2 kranten voor ée'n prijs B. en W. voelen weinig voor vervanging verkeersbrigadiertjes SIMCA C. VAN NOON'S W. VAN PELT Kerst op de Koemarkt Nog even wachten op openbare raads commissies WK I-V. Schildersbedrijf Leger des Heils houdt kerstfeest voor bejaarden V olksker stzang in Groenoord Geen spreekuur burgemeester en wethouder Collé I PRAATHOEKJES VOOR AL UW SCHILDERWERK 6 pagina's AUTOBEDRIJF N.V. 1MBER 1970 Eerste paal bejaardenflat Stricklede" Schiedam Op het terrein aan de Nieuwe Damlaan nabij de Vlaardingerdijk is gister middag de eerste paal geslagen voor een bejaardenflat, die 104 woningen zal tellen en die de naam „Stricklede" zal krijgen. Mevrouw F. van der Esch-von Henning, tweede voor zitter van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden in Schiedam, die de opdracht tot de bouw verstrekt heeft, verrichte de plechtigheid. Het is de bedoeling, dat de bejaardenflat in de tweede helft van 1972 in gebruik zal worden genomen. In de flat komen woningen voor zelfstandige bejaarden. Aansluitend is een dienstencentrum ontworpen, dat door de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk te Schiedam zal worden gerealiseerd. In de januarivergadering hoopt de gemeenteraad aan de bouw van het cen trum aandacht te schenken. In de nabijheid wordt ook nog een gezinsvervangend tehuis gebouwd. londom dc kruising Nieuwe Damlaan/Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan zal in de toe komst een heel complex van ticjaardenvoorzieningen verrij zen. Reeds nu zijn er twee be jaardenflats en is er het bejaar- I dencentrum Thurlede. De nieu we flat komt te liggen naast de I oprit van de wijk Nieuwland I naar de oude stad en daarmee I heeft de architect T. A. Brou- 1 wer van het architectenbureau I Groosman te Rotterdam reke- I ning gehouden. De vorm van de 1 gebouwen zal zodanig worden I gesteld, dat er als het ware een I handreiking ontstaat tussen I Nieuwland en de oude stad. Het gebouw krijgt daarom een ster- I ke geleiding, zowel horizontaal 1 als verticaal. I)e bewoners zullen hun woning 1 kunnen bereiken via afgesloten I galerijen of corridors. Volgens J het „corridorprincipe" zullen I aan twee zijden van de gang de 1 woningen worden gesitueerd. I Het gebouw krijgt negen woon- I lagen, aflopend naar vier la- 1 gen. Men zal nog nagaan of bin- I nen het budget de verspringen- I de verdiepingen als dakterras- 1 sen kunnen worden gebruikt. het gebouw vindt men de hori- I zontale geleding terug in de 1 corridors, waar binnenstraten I ontstaan met aan beide zijden I verbredingen waarin de bewo- Iners activiteiten buiten d'e wo- Iring kunnen bedrijven, zoals I het aanleggen van binnentuin tjes, het plaatsen van aquaria len praathoekjes. De begane I grond zal via een overdekte pang in verbinding staan met I het dienstencentrum. r bejaardenwoning telt een hal, I toilet, bergruimte en een dou- phe. Keuken en woonruimte I nebben een open verbinding, I roede mogelijk gemaakt door pen mechanische ventilatie, pussen de woonruimte en de I slaapkamer komt een vouw- pvand, waardoor een zo groot Iroogelijk contact tussen de be- Iwoners in die woning wordt ge- I boden. Iedere woning heeft een puim balkon. |°ordat de eerste paal werd ge- plagen was er een bijeenkomst Ivoor genodigden in de recrea tiezaal van Thurlede. Namens pet bestuur van de Humanisti- |sche Stichting voor Huisvesting pejaarden in Schiedam toonde I voorzitter B. Drukker zich ver- peugd over de aanstaande rea lisering van het project. |»°r de financiering van de bouw ls een bedrag van 4,7 miljoen ""getrokken, dat is geleend Jan het Pensioenfonds voor de Metaalnijverheid. Aannemer is "e Bataafse Aannemings Maat schappij te Rotterdam. In de —""niiddellijke omgeving bevin- igse avontuuï ®ljjen zich reeds twee bejaarden- ats, de Koningin Wilhelmina- flat en de Emmaflat. De bejaardenflat „Strick lede" op een maquette. Rechts de Nieuwe Damlaan K, zoals u wee' /oetbalvereniginê' t Kethel, organ1] ivond in het ven w een klaver ja5' d® ijzen'. Hier is wart voor acht. ST. LIDUINAPLEIN 8 cRlEDAM TEL. 26.95.45 Schiedam Het Leger des Heils houdt zaterdag twee kerstbij eenkomsten voor de bejaarden. Beide feesten worden gehouden in de aula van de scholenge meenschap Spieringshoek en beginnen om half drie 's middags en 's avonds om half zeven. Honderden bejaar den zullen aan de feesten deel nemen. In het centrum heeft het Leger op de Koemarkt weer de kerstpoit- ten opgesteld. Uit de opbrengst wil het Leger een deel van de activiteiten voor en tijdens do kerstdagen financieren Schiedam De Wijkverenlging Groenoord organiseert dinsdag om 20 uur een volkskerstzang, die zal plaats vinden in de St. Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan in Groenoord. Burgemeester Roelfsema zal het kerstevangelie voorlezen. De heer Karei Prins zal voorle zen uit de bijhei en declame ren. Muzikale medewerking wordt verleend door het Gerefor meerd Kerkkoor Kethel, Her vormd Kerkkoor Groenoord, Hervormd Kerkkoor Kethel, Parochiekoor ,,St Jan", Bejaar denkoor „Spalandia", Jeugd koor „Groenoord" en een RK jeugdkoor. De samenzang wordt door de heer G. Hagenaars begeleid. De heer C. Dubbeld zal de koor zang begeleiden. Verder wen ken mee: Heieen Hoogendoom en een cornet-duo van heit Le ger des Heils. De algehele leiding berust bij de heer A. van Mansum. Schiedam Op de Koemarkt staat sinds gisteren weer een faaie kerstboom, afkomstig uit Scandinavië en een geschenk aan de gemeente Schiedam van een hier gevestigd Scandi navisch bedrijf. De reusachtige boom geeft het plein juist in deze dagen een feestelijk aanzien, waartoe de feestver lichting in de omliggende straten en op het plein zelf ook bijdraagt. SCHIEDAMSCHE ON AFH ANKEI .1JK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 COURANT SCHIEDAM EN KETHEL 98ste jaargang no. 23982 IVrijdag 18 december 1970 Mevrouw Van der Esch tijdens het slaan van de eerste paaL Schiedam Pas als B. en W. een advies hebben ont vangen over de openbaar heid van enkele commis sies, waarin ook niet- raadsleden zitting hebben zullen zij de raad een voorstel doen tot het openbaar maken van raadscommissies en dez« laatste commissies. Dit antwoorden B. en W. op vragen van de gemeente raadsledten A. J. Engels man (PvdA). G. Kaptein (D'66) en M. A. A. M. van Overveld (KVP), die wil den weten wanneer een voorstel inzake de com missies kan worden tege moet gezien. Zij hadden het college gevraagd of het ook vindt dat hiermee haast moet worden ge maakt. In hun antwoord laten B. en W. weten dat zij van de Commissie voor Algeme ne en Bestuurlijke Zaken een advies hebben ont vangen over de openbaar heid. B. en W. delen ten slotte mee, dat hun stand punt inzake de openbaar heid van commissies, dat in het programma van het college als één der be langrijkste punten .staat vermeld, niet is veran derd. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de Schicdamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, dc SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema en wethouder B. E. Collé zijn verhinderd hun weke lijkse spreekuren te houden. Het spreekuur van burgemees ter was gesteld op maandag 28 december. Wethouder Collé zou zijn spreekuur houden op woensdag 23 en woensdag 30 de cember. ■Deie bon in op«n envelop, ronder postzegel, sturen nasr Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer834. Rotterdam stuur m.i.v.:do SC RN 14 dagen gratis naars naam straat woonpl. telefoon... Schiedam Burgemeester en wethouders zien weinig heil in de vervanging van de verkeers brigadiertjes door bejaarden. Zrj menen, dat voor het verrichten van het werk van de brigadiertjes het helpen oversteken van collega-scholieren een vaste band met het schoolleven noodzakelijk is en dat het insch akelen van bejaarden ook om practische rede nen bezwaarlijk is. B. en w. antwoorden dit op vragen die het KVP-raadslid W. J. C. Wil- lemse over de vervanging van de brigadier tjes heeft gesteld. Overigens vinden b. en w. de sug gestie van de heer Willemse tot het inschakelen van bejaarden voor dit werk het bekijken waard, al hebben ze wei wat practische bezwaren. Medisch gezien lijkt het hen niet onmo gelijk, dat 65-jarigen en oude ren als begeleiders optreden bij het oversteken van kinderen, mits zij voldoen aan redelijke eisen van een goede lichamelij ke gesteldheid en van een gees telijke paraatheid. Een regel- Uw Simca-dealer voor Schiedam en Vlaardingen e.o. Laat U voorlichten over de ko mende prijsverhoging in 1971. NU NOG ALLE 1971 MODELLEN VERKRIJGBAAR. In zijn vragen wilde de héér Wil lemse weten of ook in Schie dam de kinderen niet kunnen worden vervangen door zoge naamde lolly-pops, zoals de be jaarden die in Engeland het werk van een brigadiertje doen, worden gf">oemd. B. en w. vinden, dat het huidige insti tuut geheel in het kader van het schoolleven is ingepast. De tij den van bezetting van de post sluiten volgens hen nauw aan bij de behoeften en een voort durend contact tussen school hoofd en brigadiertjes kan wor den gegarandeerd. Het hoofd kan direct ingrijpen bij stagnatie, bijvoorbeeld ails er een brigadiertje ziek is. Het college acht het voorlopig niet verantwoord om de huidige, be vredigende functionerende, or ganisatie stil te leggen. Niette min zijn b. en w. bereid, met de Schoolraad en de schoolbestu ren overleg te plegen of en op welke manier de huidige rege ling zou moeten worden ver vangen. matige medische begeleiding zou dan wel op zijn plaats zijn. Practisch zijn de mogelijkheden volgens b. en w. veel kleiner, omdat het hier gaat om een duurzame voorziening en niet om een korte actie. Het college vreest dan ook, dat de vrijwilli ge medewerking aan een zaak als deze op den duur teleurstel lend zal werken. Nogmaals wij zen zij de heer Willemse op de vaste band, die tussen begelei ders en scholen dient te be staan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1