«I V Pollux" kan W mmmnKÊËMMiMmm VAN RAVENS VERTELT r 1 TUSSEN GROENOORD EN HOLY jMlfcr WÊm, f" w aan Bas van Bochove - 'mm w y 1 fyi '«Si #f5f - I Heren Hollandiaan moeilijke opgave lij:' ZATERDAG 28 NOVEMBER 197q ]r>MB «cai-i -i U i WV' H I I 'Sb^idÊ 1 J X if I! JIP' IB Vlaardingen/Schiedam Druppelsgewijs kwamen de gasten binnen, de voorname lijk import-Vlaardingers uit de Holy wijk. Grotendeels verrast door de luxe in het nieuwe sportcomplex van Zwaluwen, dat aan de Zwa luwenlaan, op de grens met het Schiedamse Groenoord, open huis hield. Open huis voor de zg. „buren" in de Holywijk. Daarvoor had de zaterdag-tweedeklas ser een brief laten uitgaan onder het motto: „Zwaluwen '70 presenteert zich". ACTIVITEITEN van den Berg NAAMGEVING EEN BAL OP Onder de nieuwe Zwalu- wenklok en onder genot van een glas pils worden de bewoners van de Holywijk geïnformeerd over Zwalu wen. Laurens van Ravens ziet niet zitten, dat hij nog een jaar respijt krijgt van de KNVB om door te gaan met fluiten. Hij, geboren op 18 sptem- ber 1922, heeft het in de sterren kunnen lezen. Want wat zegt de horoscoop over hen die geboren zijn op 18 september? „Wees zo ver standig het verleden meer te vergeten en richt u op de toekomst. Ettelijke mannen in een groot gebouw spelen hierbij een rol. Er ligt nog een brief in het verschiet voor een grote rol. Een ande re brief met een minder prettige boodschap heeft u reeds ontvangen". Dit is een foto uit 1963. Lau van Ravens in het doel van het Nederlandse scheids rechterelftal ergens in Duitsland. Op de foto-is nog net zichtbaar Joop Ver voort. Het is 1936 als deze foto wordt gemaakt. Lau van Ravens als doelman van SVV bl. Er staan nog meer bekende gezichten op. Ach ter Van'Ravens de later in ternationaal Jan Schrumpf' Helemaal rechts' in zwart pak de huidige secretaris van de scheidsrechtersver- eniging, Cor Webers. Volgende week; „Als scheidsrechter moet ile niet alleen' een- goed- speue' gelkennis ^hebben, maar veel geluk.-Dat heb; ik"8e had". V :'M ii 'i 1 - buren Zwaluwen complex X ?'*T w Het comité van ontvangst, in de vorm van bestuur- en commis sieleden met hun dames verwelkomden de gasten. Uit gebreid werd hun verteld on der het genot van een kop kof fie over allerlei zaken die Zwaluwen ter harte gaan. Om maar te noemen de toto en ondersteunende leden, want sa men met de nier- »rige blik kregen de zg. „b de gele genheid zich op en g rlei wijz1-- aan Zwaluwen te binden. Want het bestuur van de vogels was er van overtuigd dat dit com plex, dat zijn weerga in wijde omtrek niet kent, op verant woorde wijze de gemeenschap en wel speciaal de Holy-ge- meenschap zal moeten dienen. In die geest wil praeses Van der Snoek het complex benut zien. Hij: „Iedereen moet zich bij ons thuisvoelen, ongedwon gen, zodat de student naast de timmerman kan voetballen. Maar ook hun omgang in het recreatiegebouw elkaar njet als vreemden zien". Zwaluwen is van plan een groot aantal activiteiten te gaan or ganiseren, voornamelijk voor de jeugd, maar om al die acties financieel te steunen zijn er veel ondersteunende leden no dig. De wens is: achter elke ju nior een ondersteunend lid. Activiteiten Voor de jeugd die-vo rige week al is. begonnen met een contactavond en een kamp film met deelnemers' aan het KNVB-sportkamp. Volgende week woensdag zullen de prijs winnaars bekend worden ge maakt van de uitgebreide kran tenactie, terwijl er zaterdag 12 december een bingo-dansant is voor alle leden met hun dames. Het jaarlijkse klaver jastoer- nooi staat te wachten op 23 de cember, onder leiding van Koos van der Weijden, terwijl de nieuwjaarsinstuif gepland is voor zaterdag 2 januari om 15 uur. Wederom zal er dan bingo- worden gespeeld. Een oproep van Zwaluwen om een naam te bedenken voor'het nieuwe complex heeft heel wat ideeën naar voren gebracht. Een-jury zal-binnenkort een'be- slissing nemen over de naam geving. Suggesties onder ande re waren: sportcentrum De Trapper, Het Vogelhuis of In 't Vogelhuis, Zwaluwenhonkje, In het Zwaluwtje, Holy-Zwaluw. De Treffer, Sportpark De Zwa luw, Sportpark Flardinga, Oit- tentois, Fladder en In 't Pract- huys. Wat Oittentois-betreft moet er in de omgeving van de Gedempte Biersloot een straatje -of hofje hebben- bestaan dat 'de -naam- Uit en thuis droeg. De onverval ste Vlaardinger sprak-dit-vrij wel uit in: Oittentois. Voorzitter - D. A. van der - Snoek heeft het idee gelanceerd om op het nieuwe terrein een bal in de mast te hijsen ten-teken dat er, naar oud Vlaardings' gebruik,, activiteiten zijn. Een bal op, betekende vroeger, toen Vlaardingen nog-een-vis sersplaats was, dat er bij een bal-op een logger in aantocht was. Op .de torenkijker berustte toen de taak zodra hij een- Vlaardings schip zag, een bal op de -toren, te hijsen. Om- het geheel van activiteiten te ac centueren zal er op de zaterda gen' een- bal in> zwartwitte- kleu ren worden gehesen aan de Zwaluwenlaan. Van onze sportredactie. Vlaardingen Het Vlaardingse I „Pollux" hoog genoteerd bij tie toptien, zal zeker het bezoeken-1 de Roodwit een draai om zijn oren moeten geven. In feite ook wel nodig om verder weg te l0.l pen van Zandvoort, dat tweel punten minder heeft dan del Vlaardingse heren hockeyers maar ook een wedstrijd meerl gespeeld. Grootste concurrent! is evenwel Siseo, dat met <8 uit f> de Vlaardingers nog het dichtst I kan benaderen. De ontmoeting aan de Cl. Civilus.l laan begint om 14 uur. Opstel. ling: W. Hooutes Meursing, W.l Boer, I. Opstelten, R.- Petri, BJ Bot, R. Peters, N. Oosterhagenl N. Petri, C. Perre, J: Imhoff en| B. Hoftijzer. Het tweede herenteam zal bijl winst in achterstallige duels zei ker aan de top kunnen- komen, Grote trekpleister is nu nog| HDM 7 met 10 uit 7, maar del Vlaardingers hebben met 7 uitl 5 een beter uitzicht. De Vlaar.l dingse reserves brengen zonJ dag een bezoek aan Te Werve3,r dat geen enkel punt heeft. Del dames van Pollux ontvanger! het zwakke Oeda, dat maar éérj punt heeft. 'Standen heren: Pollux 7-llJ Zandvoort 89, HDS 89, Siseo| 68, Rood/Wit' 87, MRHC 6, Leonidas 74, Noordwijk 8—4. Standen dames: MRHC '6—12,1 HLC 7—10, Pollux 6—7, Souf burgh 66, AMHC 61, Zoeter-] meer 61, Oeda* 71. Standen heren 2: HDL 7 7—10,1 Asvion 4 6—9,; Cartouch 2 6-8,1 Pollux 2 5—7, .Aeolus 6—6, HSCl 6 75, Groen Geel 7 7—5, Te| Werve 3 60. Van onze sportredactie. Vlaardingen De heren van De Hollandiaan zijn er zich van bewust dat Schutters 2 een moeilijke opgave gaat worden. Zelfs alle handbalkracht zal moeten bijzetten op tenminste één punt te veroveren op het Rotterdamse team. De ontmoe ting, zondag in de sporthal in de Westwijk, begint om 13.50 Opstelling: R. Bokhorst, R. Jung- blut, H. van Tol, H. Donkers loot, B. de Kok, J. de Jong, N. Assenberg, R. van der Wijk, J. den Brinker, D. van Oosten en L. van Mil. Ook de dames kunnen op forse te genstand rekenen van ADO 2. De opstelling: N. van Zeven bergen, C, Vos, E. Groeneveld, E. van der Arend, Y. van Zelm, T. Koreze, M. Vollebregt, A. den Brinker, F. Keyzer en Y. van Wezel. - Overig progrhmma: dames se nioren Hollandiaan 2Indus, 11.55 uur sporthal; heren senio ren Hollandiaan 3—Atomium 3, 10.45 uur sporthal; dames ju nioren Hollandiaan 1DWS 2, 10 uur sporthal, dames junioren Hollandiaan 2—Oliveo 2, 15 uur sporthal; heren junioren Hol landiaanOlympia, 12.55 uur sporthal.'Heren 2 zijn vrij. ;,V'. r.- •.v'->>$f. H Die mannen in dat grote gebouw zouden wel eens bestuurders van de KNVB kunnen zijn. De brief waarover de sterren spre ken heeft hij ontvangen. Daarin de mededeling, dat het voor Lau van Ravens afgelopen is met het leiden van wedstrijden in het betaalde voetbal in bin nen- en buitenland. En die gro te rol? Er is haast wel zeker een streep gezet onder een scheidsrech- terscarrière van een veel om streden figuur in de scheids- rechterswereld. Lau van Ravens: „Een hele gro te", zeggen zijn collega's be taalde arbiters. Lau van Ravens; „Eeen hele gro te zak", zegt de verblinde voet balsupporter die meent dat zijn club het verlies te danken heeft aan Van Ravens. Lau van Ravens; In wiens brie venbus de dreigbrieven en de telegrammen met uitnodigin- r' v gen van buitenlandse clubs el kaar in evenwicht houden. Lau van Ravens: Waaraan aan het einde van het seizoen nie mand, zich. meer zal ergeren en die met spijt 'de uitnodigin gen uit het buitenland naast zich neer zal moeten leggen. Wie is die man? Wie is de figuur achter de scheidsrechter Van Ravens? In een aantal afleve ringen, welke iedere zaterdag in deze - krant zullen verschij nen,-hopen-wij een- tipje-van- de sluier op te lichten. Praten wij na met Lau van Ravens over hoe het is geweest en hoe het is begonnen. Onze sportredacteur Bas van Bochove stelde de vra gen, Lau van Ravens heeft ze beantwoord. Daar waar het ge heugen stokte, hielpen de sta pels plakboeken. Vit de voetballerij is hij in- aanra king gekomen met het leiden van wedstrijden. Wat was - hij voor een voetballer? Vanaf 1933 heb ik gevoetbald., SVV- C, B en A. Na-mijn junio- rentijd-kwam-ik in SVV- 3. In- 1940-kwam- ik -in' het'eerste-van SW. Altijd-als doelman. Waarom ik doelman werd?" Aarzelend' lachend zoekt' hij 'een antwoord. „Ja, waarom doel man. Als voorhoedespeler kon ik toch ook wel uit de voeten. Ik was een bijzonder snelle rechts buiten. De snelheid heb ik opge daan in de atletiekafdeling van SVV. Daar heb ik nog heel wat prijzen van in mijn kamer. Maar je vraagt waarom doel man. Nou, laat ik het zo zeg gen: tot die plaats onder de lat voelde ik me aangetrokken". Heeft Lau. van Ravens in de tijd dat - hij als actief voetballer speelde ooit moeilijkheden ge had met, de scheidsrechter? „Nee. Ik was een vinnig ventje. Had snel mijn woordje klaar te gen mijn tegenstanders als ze er té hard tegenaan gingen. Maar moeilijkheden met de scheidsrechters nooit". Zelf is hij er verbaasd over. Gezien zijn mentaliteit van snel aange brand zijn is Van Ravens als voetballer een voorbeeld ge weest als het er om ging1 de lei ding te accepteren. Van Ravens heeft, in- zijn latere periode als scheidsrechter, nooit -de doelman in bescher ming genomen. „Natuurlijk weet ik wat er te koop is als een doelman in gezelschap van een aantal spelers de lucht in gaat. Maar zolang zijn tegen standers-maar met het -gezicht naar de bal gekeerd zijn kan ik niet optreden. De doelman heeft: bij mij geen streepje voor. Maar dat-wil niet zeggen dat ze vogelvrij zijn. Natuurlijk heeft'zo'n jongen een.-bepaalde bescherming. Dat-moet je niet overdrijven. Sommige scheids rechters overdrijven het. Die vent hoort ook bij-die,-elf. Ga •hem dan niet extra in de wat ten leggen". Was hij een'goed'verliezer? „Ja,, lach' -nou- -niet, maar ik'kon- bij- zonder goed tegen mijn verlies. Nooit een ander de schuld geven, Dat gebeurt nu wel. Of o0 scheidsrechter' heeft het gedaan of het is de schuld van- de te genstander. De fout' bij zichzeu zoeken is er niet bij". De tijd die Van -Ravens onder lat doorbracht in het eerste van SVV is niet van lange duur ge: weest. „De oorlog heeft roet het eten gegooid. Ik moest naar Duitsland en toen ik teru»- kwam ben ik niet meer opge' steld. Daarna heb-ik nog twe jaar in DRZ staan keepen, maar als je uit zo'n< elftal kom als SVV toen had, viel het b'J DRZ niet mee. Nou en toen 1 het dan- gebeurd. Arie de Graat in die tijd een goede rechter, heb ik - gepolst hoe zat met'die scheidsrechterscur- sus. Ik wilde actief blijven 0 dan zoek je wat anders, "o mij leek het scheidsrechtere wel -wat. Ik, hebde, scheidsrec terseursus afgemaakt en De gaan fluiten". OOK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4