t t r Ffen Jaarverslag G.T.B. 1969 komt terug L Yerkeersstagnatie bij werkonderbreking Matroos bewusteloos Jeugdbende bekent inbraken Geflest Koninklijk zilver voor D. Scheepmaker lilt. iissï Industrie grootste stroomverbruiker 2 kranten voor één prijs Telefoon centrale Groenoord woensdag in gebruik Tuber ovateam tot en met donderdag in De Gorzen tweede hearing wer Woudhoek vanavond in mrtinuskerk W. VAN PELT DIEFSTAL BIJ HERMES-DVS iiisr mmm Scholier gewond bij aanrijding Jaarverslag 1969 G.T.B.: EMBER 197q broek g/a Ijsdag 15 december 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 98ste jaargang no. 23979 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 'ot diep in de nag het er vooi wedstrijd tegen te gunstig uit ad van 2—5, ie combinaties schoten, waren roor de stelling edammers een .trijd speelden* N>V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK DRINKWATER Fotograaf Lex de Her der maakte deze op name in Schiedam- Zuid, waar deze groentehandelaar pro ducten uit Zwijn- drecht, de Betuwe en Voorne-Putten op straat uitgebreid ten toon stelt. Zo'n verza meling geeft de straat wel iets fleurigs ImP oili 65iigg> Burgemeester Roelfsema speldt de heer Scheepmaker de onderscheiding op. lurskamer toen io de loting be KNVB-bekei, overigens lang r competitielei- ler was er geei de eerste dive fordt van SVV, SCHIEDAMSCHE COURANT Flinke stijging van as- en orfbal is alles ok dit keer. I"' Dl zijn ritme en ten was de 2-' een 76 voor' >verd. Sensatie ïuw werd bewe- -korfbal vol on idingen zit en tot een thriller, ainers, coaches alle mogelijk' gen. ïrs openden dfl Costick Tous- de minuut mei il antwoordde, nd Arie v.t H<® a THOR met met 42 lïèt in* en hun offensiei voort en liepen stick Toussaint, Arie v.t. Hof! nd in evenwicht loo deed er nol renop door ODl brengen. even terug totl lees Passchierl ver schot vooï| itroomverbruik hiedam Het verbruik van gas en electrici teit is in 1969 flink gestegen. Vooral het gasver bruik ging omhoog, voornamelijk als gevolg van een voortgaande toepassing van aardgas voor verwarmingsdoeleinden. De gasverkoop steeg met ruim 26 procent ten opzichte van die in 1968. De omzet van water liep in 1969 iets terug: vergeleken met de omzet van 1968 was er een teruggang van 0,3 procent. in en ander blijkt uit het jaarverslag over 1969 van de Gemeentelijke Technische Bedrij ven. Hieruit blijkt tevens, dat de G.T.B. rendabele bedrijven zijn: het waterbedrijf boekte een winst van ruim 13.000, terwijl de winst van het electriciteitsbedrijf 438.927 «droeg. Het aanvankelijk vastgestelde verlies voor het gasbedrijf werd vastgesteld op im 111.500, maar door een uitkering uit de reserve van de N.V. Nederlandse Gasunie ra dit verlies ruimschoots worden gedekt. de belangstelling voor het fnorlichtingscentrum van de 3.T.B. aan de Broersvest was veer groot. Er werd aan onge ler 2.300 bezoekers advies ge- ;even op het gebied van appa raten en toestellen voor huis- loudelijk- en industrieel gebruik :owel voor gas als voor electri- atéit. Op elke laatste vrijdag van de maanden januari tot en net mei werden demonstraties ;ehouden in koken en bakken die werden verzorgd door de Stichting Huishoudelijke- en Ge insvoorlichting en werden be licht door ongeveer 140 perso nen. MSI Schiedam/Vlaardingen De telefooncentrale, aan de Eduard van Beinum- laan in Groenoord zal woensdag om acht uur 's ochtends in gebruik wor den genomen. Zonder enig officieel vertoon zal de wijktelefooncentrale in dienst worden gesteld met een nummercapaci teit van 70.00.00 tot 71.99.99. Met name tele- foonabonnés in Vlaardin- cen, Groenoord en Nieuw- land zullen bij de inge bruikneming van de cen trale betrokken zijn. tiedam In het trefcentrum 'an de Sint Martinuskerk aan ;e Willem Andriessenlaan in 'roenoord wordt vanavond de Weede hearing gehouden van 'st Studenitenteam Wageningen 'ver de deelname van de Schie- amse bevolking aan de tot» 'andkoming van de plannen °°r de nieuw te bouwen wij- :en Woudhoek-Spaland. De garing begint om half negen. !®t studenteniteam zal aanwe- 'S zijn, evenals de heer Van eeuwen, lecitor aan de Land- °uwhogeschool in Wageningen ■n drs. Pennarts, socioloog. Op 'e hearing is iedere Schiedam- Ker welkom. ST. LIDUINAPLEIN 8 CHlEDAM TEL. 26.95.45 Het hoge gasverbruik van 1969 is een voortzetting van een reeds jaren bestaande tendens. Het jaarverslag geeft aan, dat het gemiddeld gasverbruik per ku bieke meter per inwoner bijna vijfmaal zo hoog is geworden in vergelijking met 1960. Toen werd per inwoner 73,9 m3 ver bruikt, in 1969 was dit 353,4 m3. Ook de jaarlijkse verkoop van gas steeg voortdurend: van 31,3 miljoen m3 in 1968 tot 39,2 mil joen in 1969. Dit is voornamelijk het gevolg van expansie op het gebied van de ruimteverwar ming, zowel op huishoudelijk als op industrieelgebiëd en ver der van stadsuitbreiding. Het totale leidingnet had op 31 de cember 1969 een lengte van 148.866 meter. De Drinkwaterleiding der ge meente Rotterdam leverde 5,8 miljoen m3 water, wat ten op zichte van 1968 een vermeerde ring van 5,9 procent betekent. Daar een gedeelte van de admi nistratie niet kon worden ver richt, moet dit percentage eigenlijk op 6,1 worden gesteld. De totale lengte van het drink waternet bedroeg op 31 decem ber 1969 ruim 148.000 meter. De grootste uitbreidingen vonden plaats in het industrieterrein Spaanse polder, de randbebou- wing van Nieuwland en in Groenoord. Eind 1969 waren er verder 94 brandleidingen en ruim 1.800 brandkranen. Op 12 oktober werd het meeste water afgenomen (20.000 m3) op 8 mei het minst (6.060 m3). Schiedam Vanmorgen heeft Schiedam de „werkonderbre king" van een uur van elf tot twaalf vooral gevoeld als een stagnatie in het verkeer. Aan vankelijk verliep het openbaar vervoer normaal, maar toen omstreeks 150 arbeiders (voor namelijk werknemers van Gus to) op de Koemarkt en ook op de Havendijk op het wegdek gingen zitten, liep het verkeer volkomen vast. De weerslag op de bedrijven van de korte staking was verschil lend. Gusto ondervond er uiter aard veel hinder van, bij Wilton was het rustiger. Vlaardingen Aan boord van de zeesleper Hudson, die in de Ko ningin Wilhelminahaven ligt, is gisteren een 19-jarige matroos uit Apeldoorn gevallen. In be wusteloze toestand is hij naar het Holyziekenhuis gebracht. Vlaardingen De drie jongens, die vorige week na een inbraak aan de Mr. Kesperweg zijn aangehouden, blijken met vier vrienden heel wat meer op hun kerfstok te hebben. Tot nu toe hebben zij bekend de daders te zijn van 13 inbraken. Zij namen ongeveer 450 aan baar geld mee en ruim 1.000 aan goederen. De schade die zij aanrichtten bedroeg bijna twee mille. Het onderzoek wordt voortgezet omdat er nog meer jongens bij deze en andere in braken zijn betrokken. Schiedam Maandagmiddag heeft de 27-jarige Schiedamse chauffeur J. C. de M. aangifte van diefstal gedaan van vier dozen met in totaal 48 flessen gedistilleerd ter waarde van 500. De dozen zijn ontvreemd uit een vrachtauto die stond ge parkeerd aan de P. J. Troel- stralaan. Schiedam Uit twee speelauto maten en een biljartklok in een kantoor van Hermes-DVS in het sportpark Harga is maandag f 150 gestolen. De daders wa ren naar binnen geklommen na vernieling van een ruit- Schiedam Burgemeester H. Roelfsema heeft maandagmid dag de ere-medaiile verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau in zilver verleend aan de heer D. Scheepmaker, wonende aan de P. J. Troelstralaan 69 in Schiedam. De onderscheiding werd hem toe gekend in verband met zijn veertigjarig jubileum bij N.V. Hoek's Machine- en Zuurstoffa- hriek en de N.V. Maatschappij „Oxygenium" alhier. De heer Roelfsema memoreerde in zijn toespraak de loopbaan van de jubilaris. Hij noemde Scheepmaker een op en top Schiedammer, die werd gebo ren in Schiedam in 1914, op 15 december 1930 bij N.V. Hoek in dienst trad en bij deze maat schappij opklom tot een ver trouwenspositie, toen hij een functie op de debiteuren-afde ling kreeg. Sinds 1955 is de heer Scheepmaker lid van de onder nemingsraad. Daarbij heeft hij ook veel bijge dragen aan d'e Schiedamse ge meenschap. Hij is werkzaam geweest in verschillende func ties bij de Schiedamse Voetbal vereniging (S.V.V.). Hij was 25 jaar penningmeester van de at- letiek-afdeling van deze vereni ging en vanaf 1956 penning meester van de gehele vereni ging. Eflk jaar is hij verder be trokken bij de organisatie van de oranjefeesten. De burgemeester veronder,stekte dat hoewel de jubilaris een nuchter mens is, hij nu toch wel zou denken aan de tegen slagen en slechte ogenblikken. Hij hoopte dat, ook ten bate van de Schiedamse gemeen schap, de heer Scheepmaker en zijnvrouw nog lang in goede gezondheid in Schiedam zullen blijven. Schiedam Op de Lange Achter weg is maandagmiddag de 26- jarige havenarbeider J. O. uit Vlaardingen door onbekende oorzaak met zijn personenauto tegen de 18-jarige scholier R. J. opgereden die daar ter hoogte van pand 28 met zijn fiets stond. De scholier is met een hersenschudding in het Ge meente-Ziekenhuis ongenomen Schiedam De industrie is de grootste stroomafnemer van de Ge meentelijke Technische Bedrijven. Uit het jaarverslag over 1969 van de G.T.B. blijkt, dat ruim 75 procent van de totale omzet voor Industriële- en overige bestemmingen wordt gebruikt. Voor huis houdelijk gebruik wordt 24 procent bestemd. Beide groepen stegen in het verslagjaar wat omzet betreft met respectievelijk 6, 7 en 6,1 procent. In het verslagjaar zijn allerlei voorzieningen aangebracht aan de openbare verlichting in Schiedam. Er werd een laag- spanningskabel gelegd in de Buitenhavenweg, de Nieuwe Haven, de Schoolstraat en de Westfrankelandsestraat, terwijl in de wijk begrensd door Pen ninglaan, Bemhardlaan, Wil lem de Zwijgerlaan en Nassau- laan, rondom het Gemeente- Ziekenhuis alsmede op de Bui- tenhavenweg en de Meeuwen singel nieuwe verlichting werd aangebracht. Ook kwam het laatste gedeelte van de natriumver-lichting van rijksweg 20 (viaduct N.S. in de spoorlijn naar Den Haag tot aan het Giessenplein in Rotter dam) gereed. Door vernielin gen is tijdens het verslagjaar voor ongeveer 38.000 schade aan de openbare verlichting aangericht. De onderhoudskos ten van de hele openbare ver lichting bedroegen 510.792. Schiedam Het röntgenonder zoek in Schiedam-Zuid zal don derdag 17 december om half negen 's avonds worden beëin digd. Het bureau van Tuberova is gevestigd in het schoolge bouw aan de Zwartewaalse- straat. Personen die nog niet in de gelegenheid waren en woon achtig zijn in de stadsdelen waarin het onderzoek reeds plaatsvond (Kethel, Groenoord, Nieuwland en Zuid) kunnen zich hiervoor tott donderdag nog aanmelden, ook indien zij niet in het bezit zijn van een oproep kaart. Voor wat het resterende deel van Schiedam betreft het Ooste lijk stadsdeel en een gedeelte van het centrum zal onge veer in de tweede helft van ja nuari met het onderzoek wor den begonnen. Het onderzoek zal dan worden gehouden in de Comeniusschool A aan d>e Sin gel 5 (Achter het Hema-ge- bouw) Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: defi Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch j Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek j zelf de vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur m.i.v.:de SC -f- RN 14 dagen gratis naar: woon pi. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1