ODI past zich snel aan AGENDA Schiedamse kampioenschappen staan voor de deur Fortuna B overklast Baronie BURGERLIJKE STAND JOHAN KIJNE TWEEDE PLAATS DUINDIGT-CROSS FEUILLETON DOOR A.J. ZOETMULDER YFC maakt liet zich erg moeilijk STAD BEKENDMAKING BEKENDMAKING Korfbal Jubileumboek BEKENDMAKING l GEMEENTE SCHIEDAM Weekmarkt Broersveld GEMEENTE SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM Sluiting gemeente lijke bureaus en diensten i.v.m. de feestdagen Bureau van de Vleeskeuringsdienst Museum Bibliotheek SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 21 DECEMBER 1970 De nuancering van koor en orkest was eveneens beter, al ontbrak die helaas geheel in de samenzang. W. P. Verheul. Tafeltennis Harkeuring der maten en gewichten Sfeervolle kerstwijding Schiedam Het ziet er naar uit dat Odi zich snel aanpast aan het tweede klasse peil van de zaalcompetitie. De eerste wed strijd tegen Koozenburg werd geen onverdeeld succes, maar de twee daarop volgende wed strijden brachten de volle winst. Eerst werd THOR ver slagen en nu werd het Dordtse Zwervers met een 54 neder laag naar de stad aan de Mer- wede teruggestuurd. Ria Zeeuw bra ht met twee verre schoten Zwervers op een 02 achterstand. Na de vakwisse ling was het Cees Passchier die voor 30 zorgde, waarna de Dordtenaren een strafworp doeltreffend afrondden. Kort na de rust keurde scheidsrechter Lartigerubroek op onduidelijke gronden een treffer van Ria Zeeuw af. Odi's vierde doelpunt kwam toch; Costick Toussaint dchoot van ver raak, 41. De gasten gaven zich niet gewon nen en hun doorzetten werd met een doelpunt beloond. Dit gaf hun nieuwe moed en hun spel, toch al niet van hardheid ontbloot, werd nog harder. De consequentie hiervan, was een aan de Schiedammers toege kende strafworp, die door Arie v.t. Hoff werd ingeschoten, 5— 2. Tien minuten voor tijd moest de Odi verdediging opnieuw zwichten en het werd nog even spannend toen Zwervers tot 5 4 ophaalde. De resterende tijd was echter te kort om ter. minte nog een gelijkspel te for ceren. Ook de S.C. Schiedam doet het uitstekend. Zondag werd in de Energiehal met 8—2 van het Rotterdamse Spartaan gewon nen. Met 6 punten uit 3 wed strijden voeren de roodzwarte» de ranglijst aan. Voor de overwinning op Spartaan werd in de eerste 5 minuten de grondslag gelegd. Arie Jansen (2 maal), Freek Veer en Ne) Sluymer zorgden voor een 40 voorsprong. Hierna pakte Schiedam de zaken wat zorge loos aan en een tegendoelpunt was hiervan het gevolg: 41. Toen Arie Jansen en Nel Sluy mer voor 61 zorgden, was het met de Rotterdammers ge daan. Freek Veer maakte er nog 7—1 van, wat door de Spar taan met een treffer beant woord werd. Nel Majoor had het laatste woord en bracht de eindstand op 82 in het voor deel van de Schiedammers. Vlaardingen De B-formatie van Fortuna heeft tegen Baro nie duidelijk revanche genomen voor de destijds geleden 30- nederlaag. In Breda waren de roodgelen by tijd en wijle op vele onderdelen sterker, het geen tot uitdrukking kwam in een eclatante 04 zege. Integens telling tot overige uit- duels kreeg Fortuna al gauw de mogelijkheid vanaf lm begin de Baronnen stevig onder druk te zetten. Zodanig dat Fortuna veel gevaarlijk was en al na zes minuten de leiding nam via John Jansen na een actie tus sen Arie Riedijk, Gerrie Pijl en Tonny Vonk; 01. Na ruim een half uur solode Arie Riedijk langs drie man en vervrlgt> met een effectvol schot, dat de Bredase goalie niet kon hou den: 02. In de tweede helft, toen Baronie met zuidelijk temperament trachtte de bakens te verzetten, groeiden Hiddo Reys en Ronnie de Vette naar grotere hoogte. Brachten voornamelijk rust in het Vlaardingse verweer, zodat de Bredase aanvalslinie weinig gelegenheid kreeg om gevaar lijk te worden. Het werd in de 25e minuut 0—3 en een minuut voor tijd bepaalde Tonny Vink de eindstand op 04, nadat Gerrie van der Leek uit een solo de bal tegen de lat had ge jaagd. In die fase van de strijd, werd Baornie voornamelijk overklast. Maar Verburg moest halverwege zijn plaats afstaan Aan Gijs van Eek. OOK de Heilig Hartkerk was evenals de Heilige Geest kerk te Vlaardingen, waar het concert eerder werd ge geven geheel gevuld met belangstellenden voor het Kerstconcert, dat „Unisono" onder leiding van Henk Go- vaart zondagavond gaf. In menig opzicht was de uit voering beter, al is hiervoor ook de gunstiger akoestiek verantwoordelijk. Als het koor niet boven 't forte uit komt is de klank vaak heel mooi (b.v. in de drie Engelse kerstliederen), overschrijden de koristen deze grens zoals in het gedeelte uit Han del „Messiah" („And the glory of the Lord", helaas in het Nederlands gezongen) dan wordt de koorklank ruig en metalig. Ook is de klank te weinig gedekt in de voca len, dus te open. Evenals in Vlaardingen hebben de solis ten Leonie Korff, alt, en Sten Romers-van Toor, so praan, me het meest vol daan, al was de zuiverheid bij laatstgenoemde zangeres in Bachs duet uit Cantate BWV 9 („Herr, du siehst") niet steeds gewaarborgd. De Kerstcantate van de diri gent voor altsolo, koor, or kest en verteller (W. Oomen) bevat compositorisch gezien aardige momenten, maar ook zwakke gedeelten (lied van Jozef en Maria) die in de iets geavanceerder stijl van het stuk niet best pas sen. Ineke Keyzer speelde ook nu weer voortreffelijk de eerste hobo-sonate van Handel, met de dirigent aan het orgel Henk Govaart had enkele geslaagde bewerkingen van kerstliederen op zijn pro gramma geplaatst. Het Vlaardings Begeleidingsor kest speelde zeer aanneme lijk al waren er af en toe minder zuivere momenten. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamse!» Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.23.66 Klacbtendienst: telefoon 26.08.30 van 1820 uur; zaterdag van 1T19 uur. Deze krant wordt uitgegeven dOor de Sijthoff Pers N.V. Schiedam Tussen de eerste en tweede helft va nde tafelten- niscompetitie zullen ook dit seizoen weer de jaarlijkse Schie damse Kampioenschappen worden verspeeld. Dit evenement zal verschillende avonden in beslag nemen en gehouden wor den op 11, 12, 14 en 15 januari. Op de laatste speelavond zul len de finales verspeeld worden. MAANDAG ARCADE. DINSDAG ARCADE. WIJKVER. GROENOORD WOENSDAG ARCADE. GROTE KERK, TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM. 19.30 uur: NKV adviesbureau. 20 uur: Bridge Schiedam '59. 19.30 uur: St. Eloy. 19.30 uur: Bijeenkomst Studievrienden. 20 uur: Rep. Orpheus. 20 uur: Verg. Metaal Bedrijfsbond. 20 uur: St. Martinuskerk Volkskerst- zangavond met koren en muzikale solisten. 20 uur: Klaverjasver. Ons Genoegen. 2" uur: Dansavond Stedelijk Museum. 20.15 uur: Volkskerstzang. FILM PASSAGE THEATER, Leo Gestel, Aanwinsten 1970, Kunst klassen, Saskia Koenraads. Sjef Hen- derickx. Ie Kerstdag en nieuwjaarsdag is het museum gesloten. Kuifje en de zonnetempel, dag. 2 en 8.15 uur, zat. 2, 7, 9.15 uur, zo. 4.15, 7, 9.15 uur. Zondagmiddag om 2 uur: „Zorro kruist de degens". Bezoekuren ziekenhuizen: GEMEENTE-ZIEKENHUIS, tel.: 269126: Zaal 13.30—14.00, 19.00— 19.30 uur; klas: 13.30—15.00 uur, 19.00—20.30 uur; kraamalde- ling 13.30—14.30 en 19.00—19.30 uur. BEZOEKUREN Derde klas 13.30—14 uur en 19—19.30 NOLETSTICHTING: uur, tweede klas 13.30—14.30 uur en 1920 uur, eerste klas 13.3014.30 uur, 19—20 uur en 13.30—14 uur, kinder afdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag, zaterdag 13.3014 uur en maandag, donderdag 18—18.30 uur* Vlaardingen Vlaardinger Jo- han Kijne is bij de Duindigt- cross in Den Haag tweede ge worden achter nationaal uurre cordhouder Geert Jansen. De voorsprong van Jansen was 40 seconden. Bram Wassenaar Nederlands 1500 meter record houder werd derde en Van Kasteren vierde. Louis Vink be reikte de achtste plaats. Bij de A-junioren liep Vlaardin ger Gerard van den Berg een goede wedstrijd, maar uiteinde lijk moest hij met een derde plaats genoegen nemen. Gerard van den Berg eindigde in de cross van het RN in Schie dam op de derde plaats. Bij de kerstloop van Fortuna liep Jo- han Kijne, evenals Fortunees en Nico Terlouw van Shell ver keerd. Schiedam Ondertrouwd: R. J. Neervoort, 25 jaar en M. Ko ning 20 jaar; N. Griskov 22 jaar en M. A. G. van Genechten 27 jaar; A. J. Baart 22 jaar en C. C. M. Walbeek 21 jaar; A. Broeren 20 jaar en J. Pil 19 jaar; J. F. Streng 45 jaar en C. L. Schoonen 41 jaar; J. van der Waal 26 jaar en M. L. van der Giessen 22 jaar; J. P. Kool 26 jaar en G. W. M. Olsthoorn 22 jaar; A. B. J. Westhuis 24 jaar en H. D. Ballijns 22 jaar; M. C. Sakko 22 jaar en A. M. Bos 23 jaar; C. A .M. de Vette 19 jaar en H. Wittebol 17 jaar; A. P. Houtkamp 22 jaar en P. A. M. Vermeulen 20 jaar; W. Giessel- bach 21 jaar en R. W. Takx 23 jaar; J. van Groningen Schin kel 24 jaar en H. M. Le Pair 22 jaar; A. de Jong 28 jaar en E. de Smet 19 jaar. Getrouwd: K. Poortvliet 25 jaar en M. de Wijs 24 jaar; G. H. van Buuren 26 jaar en I. F. E Bezemer 20 jaar; R. R. P. J. Heidentrijk 24 jaar en C. M. Sa- lij 22 jaar; A. Heij, 22 jaar en L. Chaigneau, 21 jaar; A. J. Ippel 24 jaar en A. L. J. Peters, 21 jaar; A. J. Jeup 20 jaar; P. F. Hoogwerf 34 jr en J. E. Vroegh 32 jaar; G. F. A. Verspuij 22 jr en T. C. G. de Kievith 20 jaar; A. M. M. Groeneweegen 24 jr en C. T. J. dë Koning, 21 jaar; A. M. Be vers 21 jr en J. W. Weijling 20 jr; W. C. J. van Es 21 jr en E. M. de Rooij 18 jaar; A. P. van den Ende 24 jr en J. H. van Akelijen 23 jaar; J. Boer 23 jaar en H. J. de Lange 22 jaar; A. M. Hersbach 25 jaar en E. S. de Jong 24 jaar; M. J. Remkes 26 jaar en J. M. J. Sassen 22 jaar; C. A. W. van Gaans 24 jaar en M. Uittenbogaard 20 jaar; J. Leurink 21 jaar en T. M. Voer man 22 jaar; L. D. Baauw 22 jaar en M. H. Poot 22 jaanr; C. P. Maasdam 27 jaar en J. W, Voets 25 jaar; C. L. van Waar denburg 23 jaar en J. Suttorp 24 jaar; J. J. H. Willemse 21 jaar en J. M. G. Huis in 't Veld 20 jaar; S. A. Boxhoorn 21 jaar en H. F. de Ronde 21 jaar; T. F. van der Kooij 23 jaar en C. T. Hols 19 jaar; F. W. Balke 26 jaar en L. Buitenhuis 24 jaar; A. J. Boersma 22 jr en P. M. L. Hersbach 19 jaar; H. Hartman 32 jaar en C. C. E. Tobeck 25 jaar; F. J. Erkens 24 jaar en P. A. G. Vijfvinkel 21 jaar; S. Ra- dakovic 23 jaar en E. J. C. van der Knaap 28 jaar; J. E. Jan sen 21 jaar en M. A. de Jong 19 jaar; R. L. Vogel 23 jaar en L. Roijers 20 jaar; R. K. Lam- mers 23 jaar en A. C. Smit 23 jaar; A. L. Maas 22 jaar en M M. J. Krabbendam 26 jaar; A W. Zwamborn 26 jaar en M. M L. Matthijssen 22 jaar; J. J. Schrumpf 23 jaar en T. van der Lee 22 jaar. Geboren; Johanna H. d.v. L. J. van Kempen en H. J. Evers; De organisatie is weer In handen van NOAD en TSF tezamen, terwijl, naar wij vernamen, de heer Jos Clazing als toernooilei- der zal optreden. De spelers en speelsters kunnen weer in de diverse klassen Inschrijven, waarbij de organisatoren ho pen, dat. dit jaar ook weer eens vele thuistafeltennissers zich eens op de wedstrijdtafel zou den willen meten met andere niet-NTTB-spelers. Voor hen is een aparte klasse ge formeerd. Naast de persoonlij ke prijzen, wordt bij de senio ren en junioren gestreden om een verenigingsbeker. De in- schrijving sluit op dinsdag 29 december. De leden van TSF en NOAD kunnen inschrijven bij hun bestuursleden en aan het buffet in de Koopmans beurs. Degenen die niet tot de NTTB- klassen behoren en ook geen lid zijn van de verenigingen kun nen alle verdere inlichtingen verkrijgen bij toernooileider J. Th. Clazing, Troelstralaan 21 tel. 703692. Als alle topspelers van NOAD en TSF van de par tij zijn, kan het met de mogelij ke (tijdige) inschrijving van Nico van Slobbe een zeer inte ressant tafeltennistoernooi wor den. Vlaardingen De verkoop van het jubileumboek van De Hol- landiaan, dat ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan is uitgegeven, gaat voorspoedig. Zolang de voorraad strekt zijn er nog exemplaren verkrijg baar bij de boekenshop van het Vlaardings Dagblad aan de Blokmakersplaats. Kosten tien gulden. Het is vooral een uitgave .van veel leesgenot met 140 bladzij den over een halve eeuw De Hollandiaan. Mannen van het eerste uur komen er in aan 't woord, alsmede prestaties van vrijwel alle elftallen, rijkelijk voorzien van foto's. Voor de echte Hollandianer een boek dat hij niet mag missen. 174 En zo was het Nathalie, die na vraag deed naar wat er eigen lijk gaande was. Meetman werd opgebracht Meetman had 't lirium had de boel bij 'm thuis kort en klein geslagen, vertelden ter stond een paar praat-vaardige vrouwen, die naast haar ston den. De verwarde mensenstuwing, met als een vaste kern in haar midden de dreigend aaneen ge sloten politiemannen, naderde langzaam. Totdat er opeens een oponthoud kwam, de glim-lich- tende helmen neerdoken, on dergingen in de aandringende troep, toen weer opkwamen met rukken omhoog En nu trok sneller de stoet op; Natha lie en Laurens werden Meet man gewaar, sleurig gedragen door de politie-agenten, die zweetten van de moeilijke last. Slap, met dan opeens weer krampige trekkingen, hing het lichaam in hun sterke armen; de handen, omhoog gehouden, waren paarsig van de snoeren de boeien, die wrongen de pol sen al nauwer en nauwer en bleek, met blauwe vlekken als van kneuzingen, was de krach teloos achterover hangende kop met de warrige haarplukken en de wijd-opene, wilde ogen als van een bezetene; mond en neusgaten ook sperden zich wijd en jammerende godslaste ringen en verwensingen van die hem droegen, kreunden uit zijn schorre keel. Zoals hij daar voorbij gedragen werd, zijn lijf in de gescheurde, bevuilde kle ren, tot roerloosheid gedwon gen door de sterke knuisten van de agenten, leek hij het verlam de lichaam van een verongeluk te, wiens hoofd alleen nog vre selijk leefde. Ontzetting over deze ijselijke ver beesting had blijkbaar alle toe schouwers bevangen, want geen spotroep of hoonlach ging op. Zwijgend of zich uitend in kernachtige verontwaardiging liet men de lugubere stoet langs zich voorbij trekken; al leen de jongeren volgden in nieuwsgierige spanning naar het eind tot aan het nabije poli tiebureau. Laurens intussen was uit zijn bit tere, starre ongevoeligheid ge wekt, een weeë walg zwol ook hem in de keel; hij wendde zijn hoofd af, maar als een gruw zaam fantoom bleef hij de verwrongen kop van de dronk aard zien, zag het gesol met zijn lichaam in alle bijzonder heden. „Kom", zei hij ontdaan en nam Nathalie werktuigelijk onder de arm, „het is afschuwelijk". Hij voerde haar uit de volksme nigte en, toen ze rustig liepen langs de huizen, bemerkte hij pas hoe dodelijk bleek zij was geworden. „Kindje", vroeg hij, opeens weer vertederd, „zou het wel ver standig zijn nu toch die mensen te bezoekenPakt 't je niet te veel aan?" „Ja", bekende ze, „ik voel me vreselijk onder de indruk Ik heb nog nooit zo iets afschu welijks gezien Als je be denkt, dat de drank dèt van éen mens maaktZe zweeg even als in beraad; toen beslis te ze: ,,'t Is misschien laf van me, maar nee ik heb we zenlijk niet de moed nu „Als ik dan even alleen ging om poolshoogte te nemen en het een en ander al te geven „Wanneer je dat zou willen doen," zei ze en keek hem dankbaar aan. „Natuurlijk, natuurlijk", zei hij gretig. „En wanneer jij nu naar huis wilt gaan, kom ik je straks nog even verslag doen". Er dreef hem naar de lippen te zeggen, dat ze dan niet met hem terug hoefde te wandelen, maar hij bedwong z'n weer op levende, wrange stemming en zijn zelfbeheersing verheugde hem, toen ze dit voorstel spon taan afsloeg. Nee-nee hij moest maar een beetje door stappen dan kwam ze hem kalm achterop, zou wel voor het slop op hem wachten Zo lang zou hij het er onder de ge geven omstandigheden waar schijnlijk niet maken. Toen ging Laurens met vlugge, energieke stap, maar innerlijk vreesde hij zijn armelijke kleinheid, wanneer hij zou ko men te staan tegenover zo'n groot menselijk leed. Met een lichte huiver van weerzin en troostwoorden bedenkend, sloeg hij de hoek van het vunze slop om in vage ellendeverwachtin gen. Doch het aspect was ge heel anders dan hij had ver moed; er was een stilte als van verlatenheid. De grauwe bin nenplaatsachtige ruimte, een uitstulping gelijk van de brede straat in de huizenwand, waar drie armelijke woninkjes als in- gewrongen waren, was al reeds teruggevallen tot haar gewone, emotieloze, sinistere aanzien. Niets was er, dat wees op het woeste gebeuren, waarvan de volksmond verteld had. Maar toen hij bij het achterste huisje was gekomen, waarin het gezin Meetman woonde, bemerkte hij dat een ruit in scherven was geslagen; er kleefde zelfs een weinig bloed aan de sponning en glassplinters lagen op de modderige klinkergrond. Dit bracht hem weer in spanning en hij voelde iets als kordaat heid, toen hij de klink van de deur oplichtte en binnentrad. Onmiddellijk sloeg de verpeste binnenshuisatmosfeer tegen hem aan; een scherpe stank, die boorde in zijn neusgaten en hem walmde in de keel tot mis- selijkmakens toe. Hij bedacht zich even, stak snel een sigaret op alvorens de kamerdeur, die aanstond, open te duwen met zijn voet. Het vertrek scheen leeg. Het was een vale, tame lijk grote ruimte met enkele haveloze meubelen, maar door de was die aan de zoldering over lijnen te drogen hing, lijf goed en beddegoed, dat even te vlagwaaien begon bij de tocht van de open deuren, leek het toch klein. Er klamde een broeikas-vochtige warme lucht, doorwasemd van een sterke geur, die Laurens als van ge kookte uien herkende en hij zag nu ook op tafel in gebarste bor den de resten van middageten. Doch des te vreemder, onheil spellend bijna, deed hem daar om de leegte stil aan. Een ogenblik wist hij niet precies wat te beginnen. De eerste ge dachte was om terug te gaan, doch hij vond het stumperig van zich zelf om zo onverrich ter zake en zonder enig naricht bij Nathalie aan te komen. Dus deed hij een paar weifelende stappen naar het achterkeu kentje, waarvan de deur wijd open stond, schoon ook daar niemand leek te zijn en niets geruchtte. Toen echter, opeens, kwam een zwakke stem ergens, hij wist niet terstond waar van daan, vragen wie er was. Het kwam zo onverwacht-plotse- ling, dat een heftige schrik Laurens doorschokte en zijn antwoord verward-stamelend klonk. Een bleke, magere band zag hij zich strekken tussen de lappige bedsteegordijnen aan de ka merwand tegenover, de voor hang werd een weinig terzij ge schoven en in de troebele sche mer van die hokkige kamerver dieping, spookte, moeizaam op gericht, de gestalte van de zie ke. Wordt vervolgd Henricus W. z.v. H. W. Donks en E. van Garven; Charlotte A. L. d.v. A. A. C. Timmermanseti G. J. M. Vermunt; Henriëtte J. d.v. J. K. Mattheijsen en M. c] M. van der Voort; Francisco C. L. z.v. P. J. Kalishoek en A. van der Ent. Van onze sportredacteur Vlaardingen In feite had VFG het duel tegen Zuiderstcr het eerste halfuur in zijn zak, Was toen vooral veel sterker maar verrassend genoeg wer den de veelvuldige acties niet afgerond. Vele schoten uit de tweede lijn waren wel het ge. volg van het resolute over wicht. Toen echter Zuiderstcr na een half uur vrij onver wachts invaller doelman Hans van der Vaart op de proef stel de (bal via binenaknt in z'n handen) schrok het geelzwarte verweer met name Jan Ko ning zodanig dat er paniek (dreigde. Uiteindelijk nam VFC vijf minu ten voor de rust toch afstand van de Rotterdammers via Pim van der Burg die een pass van Harry Hartog benutte: 01. Op het hobbelige terrein towam do thuisclub drie minuten na do rust via Tindal wel teawg (mis ser VFC-defensie), maar het werd angstiger toen dezelfde Tindal via een „misser" vast Hans van der Vaart Zuiderster op 21 bracht. Evenwel was hef moreel vtan do geelzwarte formatie bepaald niet geknakt en daardoor zag ook Harry Hartog na 22 min, kans uit een hoekschop van Harm van Rees de stand in evenwicht te brengen. Na deze gelijkmaker werd doelman Hans van der Vaart vervangen door Jan Kortleven (Piet de Herder werd geblesseerd). Acht minu ten voor tijd scoorde Pim van der Burg uit een doorloopbal van Gerrie Hoogerwerf en toen kreeg VFC in de slotfase nog ruimschoots de gelegenheid om door te gaan. In verband met Kerstmis en Nieuwjaar zal de weekmarkt op het Broersveld in plaats van op de vrijdagen 25 december 1970 en 1 januari 1971 gehouden worden op de woensdagen 23 en 30 december 1970. Schiedam, 21 december 1970. Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat voor de herkeuring van maten en gewichten in deze gemeente zitting zal wor den gehouden op 4, 5, 6, 7, 8, '1. 12, 13 en 14 januari 1971 en wel van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur in een lokaal van de B.I,.0.-scho-l aan de Gedempte Baanslo->t nr. 0 alhier (ingang Oude Kerkhof). Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de op da aanplakborden aangebrachte uitvoerige kennisgeving. Schiedam, 7 december 1970. De dienst zal worden uitge voerd zoals op zon- en feest dagen. De veehouders wordt aange raden om op donderdag, '4 december en donderdag 31 december 1970 tijdig aangifte te doen van destructiematerlaal Het Museum zal op le kerst dag gesloten Zijn. Op 2e kerstdag is het Museum geopend van 12.30—17.00 uur. Op Nieuwjaarsdag is het Museum gesloten. De Gemeenschappelijke Open bare Bibliotheek en de filialen zullen op zaterdag 2 januari 1971 voor het publiek gesloten zijn. Schiedam, 21 december 1970.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2