JAARVERSLAG 1969: Agenda h. en Weg- omlegging 2 kranten voor ée'n prijs Kerstviereïng bejaarden. Intertexta" met oude muziek vtie Caravan uitgebrand Orgelconcert in aula museum nd daarmee, angrijk vindt de Arbeid de voetbalclubs Ise arbeiders, ingen wonen' te geven zich n als lid bij voetbalveren! te een stap op scriminatie op oordeelt het emeenteraads- ist met onder en recreatie", rijn thans aan- peelweiden in ls ze een par- rappen". 99 SCHIEDAMSGHE COURANT jjaandag 21 december 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 98ste jaargang no.23984 SCHIEDAM EN KETHEL l de P.v.d.A srder af waar- i voor het ver- Kolpabad aan niet worden i van der Reij pmerkelijk dat zoals zwem- hoger tarief ;n. Het is ge niet vreemd Kolpabad jaar oitatietekort is ibsidie van de maar dat m komen van ïstellingen". HARDINGEN de UEFA-liist issen 1966. ident. Na afM .mer 4, die ik he le. mijn excuu iaar ik wil je ik zoiets n°01 Geen microfooi i nek tijdens d' je begrijpt «e dag alle krante ng heb ik nog ;r" gehad, ma' et dood van. D ne geen verw r wel gezegd oeter achterweg; ijven. Daar w f helemaal rie ■eek: .nd veel kritiek ■t buitenland jporten. Een goed jaar voor de Gemeentelijke Bibliotheek Schiedam In de aula van de Scholengemeenschap Spierings. hoek hebben afgelopen zater dagmiddag en -avond 650 be jaarden een kerstviering mee gemaakt, die voor de negende maal was georganiseerd door het Leger des Heils in Schie dam. De kerstvieringen die elk twee uur duurden, stonden onder lei ding van de kapiteins H. Ren ting en Geboer. Bij de kerstvie ring die 's middags om half drie begon, waren ook de bur gemeester, de heer H. Roelfse- ma en echtgenote aanwezig. Kapitein Renting heette de aan wezigen welkom en zei dat het feest kon worden gevierd dank zij de Schiedamse burgerij, die niet voorhij was gelopen. Tij dens de kerstviering traden op de Tamboeryngroep, het zang koor, het muziekkorps en het meisjeskoor van het Leger des Heils. De kerstvertelling 's middags werd verzorgd door Envoy B. F. J. van den Hoek, 's avonds las mejuffrouw M. Tuinenburg het kerstverhaal voor. Schiedam De Gemeentelijke Openbare Bibliotheek kan over 1969 terugzien op goede resultaten. Al stonden personeels- en ruimtegebrek het volledig functioneren enigszins in de weg, in het jaarverslag over 1969 wordt toch melding gemaakt van bevredigende resultaten. Het aantal lezers nam toe met acht procent, het aantal uitleningen met zeven procent en het boe kenbezit met ongeveer zes procent Verder was in het verslag jaar sprake van de fusie tussen de Openbare en de rooms-ka- thclieke bibliotheken in Schiedam. Schiedam De agenda die van avond door de Schiedamse Ge meenteraad zal worden behan deld, bevat 15 punten. Deze be treffen de volgende onderwer pen: t. Verdaging van de vaststelling van de notulen der vergaderin gen van 1, 7 en 28 september, 26 oktober en 23 november 1970; 2. Benoeming leden stembu reau; 3. Lijst van mededelingen en ingekomen stukken; 4. Be noeming van 4 leden van de Ge meentelijke Jeugdcommissie. Aanbevolen worden de heren A. Koppenol, W. F. de Wolff, A. Wiegman, C. van Tilborg; 5. Voorstel tot uitgifte in erfpact van een perceel grond, gelegen tussen de Churchillweg en de Valeriusstraat, aan de Vereent ging Huishoud- en Industrie school voor Schiedam en om streken; 6. Voorstel tot wijzi ging van de begroting der ge meente alsmede van enkele takken van dienst, voor de dienstjaren 1969 en 1970; 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de Vereni ging tot Bevordering van Chris- teljk Onderwijs voor het stich ten van een kleuterschool met 4 werk- en 2 speellokalen in Schiedam-West; 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Sint Wiliibrordusstichting voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen, 30 rij wielstandaard o.a., alsmede gymnastiek- en buitenspelmate riaal ten behoeve van de school voor kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden aan de Warande 150; 9. Voorstel tot het verlenen van een krediet van f 5.775,- voor de omschake ling van de elektrische installa tie van de technische werk plaats van de dienst van ge- meentwerken; 10. Voorstel tot het verlenen van een krediet van f 25.000,- voor het treffen van zogenaamde welzijnsvoor zieningen; 11. Voorstel van de Beroepscommissie Bouwveror dening tot afwijzing van het be roep van de Schiedamse Auto Reparatie Dienst te Schiedam inzake het weigeren van een bouwvergunning voor het pand Leliestraat 32; 12. Voorstel om het Reglement van Orde en en kele andere verordeningen te wijzigen om de benoeming van plv. leden in de gemeentelijke commissies mogeljk te maken; 13. Voorstel tot wijziging van de Algemene Politie Verordening in verband met het vervoer van gevaarlijke stoffen; 14. Voor stel tot wijziging van de veror dening begraafrechten; 15. Voorstel tot vaststelling van de V erplaatsingskostenverorde- ning. Schiedam De Laan van Bol'Es zal van dinsdag 22 december 's morgens 6 uur tot en met woensdag 23 dec. 's avonds om 6 uur bij de grens met de gemeente Vlaradingen, in ver band met werkzaamheden in de Torenflat, zijn afgesloten voor autoverkeer. De wegom- legging zal met borden worden aangegeven- In het jaarverslag wordt gecon stateerd, dat de Gemeentelijke Bibliotheek een stevige plaats in de Sdhiedaimse gemeenschap inneemt, getuige de grote be langstelling van de bevolking voor deze installing. Op 31 de cember werden 9.320 lezers ge teld, terwijl het boekenbezit op die dag 96.620 banden bedroeg. De personeelssituatie begon in het begin van het verslagjaar nijpend te worden, maar kon tegen het eind vain 1969 enigs zins worden verlicht. De kwali teit van de werkzaamheden van een service-instituut als de bi bliotheek wordt nu eenmaal vooral bepaald door de samen- stelling van het personeelsbe stand. In de huisvesting van de Centrale Bibliotheek en de filia len is in het verslagjaar geen wijziging gekomen. De ruimte van de Centrale Biblio theek is beperkt en zou volgens het verslag op een wat ratione lere wijtze moeten worden inge deeld. In 1970 is een nieuw fi liaal aangekocht aan de Park weg, Het streven is er blijkens het ver- slagop gericht, het bibliotheek technische gediplomeerde per soneel meer in de gelegenheid te stellen voor de voorlichtende en informerende taak zowel ten aanzien van de bezoeker, die de inlichting vraagt, als indirect. H-et belangrijkste feit uit het ver slag op gericht, het bibliotheek door d-e gemeenteraad inzake de overeenkomst tot samenwer king tussen d-e Gemeentelijke en de r.k. openbare biblio theek. Er zal tussen de twee bi bliotheken een samenwerking kamen, waarvan de exploitatie geheel in handen is van de ge meente Schiedam. Achtergrond voor deze overeenkomst was de overweging dat d-e tijd rijp is geworden voor een gezamenlij ke behartiging van ieders be langen. Ook in .het jaarverslag over 1969 van de Stichting Katholieke Openbare Bibliotheek wo-rdf aan het besluit een fusie aan te gaan veel waarde toegekend. De r.k. vereniging werd omge zet in bovenvermelde stichting. Drie leden hebben zitting in de gemeentelijke commissie van de Gemeenschappelijke Open bare Bibliotheek. Alle perso neelsleden zijn overgegaan in dienst van de gemeente Schie dam, terwijl directrice mej. I. W. P. Kni-ppels werd benoemd tot adjunct-directrice van de gemeenschappelijke biblio theek. Het ledenbestand' van de katholieke bibliotheek is in 1969 teruggelopen. In 1968 waren er nog 1253 leden, in 1969 waren dit er nog 1.166. Ook het aantal uit leningen liep terug. Schiedam Zondagmiddag is de brandweer onder leiding van brandmeester Oosterveen uit gerukt naar het Bachplein waar een caravan in brand was ge raakt- Toen de 40-jarige sportleraar w. Bishoff die op het punt stond met vakantie te gaan, detank van de caravan met huisbrand olie had gevuld en de caravan binnen ging, zag hij vlammen bij de kachel- Hij sloot daarop de toevoer af en gooide de gasflessen naar buiten. Een deel van de inventaris kon door om wonenden uit de caravan wor den gehaald .terwijl men een begin maakte met het blussen van de brand. Daar een houten luifel boven de hoofdingang van een flatgebouw aan het Bach plein gevaar liep eveneens in brand te geraken, werd de caravan naar het midden van de rijbaan getrokken, waar de brand door de brandweer kon worden geblust met twee hoge- drukstralen. De caravan brand de geheel uit. Te midden van de in verband met een tentoonstelling in de aula van 't stedelijk, museum aange brachte, nogal kakelbonte, ver siering heeft het kamermuziek gezelschap „Intertexta" zater dagavond onder auspiciën van de „Vereniging vrienden van het stedelijk museum" een pro gramma uitgevoerd met re naissance- en barokwerken. De titel -die men de expositie in de auila meegaf „sfeer-constras- ten" .was in verband met de uitvoering wel bijzon-der op zijn plaats: de sfeer die men graag heeft bij dergelijke concerten was dan ook het best te onder gaan door maar met gesloten ogen te luisteren, wat sommi gen ook deden. Door ziekte van de zangeres moesten de Bach-aria's verval len. Er bleef echter nog genoeg te genieten over: prachtige werken van Josquin des Prez, Melchior Franck, Telemann, Fase h, De Boismortier en Quantz, met een zeer afwisse lende instrumentatie van blok fluiten, dwarsfluit, violen, quin- ton (een 18e-eeuwse viool met 5 snaren), cello, contrabas, ho bo's en clavecimbel het laat ste instrument bespeeld door Elizabeth van Malde werdefi door „Intertexta" over het al gemeen gaaf, en met een groot stijlbegrip weergegeven. De kerstliederen waren niet verge ten: behalve enkele Engelse anonieme Christmas carols uit de 15e eeuw, uitgevoerd in een instrumentale bezetting, wer den door alle aanwezigen 't Franse kerstlied „II -est né le divin Enfant" en het Hollandse „Nu .syt wéllecome" gezongen. Een mooie avond! .W P* Verheul. Ze verschenen zaterdag in verschillende clubkleu ren aan de start. De deel nemers aan de door het RN/SC georganiseerde prestatieloop in het Bea- trixpark. Deze atleet had zich goed ingepakt tegen de mist en de kou. Met ijsmuts en panty liep hij de wedstrijd uit. Bevond zich zelfs bij de eerst aankomenden. Meer over deze geslaagde prestatie loop vindt u op de sport pagina's van deze krant. In de plaats van Leo van Doese- iaar die verhinderd was gaf de organist van de Goede Herderkerk te Schiebroek za terdagmiddag in de aula van het stedelijk museum een or gelconcert, waarvan de voorbe reiding bijzonder kort is ge weest. Desondanks leverde Ad- die de Jong uitstekende presta ties in -werken van Schultz, Buxtehude, J. S. Bach, Walther en Willem de Fesch. Hoe voor treffelijk de praeludia et fugae uit Bachs „Wohltemperirtes Klavier" op het historische or geltje klinken konden we weer ervaren aan de hand van die in E (dl. II nr. 9), door de orba- nist goed gefraseerd en geregis treerd voorgedragen. De ad ventstijd leent zich prima voor het spelen van pastorales. Ad- die de Jong had een heel mooie uitgezocht: die van Johan Gott fried Walther, welke uitstekend aansloot bij het daaraan voor afgaande werk van Bach, en Buxtehudes „Wie Schön leuch- tet der Morgenstern". Een im provisatie tot. besluit over het kerstlied ,,0 Kindeke klein" le verde aan het eind in het orgel een „hanger" op, welke precies paste in de harmonie, zodat die geen storend effect veroorzaak te, W. P. Verheul Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de Schiedamsche Courant met nieuw» uit uw stad en omgeving;, en het Rotterdamsch Nieuwsblad met het laatste binnenben buitenlandsenieuws. Geefons nu opdracht; ook bij u 14 dagen gratis» zonder enige verplichting» do SC RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. stuur m.T.v.t, 'Deze <bon'fa epen envelop, zonder postzegel» sturen naar RotterdamsthNieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis naar; iuamw straat woonpf. telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1