„BEROEPENDAG" IN SCHIEDAM VOOR LEERLINGEN VAN 18 MAVO'S Oude Waaggebouw wordt verbouwd 2 kranten voor een prijs ster ïecht Actie vanochtend ingegaan TAPIJTSHOW fENTE Voïkskerstzang in Grote Kerk N.V. Schildersbedrijf W. VAN PELT TAPIJTCENTRALE VROM-actie gaat door TER ËÉMMil WÊÊÊÊ OVERWERK VOOR AL OW SCHILDERWERK HEDENAVOND GEOPEND SCHIEDAM V' Schiedamse architect ivint eerste prijs MANN dingen >n, op pen. 0-16.00 uor. Schiedam De Schiedamse postbestellers hebben gisteravond besloten over te gaan tot een stiptheidsactie, die vanochtend is ingegaan- Tijdens een vergadering belegd door de drie vakbonden ABVA, NCBO en KARO in Arcade is hiertoe met algemene stemmen besloten. In eerste instantie wilde een deel van de bestellers de regeringsbeslissing over de eisen van de bon den, die vanavond valt, afwachten. Een meerderheid was echter vóór een onmiddellijke actie. Toen dat was gebleken, stelden alle ruim 110 aanwezi gen zich achter het besluit, onmiddeillijk met de stiptheidsactie te beginnen. :y: Over de regeringsbeslissing over de eisen van de vakbonden toonde de heer J. van Geffen, bestuurslid van de Algemene Bond van Amb tenaren in Rotterdam, zich weinig optimistisch. De beslissing van de Schiedamse bestellers is geen zaak van de landelijke bonden, die pas vanavond een landelijk parool zullen uitgev en over het verdere verloop van de tot nu toe in Amsterdam en Rotterdam gevoerde actie", zei hij. iVat bet effect van een stiptheid actie voor Schiedam zal zijn, is moeilijk vast te stellen, want volgens een vakbondsfunctiona ris zijn de routes die de bestel lers moeten lopen, vrij ruim in gedeeld wat de tijd betreft. Na drukkelijk stelden de vakbonds bestuurders gisteren- namelijk dat stiptheidsactie niet inhoudt dat het werk gesaboteerd moet worden: men houdt zich alleen aan de dienstroosters en be hoeft vrijwillig overwerk niet uit te voeren, aldus de heer Van Geffen. Hoe de zaak in Schiedam bij het bestellen van pakketpost ligt, is ook nog onze ker, al zou het effect hier gro ter kunnen zijn. Jet zal in Schiedam niet komen tot de eis zaterdag verplicht over te werken, zoals de PTT- directie in Amsterdam heeft gedaan. De zaterdag is hier een normaal onderdeel van het dienstrooster, waarvoor de be stellers op andere dagen van de week vrije uren krijgen. De bestellers hebben van de vak bonden richtlijnen ontvangen voor het voeren van de actie, zoals die ook in Rotterdam zijn uitgegeven. Zo dienen zij geen vrijwillig overwerk aan te ne men, geen diensten vrijwillig te laten omzetten en als één man ook maar één taak te doen. De bonden hebben drie contactfi guren aangesteld. fat het verplichte overwerk be treft merkte de heer Van Gef fen op dat iedere ambtenaar die overwerk doet daarvoor toestemming moet hebben van medische zijde, die ter kennis zou moeten zijn gebracht van de bedrijfsleiding. .Iemand die overwerk krijgt opgedragen mag naar die verklaring vra gen", vond de heer Van Geffen. De bestellers bleken er evenals hun bondsbestuurders weinig voor te voelen, de toezeggingen die de centrale directie van de PTT heeft gedaan inzake het extra betalen van overwerk voor de feestdagen aan te ne men. .,Dan staat u in januari weer in de kou", was het oor deel in een circulaire. De voorzitter van de vergade ring, de heer A. Verlinde, legde er nog eens de nadruk op dat de stiptheidsactie geheel plaat selijk is in afwachting van het landelijk parool van de bonden en dat personen die zich aan de actie niet houden, dat vrijelijk moeten kunnen doen. Aan het einde van de bijeenkomst toon de hij zich optimistisch over het uiteindelijk resultaat van de acties onder de bestellers. ^De bestellers volgden in de foyer van Arcade het laatste nieuws over de landelijke actie via het NOS-journaal. Schiedam Woensdagavond 23 december begint om kwart over acht in de Grote Kerk straat te Schiedam de jaarlijk se Volkskerstzang. Burgemees ter Roelfsema zal een kerstmp-. ditatie houden. Medewerking wordt verleend door de heer J. P. Bekkers, or- gel, het Schiedams Christelijk Mannenkoor en de Christelijke Muziekvereniging Harpo Dn vids Schiedam Fotograaf Wim Schultz maakte deze opname van een aantal huizenblokken in Groenoord. Binnen tamelijk korte afstand blijken er negen in de lens van de camera te vallen, wat voor een kleine oppervlakte als deze dan toch wel veel lijkt Schiedam Naar schatting tus sen dé 1000 en 1500 eindexa men-leerlingen van 18 Mavo- scholen uit Schiedam, Vlaardin- t'en, Maassluis, Hoek van Hol land, Brielle, Hellevoetsluis en Rozenburg zullen op donderdag 10 december alle informatie kunnen verzamelen die zij wen sen over een bijzonder groot aantal beroepskeuzemogelijk heden en mogelijkheden van Voortgezette studie, tijdens een Beroependag in het gebouw van "e Willem de Zwijgerschool Voor Mavo aan de Van der Leeuwlaan 3 in Schiedam. leze Beroependag is georgani seerd door de schooldecaan van de Willem de Zwijgerschool, de neer W. Meinen, in samenwer king met het „Mavo-schoolde- ST. LIDUINAPLËIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 canaat Beneden-Maas", waar van hij voorzitter is. De Beroependag is wat opzet, or ganisatie en uitvoering betreft xeer waarschijnlijk een unicum voor het gehele land. Voorlich tingsdagen over beroepskeuzo waren tot op heden wel gebrui kelijk voor het middelbaar on derwijs, maar op de Mavo/Mu lo was de voorlichting tot nu toe nog zeer beperkt. Ook het feit dat één school een beroependag organiseert voor zeventien andere scholen is uniek. Ongeveer zestig sprekers zullen op 18 december tussen één uur 's middags en acht uur 's a- vonds voorlichting geven over de meest uiteenlopende beroe pen en vakgroepen en over mo gelijkheden van verdere studie na de Mavo. De heer Meinen heeft het schema van sprekers en beroepen opge steld aan de hand van de resul taten van een enquête onder de leerlingen van de deelnemende scholen. Indien voor een bepaald vak vol doende belangstelling aanwezig bleek, nodigde hij voor dit vak een deskundige spreker uit. Een greep uit het brede scala van mogelijkheden: voorlichting zal ondermeer worden verstrekt over de uitgebreide reeks be roepen in de medische-, verple gende en aanverwante sectoren zoals verpleegsters, gezins zorgster, dokterassistente, apo thekersassistente, enzovoorts; over beroepen bij landmacht, luchtmacht en marine; over administratieve beroepen en opleidingsmogelijkheden; be roepen en opleidingen in de on derwijssector, van kleuterleid ster tot leraar. Verder zijn on dermeer vertegenwoordigd de vele technische vakken, beel dende kunsten, politie, beroe pen in de scheepvaart en de agrarische sector, toerisme, ho reca en de handel. „De leerling heeft recht op goede voorlichting over de vele moge lijkheden in het kader van de Mammoetwet en over de moge lijkheden in de maatschappij met het diploma dat hij heeft of denkt te halen," meent de heer Meinen, die democratisering van het onderwijs en goede voorlichting op dit gebied als onafscheidelijk ziet. Al vele maanden geleden begon hij aan de immense organisatie die de beroependag met ruim zestig sprekers en ruim duizend leerlingen met zich brengt. Scholen werden aangeschreven om een indruk te krijgen van de behoeften. Sprekers werden uitgenodigd en in het tijdssche- ma ingepast, enzovoorts. „Het is voor ons volkomen nieuw, een experiment", zegt de heer Meinen, die vooral ook voor de toekomst lering wil trekken uit deze beroependag. Daarom zul len de leerlingen een vragen- Nu nog voor de feestdagen een prachtige nieuwe vloer bedekking geplaatst. Hoogstr. 15. Tel. 010-261971 lijst krijgen waarop zij hun er varingen, aanmerkingen en suggesties over de gang van za ken tijdens de beroepskeuze voorlichting kwijt kunnen. Enkele onderdelen die met name belangstelling blijken te trek ken zijn de medische en para medische beroepen en opleidin gen en de opleiding aan de technische scholen in de techni sche vakken. Ook blijken be hoorlijk veel mavo-leerlingen belangstelling te hebben om door te leren op de havo. De heer Meinen hoopt, dat in de toekomst het voorbeeld van de Willem de Zwijger Mavo zal worden gevolgd want er ge beurt naar zijn mening op dit gebied nog veel te weinig Ook aan het bij de mavo-scholen nog in opkomst zijnde instituut van de schooldecaan moet nog veel worden verbeterd, zo meent de heer Meinen. Veel de canen moeten nog te veel im proviseren, krijgen slechts en kele taak-uren van de school om aan het decanaat te beste den en hebben nog te weinig fa ciliteiten. Voor allen is het een (niet extra-betaalde) taak naast hun normale taak als leraar. Schiedam Dezer dagen is een begin gemaakt met de verbou wing van het oude Waag-gebouw aan de Niéuw-straat, tegen de Grote Kerk. In dit historische gebouw is ondermeer de ruimte van de jongerensociëteit De Waag gevestigd. Door de verbouwing zal het gebouw beter geschikt worden voor dit soort activiteiten. Tegen de oude situatie bestonden ondermeer bij de Schiedamse brandweer bezwaren wat be treft de veiligheid. De 70 tot 80 jongeren die op zaterdag avond de discotheekavonden van De Waag bezoeken bereik ten hun overigens sfeervol ingerichte ruimte via één steile trap, ook in geval van brand de enige uitgang. In de nieuwe situatie zal deze oude trap als brandtrap dienst gaan doen en er zal een nieuwe trap komen, die van een nieuwe garderobe met nieuwe toiletten naar de bovenzaal leidt. Het plafond in de Waag-ruimte zal worden veranderd en worden uitgevoerd in onbrandbaar ma teriaal. Voor de jongeren van de sociëteit zal dit bovendien het voordeel hebben dat de akoustiek in de ruimte beter wordt en er leuke mogelijkheden ontstaan voor decoratie en voor het projecte ren van lichteffecten. De verbouwing kan, wanneer aan de bovenzaal wordt begonnen met zich meebrengen, dat so ciëteit De Waag voor enige tijd een ander onderkomen zal moe ten zoeken. Wordt geen ge schikte ruimte gevonden, dan zal de sociëteit gedurende naar schatting één maand worden gesloten. Met de verbouwing van de bovenzaal zal waar schijnlijk in begin januari, na de eerste sociëteitsavond in het nieuwe jaar op zaterdag 2 ja nuari, worden begonnen. Een voordeel is ook dat de garde robe uit de sociëteitsruimte naar beneden zal verdwijnen, evenals de toiletten, waardoor de eigenlijke sociëteitsruimte groter wordt. Schiedam De Schiedamse ar chitect J. van der Zalm heeft een eerste prijs gewonnen in een prijsvraag die was uitge schreven door het bouwbedrijf J. Th. van Mierlo N.V. te Delft ter gelegenheid van het 100-ja- rig bestaan van het bedrijf. Schiedam Nu is gebleken dat de vergunning-aanvrage van b. en w. voor de inrichting vai de VROM-dienst aan de Buite: ha- venweg geen nieuwe inrichting van deze dienst betreft, maar een formaliteit is, omdat de oude vergunning afloopt, gaat de heer A. Metaal, die onder een deel van de bewoners van de Rotterdamsedijk een hand tekeningenactie tegen een ver meende nieuwe inrichting be gon, verder onderzoeken wat hij kan doen om te proberen dat de nieuwe vergunning niet zal worden afgegeven. De brief met de lijst handtekenin gen heeft hij inmiddels aan het gemeentebestuur toegezonden Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschl Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC -J- RN te bezorgen en ontdek! zelf de vele pluspunten. stuur •Deze bot> srv open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam <leSC+ RN 14 dagen gratis naar; straat. v/oonpl. telefoon i van n avelTjk uit n eubilair en loon zijn den van lledige iet nds. in bij ilein, SCHIEDAMSCHE COURANT 6 pagina's Vrijdag 4 december 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 98ste jaargang no. 23970 Stiptheidsactie postbestellers ;schaafde >pleiding. Schiedam l in Kethel

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1