I II 11 De Postduif en De Vrijheid j uventus kansloos Laat nu de vorst maar komen I lï- SPORT Afwezigheid Jack Sigmond toch 'n gemis rf-1 DERBY Amm Éi mmrnm (Voensda SCjrïIEDAMSGHiï COURANT DINSDAG 22 DECEMBER 1970 DWS raakt eerste punt kwijt Van onze handbalmedewerker Schiedam De heren van DWS zijn tegen het Rotterdamse Dynamo het eerste doelpunt kwijt geraakt. DWS ging goed van start en gaf Dynamo veel werk te verzetten. In de voor hoede moest DWS het ditmaal zonder Jack Sigmond stellen, wat een danige verzwakking betekende in de aanval. Maar in de beginperiode van de wedstrijd was hiervan niet veel te merken enliep DWS uit naar een 02 stand. Maar de over macht van DWS duurde niet lang en kwam Dynamo sterk te rug. Met goed opgezette aanvallen drukte het DWS in de verdedi ging en liep de achterstand in, om kort nadien een 42 voor sprong op te bouwen. DWS gal zich echter niet gewonnen en kon de ruststand op 44 bren gen. Na rust kwam er een te rugslag bij DWS. Een aanval van Dynamo werd door de DWS-doelman afgeslagen en de terugspringende bal werd door Eric Coomans van Dynamo met de voet in het doel ge werkt. De arbiter meende ech ter dat het een DWS verdediger was die de bal met de voet speelde en kende een doelpunt toe. DWS raakte hierdoor aan- geslagen. Dynamo maakte daarvan goed gebruik en liep uit. DWS trachtte de achter stand weer in te halen maar kreeg hiertoe geen kans door de hechtte defensie van Dyna mo en moest een 118 neder laag incaseeren. De dames van DWS ontmoet- teSnelwiek uit Rotterdam. Het is een frisse open strijd gewor den, waarin DWS door zeer tac tisch spél het heft in handen kreeg. DWS maakte daarvan goed gebruik. Ook de aanvallen van Senilwiek waren niet van gevaar ontbloot, maar de hech te DWS-verdediging wist over het algemeen wel raad met de diverse opgaven. Dit leverde met de rust een 23 stand op. In de tweede helft kwam er niet veel wijziging in het spelbeeld en hield DWS de strijd in han den. Deze hijzonder prettige strijd werd afgesloten met een 35 zege voor DWS. ïn de Margriethal traden de da mes van Wilton aan tegen stad genoot DWS 2. Wilton kon in deze «strijd niet in haar oude vorm komen. Hte spel was te verkrampt. De zenuwen speel den een grote rok DSW speelde geheel onbevangen en kwam goed uit haar spel. Toch zou het Wilton zijn dat de rust inging met een gunstige uitgangspositie. Na aanvanke lijk tegen een 01 achterstand aangekeken te hebben, zorgde Wilton voor een 21 ruststand. Na rust gaf DWS steeds minder ruimte aan iWlton en zette het doelgebied onder volle druk. Wilton bleef zich echter fel ver zetten, maar gaf toe aan de druk van DWS, toen haar doel- vrouwe de pech had de bal in eigen doel te werken. Wilton was hierdoor aangeslagen en moest toezien hoe DWS de ach terstand wegwerktte en de eindstand op 55 bepaalde. Met deze uitslag mocht Wilton dik tevreden zijn daar DWS kansen genoeg heeft gehad om de volle winst in huis te halen. Het was een uitsterst sportief treffen. De dames Scylla startte tegen Vires in Gouda met pech. Door ziekte e.d. trad het team incompleet aan, wat ongetwijfeld zijn invloed heeft gehad cp het verloop van de strijd. Het werd in Gouda een prettige gelijkop- gaande strijd, die pas in de laatste fase van de strijd in het voordeel van Vires oms loeg. Met een kleine 54 ze gevierende Vires. De heren van Scylla startte goed tegen Hollandiaan 2 en kwamen op een kleine voorsprong. Maar lang heeft Scylla niet stand kunnen houden. De druk van Hollandiaan werd langzaamaan steeds groter, wat hen tenslotte een duide lijke 186 zege opleverde. Hoog boven de verdediging uit lost een speelster van Wilton een schot. mmMtm De strijd tussen Wilton en DWS had een sportief verloop. Schiedam Dit weekeinde zijn zowel bij de S.C.V. De Postduif als bij de P.V. de Vrijheid we derom duiven gekeurd op vlieg- capaciteiten en schoonheid wat betreft de bevedering. Bij de Postduif waren het ditmaals de oude doffers die hiervoor de keurmeester passeerden waar bij een klassement was inge steld van de door de inzenders vooraf aangewezen winnaars. De uitslag hiervan was: X. H. v.d. Kant, 2 T. van Weelie, 3 D. v.d. Tuyn; 4 P. v. Os; 5 A. Brouns Sr. Overige klassementen: Onbevlo gen doffers: 1 C. Meijer; 2 W. v. Deurzen; 3 D. C. Bakker; 4 A. Boon; 5 A. Smits; 6. H. v.d. Kant; 7 Leo Lems; 8 F. v. Wee lie; 9 en 10 D. C. Bakker. Bevlogen tot 480 km: 1. H. v.d. Kant; 2 J. de Koster; 3 en 4 D. v.d. Tuyn; 5. A. Dingenouts; 6. H. v.d. Kant; 7 W. v. Dun; 8 A. v.d. Grijp; 9 W. v. Deurzen; 10 Bevlogen tot 600 km: 1 C. Koog- D. v.d. Tuyn. je; 2 H. Hagen; 3 W. Poort en Zn.; 4 Adr. Pronk; 5 J. Wesiter- Bevlogen boven de 480 km: 1. W. holt; 6 comb. Krijgsman/De v. Deurzen, 2 A. Boon, 3 A. v.d. Lange. Grijp; 4 P. van Os; 5 Leo Bevlogen tot 1000 km: 1 en 2 Adr. Lems; 6 W. Ekris; 7 Leo Lems; 8 W. v. Deurzen; 9 H. v.d. Kant; 10 A. Brouns Sr. De schoonste doffer van het geheel was van de heer H. v.d. Kant met 93.5 punten. Als sluitstuk van de serie tentoonstellingen wordt zaterdag en zondag a.s. een grote hokkenshow gehou- Bevlogen tot 400 km: 1 en 2 Adr. Pronk; 3 C. Robart; 4 Jan Doe- jaaren; 5 A. Th. Westerholt. Jonge duivinnen, bevlogen tot 200 km: 1 C. Verhaeren; 2 Adr. Pronk; 3 C. Lems; 4 A. v.d. Tuyn; 5 M. Putters; 6 I. v.d. Tuyn; 7 J. Haak en Co. den waarvoor weer fraaie prij zen beschikbaar zijn gesteld. Hier waren het de duivinnen die met opgepoetste verenpakken aan een keuring werden onder worpen. Oude duivinnen, bevlogen tot 200 krh: 1. H. Hagen; 2 J. Doejaar- ren; 3 Adr. Pronk; 4 comb. Kri gsman/De Lange; 5 C. Ro bart; 6 A. Westerholt. Pronk; 3 C. Lems; 4 C. Robart; 5. I. v.d. Tuyn; 6 M. Putters; 7 C. Kocgje; 8. M. v.d. Steen; 9 A. v.d. Hooft. Bevlogen tot 600 km; 1 Comb. Krijgsman/De Lange; 2 I. v.d. Tuyn; 3 M. Putters; 4 Frans Scholte; 5 en 6 Jac. Doejaaren; 7 J. Westerholt. Jaarlingen: 1 Adr. Pronk; 2 H. Hagen; 3 C. Koogje; 4 M. Put ters; 5 J. C. Rost. Bevlogen tot 400 km: 1 Jac. Doe jaaren; 2 M. Putters; 3 en 4 Jac Late jonge duivinnen: 1 Jan Doe- Doejaaren; 5 Adr. Pronk; 6 I v.d. Tuyn; 7 Jac Doejaaren; 8 J. C Rost. jaaren; 2 M. Putters; 3 Frans Scholte. Tot de schoonste duivinnen wer den uitgeroepen: de oude dui- vin van Adr. Pronk, 92,5 punt en de jonge duivin van Jac. Doejaaren, eveneens met 92.5 punten. Van onze sportredactie De dames van Juventus moesten aantreden tegen B.O.B. Een wedstrijd waar nogal tegen op werd gezien, immers de meeste blessures werden in het afgelo pen seizoen hier opgedaan. Nog steeds worden de wedstrijden in Oud-Beijerland in een gara ge gespeeld, waar bovendien on toereikende kleed- en wasgele genheid is. En bij al deze nade len was er nog een hele belang rijke, nl. de afwezigheid van Ruud Skala, de coach, die al naar de wintersport was ver trokken. Maar ondanks al deze problemen startte Juventus bijzonder goed tegen het sterke B.O.B. met de international Carla de Liefde. De eerste punten werden door de Schiedamse dames gescoord, en met hun man-tot-man verdediging had B.O.B. heel veel moeite. Carla de Liefde werd er wel niet geheel door uitgeschakeld, maar achtereen volgens remden Ineke de Wijs, Tilly van Schijndel en Hanneke v.d. Beek haar behoorlijk af De hele eerste helft ging de stand gelijk op, waarbij de pun ten voor Juventus hoofdzakelijk door Tilly van Schijndel werden gemaakt (10) en voor B.O.B. door Carla de Liefde (20). Ine ke de Wijs verliet al vrij spoe dig het veld met 5 p's en het heeft er erg naar uitgezien dat er wel meer zouden volgen Maar zonder verdere inciden ten werd de eervolle ruststand 2222 bereikt. Ook na de rust was het een gelljkopgaande strijd, d.w.z. tot aan de tiende minuut. Margreet van Putten zorgde voor 6 bijzonder mooie punten, maar verder kon nie mand meer tot scoren komen En op dat moment maakte B.O.B. enkele zeer belangrijke punten., zodat Juventus een kleine achterstand opliep. Een zeer noodzakelijke time-out werd niet genomen. De dames in het veld waren erg aan een kleine adempauze toe, gingen daardoor slordiger spelen, en de geroutineerde Carla de Lief de strafte dat genadeloos af. In de 15e minuut was de achter stand al opgelopen tot 4030. Sterk aangemoedigd door het fanatieke B.O.B. publiek liepen de Beijerlandse dames nog ver der uit, Juventus had geen en kel antwoord meer, en de eind stand 5130 was weliswaar ver diend maar op het laatst ca deau gegeven. Scores: Tilly van Schijndel 10—0; Margreeit van Putten 06; Mar ja Kroon 50. Onze fotograaf HANS DE BAKKER maakte deze fraaie plaat van de landijsbaan: U ziet' het water wacht om door de vorst hard gemaakt te worden. De mannen van plantsoenen* dienst brengen langzaam de waterstand op peil om straks aan de schaatsliefhebbers de kans te geven hun kunnen te tonen. Maar zoals het weer nu is, verwacht je eerder, dat de crocussen de grond uitschieten dan dat er ooit nog geschaatst kan worden dit jaar. Maar mocht de vorst toch komen, dan is de landijsbaan klaar voor gebruik. telefo

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4