Tram- en busdiensten rond de feestdagen 2 kranten voor één prijs Vijf maanden voor diefstal van wapens R.K. scholen hebben kortere Kerstvakanties Kerstsfeertje in flatgebouw Auto gestolen Onwettige kerstbout Activiteiten voor de jeugd in Sint Joris Doele 111111 Snelheidscontrole Kerstnachtdienst in Bethelkerk In kerstvakantie: PLANNEN Schiedam Met ingang van 29 december moet de passagier die met een rode RET-bus reist zelf zijn kaartjes afstempe len. Dit gebeurt'door middel van een stempelautomaat. Bo vendien zullen alle bussen van de lijn 38 naar Crooswijk met stempelautomaten zijn uitgerust. EMBER 1970 Woensdag 23 december 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 4 pagina's 98ste jaargang no. 23986 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Bewoners van de flat aan het Griegplein hebben een initiatief ontplooid waarvan de resultaten sinds zaterdag zijn te zien in beide ingangen van het gebouw: in iedere hal een kerstboom, opgetuigd met sterretjes, balletjes en tekeningetjes van papier die zijn vervaardigd door de jeugd van het GriegpleinDe kinderen zijn dan ook uiterst trots op „hun" kerstboom. Het raam dat uitzicht biedt op het plein is tevens voorzien van een kerstversiering van rood crêpepapier. Misschien een idee voor anderen? )e gemeente Vlaardingen. waarvan burgemeester mr. J. Heusdens, president-com missaris van de Benelux Tunnel NV is, heeft speciaal op deze voorzieningen aan gedrongen. Het is een heet hangijzer dat regelmatig in de jaarverslagen van de tun nelonderneming terugkeert en in de beraadslaging van de gemeenteraad. Schiedam Het rooms-katholieke lager onderwijs heeft de kinderen twee dagen rond de kerstvakanties langer op school gehouden dan het openbaar en christelijk onderwijs. Hoewel er landelijk veel gesproken wordt over vakantie-coördinatie en vakantie-spreiding, blijkt dat er in Schiedam geen overleg is tussen de verschillende schoolbesturen en schoolverenigin- .1/ ':i; ■■■->■-■ v - :V-\il runneldirecteur C. A. v. Eenden- burg; „Het is toch eigenlijk gekkenwerk om het verkeer en kele kilometers verder te laten rijden voor je het de stad bin nenlaat. Het openbaar vervoer begint er ook niet aan. Begrij pelijk als men ziet dat er reeds behoorlijke afritten liggen. Ze zijn weliswaar niet al te ruim en nogal kort van draai, maar enorme aantallen auto's zullen ze niet behoeven te verweken, Vjj kunnen hier wel eens consta teren wat voor moeilijkheden je vooral zwaar verkeer aandoet dat via de tunnel is gekomen. Je moet de chauffeurs die soms bij een bedrijf moeten zijn dat van het tunnelgebouw af zicht baar is, kilometers verder laten rijden en dan vaak nog met de opmerking: Dan vraagt u daar maar even verder. Ze moeten de stad door. Ze verliezen veel tijd. ijkswaterstaat kan wel zeggen dat er plannen en tekeningen bestaan om een definitieve op lossing te realiseren, maar ze zeggen er niet bij hoe lang dat tog wel kan duren. Volgens mij zouden ze met enkele kleine voorzieningen een paar goed bruikbare afritten kunnen ma ten. Ik ben er vóór dat ze dit dan tijdelijke voorzieningen noemen, maar dat is tenminste it enkele weken voor elkaar. Het gaat om enkele meters as falt en een paar borden die de zaak moeten completeren", ten." 't het ministeriële antwoord is tiet gebleken of dit mede geba seerd is op de resultaten van een verkeersonderzoek dat in 1969 is gehouden. Het jaarver slag van de Benelux-Tunnel NV taakt er melding van. Het stelt, kennelijk terecht, dat een beslissing op dit gebied helaas tiet in de lijn der verwachtin- Sen schijnt te liggen. De diensten van de RET op 25 en 26 decfember zullen zijn als op zondag. Op oudejaarsdag zal de middagspitsdienst eèn uur vroeger aanvangen dan ge woonlijk. Op oudejaarsavond zal door metro, tram en bus een beperkte dienst worden ge reden. De tramlijnen 1 en 8 zul len vanaf 20.30 uur tot 1.30 uur een dertig minuten dienst rij den. De laatste volledige rit van lijn 1 van de Honingerdijk zal plaats hebben om 1.45, van Schiedam uit is de laat ste rit om 1.30 uur. De laat ste rit van lijn 8 is om 1.30 uur van Laan van Nooitgedacht en om 1.45 uur van Schiedam. De dienst op de buslijnen 40 en 57 wordt om ongeveer 20.15 ge staakt. De laatste bus van lijn 40 vertrekt van Station Noord om 20-36 uur en van Schiedam om 20.24 uur. Bus 57 rijdt zijn laatste dienst om 20.15 van Schiedam en 20.35 vanuit Vlaar- dingen. De buslijnen 38, 53, 55, 56 en 59 rij den van circa 20.30 uur tot 1.30 uur een halfuursdienst. Op lijn 38 vertrekt de laatse bus vanuit Schiedam om 1.40 uur en vanuit Crooswijk om 1.40 uur. De laat ste dienst van lijn 53 is vanuit Schiedam om 1.35 uur en vanuit Kethel om 1.30 uur. De laatste bus op lijn 55 vertrekt om 1-40 uur van Schiedam. Lijn 56 heeft zijn laatste dienst om 1.45 uur van Holy en om 1.42 uur van Vlaardingen-West. De laatste bus op lijn 59 vertrekt om 1.42 uur vanuit Schiedam en om 2.07 uur vanuit Vlaardin- gen. Lijn 54 rijdt van 20.10 uur tot circa 1.30 uur een 20-minu- tendienst. De laatste bus op deze lijn vertrekt om 1.40 uur van S chiedam om om 1.55 uur van het Rubensplein. Pfofiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de chie<hmsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch ''*uwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrachtook bij dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek ï4lfde vele pluspunten. •Deze bon Sn open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis naar: Vfoonpl. telefoon Rotterdam Voor diefstal van antieke wapens is een 26-jarige vertegenwoordiger uit Spijke- nisse dinsdag veroordeeld tot vijf maanden cel met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De vertegenwoordiger heeft de wapens ter waarde van 9000 op 8 september uit de woonboot „Liberty" te Schiedam gestolen. De wapens heeft hij met een 25- jarige fotograaf in Antwerpen verkocht. De fotograaf ontving 300 van de opbrengst der wa pens. Hij is vrijgesproken van heling wegens gebrek aan be wijs. Schiedam De verkeersdienst van de Schiedamse politie heeft gisteren op de Rotterdamsedijk e;en snelheidscontrole gehouden met de Meetapparatuur. Er werden vier processen-verbaal opgemaakt De hoogste snel heid bedroeg 67 km. SCHIEDAMSCHE COURANT Beneluxtunnel-oren bij de Vijfsluizen blijven doof sbaan: U ziet: n plantsoenen liefhebbers de itschieten h komen, dan Schiedam Op donderdag 24 de cember wordt er in de Bethel- kerk aan de Nieuwe Maas straat een kerstnachtdienst ge houden. Medewerking zal verle nen de christelijke muziekver eniging „Harpe Davids". Voor ganger is Drs. J. D. Smids uit Amersfoort. De aanvang is vastgesteld op 23 uur De heer W. v. M. van de Goeman Borgesiusstraat heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn auto, merk Opel Kadett, kente ken R.F. 17-19, die in de afgelo pen nacht wend gestolen-op de parkeerplaats aan de Juliana- ïaan. Schiedam Nog juist voor da kerstdagen heeft de heer J. P. van het Nieuwsticht aangifte gedaan van diefstal van 9 konij nen. De activiteiten zijn voorbereid door de werkers van Stichtin gen Jeugdhaven", „St. Joris Doele" en „R.K. Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid". De ervaringen die men bij de kerst-activiteiten voor de jeugd zal opdoen, zullen worden ge bruikt voor de intensievere sa menwerking tussen de verschil lende instellingen vóór cultu reel werk, jeugd- en jongeren werk en volwassenen, die men beoogt. Aan de activiteiten wordt mede werking verleent door alle be roepskrachten. Diegenen die zich willen opgeven men hoeft geen lid van een clubhuis te zijn, kunnen zich aanmelden bij de volgende iClubhuizen: -Teugdhaven, Albardastraat 69, tel. 704671, St. Joris Doele, Doe- leplein 1, tel. 268338, Centrum ,,De Kreek", Lange Haven 92, tel. 267767, Centrum Dukdalf, Rijnstraat 1, tel. 266544, Cen trum De Reling, Overschiese- straat 42, tel. 263569. Voor een volledig programma kan men zich eveneens tot bo venstaande adressen wenden. Vlaardingen De mogelijkheid 0m de dovemansoren van de Beneluxtunnel bij Vijfsluizen horend te maken, Is nog eens extra op de lange baan gescho ven door een antwoord van mi nister Bakker op vragen uit de Tweede Kamer. Hjj weigert de reeds aanwezig afritten tot vol waardige wegen te verklaren en aanvullende verkeersvoor- zieningen te treffen. Hfj baseert zijn mening daarbij op het feit dat er bij de Beneluxtunnel een wegversmalling optreedt van zes naar vier banen. De minis ter wil de moeilijke verkeers situatie niet nog eens verzwa ren door in- en uitvoegend ver keer toe te laten. De heer A. J. Tigges, consulent van het onderwijs van de ge meente Schiedam, zou het wel prettig vinden als er overleg gepleegd zou worden. „De eni ge jiuiste wijze ®ou zijn als alle scholen, basisonderwijs, kleu terscholen en middelbare scho len, allemaal hun vakanties op dezelfde tijd hadden." Wel vindt de heer Tigges de ver schillen in de lesroosters van de scholen een toiijna onoverko melijk bezwaar. Samenwerking tussen de gemeentelijke en christelijke scholen en bijzon dere scholen vond hij een zeer moeilijke zaak. De bijzondere scholen zijn autonoom en kun nen doen wat zij willen. Volgens de heer Nefkens van de Sint Willibrordusstichttog ligt de oorzaak! nhet feit dat de r.k. scholen hun vakantie eer der vastgesteld hadden dan de andere schoolgemeenschappen. Daarbij is het rooster van de r.k. scholen anders. Volgens de rijksregeling moet men een be paald aantal uren volmaken. Dit komt neer op 1040 uur per jaar. Op de r.k. scholen wordt verplicht godsdienstonderricht gegeven. Deze hebben dus een ander rooster dan de openbare en christelijke scholen. Hieruit volgt dat men verplicht is het kleinere aantal lesuren te com penseren met minder vakantie of omgekeerd. De heer Tigges deelde ons ook nog mee dat er, in Schiedam de tendens bestaat om boven de vastgestelde 1040 uur te komen. Men geeft dan extra cusussen of bijscholing. Op dit gebied kan men weinig dwingend voor schrijven. De rijksinspecteur geeft zijn toestemming zodra het minimum aantal uren in orde gemaakt is. Verder zijn de scholen hier volledig onafhan kelijk in. Schiedam ïn het gebouw van Sint Joris Doele, Doeleplein 1 te Schiedam worden op 28, 29 en 30 december verschillende acti viteiten voor de jeugd gehou den, zoals kleien, muziekinstru menten maken, schilderen, leerbewerken en sport en speL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1