Meldingsplicht en mstgestelde routes PRIJZEN VOOR VOGEL LIEFHEBBERS 2 kranten voor één prijs! fl if Brand in een groentenzaak Actie voor ontmoetings centrum Tegen portier gereden 'Brandend toirw WBM Y ergaderingen politieke partijen Unisono geeft kerstconcert i v -f Passage staakt filmvoor stellingen Ruim in brand D. Scheepmaker koninklijk onderscheiden 11 a f J fa Esperanto-agendo 4 pagina's Maandag 14 december 1970 ■ONAFHANKELIJK DAGBLAD 98ste jaargang no. 23978 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL Ichiedam Het vervoer van gevaarlijke stoffen door Schiedam zal aan banden worden gelegd. Door aan te sluiten op een door de gemeenten Rotterdam en Vlaar- dingen getroffen regeling, zal het mogelijk zijn deze stof fen alleen via rijksweg 20 door Schiedam te geleiden- B. en w. stellen de raad voor, de Algemene Politie verordening zodanig te wijzigen, dat voor het vervoer van gevaarlijke stoffen door de gemeente een meldplicht wordt ingesteld en dat het college de routes kan vaststellen, waar langs de stoffen kunnen worden vervoerd. |0e wegen waarlangs het vervoer is toegestaan zullen worden aangeduid door duidelijk waarneembaar geplaatste borden, waarvan het model door b. en w. zal worden vastgesteld. Dergelijke borden bevinden zich ook reeds in Rotterdam. jfPlfSgsiis I 1 die bal acht treuzeld en OT poppen aan H tegen elkaar 3khnizen BergJ lag. Toen m°esf veld wel nits'"! ;ecn eenvoud'?! om de wedstriij vaak niet F6' liets ten kwadj publiek uit Bol| aar daar, ia maar voor eel| Daarom bch scheidsrechte'5! ■rst in De Ku'f ■ilijk". Nu Va] uip ieder hoekjij tvat minder 'eijenoord. T°ci Ijjk fluiten m<j a van toescM"! SCHIEDAMSCHE COURANT het thuisduel! r RVS, dat een had daarentc- te instantie littl et twee andere linduitslag was aan zijn returij 6 met invaller; 't Oever en Ar,, e won de eerstJ maar Annettd an haar collegd de game haaldj hterstand welis. 10—10, maal enging niet tol e heren single! rten door Jal i van 't Oeverl d het 17 vool 0 Vervoer van gevaarlijke stoffen aan banden Kerstzang ..Toonkunst Er was veel belangstelling voor de kerstzang die de beide koren van „Toonkunst" zaterdagavond in de Magnalia Dei-kerk verzorgden. Aad van der Hoeven zwaaide de scepter, Addie de Jong begeleidde op het orgei en speelde twee orgelwerken ter afwisseling. Ook was er veel samenzang, alles gebaseerd op het naderend kerstfeest, dat jaar in jaar uit wordt gevierd met dezelfde liederen: wanneer komen de kerstliederen die nooit gezongen worden eens aan de beurt. De voorraad is zeer groot in verhouding tot de andere kerkelijke feesten, en in c.ie schat bevinden zich heel wat liederen die muzikaal (en dikwijls ook tekstueel) hoger staan dan die van het ijzeren repertoire. De kinderen hebben het er heel aardig afgebracht jammer van dat ene lied: „Herder, her der fluit je. wijsje", ontleend aan „Shepherd, shepherd leave decoing" uit „King Arthur" van Henry Purceli, dat met zijn hoge inzet eigenlijk te moeilijk is voor kinderen. De rest bleef aardig op toon, al was de voor dracht soms wat zwakjes. Het „grote" koor zong met veel overgave o.a. enige koralen en koren uit J. S. Bachs „Weih- nachtsoratorium". Sommige van die koralen b.v. „Brich an, o schönes Morgenlicht", had ik graag wat genuanceerder ge hoord: ze klonken nu teveel ,,recht-toe-recht-aan"„ maar wei zui"(»'r en in een uitstekend temoo. Heel mooi klonken „Wir singen dir in deinem Heer" met de omspelingen uit de Pastora le van het Weihnachtsorato- rium. en het openingskoor van de derde cantate: „Herrscher des Himmels". Addie de Jong komt veel lof toe voor zijn begeleiding en de weergave van Mendelssohns Praeludium und Fuge in c, als mede de variaties op „Er is een Kindeke geboren op aard' van dr. Willem Mudde. Een koorlied (de heer J. Blom) zong verdienstelijk een aria en een recitatief uit Bachs „Weih- nachtsoratorium' W.P, Verheul Schiedam Het Passage Theater zal nog voor het eind van dit jaar zijn filmvoorstellingen staken. Hiermee zal Schiedam dus zijn laatste bioscoop verliezen en zullen film liefhebbers aangewezen zijn op Rotterdam. De personeelsleden is ontslag aangezegd, op één na die een functie zal aanvaar den in het Thaliatheater in Rotterdam. Of de voor stellingen op 31 december zullen eindigen, staat nog niet vast. Het kan ook op de 30e december gebeu ren. de dag waarop een filmweek normaal af loopt. Zoals bekend heeft de ge meente Schiedam het Passage Theater aange kocht en kan het theater in de toekomst een func tie krijgen als cultureel centrum Voorlopig zal de aanwijzing van de routes zich beperken tot de doorvoer, omdat er in Schiedam op het ogenblik geen behoefte bestaat aan routes naar laad- en los plaatsen in Schiedam. floor het in werking treden van de Wet Gevaarlijkse Stoffen in 1968 hield de Schiedamse Ver ordening op het vervoer van deze stoffen op te bestaan. Ten gevolge van de nieuwe wet is een leemte ontstaan, die B. en V. nu met dit raadsvoorstel ho- I pen op te heffen. De aanvullen de voorschriften inzake de mel dingsplicht en het aangeven ran routes zijn volgens het col lege bedoeld om de risico's voor de algemene veiligheid van personen en goederen zo veel mogelijk te beperken en verder om een doeltreffender toezicht op deze transporten I mogelijk te maken. en W. kunnen op korte termijn I aanwijzen, welke stoffen waar mogen vervoerd. De aanwijzing van gevaarlijke stoffen die on der de nieuwe bepalingen zul len vallen zal de stoffen waar voor ook een vergunning van liet ministerie van Verkeer en Waterstaat noodzakelijk is, als mede de naar het oordeel van net college daarvoor in aan- I merking komende stoffen, r meldplicht aan brandweer of Politie is niet alleen voor diege len bedoeld, die door hun be roep bij het vervoer betrokken rijn, maar ook voor hen, die daar „uit eigen waarneming" kennis van dragen. Op het niet naleven van de bepaling staat een geldboete van ten hoogste f 300 of een hectenis van ten [hoogste twee maanden, fe raad neemt het voorstel van L en W. tot wijziging van de I ^gemene Politieverordening in de vergadering van maandag -1 december in behandeling. Jaarna zou in T.avens 1 P'hiedam Door onbekende oor- raak is in de magazijnruimte van de groentenhandel J. L. 'llrner aan de Beijerlandse- Wraat zondagavond brand ont daan. De brand werd ontdekt door B. Hartman uit de Lek straat en C. van Gerven uit de Prof. Kamerlingh Onneslaan. Zij sloegen een ruit in en blus- -n de brand met aldaar aan wezig water. e brandweer onder leiding van van brandmeester Enck behoef de niet in actie te komen. Schiedam Tijdens een speciaal hiervoor belegde feestavond in ge bouw Arcade heeft de afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers dit weekeinde kampioenen van de eind no vember gehouden wedstrijd met show gehuldigd. Onder hen bevon den zich ook twee dames die met gelukwensen tevens hun verdien de ere- en andere prijzen ontvingen uit handen van afdelingsvoor zitter H. J. Veerkamp. Het was mevrouw E. H. Th. Bart-van de Haterd die haar stam Agaat-Ivoorkanaries door de keurmeesters het hoogste aantal punten zag toegewezen (356). Mevrouw D. Dekker-de Boer, pas kort lid van de afdeling bracht een Rode Druppel-astrilde (tro pische zaadeter) voor de keu ring en kreeg hiervoor 88 pun ten wat bijzonder hoog is voor een vogel in de open klasse. Bijzonder hierbij is dat me vrouw Dekker zelf bondskeur- meester is en dus maar al te goed weet welke eisen er wor den gesteld om een vogel be kroond te zien worden. Voorzitter Veerkamp deelde ver der nog mede dat bij de in Hoogvliet gehouden districts wedstrijden de hoogste punten werden gegeven aan leden van de Schiedamse afdeling. Het waren kanaries door hemzelf gefokt ©n door de heren A. A. Bart en M. Spierings. Hetzelfde trio dat ook eind november op eigen tentoonstelling het klasse ment beheerste over 4 vogels, eigen kweek 1970. Verder was er die avond geen ge kweel uit vogelkelen maar wel volop muziek in zaal Arcade nu hier het Euro-trio de muziek produceerde voor een genoeg lijk dansje. Schiedam Op een scheepswerf aan de Nieuwe Havenweg is in ruim 4 van het Duitse schip Kinshasa brand ontstaan. Men was in het ruim met was- werkzaamheden bezig. Tijdens het schaften vatte de gasslang vlam. De brand is gedoofd met een blusapparaat. De brand weer kon onverrichterzake te rugkeren. Als oorzaak wordt op gegeven een lekke gasslang. Schiedam In het stadscentrum is zaterdag een groepje jonge ren bezig geweest met een handtekeningenactie voor een jeugdcentrum. Het groepje vormt geen georganiseerd ver band en is niet aangesloten bij een vereniging, maar zegt spontaan tot het organiseren van de actie gekomen te zijn. „Er is gewoon behoefte aan" vindt Carl van Meerendonck, één van de leden van het groep je. „Het zou eigenlijk een ont moetingscentrum moeten wor den. Dat is hier niet, We hopen dat de gemeente daarvoor een pandje beschikbaar kan stellen Het is de bedoeling dat de lijs ten met handtekeningen wor den gestuurd naar burgemees ter en wethouders en naar (ie gemeenteraad". Volgens het groepje jongeren wa ren er zaterdag veel vooral jonge voorbijgangers die bereid waren hun handtekening te zetten hetgeen het als een be wijs van grote behoefte aan een ontmoetingscentrum uit legt. Schiedam De heer D. Scheep maker is vanmiddag onder scheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onder scheiding is hem toegekend we gens zijn veertigjarig jubileum bij de N.V. W. A. Hoek's Ma chine- en Zuurstoffabriek en de N.V. Maatschappij „Oxyge- nium" te Schiedam. De jubila ris is werkzaam op de debiteu renadministratie en is sinds 1955 lid van de Ondernemings raad. Hij woont aan de Troel- stralaan 69. De heer Scheepmaker is ook bui ten het bedrijf bekend door zijn werk voor de Schiedamse Voet balvereniging SVV. Hii is 25 jaar secretaris-penningmeester geweest van de at'letiekafdeling van deze vereniging en vanaf 1956 van de gehele vereniging. Ook is hij jaarlijks zeer hofrok ken bij de organisatie van de Oranjefeesten. Tijdens een SDeciale bijeenkomst, vanmiddag in het kantoor van Hoek in hat Rijnmondgebóuw aan het Stationsplein, heeft burgemeester H. Roelfsema de jubilaris toegesproken en hem de onderscheiding uitgereikt. Schiedam Op de Parkweg is zaterdagmiddag een bromfiet ser tegen het portier van een geparkeerde auto gereden. De bestuurder van de auto, de 39- jarige vertegenwoordiger C. v. L. opende het portier van zijn wagen toen de bromfietser de 47-jarige A. N. eraan kwam. Deze zwenkte naar links, toen weer naar rechts en reed zo tegen het portier aan. De bromfietser is met een hoofd wonde en een schouderblessure door de G.G. en G.D. naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Vlaardingen In een opslag plaats van de Zethameta van de K.W. Haven heeft zaterdag een brandje gewoed. Enige rollen touw zijn door twee zevenjarige jongens in brand gestoken. De brandweer heeft geblust. De schade bedraagt ongeveer 4.000,—. F Si De statige sfeer die in de aula van het Stedelijk Museum hangt had zater dag plaats gemaakt voor het geroezemoes van de leerlingen van de kunst klassen van het Museum, die daar onder leiding van hun leerkrachten deze ruimte een wel zeer ongewone aanblik gaven. De muren hingen vol met kunstprodukten van de leerlingen en wat is er fij ner, een van de pilaren vol te mogen schilderen, al zat daar dan wel pa pier omheen Schiedam In de Schiedamscha Courant van vrijdag 11 decem ber is in de verslagen over da vergaderingen die de PvdA enerzijds en de KVP, CHU en ARP anderzijds belegden, een storende fout geslopen. In het verslag van de vergadering van de confessionele partijen is da laatste alinea de samenstelling van het nieuwe bestuur van de Partij van de Arbeid, terwijl in het PvdA-verslag ten onrechte twee alinea's over de vergade ring van de confessionele par tijen voorkomen. Schiedam Merkredon, la 16an de decembro klubvespero. Ni pritraktos ian gramatikajon ce kado H. Letsch sr., Lekstraat. Dum la estontaj festo-tagoj Vi po- vos bone propagandi Esperan- toh. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch I Nieuwsblad met het laatste binnen-cn buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bijl u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdck| zelf de vele pluspanten. •Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsth Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis naar: Schiedam Het gemengd koor Unisono geeft zondagavond 20 december een kerstconcert in de Heilig Hartkerk aan de Lek straat in Schiedam Zuid, dat om acht uur begint. Aan dit concert werken behalve het koor mee het Vlaardings Bege leidingsorkest, de Bazuingroep C.J.V. en diverse solisten mee. Het geheel staat onder leiding van dirigent Henk Govaart, De kaarten zijn onder andere ver krijgbaar bij het VVV-kantoor aan de Plantage en zijn ook te lefonisch te bestellen onder nummer 268611. Unisono geeft woensdagavond eenzelfde uit voering van het kerstconcert in Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1