ball V ia lesbrieven en excursies Landijsbaan gereed voor de vorstperiode Grote order voor NV Selanco Plaatselijke problemen in vergadering van ARP» KVP en CHU 2 kranten voor een prijs W. VAN PELT Konijnen gestolen Voetgangster aangereden Inbreker veroordeeld Auto te water N.V. Schildersbedrijf VOOR Al uw schilderwerk Speeltuin aan Parallelweg voltooid AUTORADIO GESTOLEN Handtas gestolen DUITSE ZEEMAN AANGEHOUDEN [vrijdag 11 december 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 4 pagina's 98ste jaargang no. 23976 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL Poging tot inbraak AUTO DOOR RODE LICHT GEREDEN: BOETE VOOR EIGENARESSE ST. LIDÜINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95.45 SCHIEDAMSCHE COURANT e WERKGROEP Schiedam De Schiedamse landijsbaan tussen Schiedamseweg ere Poldervaart is nu reeds gereed gemaakt voor het schaatsseizoen, dat, zou het weer Omslaan, voor de deur kan staan. De schaatslief hebbers kunnen op dit terrein, dat een ruime baan heeft van 100 bij 150 meter, terecht. Schiedam De 36-jarige G„ Ph. K. heeft aangifte ge daan van vermissing van 20 konijnen. De konijnen hebben een verkoopwaarde van ongeveer f 1000,Da dieren werden gestolen uit een tuin op een terrein aan de Kandelaarweg. Doie bon in open envelop, zonder postzegel, sturen «ar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam «uur m.i.v.:de SC RN 14 daten gratis naar: naam» straat woon pi. telefoon-- Fuliana kan za. 7. Het ongesla. Lyceum en J«. Schiedammers tegenstanders laatst eplaats I ;n overwinning srende opmars aag werden ge. trijd tegen het lammers leden i tegen hekke. iur in de sport. e middenmoot gen hekkeslui-1 eens extra ver-1 met een ovfer. 1 or Shell sten I eft op te léve-1 1.30 uu in dol tik" ta Rotter-1 light zullen het krijgen tegen rde C.V.V.-2. ?ling ligt in de itingen. De he- aanmerkelijk het sterke Set 3et Up behoort iloegen uit de erwijl Sunlight egen moet ne- lats in de mid-1 e wedstrijden d in Vlaardin- mvang 19 uur. J.V.G. hebben I eens winstkan- ntal duidelijke angt het van- 'ves van C.V.V, I Jssel. Mits de in de juiste de volle winst touden worden, in de sportzaal n. IN CONTACT MET NATUUR Enkele weken geleden is al be gonnen met de voorbereidende werkzaamheden. De afraste ring rond het terrein, die in het voorjaar voor het vee wordt aangebracht, is door de Plant soenendienst opgeruimd en de waterkering is gesloten. De Technische Bedrijven hebben de waterpomp in werking ge steld en ook de verlichting on der andere door de hoge licht mast dn het midden gecontro leerd. Ook is de toegangsweg langs de ijsbaan van een nieu we slijtlaag van asfalt voor zien. eerste deel van bijna achter de Dmen de lande- tms van NOAD :t laatst achter ;rna, in januari competitiehelft zijn de ontmoe- a.s. weekeinde aarten zijn ge- reffende teams al hun plaats in radatiegroep. thuiswedstrijd n het team van la. In de eerste NOAD met 6- heden de enige Het trio Knik- ig en Van der i toch weer in ideraan geklas- te kloppen. Het rise Ereklassei' aer boven da NOAD zal in >etitieduel voor logelijke taak lasserschap te drastische in- et aantal Ere- earns, geeft al- i van de degra- kans zich via edstrijd in de ndhaven. Het ir zware opga- in lijkt ons in roep een span- everloop zeer atste wedstrijd in Den Haag- d het 10—0 en grote TSF-zege vachtingen. Volendam om gen huis te be- zou bijzonder TSF-reserves zouden slagen overen. Thuis r de thuisclub. ;and voor de reëel. NOAD Amsterdamse 5, NOAD 2 e beste winst- at naar Delta- isterdam. De dit treffen i» or de verzeke- gelegd. Isclüedam De in oktober 1969 ingestelde werkgroep „School en na tuur" heeft dn haair tamelijk konte bestaan reeds verschillende ac tiviteiten georganiseerd, om haar doel, .de leerlingen van lagere scholen waardering voor de naituur 'bij te brengen en om de naltuux te leren gebruiken zonder haar schade te doen, te verwezenlijken. In de werkgroep hebben zowel onderwijzers als natuurliefhebbers en natuurbeschermers van de Plantsoenendienst zitting. In zijn be staan heeft de werkgroep .reeds verschillende lesbrieven samenge steld, die naar alle scholen voor lager en buitengewoon lager on derwijs dn Schiedam worden verstuurd. jok voor de periode januari tot en met juni 1971 zijn weer drie les brieven biologie in voorbereiding. Het ligt in de bedoeling dat in ja nuari/februari zal verschijnen de lesbrief „lastposten in huis" over schadelijke dieren en diertjes, waarna nog lesbrieven zullen verschijnen over „Bulten in de vroege lente", waarbij de Plantsoe nendienst voor het begeleidende materiaal zorgt, en „De heemtuin in het Beatrix.park" met aansluitende excursiemogelijikheden. De lesbrieven gaan veelal verge zeld van door de Plantsoenen dienst geleverd materiaal. In de afgelopen periode zijn negen lesbrieven verschenen. Aan die over „het strand" werd een schelpzoekwedstrijd gekoppeld waarvoor de leerlingen zelf het materiaal bijeen moesten zoe ken. mat behulp van een hand leiding. In een andere lesbrief „Wilde planten" wordt de kin deren op planten gewezen die ze zelfs in het zo verstedelijkte Schiedam nog kunnen vinden langs wegen of in parken. |lndit cursusjaar zijn in de perio de van augustus tot december drie lesbrieven versohenen. „Het Nederlandse bos" is de ti tel van een lesbrief die speciaal bestemd is voor de leerlingen van d:e zesde klassen van de la gere scholen die naar het Schie damse schoolbuitenhuis in Oos terhout gaan en die daar dan ook praktisch op is afgestemd. |ln de lesbrief „Het park" blijft de werkgroep dichter bij huis en geeft een beschrijving van het Prinses Beatrixpark. Ook de huisdieren krijgen de aan dacht. De werkgroep stelt reacties op de lesbrieven op prijs, evenals kri tiek, suggesties en aanvullin gen. Tot nu toe zijn reacties uit gebleven en is op de lesbrief over „Het Nederlandse bos" geen enkele suggestie of aan vulling binnengekomen, hoewel daar bij de bezoekers van het schoolbuitenhuis op werd aan gedrongen. Ook is de medewer king van onderwijzeressen ge wenst, want de werkgroep moet dringend worden uitgebreid. Het was de bedoeling geweest om met Dierendag een lesbrief voor de lagere klassen op te stellen, maar bij gebrek aan onderwijzeressen is dit niet doorgegaan. Schiedam De speeltuin aan de Parallelweg is voltooid. De ge meentelijke Plantsoenendienst is kortgeleden gereed gekomen met de speelplaats, die het te kort aan speelgele genheid in deze wat geïsoleerd gelegen kuurt moet opvangen. In de kosten van aanleg 14.000) is zoals bekend bijgedragen door de V.A.M., die aan de Parallel weg een vestiging heeft. |2e bewoners hebben veel last van de vuilstortplaats van de J'.A.M. ondervonden, zodat de bijdrage aan de kosten van de speelplaats als een kleine pleis ter op de door de V.A.M. ver oorzaakte wonde moet worden beschouwd. I speelplaats ligt vlak naast de toegang tot het N.S.-emplace- ment, maar is daarvan afge leiden met een afrastering een strook groenbeplanting Een tourniquet op het betegelde Plateau, een ruime zandbak, uitkijktoren jen zogenaamde '"'fuipbuizen zijn onder andere j*ls speelwerktuigen aange bracht. Hchiedam Afgelopen nacht is Setracht de postzegelautomaat aan de pui van het postkantoor aan de De Biestraat te kraken, "e dader bemerkte onraad en te vluchten. Schiedam Op de. Rotterdamse- dijk is gistermiddag bij het oversteken de 73-jarige me vrouw J. E. B. aangereden door een bromfietser. De dame werd met een linkerheupfractuur door de G.G. en G.D. naar de Dr Noletstichting vervoerd. Schiedam De 19-jarige verko per C. A. de G. heeft aangifte van diefstal gedaan van een autoradio uit zijn aan de Graaf Florisstraat geparkeerde auto. Schiedam Mevrouw C. P. P. heeft aangifte gedaan van dief stal van haar handtas, die zij in één van de portieken van de flats aan de mgr. Nolenslaan had laten liggen op een kinder wagen. In de tas bevonden zich een portemonnee en sleutels. Rotterdam Voor een inbraak in de nacht van 21 op 22 augus tus bij de N.V. J. de Wit Zn. te Schiedam, is een 21-jarige loswerkman gisteren door de rechtbank veroordeeld tot 8 maanden cel, waarvan 3 voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De man kreeg aftrek voor de tijd in voorarrest doorgebracht. Hij nam in de bewuste nacht bier» een blikje vlees, ballpoints, een radio en gedenkpenningen weg. loes Schiedam In gebouw Ar- kade hebben de leden van de Algemene Bejaarden- bond weer hun jaarlijks St. Nicolaasfeest gehouden. Wel een beetje verlaat, maar de gezelligheid was er niet minder om. Be halve het bezoek van Sint bracht Coos v. d. Velde een cabaret programma onder het motto „Feest, Goed Voor U". Een overzicht van de school van Wilton-Fijen- Zweeds-Noorse tentoonstel- oord wordt gehouden, ling die van 14 tot en met Veel materiaal voor de ten- 19 december in de Bedrijfs- toonstelling werd beschik baar gesteld door de am bassades, toeristische bu reaus en industriebedrij- ven. Schiedam De NV Selanco te Schiedam heeft een belangrijke opdracht gekregen van de Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen. Het betreft de leve ring en installatie van de vuur vaste en isolatiebekleding voor acht schepen van Sea-Land Containers. De order omvat het leveren en aanbrengen van de vuurvaste en isolatie-bekleding van zes tien ketels (twee ketels per schip). De waarde van de tota le opdracht is 2.500.000. Drie van deze schepen worden gebouwd bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij te Rot terdam, drie bij A. G. Weser te Bremen en twee bij Rheinstahl Nordseewerke te Emden. Schiedam De afdelingen van KVP, CHU en ARP hebben gis teravond tijdens een gezamen lijke vergadering in Irene uit voerig stilgestaan bij allerlei problemen rond de plaatselijke politiek, zij besteedden met name aandacht aan de gemeen tebegroting. In het bijzonder werd aandacht besteed aan het Zwembad-Zuid en aan het even tueel heropenen van het bad huis aan de Eendrachtstraat in De Gorzen. De meeste aanwezi gen bleken wel voor het Zwem bad Zuid, maar niet voor hero pening van het badhuis. Eén van de aanwezigen geloofde als bewoner van Schiedam-Zuid niet zo in de heropening. „Er zijn in Zuid méér douches dan in de krant is vermeld. Als het nu werkelijk nodig is om de mensen te laten baden, geef hen dan een toeslag voor de aanleg van een douche. Verder maak ik me sterk dat de mees te jonge mensen in De Gorzen een douche hebben". Ook oud wethouder M. Eijkenaar meen de dat de heropening niet direct nodig is: „De gebruikers van het badhuis waren voorname lijk oudere mensen en buiten landse arbeiders, bovendien, als Zwembad Zuid er komt komt er ook extra douchegele genheid." De suggestie van de heer Van At- ten om Tankercleaning uit" Schiedam-Zuid te verplaatsen naar de Botlek in verband met een op handen zijnde fusie tus sen Verolme en de Rijn-Schelde werd niet aanvaard. Oud-wet houder mr. M. J. M. van Kinde ren stelde dat dat alleen al om practische redenen niet moge lijk is: „Tankercleaning zit daar volgens een erfpachtscon tract en kan pas weg als dat contract afloopt". Het raadslid Van Katwijk sloot zich daarbij aan en merkte op dat Schiedam Tankercleaning indertijd graag wilde en meende dat ook nu de werkgelegenheid scherp in de gaten moet worden gehou- Het dagelijks bestuur dat donder dagavond met algemene stem men werd 'gekozen bestaat uit voorzitter A. Verlinde, secreta resse mevrouw H. Hirschfeldt- Tuytel en penningmeester H. Posthoorn. De overige leden van het bestuur zijn de dames W. Bastiaans-van Wingerden, C. Huisman-van Meurs en R. W. Reuderink-van Noort en de heren W. Hoegee, L. Jansson, P. K. van Horik, B. Kranen- borg, P. C. Gijsen, A. Engels man en P. C. van der Lubbe. Schiedam Twee agenten van politie hebben woensdagnacht op de Rotterdamsedijk de 22- jarige Duitse zeeman U. N. aan gehouden. Hij liep daar met een bromfiets en probeerde even later een vouwfiets. De agenten brachten de zeeman, die onder invloed was, naar het bureau. Hij is ingesloten. Schiedam Een geparkeerde auto aan de Korte Haven is gistermorgen in het water ge gleden. De auto behoorde toe aan mevr. J. J. de P.-W. uit Nieuwerkerk a. d. Ussel. De wagen is er door een garage bedrijf uit Nieuwerkerk uitge- takeld. Schiedam Tijdens de zitting van het Schiedamse kantonge recht is mevr. J. dé H. uit Vlaardingen ervan beschuldigd met haar auto door het rode licht te zijn gereden. De Vlaar- dingse ontkende dat zij ooit door het rode licht zou zijn ge reden. Evenmin had zij haar auto ooit uitgeleend. De officier van justitie merkte toen op dat de auto dan zeker alleen had gereden, zonder be stuurder. Hij achtte het feit dat mevr. J. de H. de eigenaresse van de auto was voldoende om een boete van veertig gulden of vier dagen hechtenis te eisen. De uitspraak was conform de eis. ProHteer nü vin het unieke aanbod 2 kranten te ontvloten voor de prijs vin één: del Schiedimsche Courinc met nieuws uit uw sud en omgeving, en het Rotterdimschl Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij I u 14 dagen gratis, aonder enige verplichting, de SC RN te beaorgen en ontdek! zelf de vele pluspunten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1