Yanaf dinsdag bij VRO m Kerstuitvoering Rehobothschool NVSH NAAR NIEUW ADR] K P Schiedamse architect ontvangt eerste prijs 2 kranten voor één prijs! ém i [Kunstwerken Ivoor Iverfraaiing (Gemeente- Ziekenhuis Celstraf voor verduistering kascheques Op T.H. in Delft: Ou In pand van Humanitas aan Emmastraat Geslaagd OPEN-DEUR- DIENST Prijzen wachten op winnaars Merdag 17 december 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 4 pagina's 98ste jaargang no. 23981 SCHIEDAM EN KETHEL MËBÊmÊÊÊÊÊÊÊÊBÈÊÊBSÊÊÊ Schiedam, De leerlingen van de Rehoboth- mavo aan de Tuinlaan hebben gisteravond in de Magnalia Deïkerk een kerstuitvoeri ng gehouden. Aan deze uitvoering werkten mee het kgor van de school, de organist Aad van der Hoeven en de trompettist H. H. i J. hemmens. Verschillende leerlingen declameerden gedichten. Uitgevoerd werden verder koorwerken van Lucien Caillet, Rathbone en Christian Geist. Aad van der Hoeven gaf een uitvoering van orgelwerken van Bach iWachet auf, ruft Uns die Stimme) en de Suite Gothique van Boëlmann. Vlaardingen De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming heef, na de ontkoppe ling van de Rutgersstichting, een eigen onderkomen gevon den. Deze week werd daarover overeenstemming bereikt. Het nieuwe huis van de NVSH is het bovengedeelte van het pand van Humanitas aan de Emmastraat 113. Schiedam De gemeen te Schiedam zal haar inwoners vanaf 22 de cember gratis zakken strooizout ter beschik king stellen ter bestrij- ding van gladheid bij een eventuele glad heidsperiode. Het is de eerste maal dat dit in Schiedam gebeurt. De inwoners van Rotter dam kregen reeds vorig jaar strooizout. Op dinsdag 22 december kunnen in het gebouw van de Vervoers-, Rei- nigings-, Ontsmettings- en Marktdienst aan de Buitenhavenweg de zak ken met elk tien kilo strooizout worden afge haald, elke dag tussen negen en twaalf uur. De VROM-dienst beschouwt de j verstrekking van de strooi- zakken als een experiment. Het zal van de resultaten af hangen, of de uitdeling vol gend jaar zal worden her haald. De gemeente heeft de beschikking gekregen over 10.000 zakken zout van 101 kilo, wat ruim voldoende i wordt geacht. De verstrek-j king heeft plaats zolang de voorraad strekt. Het is de bedoeling dat het zout alleen wordt verstrekt aan de be woners van benedenwonin gen of bewoners van eerste etages in flatgebouwen. Zij j komen in aanmerking voor de bestrijding van de glad heid. SNEEUWRUIMEN '--I De maquettes trokken gisteren tijdens de prijsuitreiking van de architectuurprijsvraag de belangstelling van (v.l.n.r.) prof. ir. J. H. v. d. Broek, de heer Ravesloot (burgemeester van Delft) en de winnaar van de eerste prijs de heer J. van der Zalm. Schiedam/Delft „Andante". Zo heeft de Schiedamse ar chitect J. van der Zalm zijn ontwerp genoemd dat hij maakte voor het gebied rondom de Delftse schouw burg De Stads Doelen waar mee hij in een studieprijs vraag die bij wijze van de viering van het 100-jarig be staan van het Delftse bouw bedrijf J> Th. van Mierlo N.V. was uitgeschreven de eerste prijs verwierf. SCHIEDAMSCHE COURANT Gratis strooizout voor ;ladheidsbestrij ding v - -lopers moeten i Volley '68 gaat| Cot grote voldoe- eazar in de wed- xlley bij winst op einst zal er ongc- ot nu slechts po-1 iet werk stelt om de middenmoot :lasse terecht ko- volle sterkte, is| n ook licht favo- iteam van Volley lag naar Culem- iet sterke SDO te Culemborgse da- 1 met het Rotter- 2 nog de enige I le Vlaardingsen Ireigen. Volley au toe met veel alle concurred il dit ook met loen. Eetn gecon- y is hier toch fa- gewaarschuwd juist in de laat- steeds sterker De Volley-da- chter het karn at zij in Culem- ;en zullen willen Het Vlaardingse de zaalhandbal- i geen wijken. Snelwiek in een i duel dat de op 169 winst N lAiedam De gemeente heeft I opdracht gegeven aan enkele I kunstenaars kunstwerken te I vervaardigen ter verfraaiing |van het Gemeente Ziekenhuis. I Reeds eerder werd een aantal I kunstwerken aangeschaft, dat Inu zal worden uitgebreid. Aan 1de heer J. Roede te Den Haag hal opdracht worden gegeven Ivoor het vervaardigen van een 1 serie ramen, die worden ge- Iplaatst in een buitenraam en in I deuren van de polikliniek. de eetzaal komt tegen een I ''and een speels ontwerp, al I dan niet met verlichting. Het is litog niet bekend, welke kunste- Inaair dit kunstwerk zal gaan I uitvoeren. Cees Bouw te Schie- Idam zal tegen een wand van de I koffiekamer een drie-dimenslo- Ihaal kleurig object van ijzer of I kunststof plaatsen. Verder zal hen collectie grafische werken I Worden aangeschaft, die in het hiekenhuis zullen circuleren. Ie totale kosten van deze kunst- I innige verfraaiing zullen I 136.000 bedragen, wat in over eenstemming is met de zoge naamde éénprocentsregeling I van de bouwkosten voor de ver- hiering van openbare gebou wen. adviescommissie voor stads- I verfraaiing in en aan gebou- pen, heeft de keuze van de 1 kunstwerken bepaald, In de I commissie hebben zitting de heren G. A. Verweij, voorzitter, |lr- M. Bolten, J. C. Putter, de I architect van het ziekenhuis en J'1- Paalman, directeur van het I Stedelijk Museum, secretaris. De NVSH, diie het afgelopen jaar bijeenkomsten hield over voor lichting, abortus, groepssex en een pomoavond organiseerde, zal in het komend seizoen op nieuw een reeks activiteiten ontwikkelen. Het ligt in het voornemen van het bestuur een serie discussie-avonden te orga niseren die achtereenvolgens als onderwerp zullen hebben sex en agressie, 25 jaar NVSH C.O.C., consumptie, sex en sterilisatie. Ook ligt het in de bedoeling een serie discussie-avonden te hou den onder het motto „Waar heen NVSH?" De bibliotheek, elke donderdagavond, en nu nog gevestigd in het Ruitgers- huls, zal ook in het nieuwe pand worden ondergebracht. Men hoopt in januari gereed te zijn met de inrichting. Tijdens de jongste vergadering van kernleden heeft de plaatse lijke afdeling van de NVSH een nieuw bestuur gekregen, dat nu als volgt is samengesteld: H. de Boer, voorzitter; H. Noor- lander, penningmeester; P. Gerth, secretaris; C. Wester hof, J. Weijmar Schultz en J. van Zitteren, leden. Vlaardingen De heer P. J. Steehouwer, leraar aan de openbare scholengemeenschap Professor Casimir is geslaagd voor de akte M.O.-B Franse taal en letterkunde. Rotterdam Een 35-jarige tech nisch adviseur uit Schiedam stond woensdag voor de politie rechter omdat hij vorig jaar december had geknoeid met kascheques. De man zit thans al voor verduistering in een ob servatietehuis in Doetichem. Tot vorig jaar had hij echter een blanco strafregister. Financiële zorgen in het gezin waren de oorzaak geweest dat de verdachte zich tweemaal geld had toegeëigend dat hem niet toebehoorde. De tweede keer was het niet eens ten .ei gen bate. De bx-oer van de in Duitsland geboren verdachte kwam door heimweer gedreven uit Israël. Hij had geen werk en belastte de verdachte in finan cieel opzicht nog eens extra Voor de terugreis van de broer vervalste de verdachte twee kascheques voor totaal f 980. De officier van justitie mr. A. C van der Spek eiste een maand voorwaardelijke celstraf met een proeftijd van twee jaar en een boete van 150. De politie rechter mr. A. R. Jolles kon het daar niet mee eens. Hij ver oordeelde de technisch advi seur tot zes weken cel, waar van vier voorwaardelijk. Volwassenen moeten het zout op halen, omdat het niet geschikt is voor consumptie. Het beloop- baar houden van voetpaden en trottoirs na de sneeuwval en de vorst wordt een steeds groter probleem. Hoewel de Algemene Politieverordening in Schiedam twee artikelen kent die de be woners de verplichting opleig- igen op de voetpaden de glad heid tegen te gaan, wordt het in de praktijk steeds moeilijker daar de hand aan te houden. Er zijn nog maar weinig vrijwilli gers over die zich met het sneeuwruime® willen belasten en ook de as uit de kolenka chels, die vroeger kon helpen, wordt door de invoering van aardgas steeds minder. De be strijding vormt vooral voor be jaarden in benedenwoningen een probleem. Het stroo.zout kan nu enige uitkomst bieden. De Algemene Politieverordening heeft de artikelen 86 en 87, die de bewoners tot het bestrijden van de gladheid verplichten. Zo moet ieder het voetpad^ voor zijn woning of terrein, indien dit smaller is dan drie meter, reinigen en de sneeuw naar de rand van de rijweg brengen, maar wel zo, dat bushalten, brand- en rioolputten vrijblij- ven. Mocht het voetpad bredër zijn dan drie meter, dan kan de sneeuw op de uiterste rand van het voetpad worden gebracht, wel weer met inachtneming van het bovenstaande. Mochten er meer hoofdbewoners of hoofdgebruikers zijn, dan heb' ben zij krachtens artikel 86 al len de plicht voor reiniging zorg te dragen. Volgens artikel 87 van de Alge mene Politieverordening is ie dere hoofdbewoner, hoofdge bruiker of de eigenaar van een woning bij gladheid vei"plicht het voor zijn huis lopende voet pad ter breedte van minstens één meter met zand, as of an dere daarvoor bruikbare stof fen te bestrooien. Zouden er meer hoofdbewoners zijn, dan rust volgens het artikel de plicht om te strooien op ieder van hen. Het zout dat de gemeentelijke V.R.O.M.-dienst nu ter beschik king wil stellen, wordt gratis aan de bewoners verstrekt. -..I':' ■'-(ï s'. Woensdag kwamen de prijswin naars, juryleden en andere be langstellenden bijeen in de aula van de Technische Hogeschool in Delft. Een deel van de aula Schiedam In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat wordt zondag een opendeur-dienst ge houden. Voorganger is ds. E. F. Verbaas, hervormd predikant In Maassluis, die als onderwerp koos „Leven en licht". Aan de dienst, die om tien uur be gint, verlenen medewerking de organist Jacques P. Bekkers, enkele koperblazers van de harmonievereni'ginig Harpe Da vids en het Schiedams Christe lijk Mannenkoor onder leiding van Jan van der Ree. De com missie voor het Opendeur-werk van de hervormde gemeente nodigt iedereen uit, de dienst bii te wonen. Maasland Nog niet alle prijs winnaars van de op 28 novem ber gehouden loterij van de Maaslandse Vogelvereniging hebben hun prijs afgehaald. Het betreft de nummers 1262, 1273, 2117,, 4774 en 4780. Af te ha len op Doelstraat 80. was uitgespaard voor een ten toonstelling van de ontwerpen, bestaande uit tekeningen, ma quettes en foto's van de inzen ders. De tentoonstelling zal een week lang in de Technische Ho geschool te bezichtigen zijn. Professor Van den Broek, voor zitter van de jury, hield een korte inleiding over de resulta ten van de 13 ingezonden werk stukken. Hij veronderstelde dat de architecten ook zij die niet in Delft wonen veel be langstelling voor de sanering van het Delftse komplan moe- ten hebben om er zoveel werk aan te besteden. Wat het ont werp van de heer Van der Zalm betreft: naar het oordeel van de jury was het ontwerp juist daarom de eerste prijs waard omdat de Schiedamse architect rekening had gehouden met de aanblik van het te saneren ge bied voor de voetganger. Bij zijn ontwerp had hij aangege ven hoe het er vanuit verschil lende posities bekeken, zou gaan uitzien. „Andante bete kent gaande", zei de heer Van den Broek, die wel wilde beken nen dat de jury later pas de naam van het ontwerp begreep. De eerste prijs een bedrag van 4.000,- voor studiedoeleinden werd overhandigd door de directeur van het jubilerende bedrijf, de heer Van Mierlo, die ook de winnaars van de tweede, derde en extra prijs een geldbe drag kon overhandigen en daarbij het jury-rapport. De burgemeester van Delft die op de bijeenkomst aanwezig was, ging ook niet met lege han den naar huis. Hij kreeg de ont werpen mee om ze met het ge meentebestuur nader te bestu deren. In zijn dankwoord zei de heer Van der Zalm dat hij zeer geïn teresseerd is in saneringsplan nen. „Ook in Schiedam is men daar druk mee bezig". Hij wees er verder op dat het van ■groot belang is wanneer meer bedrijven een dergelijk gebaar maken bij een jubileum als het bedrijf Van Mierlo heeft ge daan. Professor Van den Broek haaktei er nog even op in met de toe voeging aan het adres van da burgemeester dat ook de burge rij in deze plannen moet wor den betrokken. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvanger» voor de prijs van één: de Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, ds SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. stuur •Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam d» SC RN 14dagen gratis naart straat woon pk telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1