VOORSTEL II. EN W. Kapsalons op dinsdag open Krediet van f 25.000 voor welzijns voorzieningen Leliestraat 32 BEROEPSCOMMISSIE HANDHAAFT BEZWAREN TEGEN VERBOUWING 2 kranten voor één prijs! Eerste paal voor bejaardenflat 202 verkeers ongevallen in november Nieuwe Dam laan/Van Haarenlaan tijdelijk afgesloten Toonkunst geeft vanavond Kerstconcert OENEN NGEN WON JZEN filing d Voor één keer Wegomlegging: Saterdag 12 december 197(1 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 98ste jaargang no. 23977 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL MBER 1970 :'s' SCHIEDAMSCHE COURANT - school in Meewerken aan stichting kleuter- worden ge- r J. Kramer, i wijksporthal :ft te staan. Al kunnen er in .niseerd. Een itatie-begroting et meest. „Als ig wordt, dan het project te dien moet niet aan te trekken betaald moet dacht ik, kan n vereniging in Uiteindelijk leine verenigin- zelfwerkzaam- reniging-en kun- 5 van maken' De afdeling n de Neder- ;an Vogellief- vrijdag a.s. cade voor de g leden een ond. Belang- van het pro- dt het huldi- kampioenen ij de eind no- iden keuring, van de keur- hoogste pun- kregen. rft het fokken iries zijn de vogelhouders au gekomen >t recht trots van de inge: anaries haal- rmee ze zich als „topvo- vrijwel alle varen verte- Ook de col- e en sub-tro- ivas van goe- odat er voor andere vo- tijdens de lan „vogel- te bewonde- ;eurmg: aries, pig- veek 1970, A. een oranje- astel -ivoor - tel kanarie ries, vetstof, /alk met een kanarie met oen kanaries /r. E. H. Th. Haterd met >or kanaries ries E. K. erkamp met .pastel kana- t. kanarie. E. an Dun Jr. :anarie met ag en zondag van de Post- De Vrijheid ven 29 'n ten en gehouden, ïtige collectie surd worden ster, de heer kei. Op 19 en de beurt aan Schiedam' West Ichiedam De Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs heeft b. en w. om medewerking verzocht bij de stichting van een kleuterschool met vier werk- en twee speel lokalen in het westen van Schiedam. )e nieuwe school is noodzakelijk geworden omdat de huidige ruimte in lagere scholen in het schooljaar 1971/1972 beschik baar zal moeten komen voor het lager onderwijs. Het school, bestuur heeft, zoals bekend, oog op het terrein waarop de voormalige hervormde kerk aan de Westfrankelandsestraat- /Aleidastraat staat. en w. stellen de raad voor, de gevraagde medewerking bij de stichting te verlenen, maar ma ken omtrent de, toewijzing van de grond nog een voorbehoud, omdat nog geen zekerheid kan •chiedam Wie op 22 december nog even naar de kapper wil om het kapsel een extra beurt te laten geven, maakt grote kans om dit jaar tenminste één keer op dinsdag te worden ge holpen. tthans, wanneer de leden-kap pers van de 'afdeling Schiedam van de Nederlandse Kappers- bond gehoor geven aan het ad vies van hun bestuur om bij wijze van uitzondering de sa lons op 22 december open te houden en daarvoor in de plaats op maandag 28 decem ber een vrije dag te nemen. worden gegeven dat dit terrein voor genoemd doel beschikbaar kan worden gesteld. B. en w. kunnen eventueel be zwaar maken tegen de keuze van het terrein, als het school bestuur het bestek en de om schrijving van het terrein enzo voorts heeft ingediend. Zou dit bezwaar niet door overleg kun nen worden opgelost, dan wordt hetzij door het gemeentebe stuur, hetzij door het schoolbe stuur de beslissing van de mi nister van onderwijs en weten schappen ingeroepen. Ook de sportschool Wim de Haan heeft het oog op het terrein aan de kruising laten vallen. Hij wil daar een wijksporthal laten verrijzen. Over een prioriteit doen b. en w. in hun raadsvoor stel geen uitspraak. Krachtens artikel 50 van de wet op het kleuterondei'wijs stellen zij de raad voor, de gevraagde mede werking voor de stichting van de school te verlenen, maar over de bestemming van het terrein wordt geen uitspraak gedaan Schiedam Nog dit jaar wordt een begin gemaakt met de bouw van een flat met 104 be jaardenwoningen aan de Nieu we Damlaan. Donderdag 17 december zal "s middags om half drie de eer ste paal voor het flatgebouw worden geslagen door mevrouw F. van der Esch-von Henning, de 2e voorzitter van de Huma nistische Stichting voor Huis vesting Bejaarden Schiedam. Vóór de plechetigheid zal in de recreatiezaal van het bejaar dencentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan 759 een kor te bijeenkomst worden gehou den. dtiedam In vergelijking met november 1969, hebben zich dit jaar in november minder ver keersongevallen voorgedaan, öe verkeersdienst van de ge meentepolitie heeft 202 omgeval len geregistreerd tegen 217 in november 1969. In 33 gevallen Was sprake van zware schade '39), in 162 van lichte schade (170), in 7 gevallen (8) was er geen schade. het verkeer viel in november één dode (0), vielen acht zwaar 6c-vonder. (16; en 45 lichtge wonden (39). Oorzaak van de ■verkeersongevallen was ook nu Weer in de meeste gevallen 45 het niet verlenen van voorrang (59), te dicht op el kaar rijden 19 (15) en onoplet tendheid 31 (19). Er vonden op Voetgangersoversteekplaat- sen vier aanrijdingèn plaats (3) Waarbij geen (1) voetgangers Waren betrokken. De cijfers jassen haakjes geven de aantal en over november 1969 weer. Schiedam Burgemeester en wethouders willen een krediet van 25.000 uittrekken voor het treffen van zogenaamde welzijnsvoorzieningen. Deze voorzieningen hebben ten doel het leefmilieu van een bepaalde wijk of het stadsaanzicht te verbeteren. Het aanbrengen van groenvoor ziening op tijdelijk braakliggen de perceeltjes grond, het be planten van stroken ter verbe tering van het straatbeeld en het inrichten van niet in ge bruik zijnde terreintjes tot een voudige trapveldjes voor de jeugd worden door b. en w. als voorbeelden voor „welzijns voorzieningen" aangeduid. Reeds eerder verleende de raad een krediet van 25.000 voor het treffen van tijdelijke voor zieningen aan door sloop vrijko mende terreinen. De bedoeling hiervan is, dergelijke terreinen een passende aankleding te ge ven teneinde te voorkomen, dat zij in een zodanige staat van verval geraken dat onaan vaardbare toestanden ontstaan. B. en w. menen echter, dat het niet juist is de welzijnsvoorzie ningen ten laste van deze post te brengen en vinden het niet doenlijk voor elk geval een af zonderlijk krediet aan te vra gen. Uit een bedrag ineens kun nen de welzijnsvoorzieningen dan worden gefinancierd, zodat in voorkomende gevallen snel ler kan worden gehandeld. De raad neemt maandag 21 de cember een beslissing, over het voorstel van b. en w., 25.000 voor het treffen van zogenaam de welzijnsvoorzieningen be schikbaar te stellen. Onze fotograaf Wim Wim Schultz maakte deze opname van spelen de kinderen in Groen- oord. Tussen de huizen blokken is voor hen een veldje gereserveerd, waarop zij ongestoord hun spel kunnen bedrij ven. Dit tegen de achter grond van huizenblok ken en één van de Z- flats. Schiedam Wegens asfalterings- werkzaamheden zal de kruising Nieuwe Damlaan - Burgemees ter van Haarenlaan op 14 de cember om half negen 's mor gens voor alle verkeer zijn af gesloten. Het verkeer komende uit Vlaar- dirtgen zal via de Vlaardinger- dijk, Burgemeester Honnerlage Gretelaan, Parkweg en de 's Gravelandse weg naar de van Haarenlaan worden geleid. 'Het verkeer komende uit Rotter dam in de richting Groenoord zal bij. de Piersonlaan naar rechts worden geleid en via de secondaire weg van de Van Haarenlaan naar de Nieuwe Damlaan. Automobilisten ko mende uit de richting Groen oord, Kethel en Vlaardingen zal op dezelfde manier wor den omgeleid. De politie raadt hen echter aan via Rijksweg 20 te rijden. Er wordt naar ge streefd de werkzaamheden zo spoedig mogelijk te beëindigen. Men hoopt in een dag klaar te zijn. Schiedam Het Toonkunstkoor en het Toonkunstkinderkoor ge ven vanavond een kerstconcert in de Magnalia Deïkerk aan de Albardastraat in Nieuwland. Het concert begint om acht uur en staat onder leiding van Aad van der Hoeven. Addie de Jong bespeelt het orgel. Behalve sa menzang staan op het program ma onder meer het uitvoeren van kerstliederen door het kin derkoor en koren uit Bach's Weihnachts-Oratorium. Schiedam De Beroepscommissie Bouwverordening hand haaft haar in de novembervergadering van de raad gedane advies tot weigering van een bouwvergunning aan de Schie- damse Auto Reparatie Dienst voor het pand Leliestraat 32. In die vergadering besloot de raad, de beslissing over het advies van de commissie nog een maand uit te stellen, onder meer naar aanleiding van een door leden van D'66 onder de bewo ners van de Leliestraat gehouden enquête. Veel waarde aan deze enquête hecht de commissie overigens niet en uit bestuurlijk oogpunt wil zij hem zelfs geheel buiten beschouwing laten., De commis sie vindt, dat het in de raads vergadering gebruikte woord „pressie" op de bewoners van de Leliestraat, die een lijst te gen de verbouwingsplannen hebben getekend, nergens wordt waargemaakt. gelen ondergraaft men de in spraak"; wanneer men zich niet aan de regels houdt, over wint het recht van de sterkste (of van de grootste mond of van de beste relaties); de in spraak wordt dan een farce!", vinden de commissieleden. Tijdens de vorige raadsvergade ring is ook uitgebreid aandacht besteed aan het begrip maat schappelijke welstand. De be roepscommissie verwijst hier voor naar artikel 34 van de Bouwverordening, dat het hier zowel gaat over het bouwwerk in een stabiele omgevingmaar ook om de plaats van het bouw werk in een zich ontwikkelende omgeving. In welke richting die ontwikkeling gaat wordt mede beantwoord door het bestem mingsplan. Bij een geringe af wijking, meent de commissie, kan ontheffing worden ver leend, maar dat is hier niet het geval. De commissie ziet derhalve geen aanleiding om haar destijds uit gebracht advies over het weige ren van de bouwvergunning te herzien en handhaaft het to^n gedane voorstel. De bewoners hebben volgens de commissieleden hun mening in volle vrijheid kenbaar ge maakt. „De gesuggereerde pressie kan eveneens aanwezig zijn geweest bij een particulie re enquête" vinden de leden, die er overigens liever van uit gaan dat in beide gevallen de bewoners vrijelijk hun mening hebben verkondigd. De commissie ziet in dö Hinder wet een voorbeeld van wettelij ke inspraak, omdat iedere bur ger volgens deze wet zijn me ning naar vorenkan brengen over de vestiging van een be drijf. „Maar ook deze inspraak moet volgens goede orde verlo pen, wil men althans de regel maat van het bestuur bevorde ren en willekeur in de beslis sing voorkomen". De Hinderwet stelt een termijn binnen welke men zijn mening naar voren kan brengen, zodat het bestuur binnen die termijn een besluit kan nemen. „Door het terzijde stellen van deze re- Profiteer nu var> het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch Nieuwsblad met het laatste birwen-cnbuitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting* de SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. stuur fn.T.v.c* •Deze bon «n open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad. antwoerdnuromer834, Rotterdam dc SC -i- RN 14 dagen gratis naar: raam straat woonpT. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1