2 kranten voor één prijs mm Vergoeding gevraagd voor consulten kinderzorg m ■Ba i i&f SSKpS (I Activiteiten in Stedelijk rond de kerstdagen W. VAN PELT Laatste film in Passage gen over Yra openbaar vervoer in Groenoord Oorkonde voor G. deKooter lm W Geen standaard- bus in Schiedam Kruisraad wil stijgende kosten tegengaan: I ponderdag 24 december 1970 iONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 4 pagina's 98ste jaargang no. 23987 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zullen tijdens de komende feestdagen allerlei activitei ten worden gehouden. Op zaterdag 26 december, Twee de Kerstdag, is er een filmprogramma, waarvan de voorstellingen om elf, één en drie uur beginnen. Ver toond worden twee films van Bert Haanstra, „God Siva" en „Rembrandt, alsmede een filmimpressie over kerstsfeer in Canada en een experimentele tekenfilm „Erlebnisse der Puppe". N.V. Schildersbedrijf VOOR AL UW SCHILDERWERK m W' mm was voor de Beide ploegen mpo van start iO-verdediging k gezet, daar er speelde en het spel had, dde dit tot een it, vlak voor reede gevolgd ODO-verdedi. DO beter voor het Peter de ftterstand ver. Fluks wilde irbij laten ko- de het tempo )0-verdediging maar hield e. Halverwege was er bij een m Fluks geen brachten de stand op 3—1, niet gewonnen ;r bracht Siem md terug tot 3 ïen vielen nu tar en om en Fluks de stand :k benutte voor een strafworp, voor het eind- iks de zege de- -3. ODO-pie Hag. in. - Dubbelzes - Ready 4 1— Dubbelzes jun. mma q 4—0; 1 0—0. mierocompet!" in zijn afdeling .geslagen ploeg' uit 3 wedstrij- roodzwarten de ivolgd door Hou ten uit 4 verza- SCHIEDAMSCHE COURANT Openbare gebouwen worden makkelijker toegankelijk voor gehandicapten Op zondag 27 december geeft het Rotterdamse Marionetten theater Paljas onder leiding van H. C. Hoebe een voorstelling in de aula van het museum „De betoverde prinses". Dit theater heeft al veel voorstellingen op zijn naam staan. On langs trad het met veel succes op in Dordrecht ter gelegen heid van de marionettenvoorstelling gehouden in het mu- seum Van Gijn. De voorstelling begint om half drie. I Voor het overige zijn in hef museum de tentoonstellingen te be- I wonderen van Leo Gestel, aanwinsten van 1970 die het Mu seum kreeg, poppen van Saskia Koenraads („Beeldende be tovering") en ,sf e er-kontrast en'werk van leerlingen uit da kunstklassen van het Stedelijk. Het museum zal op eerste kerstdag en op Nieuwjaarsdag zijn gesloten. ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 26.95,45 Schiedam „Je leeft maar twee keer" is de laatste film die in het Passage Theater zal worden ver toond. Het is een creatie van het producentenduo Broccoli en Saltzmann, die in deze film James Bond (Sean Connery) als bestrijder van misdaad en strijdend voor Hare Ma- jesteits geheime dienst op het filmdoek spectacu laire daden in Japan laten verrichten. Dc voorstellingen in het theater zullen tot en met Oudejaarsdag worden ge- Seven. Daarna zal het theater worden gesloten en is het te hopen, dat het »Je leeft maar twee keer" °ok voor het Passage Theater op zal gaan. Schiedam Het PCG-raadslid P Poot heeft B. en W. schriftelij ke vragen gesteld over het openbaar vervoer in Groen oord. Hij wil weten of het het college bekend is dat bij de be woners van het noordelijk deel van het Bachplein en van het Litzplein, Schubertplein, Sibe- liusplein, Griegplein en Chopin- plein, althans voorzover, deze flats bewoond zijn, latente on rust zou heersen over het uit blijven van de aanpassing van het openbaar vervoer voor deze stadsdelen. Indien B. en W. van deze onrust op de hoogte zijn, vraagt de heer Poot of ze bereid zijn maatregelen te nemen ten ein de de bewoners van deze dui zend woningen beter openbaar vervoer te bezorgen. De heer Poot wil tenslotte weten of, indien het college van de on rust onder de bewoners geen weet heeft en het achterblijven van openbaar vervoer voor deze snelgroeiende wijk onder kennen mocht, het bereid is te doen in deze. en voor het openbaarvervoer moet worden gedaan wanneer deze stadsde len zijn afgebouwd en zullen bewoond. hofiteer nü vin het unieke aanbod 2 kranten te ontvanten voor de prijs van één: de ^'"Umsthe Courant met nieuws uit uw stad en omjevinr, en het Rotterdamsch I "Uwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij I 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek f lt'fde vele pluspunten. «uur naam •Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis naar: woonpl. telefoon Schiedam Bij de gebouwen van de gemeentelijke Sociale Dienst aan het Broersveld, de Gemeentelijke Technische Be drijven aan de Broersvest, het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat en de Gemeentelijke openbare bibliotheek aan de Lange Haven zullen maatregelen worden getroffen om de ge bouwen makkelijker toegankelijk te maken voor gehandicap ten. Dit is het resultaat van een onderzoek dat b. en w„ naar aanleiding van vragen van het PvdA-raadslid mevrouw A. J. Tijsen-Jonker, hebben ingesteld naar de mogelijkheden tot verbetering van de bestaande toestand. In andere gevallen zijn óf reeds voorzieningen getroffen óf niet mogelijk. Bij de Gemeentelijke Sociale Dienst bestaan de maatregelen slechts hierin dat er een losse houten vlonder geplaatst zal moeten worden. Eventuele voorzieningen aan het gebouw van de Gemeente Technische Bedrijven aan de Dwarsstraat vergen onevenredig hoge kos ten. Men kan ook terecht bij het bijkantoor aan de Broers- vest voor geldzaken, inlichtin gen enzovoorts. Het bijkantoor kan toegankelijk worden ge maakt voor gehandicapten door het trottoir op te hogen en de drempel te verwijderen. Even eens tegen geringe kosten kan het Stedelijk Museum voor ge handicapten toegankelijk worden gemaakt. Het betreden van de gemeentelij, ke openbare bibliotheek geeft gehandicapten weinig moeilijk heden. Het wordt echter moei lijker wanneer men de biblio theekruimte met een invalide wagen bezoekt. De studiezaal ligt op de eerste verdieping het aanbrengen van een liftin- stallatie zou voor de gemeente té hoge kosten vergen Voor gehandicapten is het dan ook mogelijk in de tijdschrif tenzaal op de begane grond te studeren. Benodigdheden uit de studiezaal kunnen dan door an deren worden gehaald. Voor de filialen Parkweg, Leliestraat en dr. Wibautplein verdient het aanbeveling om voor diegenen die slecht ter been zijn een vlondertje aan te schaffen. In dc gebouwen van de Gemeen tepolitie, het openbaar slacht huis, de brandweer, de VROM- dienst, de bedrijfseconomische dienst, het Gemeentezieken huis, het algemeen Handels-en trepot, het bureau Huisvesting en de algemene begraafplaats zijn reeds voorzieningen getrof fen of niet vereist. Bij het over leg over mogelijkheden var verbouwing van de Gemeente lijke geneeskundige- en gezond heidsdienst wordt al rekening gehouden met de toegankelijk heid voor gehandicapten. Voorzieningen aan het Stadhuis op de Grote Markt zijn onmoge lijk; voor het pand van de dienst voor Gemeentewerken zouden de voorzieningen one venredig hoge kosten met zich brengen. Deze dienst zal nog drie jaar in het huidige pand zijn gehuisvest en tot zo lang kunnen gehandicapten worden ontvangen in het voor hen wél toegankelijke portiersvertrek. Indien nodig kan gevraagde in formatie bij het Gemeente-ar chief worden verstrekt in een kamer op de begane grond. In de voorlopige plannen om het huidige gebouw van Gemeente werken in te richten als archief is de aanleg van een lift opge nomen. Een lift is ook in het bureau Huisvesting aan de Hoogstraat de enige oplossing. Maar de kosten zijn niet ver antwoord omdat het bureau te zijner tijd wordt verplaatst. Geen voorzieningen kunnen wor den getroffen aan het gebouw van de Gemeentelijke Woning- dienst aan de Lange Haven. Ook de daar ondergebrachte af delingen zullen binnen afzien bare tijd verhuizen naar het stadskantoor. Bij de 1 Haven dienst zou de enige mogelijk heid een hellingbaan zijn, maar de situatie ter plaatse laat dit niet toe. Schiedam Het bestuur van de Stichting Oorlogsgraven heeft woensdagochtend een oorkonde uitgereikt aan de heer G. J. de Kooter van de afdeling Plant soenendienst, waarin het aan betrokkene dank zegt voor het verzorgen van de op de algeme ne begraafplaats aanwezige oorlogsgraven in de jaren na de bevrijding. De adjunct-direc teur van de Oorlogsgraven stichting heeft de heer De Koo ter de oorkonde uitgereikt in de kamer van de burgemeester op het stadhuis. Mi- Mej. C. S. Boomsluiter, leidster van de kleuter school Tierelier aan de Zwartewaalsestraat in De Gorzen is gistermid dag op het Schiedamse stadhuis in het huwelijk getreden met de heer A. Bouman. De kleuters van de school aan de Zwartewaalsestraat heb ben het huwelijk van hun „juf" niet ongemerkt voorbij laten gaan en stelden zich op voor het bordes van het stadhuis, uitgerust met fraaie feestbogen, waaronder juf Boomsluiter en haar echtgenoot hun tocht naar de trouwzaal maak ten. Schiedam De RET zal Schie dam voorlopig met ouder mate rieel blijven bedienen. Ondanks de steeds verdere groei van het aantal zogenaamde standaard bussen comfortabele bussen, rood geverfd, in gebruik bij de vervoersbedrijven van Rotter dam, Amsterdam, Den Haag en Utrecht en uitgerust met zelf- bedieningsapparatuur zal het niet mogelijk zijn deze bussen hier in te zetten. Alleen lijn 38 (Emmaplein-Croos- wijk) maakt hierop een uitzon dering. De levering van stan daardbussen is tot '72 stopge zet, zodat de Schiedamse lijnen voorlopig nog met oud mate rieel zullen worden bediend. Zelfs daarna is het nog niet ze ker, of de standaardbus zijn in trede zal doen, omdat eerst De Rotterdamse lijnen zullen wor den bediend en daarna pas de randgemeenten aan de beurt komen. Schiedam Met ingang van 1 januari 1971 zal voor een consult op zuigelingen- en kleuterbureaus van de sa menwerkende kruisvereni gingen een vergoeding wor den berekend. Het bestuur van de in dit jaar opgerichte Stichting Kruisraad Schie dam heeft daartoe besloten om contributieverhogingen voor de leden te voorkomen. Een consult zal voor leden van één van de deelnemende kruisverenigingen f 1 kosten op een zuigelingenbureau en op een kleuterbureau f 1.50, maar niet-ieden moeten f 5 per consult op één van die bureaus betalen. Zoals 'bekend heeft de Stichting Kruisraad Schiedam, per 1 ja nuari de verantwoordelijkheid voor de kinderfiygiëne in de ge hele gemeente overgenomen. Door een herindeling van da wijken za'l het mogelijk zijn dat de wijkverpleegsters een eigen rayon krijgen voor de kinderhy- giëne. Een direct contact tussen de ouders, zowel bij huisbezoek als bij het bezoek aan consulta tiebureaus is hierdoor moge lijk. Het is de bedoeling dat da kinde ren op bepaalde tijden voor de bureaus worden opgeroepen. De wachttijden kunnen hier door tot een minimum worden bepeirkt. Hoewel door de voor genomen werkwijze een grotera efficiency mogelijk is, is het be stuur ervan overtuigd dat de fi nanciële lasten zonder de bo venvermelde maatregelen niet langer te dragen zijn. Het bestuur hoopt, dat voor cteza maatregel begrip zal bestaan. Over de maatregel kap zo no dig contact worden opgenomen met het bestuur van de stich ting, postbus 314, Schiedam. v* L v 7? B -1 44 v- V f* Honderden Schiedammers heb- zang en schriftlezing. Burge ben gisteravond de Volkskerst- meester H. Roelfsema hield zang bijgewoond, die onder een kerstmeditatie, auspiciën van het comité Volks- De aanwezigen zongen tal van be- kerstzang in de Grote kerk kende kerstliederen, terwijl de Het Schiedams Christelijk Man- werd gehouden. In de goed ver- christelijke muziekvereniging nenkoor onder leiding van Jan warmde kerk was een pro- Harpe Davids onder leiding van van der Ree gaf een sumblieme gramma van samenzang, koor- de heer A. L. Glotzbach en Ja- uitvoering van Nederlandse en ques P. Bekkers, die het orgel van de Grote kerk bespeelde, voor de begeleiding van deze samenzang zorgden. buitenlandse kerstliederen, on der andere „The' first Nowell" en „Maria durch ein Dornwald ging". De Volkskerstzang werd besloten met het gezamenlijk zingen van het „Ere zij God", begeleid door orgel en muziek vereniging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1