WALDO n.v. De feiten „Gezelligheid en activiteiten maar vooral vrijblijvend" mmmsKi STAD martin green I RED house |de waag [dukdalf IQ.T. I .-. I AFDELING VERKOOP: I citroen tel. 26.37.0s SIBEE 1970 COURANT VRIJDAG 4 DECEMBER 1970 Uartin Green's Biuesville '69 Club presenteert vanavond, aan de vooravond van het Klaasfeest, de Top-Groep Golden Earring. Earring treedt op in zaal Arcade aan de Lange Haven 71. Aan vang half acht. De toegangs prijs voor leden bedraaagt 5.50, voor niet-leden 6.50- In het voorprogramma „Summer Breeze". Piscotheekclub Red House In zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven 237 is weer open op zondagavond tegen betaling van een daalder. Voor de liefhebbers van het laatste nieuws op platengebied. Disk-jockey: Martin Green. IDE VONK llm iedereen in de gelegenheid I te stellen het Sinterklaas feest in de familiekring te vieren is sociëteit De Vonk in C.J.V.-gebouw „Jeugdha- ven" aan de Lange Haven 129 zaterdagavond gesloten. Maar zondagavond doet de Vonk het feest nog eens over met een grandioos Sinter klaasbal voor de leden. Iede re bezoeker ontvangt een leuke surprise en speculaas en chocolademelk wordt gra tis verstrekt. Voor een ou- hollandse Sinterklaasavond. Aanvang acht uur. Entree een gulden. DE TON biscosoos De Ton is zaterdag- j avond gesloten wegens Sin terklaasavond. Zondagavond de normale discotheekavond in de zaal van Dansschool Sitton aan de Lange Haven 121. Aanvang half negen, en- l't VUNDERKE Schiedam Vorige week be lichtten we in deze rubriek uitvoerig de situatie rond ge bouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 en de plan nen die de Stichting Gebouw De Teerstoof heeft met het pand. Vandaag iets meer over de belangrijkste „bewo ner" van Nieuwstraat 12: het jóngeren-praatcafé „Quousque Tandem", dat de gehele eerste verdieping in gebruik heeft. „Q.T.", zoais de sociëteit in de wandeling wordt aangeduid, is geheel zelfstandig, maar het bestuur van de stichting en het bestuur van de socië teit werken wel nauw samen bij de ontwikkeling van ge bouw De Teerstoof tot open jeugdcentrum voor Schie damse jongeren. De beide oprichters van de sociëteit, voorzitter Ton de Snoo en tweede voorzitter Jan van der Meer, hebben zitting in het stichtingsbestuur. Kamer", is het goed toeven. tree twee gulden, fociëteit 't Vunderke in CJ.V.-gebouw „Jeugdha- ven" aan de Lange Haven 129 is geopend op dinsdag tot en met vrijdagavond. l'tHONK Sociëteit 't Honk aan de Hoog straat 148 is geopend van avond en zondagavond, bei de avonden vanaf half ne gen. Zaterdag gaat de socië teit in verband met Sinter klaas pas om half tien open. Leden gratis entree. Sociëteit De Waag in het oude Waaggebouw aan de Nieuw straat 36 presenteert de le den en hun introducés zon dagavond een grandioos Sin terklaasbal. Aanvang acht uur, entree voor leden 1,50. Als het meezit komt de Goedheiligman zondag zelf nog even langs bij de Waag. putrum De Dukdalf aan de Rijnstraat 1, onder de Heilig Hart Kerk, houdt vanavond een groot Sinterklaasfeest yoor jongeren vanaf dertien jaar. Op zal treden de groep "Union Station". De avond begint om half acht en duurt 11 uur. De toegangsprijs bedraagt een daalder. Naast «Union Station" vele attrac ties. Sociëteit Pub 4711 in de Dukdalf is zaterdagavond Sesloten. Succes °ngeren-praatcafé „Quousque Tandem" in de Nieuwstraat ^2 is vrijdagavond geopend van half negen tot half twee, zaterdagavond van tien uur I '°t half twee, zondagavond van half negen tot half één eh woensdagavond van half negen tot half twaalf. Verbouwing Vice- voorzitter Van der Meer: door Lodewijk Bronsdijk Foto's: WIM SCHULTZ Programma INSTUIF Sociëteit Instuif Schiedam pre senteert zondagavond in zaal Arcade aan de Lange Haven 71 de Rotterdamse zeven mans formatie „Touch", tij dens het grote Sinterklaas bal van de Instuif. Aanvang 8 uur. 19 uur. s N.V. „Q.T." biedt leden veelzijdig programma in sfeervolle ruimte ureau dam '59 Studievrienden xdsontwikkeling 1—14.00, 19,'JO ir; kraamuidi ur en 1919.a i14.30 uur ei 13 30—14.30 uii 1 uur, kindoi ag, woensiln 14 uur i i—13.30 uur- Zij waren het die, na vele maan den speuren naar een geschikte ruimte om er een jongéren- praatcafé te vestigen, in fe bruari 1969 in De Teerstoof te recht kwamen. Ettelijke malen hadden zij bij gemeentelijke en andere instanties aangeklopt met een verzoek om een ruim te, maar alle pogingen waren tot dan toe vergeefs gebleven. Toen in De Teerstoof eindelijk een ruimte vrijkwam lieten de beide initiatiefnemers zich niet afschrikken door de enorme troep, die als erfenis van de vo rige gebruiker was achterge bleven en met de hulp van me destanders van het praatcafé- idee begonnen zij aan de ver wezenlijking van hun plan. In die tijd ontstond ook de wat buitenissige naam van het praatcafé. De toenmalige eige naar van het toen sterk ver waarloosde pand wilde het graag verkopen. Daarom stelde hij als eis, dat de jongeren bin nen twee weken de zaak zouden ontruimen, als een nieuwe eige naar dat zou eisen. Geen won der dat de groep die in korte tijd een gezellige „kroeg" in de pas veroverde ruimte had ge- creërd zich afvroeg: „Quous que Tandem", „Hoe lang nog". De dreiging van vroegtijdige opheffing van „Q.T." werd ech ter weggenomen toen het ge bouw in handen kwam van de Stichting gebouw De Teerstoof. In het nieuwe, rustige gedeelte van de sociëteit, de „Schuine Hieronder de „zakelijke fei ten" van „Quousque Tan dem" even bij elkaar. ,,Q. T" is geopend op woensdagavond van half negen tot half twaalf, op vrijdag- en zaterdag avond van half negen tot half twee en op zondag avond van half negen tot half één. Het lidmaatschap bedraagt vijftien gulden per sei zoen. Men hoeft echter niet dade lijk tot een lidmaatschap te besluiten. Wie eerst de sfeer eens wil proeven krijgt de eerste maal een introductiekaart. De tweede keer betaalt men een rijksdaalder en daar na kan men nog drie maal gratis „Q. T" be zoeken. In die tijd nemen bestuurs leden van „Q.T." contact op met een aspirant-lid. Met drie handtekeningen van bestuursleden kan men zich daarna in laten schrijven als lid. Voor jongens is de mini mumleeftijd gesteld op twintig jaar, voor meisjes op achttien jaar. Het bestuur wordt gevormd door: Ton de Snoo, voor zitter; Jan van der Meer, 2e voorzitter; Gerard van der Graaf, secretaris; Jaap de Kok, penning meester, John Pothof, bar; Henk Reurich, pro grammaleiding; Kees Zimmerman, sport en Quorant; Anneke Bijl, Quorant en A.driaan Stig- ter, bestuurslid. De sociëteit heeft op het ogenblik ongeveer 200 le den. Al dadelijk nadat de sociëteits ruimte in april vorig jaar ge reed was gekomen bleek de op zet bij vele jongeren aan te slaan. „Q.T." kon zich verheu gen in een flink aantal bezoe kers. Vorig jaar zomer werd de sociëteit weer enigszins ver- bouwd en in september 1969 voor het eerste officiële seizoen geopend, een gebeurtenis waar bij onder meer burgemeester Roelfsema aanwezig was. Het succes zette zich voort, de so ciëteit draaide op volle toeren en ruim tweehonderd jongeren lieten zich als lid inschrijven. Een terugblik op het programma van dat eerste seizoen levert klinkende namen op. De Ameri kaanse Troubadour Ernie Vann trad tweemaal bij „Q.T." op. Peter Blanker, Joost Nuissel, The New Folk Troubadours (de huidige Continental Uptight Band) en vele anderen, waar onder een Antilliaans orkestje verzorgden avonden voor „Q.T." Op Tweede Kerstdag vorig jaar gaf de klassieke mu ziekgroep van de sociëteit een geslaagd concert. Het „Q.T."-bestuur bewoog zich met haar activiteiten ook op sportief gebied. Een groot suc ces vormde het maandelijkse kegelen op een baan in Delft, waaraan gemiddeld zo'n 35 le den deelnamen. Ook werden er tenniswedstrijden gehouden op een tennispark in Overschie. Discussie en gesprek kregen een ruime plaats in het programma van de sociëteit. Gespreksavon- den werden gehouden, waarbij een deskundige werd uitgeno digd en „Q.T." bood gastvrij heid aan de organisatoren van het „Politiek Kaffee" dat twee maal in de maand werd gehou den en waarbij verschillende onderwerpen en vele sprekers en deskundigen aan bod kwa men. Het toenemend aantal leden noodzaakte afgelopen zomer tot een nieuwe zeer ingrijpende verbouwing, waardoor de socië teit thans wat de ruimte betreft vrijwel de definitieve vorm heeft bereikt. De ingang werd geheel verlegd, de bar vergroot en verbeterd en de sociëteit De sfeervolle barruimte van „Q.T." kreeg de beschikking over een „rustig" gedeelte dat de naam „Schuine Kamer" kreeg. De gehele voortreffelijk uitge voerde verbouwing werd uit- gevoerd door een aantal actie ve leden van de sociëteit, waar voor vele vrije dagen en zelfs vakantiedagen werden opgeof ferd. Alles werd bekostigd met geld uit de bar-omzet. Bovendien hoopt het bestuur van „Q.T.", binnen korte tijd het mededelingenblad „Quorant", dat het vorig seizoen een aarze lende start beleefde weer op nieuw te laten verschijnen. Voorlopig worden de leden van „Q.T." van het op handen zijn de programma op de hoogte ge houden door middel van een stencil met programma en me dedelingen. Op de laatste dag van oktober werd de nieuwe sociëteitsruim te geopend met een grandioos feest in De Teerstoof en de so ciëteit. Het daarmee gestarte seizoen staat geheel in het te ken van programmering van activiteiten. Er is een speciale programmaraad geïnstalleerd, die een plan heeft opgesteld met themafeesten, gespreksa- vonden, filmavonden, cabaret enzovoorts. Piannen bestaan voor een eigen cabaretgroep en een muziekgroep, expositiemo gelijkheden en kegelen. De belangrijkste doelstelling van „Quousque Tandem" is een ontmoetingscentrum te zijn voor jongeren. Je ontmoet hier je vrienden en je doet hier vrienden op." zegt vice-voorzit- ter en medeoprichter van ,,Q.T", Jan van der Meer. Gezelligheid en ontspanning staan voorop, maar we streven er naar, daarnaast ook elke week een bepaalde activiteit te bieden, maar, let wel, vrij blijvend. Niemand is hier ver plicht aan iets mee te doen. Doordat we de beschikking heb ben over meer ruimten kan dat ook". Uiteraard zijn aan al deze ge noemde activiteiten grote kos ten verbonden, waarvoor het bestuur hoopt dat de gemeente er alsnog een subsidie-gaatje voor zal vinden, of dat het Schiedamse bedrijfsleven het werk van „Q.T." financieel zal steunen. Dan zou ook het blad „Quörant" uit kunnen groeien tot een blad van formaat. Maar zonder extra-subsidie vin den toch vele Schiedamse jon geren in „Quousque Tandem" een aantrekkelijk ontmoetings centrum voor vrienden, kennis sen en leeftijdgenoten. ,De activiteiten hebben veel suc ces. Neem het kegelen in Delft, dat is geweldig. Je gaat er met een groep heen en dan leer je elkaar ook door zo iets beter kennen. We hebben voor de ko mende tijd nog vele andere plannen. Cabaret bijvoorbeeld, met Kerstmis waarschijnlijk een kerstmaaltijd en we willen ook meer films gaan brengen. Echt goede films wel. Alles wordt door de leden zelf gedaan en dat gaat geweldig". ,Het kost niet de minste moeite bijvoorbeeld om de bar te be mannen. De leden hebben daar veel plezier in en het is ook een goede mogelijkheid om in con tact te komen met anderen, in dit geval aan de andere kant van de bar. Alles gaat vrijwil lig. Iemand die een avond lang achter de bar staat krijgt een paar gratis pilsjes, maar daar blijft het bij". ,,En het leuke van Q.T is dacht ik dat je er de meest uiteenlopen de figuren ontmoet, van .ui terst rechts" tot uiterst links". En dat is geen enkel probleem. MoeilijMheden zijn er nooit en de sfeer is geweldig. Het enige probleem zijn de fi nanciën. We kunnen nog niet al les doen wat we eigenlijk sou den willen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3