Volley scoort zoals het wil mmm Eerste verlies voor Juliana-dames PPSC klimt langzaam omhoog 2 halve winst tegen Voordwijk Van der Schee kampioen van Zuid-Holland Ongelijkvloerse kruising Rijksweg 20 lAKiliG swichten IAKENG ieente- 5 en m. de Volleybal BER 1970 ICHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 21 DECEMBER 1970 Van onze sportredactie LNTE DAM larkt veld LNTE DAM ngder NTE )AM ran de igsdienst lm Van onze sportredactie hiedam r Een overwinning, een gelijkspel en een neder laag, dat zijn de resultaten die de Schiedamse KNVB clubs jiebben geboekt. Het meest in het oog springt wel de over winning die Excelsior heeft geboekt op het thuis spelende Aeolus, dat daarme in de opmars werd gestuit. Zonder meer kunnen we stellen dat het van de jongens van trainer Heys- ter een prestatie is geweest. DHS speelde in de uitwedstrijd tegen Leerdam Sport gelijk, misschien een tikje teleurstel lend deze 00, maar door dit ene winstpuntje verliest DHS nifet de aansluiting met de kop. Wel teleurstellend was de ne derlaag die Schiedam te slikken kreeg van Lekkerkerk, dat daarmee revanche nam voor de in Schiedam geleden neder laag. LEERDAM SPORT DHS LEKKERKERK— SCHIEDAM tl. Schiedam/Vlaardingen Het eerste herenteam van Volley'68 heeft het tegen hekkesluiter Concordia-7 wel erg gemakke lijk gehad. De Rotterdammers hebben vanaf het eerste fluit signaal niets in te brengen gehad tegen de op alle fronten be tere Vlaardingers. Na de eerste set met 15—4 te hebben ge wonnen ging Volley zich zelfs permitteren de aanvallers als spelverdelers te laten optreden. Peter van de Weide nam deze taak op zich waardoor Ocko ten Hof in de aanval ging opereren. De 152 setoverwinning in de tweede set onder streepte nogmaals de zwakte van het Rotterdamse Concordia. Ook de derde set bleek een formaliteit. Volley scoorde zoals het wilde waardoor met 154 een 30 overwinning werd behaald. SET-UP—SHELL H. W. Donks n; Charlotte A. 'immermans en it; Henriëtte J, sij sen en M. c. t; Francisco C. alishoek en A. In het oog springende overwinning Excelsior tredacteur In feite had :gen Zuiderstcr lur in zijn zak, il veel sterker id genoeg wer- lige acties niet schoten uit de •en wel het ge. resolute over. hter Zuiderstcr ur vrij onver- doelman Hans ip de proef stel- nenaknt in z'n het geelzwarte name Jan Ko- dat er paniek VFC vijf minu- st toclh afstand immers via Pim ie een pass van enutte01. Op rrrein kwam dn minuten na da wel terug (mis- ae), maar het toen dezelfde „misser" van 'aairt ZufKtesster moreel via® de matie bepaald t daardoor zag tog na 22 min. hoeks chop van ra da stand in engen. Na deze d doelman Hans vervangen door Piet de Herder d). Acht minu- oorde Pim van en doorloopbal gerwerf en toen de slotfase nog gelegenheid om Kerstmis en e weekmarKt 1 In plaats van 25 december 1971 gehouden ■oensdagen 25 1970. :mber 1970. nis wordt ge le herkeuring gewichten in tting zal woi'- 4, 5, G, 7, 8, '1. u.iri 1971 en 12.00 uur en uur in een El.L.O.-school te Baansloot ngang Oude jzonderheden iaar de op de aangebrachte geving. mbcr 1970. orden uitge- in- en feëst- ■vordt aange- onderdag, '4 onderdag 91 jdig aangifte ictiematerlaal op le kerst- het Museum t17.00 uur. ag is het lelijke Open- ;n de filialen ïg 2 januari iliek gesloten mber 1970. overwinning die Excelsior be haalde kwam mede door de be- ;ere conditie van de Schiedam mers. Het zware modderige veld stelde hoge eisen aan de spelers maar die van Excelsior weerstonden dat beter dan die van Aeolus. Het werd heel dik wijls vooral voor de doelen een waar moddertballet en de bal maakte dan ook de vreemd ste capriolen. tcelsior moest met vier inval lers de strijd beginnen. Hans van Deventer en Kreisscher stonden op de ziekenlijst. Van der Huls was door studie ver hinderd en Janse kan nog steeds niet aantreden. Zij wer den vervangen door resp. Ber ry Heyste-r, Elkiman, Schrou- wen'burg en Hans Heyster. eerste helft sloot Aeolus af met een voorsprong van 10. was uit een vrije trap dat Toch kwam Schiedam nog aan een doelpunt. Het werd echter afgekeurd. De bal was name lijk uit een indirecte vrije trap van Jan van Namen, via de vuisten van de doelman en de paal, in 't doel verdwenen. Het was de goed leidende arbiter echter ontgaan, dat de doelman de bal had aangeraakt en daar om keurde hij het doelpunt ten onrechte af. Misschien was het als dit doelpunt was goedge keurd nog anders gelopen maar nu bleef het 20. Het gemis van Nico van Huet jr, gaat zich nu toch wel doen voe len. Wellicht dat Nico de twee de wedstrijd in het jaar 1971 mee kan doen. Het is alleen maar de vraag of hij dan nog zo speelt als voor zijn operatie. Het Reijnders het doel wist te vin den. Na de thee bleek dat het i„ Leerdam heeft DHS een gelijk- spel weten te bewerkstelligen modderige zware veld te veel ran de krachten der thuisclub had gevergd. Excelsior ging be ier spelen maar het duurde toch nog tot een kwartier voor lijd dat dit in een doelpunt kon worden uitgedrukt. Buts. door sebroken, gaf een voorzet en toen was Hans Heyster precies op tijd om het leer langs de verbouwereerde doelman te schieten: 1'1. Deze keeper was een invaller en een mis greep van hem, heel kort voor lijd, stelde Berry Janse in staat Excelsior op 12 te brengen. Deze toch wel verdiende over- winning gaf het niet meer uit landen. t zware veld In Lekkerkerk Week voor de thuisclub makke ijker bespeelbaar dan voor Schiedam, dat zonder de zieke Krabbendam moest spelen, chiedam hield het spel te peu- erig, dit in tegenstelling tot dat an de thuisclub. Daar werd de ange pass gebruikt en dat Week veel effectiever te zijn. lo kon het gebeuren dat Van longen doelman van Der Tas p de proef stelde. Van der Tas anselde het leer weg. Voor de oeten van Van Dongen, die weer inschoot en weer de bal loor Van der Tas weggestompt Van Dongen retourneerde weer,maar nu was het dan weJ aak: 1—0. de tweede helft viel de thuis- tab feller aan en Gudde kori slleen maar redding brengen raddels een overtreding tegen iest, Dat kostte Schiedam een ■trafschop en Best maakte bij nemen daarvan geen fout: tegen Leerdam Sport en daar mee is men bij DHS gelukkig. Toch had het misschien wel een kleine overwinning verdiend, want vooral na de rust gaven de Schiedammers de toon aan. Toen waren het o.a. schoten van Roozen die door de lat wer den gekeerd en een kopbal van dezelfde spelerhad een beter lot verdiend dan ook weer door de latg ekeerd te worden. DHS bleef fel aandringen, maar Van Plaat, Klein, Doenga en in laatste instantie doelman Sterk, brachten steeds redding en stonden de jongens van trainer Schop geen doelpunt toe. Secre taris Poelman: „Ach, ergens zijn we natuurlijk blij met diit gelijke spel want het valt niet mee om daar in Leerdaim te winnen. Maar .gezien het spel- beeld hadden we daar toch met de voile winst vandaan kunnen gaan. We zijn echter tevre den". liedam T.S.F. 2 speelde af' dopen zaterdag nog de uitge telde wedstrijd tegen TOV in 'oordwi.jk. De TSF-re.serves adden zich reeds voor de pro- lotiegroep geplaatst, terwijl er °k voor de gastheren niets leer op het spel stond. Het is an ook niet vreemd dat er een "5 puntenverdeling uit de bus Wam. hingen nam van het tweede sam afscheid met twee over- 'hnittgem. Hij verloor echter ari Van de Ploeg. Deze TOV- jteler had kennelijk zijn dag, ant hij bleef deze avond onge- lasen, Gerry Vaessen en Peter ah den Broek moesten zich tet een zege op Turk tevreden teUesn. Het vijfde TSF-punt !';ar>a uit een gewonnen dub- «spel voort. 3 had ook nog een competi- erestant af te werken. In de eUrs werd met 2—8 van VDO «'oren. Het eerste TSF-punt wam van het bat van Peter der Hoeven die in de eerste van Leyssen won. Ook dubbelspel was voor TSF 3. a 2—2 stamd op dat moment as verdienstelijk maar de rtlien daarna eindigden alle een zege voor de spelers uit «stelveen. Hans Dries en Nol aak konden niet tot winst ko- n> al was de nederlaag van aak tegen Leyssen (2022 iin derde game) wel zeer mi stri. Heyster op de huid gezeten door twee spelers van Aeolus. Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Met een grote inzet en een verras send enthousiasme heeft het eerste damesteam van Shell kampioenskandidaat Juliana een gelijkspel afgedwongen. Het Schiedamse Juliana, zonder aanvalster Mieke Hoedema- ker, bleef in de eerste sets duidelijk de mindere van haar Vlaardingse tegenstander. voor aanvang van de wedstrijd ontstond grote onzekerheid omtrent het optreden van scheidsrechter De Monchy, trainer van Shell, door het niet opkomen van de aangewezen scheidsrechter. Deze onzekerheid drukte beslist een stempel op het Juliana-spel dat twijfelachtig en niet door tastend was. Shell speelde ech ter fris en vrijuit, vast van plan Juliana de eerste nederlaag te bezorgen. De eerste set veroverde Shell meteen een grote 91 voor sprong. De Schiedamse dames zagen geen kans de aanval over te nemen en moesten de eerste set met 15—12 aan Shell laten. De tweede set draaide Juliana wel iets beter maar kon niet verhinderen dat de Vlaardingse dames bleven scoren. Een 13—9 voorsprong leek Juliana op 1 1 te gaan brengen maar een keihard vechtend Shell kwam weer naast Juliana. De 1513 overwinning drukte wel de Vlaardingse vechtlust uit, maai de betere Juliana-techniek was hiermede te karig beloond.'De derde set gaf een Juliana te zien dat risico's moest nemen om tenminste een gelijkspel te bewerkstelligen. Shell, nu min der wilskrachtig, werd in de verdediging gedrongen. Dooi een 157 overwinning voor Ju liana werd de kans op een pun tenverdeling door de Schiedam- sen weer in eigen handen geno men. De laatste set bewees Juliana waarom het op de eerste plaats van de ranglijst staat. Een dui delijk overwicht werd met har de serves en goed getimede smashes in een ruime voor sprong omgezet. Shell, blijk baar tevreden met een gelijk spel, werd naar een grote 155 nederlaag gespeeld. Met vier punten voorsprong op nummer twee begint Juliana aan de tweede helft van de competitie. Van onze sportredactie Vlaardingen Jan van der Schee, het 18-jarige talent van sportschool Westwijk, is het af gelopen weekeinde kampioen van Zuid-Holland geworden bij de junioren. De Vlaardinger was dat in het lichtgewicht vorig jaar bü de aspiranten, waarvoor hy ook in de nationa le selectie zat. Hij werd toen derde van Nederland. Op 10 januari zal Jan van der Schee uitgezonden worden naar de nationale judokampioen schappen junioren, die even eens in de Rijswijkse Marimba hal worden gehouden. Bij de aspiranten eindigde Vlaar dingse Jo Vogler op de derde plaats, evenals Ton Bely bij de junioren in het halfzwaar. Maasland Bij Rijkswaterstaat zijn plannen in voorbereiding om de kruising van rijksweg 20 met de afslag naar Maasland en Maassluis ongelijkvloers te maken. Met de verbouwing van het kruispunt wordt in de loop van 1971 begonnen. Als .men eenmaal aan het karwei kan beginnen zal het gevaarlijke kruispunt na anderhalf jaar tot het verleden behoren. Dit jaar zijn er op de beruchte kruising ongeveer 30 verkeersongevallen gebeurd. In tegenstelling met vorige jaren vielen hierbij ge lukkig geen doden. Het project wordt een zogenaam de Haarlemmermeer-kruising. Dit houdt in dat de rijksweg over een viaduct wordt geleid met schuin aflopende afritten naar Maasland en Maassluis. Tevens zal het traject van rijksweg 20 tussen Maasland en Maasdijk er in de komende ja ren twee rijbanen bijkrijgèn. zodat de kilometerslange files voor deze flessehals tijdens de zomermaanden tot het verleden gaan behoren. Momenteel pas seren er op deze smalle weg al leen al in de richting Vlaardin gen gemiddeld 25.000 auto's per dag. De kosten van de ongelijkvloerse kruising kunnen op dit moment nog niet juist worden becijferd, daar er nog een aantal stukken grond moeten worden gekocht. Rijkswaterstaat verwacht dat hierover spoedig overeenstem ming kan worden bereikt en dat het definitieve plan binnen enkele maanden ter visie kan worden gelegd. Tevens heeft Rijkswaterstaat plannen om een fietspad aan te leggen langs de rijksweg tussen Maassluis/Maasland en Vlaar dingen. Door het toenemend au toverkeer in de Zuidbuurt kan deze dan worden vermeden. Dit fietspad zal nog wel enige jaren op zich laten wachten, daar ook hier nog een aantal grondaan kopen moeten worden gedaan. De Schiedamse Politiemannen hebben geen kans gezien tegen het op de tweede plaats staande Nervo tot setwinst te komen. Tcoh speelden de Schiedam mers een goede wedstrijd en hadden duideljk meer verdiend dan de 30 nederlaag. De bij zonder zwakke leiding pakte te veel in het nadeel van de Schie dammers uit. De eerste set was het Rotterdamse Nervo duide lijk de betere ploeg. Via 124 werd het een duidelijke 155 overwinning voor Nervo. De tweede set nam S.P.S.V. een 3 7 voorsprong die zelfs werd uitgebouwd tot 6—10. Vreemde scheidsrechterlijke beslissingen droegen er toe bij dat Nervo de achterstand kon omzetten in een 1210 voorsprong. Een kei hard knokkend maar aangesla gen. SPSV zag daarna Nervo met 1512 deze set voor zich opeisen. De derde en laatste set na-m Nervo een 41 voorsprong maar met inzet van alle krach ten kwamen de Schiedammers via 7—5 terug tot 98. De tech nisch toch wel betere Rotter dammers behaalden tenslotte via 1010 een 1510 overwin ning. Het hérenteam van Shell heeft het in Berkel tegen het sterke ■i. c' vm -■ Set Up niet tot een overwinning kunnen brengen. Tn de eerste set namen de heren uit Berkel een 124 voorsprong maar een fanatiek vechtend Shell nam zelfs een 1213 voor sprong. Minutenlang bleef daarna de stand op 1414. Na 25 minuten volleybal werd de eerste set tenslotte door Set Up met 1715 gewonnen. Een dui delijk aangeslagen Shell moest daarna de tweede en derde set in Berkel laten. Set Up won de sets met 153 en 15—8. Toch kreeg Set Up meer dan het ver diende daar Shell vooral in de eerste en laatste set minstens gelijkwaardig was aan deze hooggeklasseerde tegenstander. Van onze sportredactie. Schiedam Langzaam maar ze ker klimt PPSC omhoog. In theorie staan de Schiedammers op de tweede plaats, maar nu nog moet men PPSC zoeken pp de vierde plaats. Dat, na evh weer zeer moeilijk te nemen klip die TOGR heette. Een ma gere, maar toch verdiende 10 zege, was het resultaat dat in Rotterdam werd behaald. In de eerste helft, toen TOGR wat resoluter was in het spel, en ook meer „lef" aan de dag leg de, in die eerste helft kwam juist PPSC tot scoren. Na vijf minuten reeds kwam PPSC aan de leiding. Een combinatie tus sen Lodi Kalden, Coen Winkel man en Dick Vos wordt door de laatste afgerond met een tref fer. Vanaf 20 meter grof het schot doel: 01. TOGR ging er hierna nog feller tegenaan, maar het team maakte de fout om naast het voetballen ook nog te veel te praten. Het werd daarom bij vlagen vaak onprettig in het veld. Daartegen werd door de arbiter goed opgetreden. «n de tweede helft waren de ba kens verzet. Nu was PPSC wat moediger in de duels en zeke» de achterhoede kwam goed uit de verf. Het spel werd in de voorste lijn meer ei> meer opengegooid en het doel van TOGR ontkwam nog een aantal malen aan doorboring. Ook PPSC kreeg het nog een paar keer moeilijk, maar doelman Kroonenburg stak in een uitste kende vorm. De slotfase was spannend, maar de Schiedam mers gaven hun verdiende voorsprong niet meer prijs. De keeper van Aeolus heeft het druk om zijn doel schoon te houden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 3