2 kranten voor één prijsK é<M SCHIED AM-WEST OVER PLAN VOOR ENTHOUSIAST SPORTHAL Raad wijst aanvraag bouwvergunning af W. VAN PELT VRACHTAUTO EN FIETSER BOTSEN Auto in brand Raad benoemt leden Gemeentelijke Jeugdcommissie Wim de Haan verzamelt 1000 handtekeningen Programma van Natuurgenot in Huis voor '72 Bej aardensoos in „De Harg" GEISERS GESTOLEN pinsdag 22 december 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 4 pagina's 98ste jaargang no. 23985 SCHIEDAM EN KETHEL STRUIKELEN OVER SPELREGELS N.V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK WONINGWET STENCILS mmÊMmmm imB l De Gorzen: alleen woonwijk, zegt de raad. Schiedam Een lekencontroleur zal in de toekomst het ziekte verzuim van het Schiedamse gemeentepersoneel gaan contro leren. B. en w. hebben gisteravond tijdens de raad meege deeld op korte termijn, waarschijnlijk met ingang van het nieuwe jaar, tot aanstelling van zo'n controleur over te gaan. Schiedam-West: Enthousiast voor wijksporthal? Schiedam Onder de bewo ners van het westen van Schiedam blijkt groot en thousiasme te bestaan over de plannen van sportschool houder Wim de Haan, om een wijksporthal op te rich ten op het terreintje aan de Westfrankelandsestraat, Aleidastraat, waar thans de voormalige hervormde Wes- terkerk staat. Volgens Wim de Haan hebben hij en enke le van zijn leerlingen al bij na 1.000 handtekeningen vóór het stichten van de sporthal verzameld, die tij dens dit weekeinde zouden zijn opgehaald. De heer de Haan wil de oogst aan de gemeenteraad zen den, als onderstreping van de behoefte van de sporthal die er in het westen van Schiedam leeft. „Er zijn al bejaarden bij me geweest die zeiden: fijn, zo'n hal, dan hoeven we voor onze bejaar- dengymnastiek niet meer naar Nieuwland" aldus Wim de Haan. SCHIEDAMSCHE COURANT Geen vestiging autobedrijf in De Gorzen Ijchiedam Ondanks heftige kritiek uit de gemeenteraad, zal de Schiedamse Auto Reparatie Dienst zich niet in het pand Leliestraat 32 in De Gorzen mogen vestigen. De gemeenteraad nam het advies van de Beroepscommissie Bouwverordening tot weigering van de bouw vergunning voor dit bedrijf met 19 tegen 15 stemmen aan. De raad he'eft daarmee defi nitief geweigerd, het nieuwe bedrijf toe te staan, het oude winkelpand Leliestraat 32 in te richten als autoherstelplaats. ze. Lau van iet de lopers Op één na allemaal weer sh verschijnen ;daille. Die ene eg kramp. Ischiedam Vanmorgen om 8.15 uur ontstond op de Adm. de Ruyterstraat een botsing tussen een vrachtauto en een fietser. De vrachtauto werd bestuurd door de 23-jarige Vlaardinger G.v.H. De fietser, de 39-jarige Th' J. M. tekenaar uit Amster dam is met een hersenschud ding door de G.G. en G.D. naar het gemeenteziekenhuis ver voerd en opgenomen. ISchiedam Op de Proveniers- brug is maandagmiddag een personenauto in brand geraakt De 34-jarige bestuurder G. J. v. Kruisdam uit Rotterdam trachtte het vuur zelf te doven. Daarbij» liep hij enkele brand wonden aan beide handen op. De brandweer doofde later het vuur. De brand is waarschijn lijk ontstaan door kortsluiting. De bestuurder is met vrij ern stige brandwonden aan de han den door de G.G.D. behandeld. d-e dienstdoende was het binnen-1 r collega's. Aan de conditie van ied. Hij liet na- t aantal jongere t achter zich. /aller heeft zich m kreeg krafflP drie kilometer la het in ont man de medailles ntine van Excel- warme erwten- |Schiedam De gemeenteraad heeft gisteravond de heren A. Koppenol, W. F. de Wolff, A. G. Wiegman en C. van Tilborg be noemd tot leden van de Ge meentelijke Jeugdcommissie. Het VVD-raadslid G. P. Ver- hulsdonk had op zichzelf geen bezwaar tegen de benoeming van de vier leden, maar wilde toch wel iets meer weten over bun antecedenten, omdat drie van de vier hem onbekend wa ren. Ook wilde de heer Verhuls- donk weten, of de kandidaten nog een zodanige leeftijd heb ben dat ze werkelijk in contact met de jeugd zijn. (Wethouder mevrouw G. D. Ver- weij-de Graaff kon hem gerust stellen: de te benoemen leden hebben volgens haar óf een zo danige leeftijd dat ze inderdaad tot de jongeren kunnen worden gerekend, of hebben bindingen met het jeugdwerk, hetgeen bun benoeming eveneens aan vaardbaar maakt. In de novembervergadering besloot de raad, de beslissing over het advies van de beroepscommissie een maand aan te houden. Enkele leden van D'66 hadden een enquête ge houden onder de bewoners van de Leliestraat over de be zwaren die onder hen tegen de vestiging zouden bestaan. Resultaat van de enquête was volgens de D '66-ers dat lang niet alle bewoners tegen het bedrijf waAn, zoals in het advies van de commissie werd voorgesteld. Ook toen kwam er reeds kritiek uit de raad: mevrouw T. Krik- ke-Hein vond het onjuist dat ■het verlenen van de bouwver gunning zou geschieden omdat dit het karakter van De Gor zen als woonwijk zou aantas ten. PvdA-fractievoorzitter P. Boschman handhaafde die be zwaren gisteren, al zei hij wel in te zien dat de firmanten van de Auto Reparatie Dienst ern stig zouden worden gedupeerd. Toch verdiende het voortbe staan van de Gorzen als uitge sproken woonwijk volgens hem de voorkeur en was-de PvdA- fractie dan ook tegen het verle nen van de bouwvergunning. Rond die vergunning was allang deining ontstaan. De firman ten hadden bij het aanvragen niet de juiste procedure ge volgd tot aanvrage van de ver gunning, omdat ze niet precies wisten hoe men zo'n aanvraag moest indienen. Enkele ambte naren zouden regelmatig zijn verschenen zonder uitsluitsel te geven en de GTB zouden zelfs krachtstroom hebben verleend voor de aan de verbouwing vastzittende werkzaamheden. Kortom: er was al een begin met de verbouwing gemaakt zonder dat de vergunning er was. De heer C. P. M. Lansbergen, voorzitter van de beroepscom missie, had juist hiertegen dan ook bezwaar. Hij zag dan ook geen aanleiding, het advies van zijn commissie te herzien. Ver schillende raadsleden braken een lans voor de firmanten, echter tevergeefs. De VVD'er Verhulsdonk meende dat de firmanten zijn' gestrui keld over de gemeentelijke spelregels en vond dat men niet alleen de Leliestraat, maar ook ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL, 26.95.45 Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek ielf de vele pluspunten. •Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam Jtuur m.i.v.: de SC RN 14 dagen gratis naar: andere straten in de omgeving in de buurt moest betrekken. „Er zijn daar 28 bedrijven ge vestigd, die de welstand niet verlagen. Verder waren er op een bepaalde avond toen ik op onderzoek ben uitgegaan 163 au to's in die straten geparkeerd". De heer Verhulsdonk stelde dit om te bewijzen dat het argu ment van de tegenstanders van het bedrijf tegen de vele -auto's die in de straten zouden worden geparkeerd niet opging: „Er staan er al zo veel, dat er nie mand meer bij kan". Ook dé'heer V. Broeken (D'66) be pleitte andermaal de belangen van de firmanten door er op te wijzen dat welstand een subjec tief begrip is. De commissie, had overwogen, het vestigen van een reparatiebedrijf met oog op de maatschappelijke welstand te verbieden. Volgens artikel 34 van de Bouwverorde ning zou een vestiging onjuist zijn. Jurist mr. M. J. -M. van Kinderen weerlegde die stelling overi gens: naar zijn mening was dit artikel van de bouwverordening ten onrechte geïnterpreteerd. „De commissie beroept zich nergens op en heeft artikel 48 van de Woningwet niet geraad pleegd. Het gebeurde is nu in strijd met deze wet", aldus de heer Van Kinderen. PvdA-fractievoorzitter Boschman had in zijn betoog gewezen op bepaalde misstanden die er bij de dienst Gemeentewerken zou den hebben bestaan toen,de fir manten daar om raad kwamen vragen. In de hal var. het ge bouw zouden zij via een tele foon te woord zijn gestaan, het geen de heer Boschman een on juiste behandeling vond. „Als we zo beginnen kunnen we be ter de poort sluiten en hou ik m'n hart vast als ik aan de sa nering van de binnenstad denk", riep hij uit. Zowel commissievoorzitter Lans bergen als wethouder Colléé handhaafden hun oordeel en achtten de vestiging van de Schiedamse Auto Reparatie Dienst in De Gorzen niet ver antwoord. Wethouder Colléé wees op de gevaren die ver schillende Schiedamse straten bedreigen door de naar zijn mening steeds verder gaande industrialisatie. Wel zegde hij toe, te zullen bekijken op welke wijze zij die een bouwvergun ning aanvragen geholpen kun nen worden. De wethouder dacht daarbij met name aan het uitgeven van een stencil. „Ik wil me vasthouden aan de bouwverordening", zei de heer Lansbergen tenslotte. „Anders schep je precedenten en kom je er nooit uit". De stemming in de raad was dienovereenkom stig: 19 raadsleden (onder wie de hele PvdA-fractie) gaven te kennen het advies van de com missie op te volgen, 15 raadsle den (D'66, een groot deel van PCG en KVP en VVD en SGP) had bezwaren tegen het adviesj zonder dat dit overigens mocht baten. De firmanten verlieten teleurgesteld, een ervaring rij ker en een fors bedrag aan in vesteringen armer de publieke trbune. Controleur ziek voor gemeente personeel Reeds tijdens de behandeling van de begroting 1970 hadden b. en w. toegezegd te zullen na-gaan of een andere wijze van contro le op het ziekteverzuim niet mogelijk zou zijn. Het Gemeen schappelijk Administratiekan toor kon de werkzaamheden niet overnemen en berekenin gen toonden volgens b. en w. aan, dat controle in eigen be heer niet duurder was dan die van het GAK. Verder meende het college, dat eigen controle als onderdeel van de steeds belangrijker wor dende geneeskundige begelei ding, de voorkeur vèrdient, waardoor een uitbreiding van de bezetting van de G.G. en G.D. noodzakelijk zou worden. De heer M. Eijkenaar, raadslid voor de PCG had in de raads vergadering van gisteravond toch enkele vragen over de aan - te stellen controleur. Hij noem de de controle een „delicate aangelegenheid" en vroeg zich af of een goede instructie voor deze lekencontroleur niet wen selijk zou zijn, ter bescherming van hemzelf en van de gemeen te-arts die zijn chef wordt. Wethouder B. E. Collé antwoord de de heer Eijkenaar dat de controle voorbehouden blijft aan de arts en dat het de taak van de controleur is na te gaan of de zieke inderdaad thuis is. Verder zou de controleur de ad ministratie kunnen bijhouden die aan het ziek melden van een gemeente-ambtenaar is verbonden. Dat de man instruc tie zou krijgen over zijn werk zaamheden achtte de wethou der natuurlijk. IJS* Schiedam De Schiedamsche Aquariumvereniging Natuurge not in Huis houdt 4 januari 1971 een kontaktavond in de grote zaal van Gebouw Christelijke Sociale Belangen, Lange Haven 73. Tijdens de avond die om acht uur zal beginnen houdt de heer W. A. Tomeij uit Den Haag een lezing over „Crypto- coryne". Zijn lezing wordt aangevuld met een collectie dia's. De heer Tomeij zal in zijn lezing de groei van planten behande len en de eisen die zij stellen aan bodem, licht en verwar ming. Verder zal hij ter af wisseling opnamen laten zien van de vindgebieden. Daarbij zullen ook vissen en'andere die ren de revue passeren. Ook niet-leden van de Vereniging Natuurgenot zijn op deze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar van de hobbeïsten ook van har te welkom. Behalve deze contact-avond heeft de Vereniging nog meer bijeen komsten gepland. Op maandag 1 februari zal de heer Nieuwen- huizen een lezing houden met als titel „Rond het visglas". Op de jaarvergadering 1 maart zal een demonstratie-aqua ria-lijmen worden gegeven. In het bejaardencentrum Thurlede zal op 12 april een filmavond worden gegeven. Lezingen wor den gehouden op 3 mei door de heer W. Hoogendoorn over „Vanuit het water tussen het gewas, achter glas", op 4 okto ber de heer De Looze met „De grote Peel", op 1 november de heer W. Hoogendoorn met „Aquaria Safari deel 2" en op 6 december tenslotte de heer F. F. Schmidt. Op 1 juni wordt er tenslotte een contact-avond „nieuwe stijl" gehouden. Schiedam Het aantal bejaar- densociëteiten dat reeds be staat in Kethel-Groenoord is verrijkt met een nieuwe ruimte voor de bejaarden. In het be jaardencentrum De Harg is een: nieuwe sociëteit opgericht. Blij kens een bericht uit het Schie dams Kerkblad, weekblad van de gereformeerde kerk van Schiedam, is de nieuwe socië teit opgericht omdat een kerke lijk en/of wijkcentrum in Ke- thel nog ontbreekt. De sociëteit is in november met 35 leden gestart. Nieuwe leden kunnen zich op maandagmid dag aanmelden. Contributie be- draagt een kwartje per mid dag. Het voorlopige sociëteits- 'bestuur zal proberen om aller lei sprekers tijdens de bijeen komsten op de maandagmidda gen een spreekbeurt te laten houden. Hervormde en gerefor meerde bejaarden komen al eens in de twee weken bijeen in De Rank in Groenoord, zodat ■deze sociëteit met name de Ke- thelse bejaarden ontspanning kan bieden. Schiedam De 36-jarige A. J. G. v. G„ hoofduitvoerder uit IJssel- monde heeft aangifte gedaan van vermissing van dertien geisers. De geisers lagen met ander nieuw materiaal opge slagen in een garjage in de Z- flat aan het Sibeliusplein. Da inbrekers zijn door verbreking van een hangslot in de garaga gekomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1