals eerder aangekondigd is de behandeling van de gemeente begroting voor 1971 vastgesteld op 11, 13, 15, 18 en eventueel op 20 januari. De juli-vergadering van de raad zal wegens de va kanties alleen worden gehouden ais dat noodzakelijk is. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschl Nieuwsblad met het laatste binnen-cn buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bij I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC -f RN te bezorgen en ontdek! zelf de vele pluspunten. •Deze bon in open envelop, ïtonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer fl34, Rotterdam de SC «p RN 14 dagen gratis naar: woonpf,„ telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1