HOTEL-RIJNMOND ,De Teerstoof kan open jeugdcentrum worden "«fSSS;au>„c RUIMTE DAKTERRAS Schiedam IN woens dag-, vrijdag-, zaterdag en zondagavond kunnen schie- damse jongeren terecht in het sfeervolle praatcafé „quousque tandem" in ge bouw de teerstoof aan de nieuwstraat 12. het inschrijf geld voor deze sociëteit be draagt vijftien gulden per seizoen, de minimum leef tijd voor jongens is gesteld op 20 jaar, voor meisjes op 18 jaar IN sociëteit 't anker in de zalen van „de goede haven" aan de west- frankelandsedijk organiseert zaterdagavond weer een dis cotheekavond voor jongeren vanaf 16 jaar. het lidmaat schap van 't anker bedraagt een daalder per seizoen, le den hebben gratis entree tot de wekelijkse discotheek avonden. IN zondag avond in zaal tivoli aan de nieuwe haven 237 eveneens discotheekdansen in martin green's discoclub „red hou se", het laatste nieuws op hitgebied voor een daalder per persoon. IN de riante ruimte van sociëteit 't honk aan de hoogstraat 148 is geopend op vrijdag-, zater dag-, en zondagavond, alle avonden vanaf half negen, leden gratis entree, het lid maatschap bedraagt vijftien gulden per seizoen, introduc tie-lidmaatschap kan ook: een rijksdaalder voor twee avonden sfeer proeven. IN in discosoos de ton (dansschool sitton, lange ha ven 121) zaterdagavond en zondagavond discotheekdan sen vanaf half negen voor twee gulden per avond en één gulden per jaar IN de mini-sociëteit 't vun- derke op de eerste verdie ping van gebouw de jeugd- haven aan de lange haven 129 is geopend op dinsdag tot en met vrijdagavond en Schiedam „De Stichting wil het pand Nieuwstraat 12 te Schiedam maken tot een ont moetingscentrum, een tref punt voor de jeugd, welke jeugd dat ook is. Komt men er binnen, dan moet men er gezelligheid aantreffen, me ningen, mensen, vrienden en vriendinnen, groepen die je wel of niet liggen, kortom dingen of mensen, die een beroep op de jonge mensen doen, waaraan men zich kan meten, waartegen men zich kan afzetten. Aldus bouwt men aan zichzelf. Dit ge beurt echter niet alleen door middel van gezelligheid en zoiets als een café, maar ook door middel van program ma's, het deelnemen aan een bepaald stuk werk, of dat nu cultureel, politiek, maat schappelijk of sportief van aard is". op zaterdagavond laat, na af loop van de sociëteitsavond van de vonk IN in de Dlt 1S een PassaSe Ult de be" ruimten onder de heilig hart door Lodewijk Bronsdijk mogelijkheden biedt voor vele activiteiten van jonge ren of jongerengroepen. Mo gelijkheden echter die, on danks een aantal activiteiten die reeds een plaats in het gebouw hebben verworven, nog bij lange na niet volle dig worden benut. Wat in feite ontbreekt is geld en ini tiatief. De stichting beheert het ge bouw, maar beschikt niet over de financiële middelen om zelf bepaalde activiteiten te gaan ontplooien. Daarom is ook een aanvraag inge diend om als open jeugdcen trum in aanmerking te ko- kerk aan de rijnstraat 1 in de gorzen huist pub 47-11, die zaterdagavond is ge opend vanaf acht uur. lid maatschap (vanaf 16 jaar) een rijksdaalder per jaar, entree één gulden vijftig IN sociëteit de vonk van de y •m.c.a- schiedam presen teert zaterdagavond de groep „union station", voor verkoop van kaartjes van avond vanaf acht uur in mi ni-sociëteit 't vunderke in gebouw de jeugdhaven, lan ge haven 129. de kaartjes kosten een rijksdaalder, de avond begint om acht uur. zaal open kwart voor acht. wie een kaartje heeft maakt kans op een gratis toegangs kaartje voor zondag en con sumptiebonnen. de nummers van de winnende kaartjes worden in de loop van zater dagavond hekend gemaakt, zondagavond bij de vonk een discoavond vanaf acht l,ur, toegang één gulden IN laatste nieuwen en gouwe-ouwen zijn weer te beluisteren zaterdagavond vanaf acht uur in sociëteit de waag, onder de hanebal- ken van het oude waagge bouw aan de nieuwstraat 36, entree voor leden een daal der, voor introducees een njksdaalder. het lidmaat schap van de waag bedraagt oen rijksdaalder per jaar. men voor rijkssubsidie, leidsnota van "de Stichting Bovendien is de belangrijkste Gebouw De Teerstoof, die zoals wij eerder meldden, eind vorige maand in de pu bliciteit werd gebracht bij de officiële opening van de nieuwe ruimten van socië teit „Quousque Tandem" in gebouw De Teerstoof. De Stichting Gebouw De Teer stoof is in het leven geroe pen door de Hervormde Jeugdraad te Schiedam, aan wie het gebouw aan de Nieuwstraat 12 voor jeugd werk in beheer werd gege ven in oktober 1969. De Stichting is geen kerkelijke stichting en ook haar doel stellingen zijn niet kerke lijk. Volgens artikel 2 van de statuten van de stichting is het doel: het beheren en ex ploiteren van het gebouw ten behoeve van „de geeste lijke, maatschappelijke, cul turele en staatsburgerlijke vorming van de jeugd; de vorming en begeleiding van hen, die in jeugd- en jonge renwerk leiding willen ge ven of geven; en dienstverle ning aan de jeugd en jonge mensen alsmede het jeugd- en jongerenwerk". f j. is als vanouds voorzitter £,e concrete situatie in gebouw j°°p adriaanse IN na aet succes van de groep beautiful garden in oktober Presenteert sociëteit instuif schiedam zondagavond in de ^al arcade aan de lange ha- v®h 71 de groep „myste- rious". aanvang acht uur, en- ree voor instuif-leden twee gulden. IN. De Teerstoof is thans, dat de stichting in haar beleidsnota aan de hand van de beschik bare ruimte suggesties doet voor datgene, wat in gebouw De Teerstoof zou kunnen gaan gebeuren, waarbij1 blijkt dat het gebouw riante wens van de stichting om in dit kader ook de beschikking te krijgen over een beroeps kracht, die het gewenste open jeugdcentrum in De Teerstoof van de grond kan krijgen en een op de vraag van de jeugd afgestemde programmering van activi teiten kan bereiken. Welke mogelijkheden bieden de ruimten in De Teerstoof? Wanneer men begint op de tweede etage, de zolderver dieping, treft men daar al onmiddellijk een thans nog geheel „braak liggende" ruimte aan van 14 bij 9 me ter. Jongeren van het op de eerste verdieping van De Teerstoof gevestigde praatcafé „Quousque Tandem" hebben hierover al eens een vrijblij vend gesprek gehad met een architect, die hen heeft ver zekerd dat de enorme zolder onder de hanebalken uit muntend geschikt is om te worden ingericht als vest- zaktheater. Toneel, muziek en cabaret zouden hier na een flinke verbouwing een riant on derkomen kunnen hebben, waarin voorstellingen door de intieme ruimte bijzonder goed tot hun recht zouden kunnen komen. Dit alles zou echter dan plaats moeten vinden als activiteit van be staande of te vormen groe pen. De Stichting Gebouw de Teerstoof denkt bijvoor beeld ook aan voorstellingen op zaterdag en zondag voor en/of door kinderen. Wat dit laatste betreft ziet de stich ting als een mogelijkheid, dat de spelgroep van de her vormde jeugdraad, die reeds actief is in het gebouw, een enkele maal poppenkast voorstellingen voor gehandi capte kinderen zou geven. De gehele eerste verdieping van De Teerstoof wordt in genomen door de in april 1969 opgerichte sociëteit „Quousque Tandem". Het bestuur van de sociëteit is geheel zelfstandig en behar tigt onder eigen verantwoor delijkheid de zaken van dé sociëteit. Twee leden van het sociëteitsbestuur hebben wel zitting in het stichtingsbe stuur. De sociëteit beschikt over een ontvangstruimte met balie, een lees-, muziek- en studie kamer en een grote ontmoe tingsruimte grenzend aan een bar- De verbouwing van al deze, thans bijzonder fraai inge richte ruimten, werd geheel door de leden zelf uitge voerd met geld bijeenge bracht door winst op de om zet van de bar. De sociëteit is op woensdag-, vrijdag-, za terdag- en zondagavond ge opend. De leeftijdsgrens is voor jongens op 20 en voor meisjes op 18 jaar gesteld. Aan de sociëteit grenst boven dien nog een dakterras, waarop het sociëteitsbestuur de komende zomer een aan tal gemakkelijke zitjes wil creëren, waar de leden kun nen zonnen met uitzicht op het oude Schiedam achter d» Nieuwstraat. Blijft over de begane grond. Direct bij de ingang treft men een ruime kamer aan, waar in de bestuurders van dg stichting de mogelijkheid zien om er een administra tieve ruimte ten dienste van in het gebouw actieve groe pen te vestigen. Met een door de stichting ter be schikking gestelde stencil machine en schrijfmachine zouden in deze ruimte secre tariaatswerkzaamheden kun nen worden verricht. Even verder in de gang is een ruimte, die bijzonder ge schikt zou kunnen worden gemaakt als onderkomen voor een fotoclub. Een grote hoeveelheid spoelbakken is al aanwezig. De Hervormde Gemeente van Schiedam en de Hervormde jeugdraad gebruiken een an dere zaal op de begane grond reeds als ruimte voor catechisatiebijeenkomsten,, een spelgroep en verga deringen. Deze kamer staat ook ter beschikking van an dere kerkgenootschappen en kan ook voor niet-kerkelijka bijeenkomsten, zoals dis puutavonden, muziekuitvoe ringen en dergelijke, wor den benut. Een garderobe ruimte waaraan geen be hoefte bestaat wil de stich ting verbouwen tot koffie bar. Tot slot is er op de begane grond een feestzaal van 13 bij 5 meter waaraan de stichting geen vaste bestem ming wil geven. De ruimte is geschikt voor het houden van repetities, feesten; grote politieke vergaderingen, bij eenkomsten, tentoonstellin gen, enzovoorts. Kortom, in een tijd waarin veel wordt gesproken over gebrek aan ruimten voor jongeren, staat aan de Nieuwstraat een behoorlijk geoutilleerd gebouw ter be schikking voor groepen jon geren met ideeën. flIEUWLANDPLEIN 12 SCHIEDAM 010-264786 SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 27 NOVEMBER 1970 Nieuwstraat 12 De enorme, nog „braakliggende", zolderruimte van gebouw De Teerstoof, waarin de stichting een mogelijkheid ziet voor het in richten van een vestzaktheatertje. een ruimte voor mensen met ideeën 6 Gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. prima keuken gezellige sfèct^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 5