Mr. Klaasesz in Schiedam: Yoorwaardelijke celstraf voor bedreiging met mes AANWINSTEN VAN )rgel- en amermuziek kiseomaula Samen uit, samen thuis: maand zitten STAD RT" ethel Kunstklasrproject onder leiding van stagiaire De Regl F ilmprö gramma 3 GEMBER 197q CHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 8 DECEMBER 1970 Het gezelschap tijdens de rondleiding in de fabriekshal van de werf Gusto N.V. lur en 19—19,; 114.30 uur 13.30—14.30 uur 4 uur, kinder- lag, woensdag 3014 uur en 8—18.30 uur- D10-264625 H Jaap de Raat vertelt de gasten iets van de geschiedenis van de dorpskerk in Kethel. GUSTO Gusto bestaat thans 108 jaar, bestaat over 10 jaar nog en ook over 25 jaar. Maar dan zal er veel veranderd zijn, in mensen, in produkten, in lo- katie" besloot de heer Toxo peus zijn inleiding. Hierna werd een bezoek gebracht aan de modellenzaal gevolgd door een rondgang langs di verse afdelingen van het be- In gesprek met de familie Teunissen, één van de twee gezinnen die de heer en mevrouw Klaasesz maandag bezochten. Het gezelschap (v.l.n.r. mevrouw Roelfsema, mevrouw Klaa sesz en burgemeester Roelfsema) verlaat de dorpskerk in Kethel. 7—19 uur. rs N.V. Bezoek Studievrienden O adsontwikkelini stadswijken Vancheri: pias. i samenwerking aan maal 50 st van 197Q an 15 uur tot l elaar 8 o.l.v. Gerard ater Paljas door 1—14.00, 19.00—. ar; kraamalde. bedrijven hiedarn Mr. J. Klaasesz, de commissaris der Konin gin- heeft tijdens zijn werk bezoek aan Schiedam kennis runnen maken met enkele stadswijken en met diverse bedrijven van onze stad. Na een ontvangst op hetstad huis door burgemeester en mevrouw Roelfsema was de commissaris aanwezig bij een bijzondere zitting van de gemeenteraad, waar hij raadsleden antwoordde op door hen gestelde vragen. aar een accent- ieve dienst van activiteiten. Zo hoolkranten het e vakken muzi- •ondervinden derdeel van een uitzonder- meemt. Vanuit en, die, in over :r achten kunnen i, kan men dit eit van de edu- bestaat hierin ie gelegenheid ilmcatalogussen ambassades te ging een boeiende stand te bren- niet alleen op ms een rol spe- leel andere z -rbeeld yoga. tannemings- m 3, Schie- - - 15.96.34. de bijzondere zitting van de gemeenteraad bracht mr. Klaasesz met zijn gevolg een bliksembezoek aan Groenoord en Kethel. In Groenoord kregen twee gezinnen hoog bezoek in bun flat. Eerst bracht het ge- relschap een bezoek aan de fa milie W. A. van der Giessen aan het Bachplein 268. om raar heer en mevrouw Klaasesz en heer en mevrouw Roelfsema nformeerden belangstellend aar de ervaringen v'an de heer en mevrouw Van der Giessen met hun woning op de vijfde erdieping van één van de flats aan het Bochplein. bewonderden het uitzicht en nformeerden naar gehorigheid, 'uimte enzovoorts. De belang- ielling van de dames ging ui- waard vooral uit naar de keu ten, mr. Klaasesz toonde meer ielangstelling voor de stereo- nstallatie van de heer Van der ïiessen. el werd een rondgang door de oning gemaakt en daarna het stipt volgens het tijd- hema naar de pas gereedge- tomen flat aan het Schubert- tti 187 op de grens van koenoord en de terreinen in de toekomst Schiedams nieuwste wijk Woudhoek-Zuid -al verrijzen. er gold het bezoek de woning 'ai de familie P. F. Teunissen 'ie drie maanden geleden hun mis in Limburg verruilden 'oor de Groenoordse flat, met 'itzicht tot op de nieuwbouw- mjken van Delft. De heer Teu nissen is leraar aan de Techni sche School aan de Mgr. No- enslaan. Mr. Klaasesz vertelde 'at hij ook drie jaar in Maas zicht had gewoond en een s 'loeiend Limburgs had kunnen Preken. heer Teunissen vertelde, dat jij en zijn vrouw nog geen an- lere Limburgers in Groenoord 'adden ontmoet. „Tegen de 'arnavalstijd duiken die van- el£ °P", meende mr. Klaasesz. k heer Teunissen verklaarde gelukkig te zijn met zijn "euwe woning. „Alleen als het 'aait dan lijkt het wel een 'Pookhuis", vertelde hij het ge nschap en ook de gehorigheid Everde hem naar zijn zeggen eens moeilijkheden op door 'Wh twee kinderen van twee en :es jaar. katste programmapunt vóór lunch in café-restaurant Eu- •°Poort gold een bezoek aan de Op 19 december zal s middags om drie uur een leert worden gegeven op het ■Pine Hess-orgel in de aula h het Stedelijk Museum door e° van Doeselaar. s hamermuziekgezelschap In- f'exta zal die avond om wart over acht eveneens in de ,^la van het Museum coneerte- n- Intertexta staat onder lei- 2 van Gerard Akkerhuis. Nederlands Hervormde Kerk aan het Noordeinde in Kethel, waar het gezelschap binnentrad onder de tonen van het orgel, bespeeld door de organist C. Dubbeld en na te zijn verwel komd door de president-kerk voogd, de heer K. Doeven, ds. S. Gerbrandy, praeses van de centrale kerkeraad en de heer C. Brunt, scriba van de centra le kerkeraad. De heer J. de Haat gaf tijdens een rondgang het gezelschap een beeld van de geschiedenis van het eeuwenoude kerkje. Na de lunch in restaurant Eurbr poort begaf het gezelschap zich naar de werf Gusto N.V. aan de Maasdijk. In de directiekamer spraken de heren P. Verschure, lid van de Raad van Bestuur van de N.V. Industriële Handelscombinatie Holland, en F. Smulders, direc-- teur van de werf Gusto, de gas ten toe. Daarna vertelde het hoofd van de afdeling Marke ting van Gusto, mr. K. Toxo- peus, in het kort wat van de ge schiedenis van de werf die juist 108 jaar bestaat. „Vele jaren lang is Gusto een ex pert geweest in het bouwen van baggermateriaal. Thans con centreert Gusto zich op het ma terieel dat wordt ingezet bij de offshore"winning van olie en gas", vertelde de heer Toxo- peus. Hij zei verder: „Geen produkt is bij Gusto gestandaardiseerd. Ieder nieuw produkt draagt in zich al weer de kiemen voor verbetering, verfijning en ver nieuwing, die weer leiden tot ïiieuwe vindingen en werkwij zen". De heer Toxopeus noem de als voorbeelden: hefeilan- den, boeien voor mammoettan kers, installeren van boeien, het lopend eiland en het ontwik kelen van boormaterieel voor dieper water. Rotterdam Voor het maken van stekende bewegingen met de opzet zwaar lichamelijk let sel toe te brengen is een 49-jari- ge lasser uit Schiedam maan dag door de politierechter, mr. J. C. van Panthaleon baron van Eek, veroordeeld tot een maand cel voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een boete van 100. Op 29 mei ontstond tussen de ver dachte en zijn buurman A. P. H. een woordenwisseling over een kleine aanrijding. Het me ningsverschil liep uiteindelijk ten huize van de invalide H. zo hoog op, dat de verdachte meende het ter zelfverdediging meegenomen zeilmakermes te voorschijn te moeten halen. In de verwarrende strijd, die daarna ontstond werden de zoon van een buurman, maar ook de dochter van de verdach te verwond. De officier van jus titie mr. J. G. T. A. Hage, meende 'dat de verdachte het zeilmakersmes niet bij zich had moeten steken en eiste een voorwaardelijke celstraf van drie maanden met een proeftijd van twee jaar en 150 boete. De raadsman van de verdachte benadrukte, dat de „clan" van H. nogal wat invloed heeft in de buurt waar de verdachte woon- endatergeregeldverhuizin- de en dat er geregeld verhuizin gen plaatsvinden om die in vloed te ontlopen. Schiedam liet Stedelijk Mu seum zal een expositie houden van werken die het afgelopen jaar zijn aangekocht of ge schonken. Daaronder vallen grafieken van Erik Pape, Ton Klop, Wil Bink, Vincent Hamel en Heieen Lin- ders. Naar aanleiding van de tentoonstelling „Klink Klare Proeven van Keramiek en Glas" werd onder meer werk aangekocht van D. Bouman, Adriana Baarspul, Susan Hu- brecht, Lau Schwirtz, Johan van Loon, Francine Rooden, Gijb Zaalberg, Hilbert Boxem, Helley Oestreicher, Johnny Rolf, Jan de Rooden, Anne van der Waerden, Jan van dei- Vaart en Kees van Renssen. Voorts zijn er schilderijen,' ob jecten en gouaches aangekocht van Ton Klop, Rienus v.d. Bosch, Age Klink, Hugh Weisz, Loo Dooper, Wim Smits, Paul Damsté, Hans Landsaat en Rob Pigee. Achttien werken van de in 1968 overleden schilder F. G. Erf- mann zijn door het museum aangeworven. Erfmann's wer ken, die tussen werken van an dere schilders een totaal eigen plaats innemen, zijn voor een groot deel gebaseerd op scènes uit de toneelwereld. Het Stede lijk Museum was in staat de schilderijen aan te werven doordat de gemeente Amster dam een gedeelte van de schil derijen van Erfmann beschik baar heeft gesteld voor andere musea. Rotterdam Onder het motto „samen uit, samen thuis" zijn een 30-jarige los-werkman uit Schiedam, een 30-jarige koop man uit Schiedam en een 23-ja- rige verkoper uit Vlaardingen maandag door de politierechter veroordeeld tot vier maanden cel, waarvan drie voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar, wegens diefstal van koper en brons. Op 19 mei waren de mann-en bij een in het huis van de los-werk- man. Zij werden door een veer tienjarige jongen getipt, dat in een montage-wagen op het spoorweg-emplacement wat te halen viel. Samen met de jon gen ging men erop af en stal materiaal ter waarde van t 2400. De officier had tegen de los-werk man zes maanden, waarvan vier voorwaardelijk geëist, te gen de koopman zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk, tegen de verkoper vier maan den, waarvan drie voorwaarde lijk. Schiedam Karei de Regt, stu dent aan de Rotterdamse Socia le Academie, afdeling Cultureel werk, loopt een half jaar stage bij het Stedelijk Museum waar bij hij is ingeschakeld in het educatieve werk van het mu seum. Als zodanig assisteert hij de educatief stafmedewerker van, het museum en ontwerpt en begeleidt bij verschillende projecten waaronder het kunst- klas-project ,Sfeercontrasten", de tentoonstelling die tegen de Kersttijd in het Stedelijk Mu seum .zal worden gehouden. Zijn opvolgster is Irma Schrier, eveneens studente aan de So ciale Academie te Rotterdam. Schiedam „A little fantasy", „Festival of love" en „Dam de Delta". Deze drie films worden op 11, 12 en 13 december in het Stedelijk Museum getoond. De eerste is een filmexperiment rond een schilderij van een spookeiland, de tweede een kor te Nederlandse speelfilm en de derde film behandelt de ontwik kelingen van de land-aanwin- .sten. Yoga for health, Rotterdam Euro poort, Glas en Chairy Tale, worden 18, 19 en 20 december vertoond. t Ro,tterdam-Euro- poort, een fascinerende film van Joris Ivens, Glas is te titel van een film over glasvormen en Chairy Tale 'gaat over een keukenstoel die in opstand komt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3