m Volley'68 kraakt MVC Paai» u H 1M 1 rsW1 JS UVG VOOR ZWARE OPGAVE -v^« m SVV RïFTTTl Ér" Commissielid De Vette: „We hebben een spelerstekort" Y Maasruiters organiseren cross-country Prijzen loterij Ned. Bond van V ogellief hebber s ■'VSBpjgppaHB mSmm <- - -s, «Ar „De Kii is voorn" SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 2 DECEMBER 197ö Schiedam Is de volleybalafdeling van de SPSV op sterven na dood? Zal er door gebrek aan belangstelling binnen af zienbare tijd: gestopt moeten worden? Commissielid van het Schiedamse Politie Sport-onderdeel De Vette weet het niet, maar vreest hét ergens wel. Want kon de „club" vroeger nog eens op twee teams (één voor de competitie en één voor de gezelligheid) bogen, momenteel zijn er slechts zeven capabe le volleyballers op de ledenlijst te bespeuren, die bovendien aardig vergrijzen. Toch staan er vier jongeren klaar om in te vallen, maar: kunnen ze volleyballen, zijn ze rijp voor de tweede klasse, het niveau, waarboven SPSV zich het hoofd nog steeds heeft weten te houden. EXPERIMENT door Jaap Roeïants GESCHIEDENIS j* *-?v' '4 Schiedam Zondag is de Margriethal weer geheel gevuld met handbal. Om 10.40 uur treden de heren van UVG aan tegen het Dordrechtse MOK. Dit is een zware opgave voor UVG, dat al tijdens de veldcompetitie een duide lijke nederlaag moest ver werken van dit team. De MOK-formatie bezit een grotere aanvalskracht dan UVG en zet de Schiedam se defensie meestal onder grote druk. UVG heeft als voordeel dat het in 'n ho ger tempo kan spelen en dat zou hen in deze strijd wel eens van belang kun nen zijn. Toch is de verwachting dat na deze strijd de punten naar Dor drecht zullen gaan. DWS Volleyballende politie beleeft moeilij ke Het zijn de volley-twijfels van De Vette, die zijn woorden moti veert: „Ik ben nu 44. Eigenlijk zou het tijd worden dat ik door een wait jeugdiger kracht ver vangen zou moeten worden. Be grijp me goed, ik doe graag aan sport en misschien kan ik wei tot mijn 50e met volleybal len doopeaan. maar voor het spelpeil moet ik er eigenlijk uit. De animo is tegenwoordig wat minder. Toen ik er- bij kwam moest ik echt knokken om 'n het eerste team te komen. Nu is dat wel een beetje anders; VI aardingen Dat Volley '68 In de jacht op koploper Alcazar geen fout wil maken, bewees het gisteravond in de wedstrijd tegen het laag geklasseerde MVC II. De Maassluise reser ves werden in een ongelijke strijd van het veld geveegd. De score had nog groter kunnen uitvallen, indien de Vlaardin- gers het experimenteren ach. terwege hadden gelaten. Deson danks zegevierde Volley met 3—0 Reeds voor aanvang van de wed strijd zagen de Vlaardingers kans de tegenstander te impo neren. Tijdens het inspelen van beide teams dreunden de kei harde smashes op de vloer van de Vlaardingse Sporthal. MVC liet daardoor blijkbaar alle hoop op een eervol resultaat varen. Het eerste punt brachtén de Maasshiizenaren op hun naam; met Ton Valster echter aan opslag bouwde Vol ley aan een indrukwekkende voorsprong van 101. Voor het net was Peter van de Weide weer eens niét van het scoren af te houden, waardoor de eer ste set met een- overduidelijke 151 score naar Volley ging. De tweede set liet Volley de teu gels duidelijk vieren, maar bleef toch uiterst attent spelen. Een ruime 70 voorsprong werd 'door MVC ingelopen tot 75, 'maar uitblinker Peter Vis ser stelde de Maassluise defen sie voor onoplosbare problemen door keiharde smashes af te wisselen met zdiVëre plaatsbal- len. MVC bleek een willige prooi voor de fzeer goéd spelen de Vplley-vqorwaartsen. Via 105 werd Het een duidelijke 156 overwinning. Ook de derde en laatste set bleef Volley supérieur over de steeds meer wegzakkende MVC ploeg. Volley veroorloofde zich in deze fase nieuwe systemen uit te proberen, maar schakelde, zo- dra dit niet lukte, weer terug op het vertrouwde systeem. Uit stekende set-ups van Okko ten Hof en Ton Valster brachten Pleun Dekker steeds weer voor treffelijk in stelling. De Vlaar dingse afmaker aarzelde dan geen moment en joeg de bal met een harde knal door de MVC verdediging. Oud-Sunlight speler -Sifnen Bout bewees in deze fase dat hij een werkelijke aanwinst voor de Vlaardingers aan het worden is. Zijn aan- valsspel wint duidelijk aan kwaliteit en mede door zijn toe doen nam Volley een snelle 72 voorsprong. MVC yacht nog voor een beter resultaat, maar verder dan 7 punten kwam het niet. Bij het eindsignaal van de uitstekend leidende scheids rechter Van Norde wees het scorebord dan ook 15—7 voor de Vlaardingers. Volley kan nu rustig afwachten wat koploper Alcazar gaat doen tegen het op de tweede plaats staande Nervo. we zijn blij met ieder lid, al is het helemaal niet zo'n grote volleyballer. Daar komt nog bij dat ons -de financiën ontbreken om een trainer aan te stellen: daar hebben we bovendien te weinig leden voor. Want we hebben één avond in de week (donderdag) een zaal in het Spierin-gsh-oeklyceum, maar dan moeten we juist vaak onze competitiewedstrijd spelen. Spelen we uit (woensdag- of vrijdagavond bijvorbeeld) dan hebben er veel geen zin om ook nog eens donderdag te komen trainen. Nou, wat zou nu een trainer met drie of vier man moeten beginnen, weinig toch" Het blijkt dat De Vette een beetje door het rustieke van een be- drijfssportveremigiinjg, wat de SPSV tenslotte ook is, heen kijkt. Hij vindt de resultaten die zijn team behaalt wel dege lijk belangrijk, de gezelligheid die de wedstrijden met zich meebrengen natuurlijk niet wegcijferend. „Je speelt toch om te winnen'", aldus De. Vette, die' de bloedarmoede van de volleyb afdeling toch aan zijn hart ziet gaan, Deze ambitie doet hem de Ne-VoBo oompeti tie dan ook ver prefereren bo ven de ook nog bestaande poli- tiecompetitie, die rond decem ber de startblokken weer aal verlaten. In die afdeling bezet SPSV de hoofdklasse. De toch wel vrij florissante ge schiedenis van volleyballend SPSV begon in 1950, toen onder aanvoering van de heer Van Raay het Schiedams pol'itievol- leybal leven in geblazen werd Met veel enthousiasme schrei SPSV in voor de competitie, be ginnend op de laagste trap: de vierde klasse. Maar daar de agenten dn de zaal betere 'klappen" uitdeelden dan de tegenstanders kon het kaartje -enkele reis derde klas vrij s-nel gekocht worden. Na jaren op die één na onder-ste siport var» de toch wel lange volleybaila- -dar gehangen te hebben, pro moveerde het team naar de tweede klasse, waarin SPSV momenteel nog steeds opereert. In -de tien jaar „tweede klasser" -zijn er verschillende contacten met andere verenigingen (bin nen- én buitenland) opgebouwd. De Vette: „Jaren lang hebben we toernooien in Bergen op Zoom, Le-uven, ALphen -aan de Rijn enz. verspeeld. Sommige bestaan nog steeds: andere zijn in het slop geraakt. Nog jaar lijks gaan we bijvoorbeeld na-ar Antwerpen, erg gezellig. Het is jammer dat de drie-kamp Vl-aardin-gen, Rijkspolitie en Schiedam verzan is. Eigenlijk moet je -die contacten niet ver liezen. Zoiets -gaat op de fles en het komt niet meer teru;g, aldus De V-e-tte, -doelend op de vele ver-ge-ten toernooien én op de -gehele volleybal-afdeling va-n de Schiedamse Politie Sportver eniging. Vlaardingen Ter gelegenheid van de onlangs gehouden ten toonstelling organiseerde de af deling Vlaardingen van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers een verloting. De prijzen vielen op de nummers: 2027, 778, 193, 564, 1771, 1888, 230, 2054, 1087, 1761 1143, 1484, 946, 1549, 469, 847, 200, 1417, 875, 515. Ze kunnen op werkdagen, tussen 19 en 21 uur, afgehaald worden op het adres Eksterlaan 606. I ÉWÜ 1ÜW - .lil! 9 Scylla (dames) in actie. Komende zondag speelt het team tegen Unitas. Wilton naar de top Om 11.50 uur vindt de semi» derby tussen de heren van Wilton en het Vlaardingse De Hollandiaan plaats. Dit is voor Wilton de kans om tot de bovenste plaats door te schoten. oHllandiaan is dit seizoen echter goed op dreef en heeft goede resultaten kunnen boeken. De aanval van Wilton is goed ingespeeld hetgeen in de afgelopen wed strijden duidelijk tot uitting gekomen is. Er gaat meer aanvalskracht van Wilton uit. De kans is daarom groot dat deze ontmoeting in een gelijk spel zal eindigen. Daarna maken de heren plaats voor de dames van Wilton, die het Rotterdamse Spar taan zullen ontvangen. Tij dens de veldcomptitie heeft Wilton ondervonden hoe moeilijk het is om dit team onder de duim te houden. Men weet nu echter waar het grootste gevaar van Spartaan in schuilt en kan naar aanleiding daarvan haar spel opbouwen. Om 14.00 uur binden de dames van DWS de strijd aan met het Haagse Forholte. In deze ontmoeting heeft DWS weer eens kans om tot volle winst te komen. De laatste twee wedstrijden heeft DWS geen enkel punt kunnen behalen. Het zal dan echter wél mop- ten zorgen voor meer kracht in het aanvalsspel, waaraan het de laatste - wedstrijden nogal eens ontbrak. Alleen dan moet het voor DWS mo- 9 Scylla-trainer Leen Varewijck :,,Er heerst een goede sfeer in het team". gelijk zijn de volle winst in huis te houden. De heren van DWS krijgen het zondag niet gemakkelijk. Het Haag se Hellas komt dan op bp- zoek. De Hagenaars beschik ken over een team met ta lentvolle jeugdspelers, die goed raad weten met het sterk vertragende spel van DWS. De ontmoetingen tus sen Hellas en DWS zowel in de zaal als in het veld zijn altijd spannend en bie den goed handbalspel. Toch hebben de Hagenaars da beste winstkansen. In Maassluis moeten de dames van Scylla het opnemen tp- gen Unitas. De dames van Scylla zijn momenteel wat van slag en lopen te zoeken naar het juiste aanvalspa- troon. Het mist beslist spel- verdeelster Carla van Wa- melen. die al geruime tijd op de ziekenlijst staat. Trainer Varewijck toonde zich ech ter na de ontmoeting tegen de Meeuwen (afgelopen zon dag) ondanks de nederlaag erg optimistisch: „Er heerst een goede geest in het team en de speelsters blijven goed volhouden. Door het wegval len van Carla van Wamelen is er een gat ontstaan in de aanval, dat de speelsters echter met alle mogelijke middelen trachten op te vul len. Daar heb ik bewonde ring voor en geeft mij alle vertrouwen voor de komen de ontmoetingen". aldus Leen Varewijck. Het is voor hem te hopen dat de Scylla- dames zijn vertrouwen niet zullen beschamen en hem een zege tegen het lang niet gemakkelijke Unitas serve ren. De. redactie benoudt zich het recht voor brieven verkort we«r te geven. Voor pubUcaUe ln aanmerking komende stukken worden met de volledige naam van de inzender onderteken- Opname van de stukken betë. kent niet dat de redactie hei met de strekking van deze me ningen eens is. Verleden zondag heejt SVV tegen Helmond gespeeld en eindelijk weer eens gewonnen. Verba zend is hierbij niet dit feit op zich zelf, maar de opstelling waarmee SVV zich voor de toe- schouwers presenteerde. En in de kranten kon men lezen: het was dan een experiment"He| is natuurlijk zeer te waarderen, dat men eindelijk aan het expe. rimenteren is na de povere re sultaten van de laatste weken, maar ik en met mij vele an deren! vraag mij toch ai, waarom dan niet dadelijk dé opstelling als experiment" dan voor mijn partgekozen wordt, die zich na het glanst ke spel tegen HVC van zelf aan bood: namelijk met Sloboc'mi Dutina als centrale figuur van de tweede lijn, die het si- maakt, die opbouwt, die de ir verdeelt en zijn voorhoede ene nauwkeurige voorzet na r- andere levert. Zo speelde SI' tegen HVC (in de praktijk o„ het veld, welgemerkt!), en r- won het! Op een buitenplaats in de aanval is Dutina tamel i waardeloos, maar in de tweed" lijn kan hij omdat de le divi sie weinig consequente man dekking kent de ster van hel veld worden. Bij SVV kan be slist niemand verstandiger en preciezer toespelen dan Dutina, Laten wij dan toch eindelijk van zijn kwaliteiten profiteren! Hoe vaak heeft slecht toespeI bij SVV goede kanseft bedor venl En de aanval dan? Zeker, SVV mist een echte goalgetter, zoals Koudijzer vroeger was; Pan sier is het beslist niet, en Van Meeteren is te zwaar en te langzaam geworden. Maat waarom niet b.v. weer Vorsten- bos als midvoor opstellenMet Dutina achter hem, -die hem de bal precies serveert, zal hij ze ker nog doelpunten maken! Oj misschien Warnaar? Warnaat is altijd zeer offensief, ook hij zou de van Dutina geleverde bal af en toe in een doelpunt kunnen omzetten! Laten wij daarom hopen, dat- ko mende zondag in Tilburg SVV met Dutina in het centrum van de tweede lijn speelt, met Van Beek en Mulder naast zich, en Bassant, Warnaar of Vorsten- bos en Van Herpen voor zich in de aanval en ik ben over tuigd, dat dan Willem II nog lang niet gewonnen heeft! Met deze opstelling kan SVV heel hoog op de ranglijst komen: waarom dan nog langer wach ten!!! C. JACH, Vlciradingerdijk 229A Schiedam. Van onze sportredactie Maasland Op zaterdag 5 de cember a.s. houdt de Land. Bij vereniging „De Maasruiters" een Cross-Country in het Stael- duinse bos. De lengte van het af te leggen parcours is 2 km en de cross bevat de onderde len terreinrit, lichte cross en zware cross. Om vier uur n.m. Is de prijsuitreiking uiteraard in St. Nicolaassfeer. Tot 2 re- cember kan voor deze cross country worden ingeschreven op Zuidbuurt nr. 16, Maasland. Van onze sportredactie Vlaardingen De hengelvereni- ging ,,De Ruisvoorn" heeft haar derde serie vervist om de Meatcup. De resultaten waren als volgt: 1. J. Verhey 138" gram, 2. W. Roozenboom li®" gram, 3. P. Heyndijk 1135 gram- 4. L. Verhey 960 gram, 5. KI van Gelderen 475 gram, 6. Th- Waas 380 gram, 7. P. v.d. Lin den 230 gram, 8. H. Bijl l95 gram, 9. P. Roozenboom 11® gram, 10. D. Foussert H® gram, 11. A. van Bodegom 99 gram. De overige vissers had den geen vangst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4