antwoord aan gemeentebestuur OMMISSARIS BEZOEKT SCHIEDAM 2 kranten voor een prijs! Herstel aan kademuren Bevolking neemt toe met 24 personen Zuiverings installatie voor rioolwater officieel in bedrijf Bewoners voeren handtekeningenactie Extra raadszitting en excursies naar bedrijven Drie zaken aangehouden Geen spreekuur burgemeester GESLIPT MET BROMMER Inbraak in G.T.B.-kantoor Val door steen tei'dag 28 november 1970 4 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 98ste jaargang no. 23965 SCHIEDAM EN KETHEL chiedam De commissaris van de koningin In Zuid-Holland mr. J. Klaasesz, brengt maandag 7 december een bezoek aan Schiedam. Het gemeentebestuur heeft voor deze ontvangst een draaiboek opgesteld, dat om negen uur begint en om vier uur eindigt. De commissaris zal de gehele dag worden verge zeld door het voltallige college van b. en w.. alsmede door de gemeente-secretaris mr. M. Blok. m vijf voor half tien komt mr- Klaasesz bij het stadhuis aan, waar hij wordt ontvangen door burgemeester en mevrouw Roelfsema. Om half tien begint een openbare raadsvergade ring met een welkomstwoord van de burgemeester. Verder zullen de raadsleden diverse onderwerpen bespreken, wa^i na de commissaris zal antwoorden. Het VROM-terrein ach ter de huizen aan de Rotterdamsedijk kan straks gevaren opleve ren, vinden enkele be woners. BRIEF SCHIEDAMSCHE COURANT brief die met een lijst handtekeningen van bewoners aan de Eotterdamsedijk aan heit gemeentebestuur zal worden verzonden heeft de volgende inihoud: pe bewoners van de panden gelegen aan "de Rotterdamsedijk nrs. 397 t/m 447, grenzende aan en uitzicht hebbende op autoherstelplaats, autogarage en timmerwerkplaats ten behoeve van de Gemeentelijke Vervoer-, Reinigings- Ontsmettings- en Marktdienst op het dienstencomplex aan de Buitenhaven'. weg 154158, kadastraal bekend ge meente Schiedam, sectie L. nr. 3212, nota genomen hebbende van de hun toegezon den kennisgeving aangaande het door uw gemeentebestuur aan 't college van Ge deputeerde Staten der provincie Zuid- Holland ingediende verzoek voor een vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor de ingebruikstelling van elektromotoren van in totaal 53.755 pk voor het drijven van diverse machi nes, werktuigen en pompen; 2 elektri sche lasapparaten van tespeetievelijk 23.5 en 15 K.V.A., 2 centrifugaalpompen van elk 7,5 pk, 1 fles zuurstof en 1 fles aeetyleendis'sousgas; het opslaan van 10.000 liter gasolie, 15.000 liter benzien en 5.000 liter gasolie in ondergrondse tanks moeten hiertegen ernstige bezwa ren maken op grond van het daardoor ontstaande explosie- en brandgevaar, onaangename reuk, afgezien nog van de 'geluidshinder der electrom-otoren in hun onmiddellijke omgeving, speciaal echter wegens de opslag van een dergelijke grote hoeveelheid gasolie en benzine. Zij verzoeken uw gemeentebestuur met de meeste aandrang het onderhavige ver- zoek te herroepen c.q. eerst dan in te dienen wanneer voor de opslag van de ©asolie en benzine een meer geschikte, niet in hun nabijheid gelegen, opslag plaats kan worden aangewezen. Zij steunen dit verzoek door de bijvoeging van bijgaande lijst van adhaesie-betui- gingen". Bezwaren tegen nieuwe inrichting van V.R.O.M. (ijdens het bezoek v.an de commissaris aan de raad gaat mevrouw Klaasesz naar het glazemersfoedrijf Henderickx aan de Oude Sluis, vergezeld door de dames van de leden van het college. Vervolgens brengt het gezelschap een bezoek aan het stadsdeel Groenoord, waar het de woningen van de families W, A. van der Giessen en P K. Teunissen aan het Bachplein en het Schub erf plein zal bezoeken. Een bezoek aan de Kethelse dorpskerk is het volgende agendapunt. Vertegenwoordigers van de hervormde gemeente zullen mr. Klaas esz welkom heten. De heer Dubbeld zal' een korte orgelbespeling Seven en de heer De Raat vertelt iets over de historie van de1 kerk. restaurant Europoort wordt de lunch gebruikt, waarna het gezel schap de werf Gusto bezoekt. De gasten zullen daar worden ont vangen door leden van de directie en de ondernemingsraad. Mr. K. Toxopeus zal ër eeri korte inleiding houden, waarna men een be zoek brengt aan de modellenzaal. Na een wandeling over het werf- terrein en door de fabriekshal zal in de ontvangstzaal de thee wor- den gebruikt. ezoeken aan Schiecarton en de mouterij/branderij De Koning slui ten het bezoek van de commissaris aan Schiedam af. De rondlei ding door het eerste bedrijf duurt een half uur, waarna de rondlei ding door het nieuwe gebouwencompex van De Koning zo n drie kwartier in beslag neemt. In de kantine van De Koning nemen mr. en mevrouw Klaasesz afscheid van het college van b. en w. Zij zul len tot aan de gemeentegrens door een politie-escorte worden bege leid. P|,ofiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvanjen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch I Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bijl 'Jdagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN'te bezorgen en ontdekj *ïlfde vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postxeget, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnumm«r834, Rotterdam Uyur m.i.v.:de SC RN 14 dagen gratis nar: naam straat vvoonpl. telefoon Schiedam Een deel van de bewoners van de Rotterdamsedijk is op initiatief van de heer A. Metaal begonnen met een handtekeningenactie naar aanleiding van een brief van het Schiedamse gemeentebestuur over de nieu we inrichting van de auto-herstelplaats, auto garage en timmerwerkplaats ten behoeve van de gemeentelijke Vervoer-, Reinigings-, Ont- smettings- en Marktdienst op het diensten complex aan de Buitenhavenweg 154158. De nieuwe vergunning, die het gemeentebestuur heeft aange vraagd bij het college van Ge deputeerde Staten der provin cie Zuid-Holland, geldt voor: a. 25 elektromotoren van in totaal 53.755 pk voor het drijven van diverse machines, werktuigen en pompen; h. 2 elektrische lasapparaten van respectievelijk 23,5 en 15 K.V.A., 2 centrifugaalpompen van elk 7,5 pk, 1 fles zuurstof en 1 fles acetyleendissousgas; c. het opslaan van 10.000 liter gas olie, 15.000 liter benzine en 500 iter gasoie in ondergrond se tanks. Het temfein waar het-om ©aait ügt pal bij .de. woningen aan de Rot- tendamsediijk mr. 397 t/m 447. De heer' Metaal' heeft een brief opgesteld aam de bewoners v-ain. deze panden, en met zijn vrouw zamelt hij de handtekeningen in'van de ongeveer 150 mensen om wie het hier gaat. 'De brief die de actie begeleidt heeft de volgende inhoud: „Geachte bewoner, Naar aanlei ding van de door u van 'ons ge meentebestuur ontvangen me-, dedeldng aangaande de inwer kingstelling van 25 electromoto ren, 2 ©lectrische lasapparaten, 2 centrifuigaalpómpen en de op slag van gasolie en benzine, waarvoor vergunning bij Gede puteerde Staten van de provin cie Zui'd-Hol'land werd aange vraagd, doe ik u hierbij een be zwaarschrift toekomen, waar van de inhoud u na lezing dud- delijk zal zijn en waarin ver langd wordt de aanvraag tot vergunning te herroepen gezien het grote gevaar dat voor ons, bewoners van dit 'gedeelte van de Rotterdamsedijk schuilt in de opslag van 30.000.liter gaso lie en benzone in -onze 'onmiddel lijke nabijheid nog afgezien van de geluidshinder der electromo toren. Ik vraag uw belangstelling en ad- haesdebetuiging. voor deze aan gelegenheid door middel van mede-ondertekening van dit be zwaarschrift op de bijgevoegde lijst, waarvoor bij voorbaat hartelijk dank. Na ondertekening door alle bij deze kwestie 'betrokkenbewo ners zie ik deze map gaarne te rug op nr. 411a waarna toezen ding aan. het gemeentebestuur volgt. In vérband-met de korte periode van inzending is ispoed gewenst. Hoogachtend De brief die met de lijst handte keningen naar het gemeentebe stuur zal worden verzonden, ligt al-klaar. De inhoud ervan vindt u elders op deze pagina. Schiedam Wegens het bezoek van de commissaris van de ko ningin. aan Schiedam op maan dag 7 december is burgemees ter H. Roelfsema verhinderd/ die dag zijn wekelijks spree kuur te houden. Ook aan deze kademuur aan de Korte Haven is dringend herstel gewenst. Schiedam Op- het ogenblik is de gemeente weer bezig met het onderhoud aan de kademu ren van de Schiedamse binnen havens, een kostbare zaak, die voordurend noodzakelijk is. Hele stukken kaden zijn derma te versleten, dat zij dringend aan vernieuwing toe zijn. Ge meentewerken moet voor het onderhoud putten uit een tame lijk beperkt budget, zodat de onderhoudswerkzaamheden al leen dan kunnen plaatsvinden, als er geld beschikbaar is. Dat. is thans het geval en de be kende zolderschuit is op het ogenblik weer in de Schiedam se havens- te zien. Vanaf- deze schuit worden de werkzaamhe den door een metselaar en een opperman verricht. Voor de ko mende weken staat op het pro gramma het vullen van voegen en gaten in de kade langs de Nieuwe Haven. Daarbij moet onder de normale waterlijn worden gewerkt, omdat op de waterlijn de muurhet hardst slijt. De- eenvoudigste en goedkoopste manier om onder water te kun nen werken is door het water peil te verlagen met enkele de cimeters. Dit heeft gevolgen voorde schaarse scheepvaart in de binnenhavens. Schepen met een diepbang groter dan 1,80 meter, die overigens spora disch door Schiedam varen, moeiten rekening houden dat de waterstand tot 15. december la ger is dan normaal. Daarbij 'kunnen aan de Buitensluis wachttijden ontstaan tot het hoog water wordt op de rivier. Aan de Hooikade wordt naast de Hoofdbrug een bazaltmuur over ongeveer 25 meter gelegd. Met het werk onder water is men gereed gekomen. Het werk bo ven water moet' nog worden verricht. Schiedam De bevolking van Schiedam bedroeg eind oktober 1970 83.317 personen. Dit betekende een toenemeing van 24 ten opzichte van september. Er werden 107 babies geboren, er overleden 53 per sonen, er vertrokken er 399 en er vestigden zich 369 personen in Schiedam. Er was dus weer een vestiigingsverlies van 30, een geboorteoverschot van 54 en een-vermeerdering in totaal van 24. Van de 107 babies waren er 55 jongens-en 52 meisjes. Er werden er 105 wettig en twee onwettig geboren. In totaal werden vier babies dood geboren. Van -de 53 overleden personen waren er twee beneden de 1 jaar, één in de groep van 514, één in de groep van 1524 jaar, 3 in de groep 40—49,'5 van 50—59. 6 van 60—69. 22 van 70—79'en 13 van 80 jaar en ouder. In oktober werden-65. huwelijken gesloten. In 27 gevallen kwam zowel de vrouw als de man uit Schiedam, in 10 gevallen alleen-cie-man, in 21 gevallen alleen de vrouw en in zes gevallen kwamen geen van beiden uit Schiedam. De gehuwden kregen in 25-gevallen een eigen woning, moesten in twee gevallen bij hun ouders gaan inwonen of in onderhuur gaan-wonen en gingen in zes gevallen'buiten de ge meente wonen. In oktober kwamen de meeste personen die zich in Schiedam.' vestig den uit Rotterdam, en -Vlaardingen. Het.vertrek naar deze steden was wat de. vertrekken personen'betreft ook het) grootst. Schiedam Een'43-jarige<mach- nist is donderdagavond met zijn bromfiets geslipt, toen hij op de kruising van de Nieuwe Haven-en-de Schoolstraat voor rang wilde verlenen. Bij het- stoppen gleed-hij uit. Met een wond boven de neus en rug klachten is hij ter observatie in die dag zijn wekelijks»spreek uur te houden. Schiedam In het kantoor van de Gemeentelijke Technische Bedrijven zijn gisternacht drie brandkasten gekraakt. Toen de inbrekers met een vierde bezig waren ontdekten zij dat er alarm was geslagen. Zij vlucht ten met achterlating van de buit. Hoek van Holland De riool waterzuiveringsinstallatie te Hoek van Holland zal vrijdag 4 december officieel in be drijf worden gesteld door de heer N. van der Brugge, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Tevoren wordt in ca fé-restaurant De Spaanse Vloot te 's Gravenzande een bijeen komst gehouden waar de heer v.d. Brugge de officiële ope ningsrede zal uitspreken. Per autobus gaat men vervolgens naar Hoek van Holland voor de daadwerkelijke ingebruikstel ling. Rotterdam Politierechter mr. A. R, Jolles hield gisteren in het gerechtsgebouw aan de Noordsingel de zaak tegen een 20-jarige Schiedamse matroos aan. Op 21 augustus had de ma troos samen met een vriend in gebroken bij N.V. J. de Witt Zn. Naast worst en ballpoints had het tweetal ook een radio ontvreemd. De officier, mr. A. Niessen, vorderde een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 6 maanden en continuatie van proeftijd. De politierechter wilde, alvorens vonnis te wij zen, eerst eens weten waar de matroos bij verplichte opname in een inrichting terecht zou ko men. Hij verdaagde de zitting tot 2 ldecember om 12 uur. De zaak tegen een 30-jarige Schie damse losarbeider w-erd even eens aangehouden. Bij vier in braken, waarvan hij er gisteren ter' zitting één ontkende, ont vreemdde hij vooral veel elek trische apparaten. Politie-rech- ter mr. A. R. Jolles neigde tot een een voorwaardelijke terbe schikkingstelling. Daar het niet de eerste maal was dat de los-arbeider zich voor de recht bank moest verantwoorden, achtten officier en rechter het beter de zaak tot eind decem ber te.verdagen. Ook de zaak'tegen een 20-jarige Schiedamse fotohandelaar werd wegens'het niet verschij nen -van de verdachte en zijn medeplichtige, een 23-jarige electro-technicus, eveneens uit Schiedam, verdaagd. Op 8 ja nuari zal *de politierechter hun zaak nader bekijken, dit maaal meteen oproeping-met v-erschij- ningsplicht "voor beide verdach ten. Schiedam Donderdagmorgen is mevr. A. M. B. in de Laan met haar fiets gevallen. Ver moedelijk heeft zij haar even wicht verloren toen zij over een op de weg losliggende steen reed. Met een fractuur aan de linkerknie is. zp door de'G.G.D. naar de Dr.Noletstichting-ver voert

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1